Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD - Wszystko na ten temat - Wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#136

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wstęp


Odkąd pamiętam miewałem LD, jednak przez ostatnie dwa lata kilkakrotnie częściej niż kiedyś. W chwili obecnej są to zazwyczaj 1-5 na dwa miesiące. Do założenia tego tematu zachęciło mnie to, że w ostatnich dwóch dniach z rzędu miałem LD smile2.gif.

Moje doświadczenia z LD.


Więc moje pierwsze parę LD w życiu było takie, że nie chciałem w nim pozostać, pewnie wystraszyłem się wtedy tego zjawiska i automatycznie mówiłem sobie "chce się obudzić!" i tak się działo. Dopiero jak skończyłem z 10 lat zacząłem próbować coś zmieniać w śnie. Niewiele świadomych snów pamiętam, więc opiszę kilka z ostatnich jakie doznałem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrze pamiętam sytuację gdy byłem na wojnie i kraj dla którego walczyłem miał takie jakby białe prostokątne klocki-tabliczki, którymi się rzucało i wybuchały przy uderzeniu w ciało stałe. Po pewnym czasie walki wygraliśmy i nie pozostał ani jeden żywy żołnierz z tamtego kraju. Wszyscy byli szczęśliwi, jednak radość przerodziła się w panikę, gdy nieżywi żołnierze wstawali i dalej walczyli (tzw. zombie) jakby nigdy nic. Zaczęliśmy ich bombardować dalej, jednak oni wstawali ponownie - więc ogłosiliśmy odwrót. Chwilę po zaczęciu ucieczki poczułem taki dziwny efekt (dość często mi się zdarza pleased1.gif), jakbym nie mógł szybko biec (tylko najwyżej kilka km/h, słyszałem, że to przez chodzenie na basen i właściwie się zgadza, bo efekt podobny), wtedy uświadomiłem sobie, że to sen.

Zaczęło się moje LD. Pomyślałem, że mogę wszystko, więc podbiegłem do zombie i przy małych problemach (nie do końca mogłem kreować swój świat) wywołałem machnięciem ręki tornado... i po zombie pleased1.gif. Następnie wyobraziłem sobie, że mam różne super moce (nie do końca pamiętam jakie, ale było w tym szybkie bieganie, latanie, super siła itp.), po tym wszystkim wyobraziłem sobie takie namioty na pustyni, lecz potem zatraciłem świadomość :[.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejny świadomy sen jaki chce opisać miał miejsce dwie noce temu. Był bardzo krótki - nagle zdałem sobie sprawę, że śnię i przypomniałem sobie, że ostatnio czytałem, żeby nie myśleć o przebudzeniu, bo się obudzi pleased1.gif, ale właśnie ta myśl zniszczyła szansę na dalsze LD i się obudziłem sad3.gif.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień po tym (w dzisiejszą noc) również miałem świadomy sen. Nie będę opowiadał całego snu, bo jest za długi. W trakcie całego długiego snu byłem na rolkach (nie dziwi mnie ten fakt, bo chcę zostać hokeistą). Wyjechałem z centrum handlowego i znalazłem się w jakiejś miejscowości na dzikim zachodzie. Zauważyłem, że jakiś bokser walczy po kolei z innymi osobami, nie wiem skąd, ale byłem pewien, że jest to legendarny bokser i wszyscy uciekali. Pomyślałem sobie, że przecież to i tak tylko sen i nawet jak umrę to nie na zawsze (tak jakbym wiedział to od dawna). Wtedy naszła mnie myśl "WTF?! No tak, przecież to tylko sen, mogę robić co chcę! grin1.gif biggrin1.gif".

Lecz przypomniałem sobie ponownie, że mogę się obudzić, jeśli będę o tym myślał i przystąpiłem do działania - pozbyłem się zbędnej myśli dokładnie skupiając się na takim domku z czerwonych cegieł. Boksera już nie było, a za to przypomniałem sobie temat, który wczoraj czytałem: "Niebo w LD, Widzieliście już je?". Akurat nigdy nie patrzyłem na niebo, więc skorzystałem z sytuacji smile2.gif. Było niebieskie i przede mną było parę pięknych białych chmurek, a za mną ze dwie czarne, także bardzo mi się podobały. "Osobiście nigdy nie spoglądałem dokładnie w górę, ale pamiętam, że raz, mając LD obserwowałem to, co znajduje się ponad horyzontem... Widziałem cudowne, czerwonożółte, kłębiaste chmury, które szybko się "piętrzyły". Na moich oczach promieniały złotym światłem i sypał się z nich we wszystkie strony świetlisty pył." - przypomniałem sobie ten tekst twórcy tematu o niebie w LD. Spojrzałem dokładnie nad głowę i calutkie niebo dokładnie oglądnąłem. Ujrzałem planetę od kilku do kilkunastu razy większą od słońca/księżyca (patrząc z ziemi). Gdy tylko spoglądałem choćby na sekundę gdzie indziej, a potem ponownie na planetę to zmieniała kolor, szczegóły itp., nie licząc rozmiaru i miejsca w którym się znajdowała - te rzeczy pozostały nietknięte. Dobrze zapamiętałem jeden jej wygląd (z kilku jakie zobaczyłem) - była srebrna i miałem dużą budowlę w kształcie loga firmy Nike, na długość był z dwa razy dłuższy niż planeta i wystawał z dwóch jej stron, więcej szczegółów z nieba opiszę w temacie - http://www.paranorma...showtopic=14837

Mój stosunek do LD


Kiedy dowiedziałem się, że inni też to mają i jak to się nazywa, zacząłem dużo czytać o tym na stronach internetowych. Otworzyłem nawet dziennik snów na kilka dni. Myślę, że każdy powinien tego spróbować, bo to naprawdę miłe doznanie pleased1.gif, poza tym pomaga skończyć z powtarzającymi się koszmarami. Mam nadzieję, że niedługo będę miewał LD kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam, Sashori.

Edit Asieńka 14.03.2008 Temat o doświadczeniach LD już istnieje i został przyklejony, aby nie umkną waszej uwadze i to tam opisujemy swoje przeżycia. Tematy łącze.
  • 0

#137

Night Crawler.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHA!
To LD nie jest normalne? Ja to miewam odkąd pamiętam! Czasem nawet co 3 dzień! Pamiętam że zawsze bardzo sie z tego ciesze i czuje sie wolny, wiem ze to sen, a do tego pamietam wszystkie szczegóły mojego życia, pamiętam że przed wczoraj dostałem dwóje z polskiego, że nie odrobilem zad. dom., że jutro jest weekend... itd. Zawsze w czasie LD robie zwariowane żeczy. Wchodzę na dach wieżowca i skaczę, bije sie z qmplami o 5 lat starszymi i wiem że to nie jest realne, bardzo mi sie to podoba. Pamiętam że kiedyś sie obudziłem z LD, ale tak mi sie to LD podobało że spróbowałem jak najszybciej zasnąć. Trudno mi wytłumaczyć co było dalej, zasnąłem i pojawiłęm sie w tym samym miejscu w którym byłem za nim sie obudziłem, tyle że nie patrzyłem swoimi oczami ale oczami trzeciej osoby, widzialem siebie... bylo podobnie jak w grach komputerowych (przygodowych), widze siebie i soba kieruje. Pamietam ze bardzo bylo mi trudno wtedy utrzymac LD, czulem że jeden ruch moją REALNĄ noga a sie obudze (czulem wtedy jesdnocześnie swoje REALNE nogi a zarazem WIRTUALNE) w koncu sie obudzilem, bylem bardzo zly ze to juz sie skonczylo!
  • 0

#138

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHA!
To LD nie jest normalne? Ja to miewam odkąd pamiętam!

Ehh... kto powiedział, że LD nie jest normalne? Ja w tym nie widzę nic paranormalnego i raczej duża większość osób, więc o co Ci chodzi?

Użytkownik Sashori edytował ten post 21.03.2008 - 12:53

  • 0

#139

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LD??? Zabawne :D
Szkoda tylko, że miałam do tej pory 2 razy... ^^

Lo ale jeden z nich był odlotowy- jak byłam w LD i robiłam co chciałam latałam, itp... Ale :D w tym śnie popatrzyłam i widzę, 6 godzina. Ooo pora się obudzić, ale jak?? :mrgreen: :lol3: Hehe nie zapomnę, jak w tym śnie waliłam głową o ławkę i krzyczałam "OBUDŹ SIĘ!! OBUDŹ SIE!!!" potem następnie wskoczyłam do wody... Ale się ludziska gapili :D
W końcu skoczyłam z dachu budynku i się obudziłam... Godzina jak na zegarku-6:15-widać 15 min zajęło budzenie się :D

Jejciuu spróbuję teraz technik LD :D

Użytkownik Marta75 edytował ten post 21.03.2008 - 13:27

  • 0

#140

Night Crawler.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HAHAHA!
To LD nie jest normalne? Ja to miewam odkąd pamiętam!

Ehh... kto powiedział, że LD nie jest normalne? Ja w tym nie widzę nic paranormalnego i raczej duża większość osób, więc o co Ci chodzi?


Hmm, no skoro jest napisane na forum PARANORMALNIE.PL to chyba nie jest aż takie normalne ;)
Pzdr :mrgreen:
  • 0

#141

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, no skoro jest napisane na forum PARANORMALNIE.PL to chyba nie jest aż takie normalne ;)
Pzdr :mrgreen:

No ale UFO to też jest paranormalne? Poza tym nie wszystko tu musi być para :) np. dział Poznajmy się (czy jakos tak xD ).

@2 UP
Nie mogłaś widzieć w śnie, że jest 6:00 - zwykły zbieg okoliczności/wymyśliłaś to. Gdy ktoś chce się obudzić, to nie ma z tym problemów x( , więc uważam że kłamiesz (mogę się mylić).

Użytkownik Sashori edytował ten post 21.03.2008 - 23:39

  • 0

#142

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sashori, po co miałabym kłamać?? Owszem, możliwe, że przypadek lub po prostu wyczucie czasu. :) Co do trudności z pobudką, nie tylko ja tak miałam O.o (mówie od razu że to był mój pierwszy LD)
  • 0

#143

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś miałem LD, całkiem konkretne... nie chce się rozpisywać, dał bym załącznik, ale chyba się nie da. heh,.
  • 0

#144

Emkacf.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałąm wiele wypowiedzi i dziwi mnie to,że wiele osób napisało,że przestraszyło się swojego pierwszego spontanicznego LD. Ja miałam takiego spontana w wieku hm... chyba 10 lat. Biegłam,bo gonił mnie jakiś potwór i nagle dobiegłam do dwóch par drzwi...zastanawiała się w które wejść i nagle sobie pomyślałam - przecież to tylko sen i wybrałam sobie jedne z nich,a potem albo nie pamiętam co się działo albo się obudziłam i dopóki nie wiedziałam,że to LD myślałam,że to zwykły sen tyulko,że ze świadomością i myślałam,że każdy tak ma od czasu do czasu,a teraz wiem,że nei każdy ma spontaniczne LD.
  • 0

#145

MesaJah.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja dzisiaj miałem fałszywe przebudzenie :D myślę sobie nad ranem .. co mi się śniło? hmm.. nic .. ale co ja tu w ogóle robię? przecież już się obudziłem! lol? śniło mi się że się obudziłem! xP
  • 0

#146

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj prawie doznałem LD...

Leżę sobie w łóziu i próbuję zasnąć xD I tak mi do głowy przyszło, żeby zacząć sobie wyobrażać mój sen. I tak chwilę se leżę, i pogrążam się w wyobrażeniach. I ciągle myślałem sobie, że se to tylko wyobrażać, jednak w pewnym momencie 'cofnęło' mnie ze snu (uświadomiłem to sobie dopiero gdy już wypadłem z tego transu, bo dopiero zauważyłem, że przed chwilą nie odbierałem w ogóle żadnych sygnałów z świata fizycznego). Gdyby mnie nie cofnęło to z pewnością bym zauważył, że śnię.

Ale niestety nie pamiętam żadnego snu z tej nocy.
  • 0

#147

mareczos.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też miałem podobne doświadczenie :)
Było to całkiem niedawno i przydarzyło się kilka razy.. Gdy wracałem ze szkoły byłem zmęczony i przy uczeniu się wieczorem zasnąłem. Zaczeło mi się już coś śnić i nagle obudziłem się i nie wiedziałem co się dzieje, bo przed chwila byłem gdzieś indziej :)
Nie wiem czy ma to związek z LD ale... xD
  • 0

#148

MesaJah.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja przeżywam ciekawe doświadczenia .. z pamiętaniem snów. Rano wstaję przed 6 i leżę .. myślę - śniło mi się coś? hmm .. chyba nic .. potem leżę.. po 7 wstaję, i przypominam sobie pare snów właśnie wtedy .. bywa, że na sraczu :P i lece zanotować :P
  • 0

#149

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzisiaj w nocy zrobiłem test rzeczywistości we śnie!! policzyłem palce jednej ręki - 6, potem drugiej - 5.. ale nie odzyskałem świadomości i zaraz spałem dalej w nieświadomości :/
  • 0

#150

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka ciekawostka z mojego doświadczenia; kiedyś ćwiczyłem technike LD i już po 5-7 dniach(nie pamiętam) osiągałem LD... Następnie przerwałem technike i zainteresowanie, także wszystko znikło ALE... po iluś tam grubszych tygodniach postanowiłem do tego wrócić i czas osiągnięcie ld był krótszy, ok 1-2 dni. Wygląda na to, jakby coś mimo wszystko było zakodowane w naszym umyśle, trzeba to tylko odświeżyć.(w moim przypadku oczywiście)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych