Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny dym...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Klazy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym opisać czego doświadczyłem mniej więcej rok temu i ostatnio. Zobaczyłem dziwny dym i nie tylko ja.
Opiszę jak wyglądała sytuacja gdy pierwszy raz widziałem ten dym.

Więc tak gdy zmierzałem z kolegą do kiosku po papierosy gdzieś tak 15m przed kioskiem zobaczyliśmy coś dziwnego. Między nami przeleciał dym z wyglądu jak ten z papierosa. Niby nic dziwnego, ale gdy zobaczyłem początkowo kątem oka myślałem, że umysł płata mi figle, ale odwróciłem głowę i go dalej widziałem leciał po linii prostej i nic się z nim nie działo - wysokość na poziomie mojej głowy czyli ok. 1,8m

Odwróciłem szybko głowę, aby zobaczyć czy dalej jest ku mojemu zdziwieniu tylko gdy przeleciał obok nas znikł. Oczywiście można wytłumaczyć, że ktoś palił obok, ale nikogo nie było w promieniu 100m. Co dziwnego chodź jestem palaczem nałogowym i mój kolega też nie poczuliśmy zapachu tego dymu - był kompletnie bez zapachu i w dodatku czuje normalnie zapach dymu z papierosa bo gdy palacz nie pali ileś tam minut zaczyna normalnie czuć ten dym.

Gdy szedłem w stronę kiosku patrzyłem przed siebie i rozmawiałem z kolegą i ten dym nagle przeleciał i znikł. Tak jakby pojawił się znikąd i od razu znikł po przeleceniu krótkiej odległości. Nie było go czuć, leciał po linii prostej nie zmieniając praktycznie swojego kształtu i co dziwne dostrzegłem z kolegą, że w tym dymie były jakieś białe kulki - było ich sporo i wirowały w smudze tego dymu.

Co to mogło być? Dodam, że to był dzień. Drugi raz widziałem ten dym kilka dni temu kiedy wieczorem wracałem do domu rowerem - przez miasto jeszcze ok. 21 - na ulicach bardzo mało ludzi tym bardziej nie było samochodów a ludzi było bardzo mało w dodatku nikt nie palił. To był ten sam dym - tylko, że leciał niżej i leciał trochę krócej niż poprzedni.
  • 0

#2

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wierzę Ci -gdyby to była prowokacja na pewno wymyśliłbys coś sensowniejszego :mrgreen:


latający dymek z białymi kulkami w środku... wysiadam :P
Może obaj mieliście lekkie zwidy po tym ciągłym paleniu :mrgreen:

Nie mam pojęcia co to mogło być, ale może ktoś kto już takie coś widział ci pomoże.
  • 0



#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaka była temperatura? Bo najbardziej prawdopodobna wydaje mi się tutaj para z ust. Wiesz, powietrze z ust ciepłe, na zewnątrz zimno, powstaje para, odlatuje trochę, ochładza się i znika. Zastanawiam się tylko czy ktokolwiek jest na tyle niedoinformowany żeby się parą z ust podniecać.
  • 0



#4

Klazy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie. Pierwsze zjawisko było przy temperaturze mniej-więcej 19 stopni. Druga sytuacja była w temperaturze ok. 5-6 stopni, ale leciała kilka centymetrów nad ziemią. A za pierwszym razem ok. 1,8m.

Dodatkowo dodam, że to nie było w ogóle podobne do pary, czy par z ust.
  • 0

#5

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proponuję zacząć chodzić z aparatem fotograficznym, bądź telefonem uzbrojonym w kamerę. ;)
  • 0

#6

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że widziałeś ducha a tym bardziej ze za drugim razem odniosłeś wrażenie, że to ten sam.
  • 0

#7 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuję zamknąć temat do czasu podania jakiś konkretnych dowodów, bo póki co to jak dla mnie czysta prowokacja i ściema.
  • 0

#8

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś ostatnio wszystko na forum jest negowane, ale mi też to wygląda na niezły kit :D Choć kto wie, latające dymki bez zapachu :D
  • 0



#9

Klazy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no moją głupotą było pisanie w ogóle - nie pomyślałem, że głupio robię pisać o dziwnym zjawisku w dzisiejszych czasach gdzie człowiek opisujący swoje dziwne doświadczenia jest od razu brany za idiotę i prowokatora.

Dowody? Jedynie opisy... Nie wyobrażam sobie chodzenia wszędzie z włączoną kamerą czy aparatem jeśli zjawisko było widać mniej niż 2-3 sekundy. To jest nie realne, ale jeśli dla was to normalne to faktycznie powodzenia. I do tego w takich odstępach czasowy.

Nowy użytkownik, mała ilość postów czyni ze mnie tylko i wyłącznie kretyna, który szuka sensacji. To jest forum do wymiany informacji? No tak, ale ja tutaj nie widzę żadnej dyskusji tylko wypowiedź: ściema i koniec.

Jestem normalnym człowiekiem, który zauważył coś dziwnego. Jednak jestem brany za prowokatora, który zmyśla i szuka sensacji no proszę was bardzo - to po co to forum? Jeśli taki człowiek jak ja praktycznie nie ma tutaj racji bytu... Jestem w dodatku osobą pełnoletnią a nie dzieciakiem, któremu zależy na popularności swojego wątku tym bardziej na skalę całe forum i poza nim.

Opisałem pewien aspekt, który mnie zadziwił i nie stwierdziłem, że to jest normalne, ale tak jak w życiu zostałem wzięty za wariata, który jest chory i prowokuje innych, by razem z nim chorował. Forum o zjawiskach paranormalnych a normalna osoba nie ma tutaj jednak racji bytu...
  • 0

#10 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Klazy - uwierz, że prowokatorów nam nie brakuje.

To co mówisz mogło być jedynie złudzeniem, bo ja sam czasami spostrzegam 'coś' kątem oka...

Byli tu już różni ludzie, widzący i robiący różne rzeczy, a zawsze wychodziło tak, że srak.

Nawet pozorowali swoją śmierć. Więc zrozum też nasz (mój?) punkt widzenia.

To tak jak z religią - mała grupka była daleko w odosobnionym miejscu, gdzie nikt ich nie widział. Wtedy przemówił do nich buk, a oni poszli głosić to między ludzi.

Prawdopodobieństwo jest podobne.

A wracając do tematu - obecnie w miastach panuje niezły syf, więc może to takie "pajęczaki" białe. Albo przywidzenie.
  • 0

#11

Klazy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem aż tak głupi. Nie napisałem tematu bez powodów... jeśli zobaczyłbym to tylko ja sam to fakt - nic dziwnego, przywidzenie. Ale zobaczyłem to ja i mój kolega w jednym momencie dostrzegliśmy go i wzrokiem za nim dążyliśmy tak samo - dla mnie to dowód, że też go widział. No i też na podstawie wymiany relacji.

No dodam też, że miałem trochę nadzieje, że ktoś inny to widział lub coś podobnego do mojego opisu. Byłem ciekawy czy tylko ja to widziałem. Chyba po to jest to forum, aby podzielić się tym co się widziało i wtedy ujawnili się inni co też to widzieli.

No, ale jednak mogę stwierdzić, że to jednak typowo Polskie forum. Gdyby nie wcześniejsi prowokatorzy teraz by mnie nie postawiono w takim świetle.
  • 0

#12

DworeQ.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może to Twój Anioł Stróż dał Ci jakieś ostrzeżenie żebyś już nie palił? ;) nie no... joke xD Twoje/Wasze oczy coś wam ściemniały, jakieś przewidzenie pewnie ;)
  • 0

#13

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tym bardziej, że owe zjawisko trwało 2-3 sekundy, czemu nie można uznać tego za przywidzenie?
  • 0

#14 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja myślę ,że to w zasadzie może byc prawda .Gdzieś kiedyś czytałem o tych mgiełkach ,ale jeżeli dobrze pamiętam to często to zdarza się w miastach, blisko studzienek kanalizacyjnych. Ciepłe opary wydobywają się przez kratki i coś takiego tworzą i to raczej przypomina faktycznie jak opisywałeś dym papierosowy tyle ,że białawy.
  • 0

#15

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tajemniczy dym? To jest nic. W moim pokoju na suficie i scianie pojawiła się dziwna, śmierdząca plama. Śmierdzi sadzą, pokój zamknięty, nawet do neigo nei wchodzę. Sadza sugeruje siły piekielne, ale zaraz, one nie atakują z góry. Na jakiegoś archanioła (no dobra, po mnie przysłaliby zwykłego szeregowca) też mi nie wygląda, bo one używają odswieżaczy. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę, że za ścianą mam komin...hmm ;p

Między nami przeleciał dym z wyglądu jak ten z papierosa. Niby nic dziwnego, ale gdy zobaczyłem początkowo kątem oka myślałem, że umysł płata mi figle, ale odwróciłem głowę i go dalej widziałem leciał po linii prostej i nic się z nim nie działo - wysokość na poziomie mojej głowy czyli ok. 1,8m


To mały głód nikotynowy. Innych meczą sukkuby, dusiołki, Adolf "szatan" Hitler...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych