Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wampiryzm PSI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Abrabaal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli wiara to przekonanie o czymś to czemu wiara to wiara a przekonanie to przekonanie? Może dla tego że bedąc przekonanym = pewnym czegoś automatycznie wiara odpada. Czemu? Ano temu że wierząc w to że jest szklanka tylko w nią wierzysz, masz nadzieje że to jest szklanka, będąc pewnym, nie dopuszczasz możliwości iż wspomniana szklanka nie jest tą o którą Ci chodzi. Ot. przykład ze szklanką:D

Racja, racja. Widocznie w moim przypadku przedłużająca się wiara przeszła w zupełne przekonanie. I być może nie tylko w moim. Ale czy to źle?
  • 0

#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abrabaal -
" przedłużająca się wiara przeszła w zupełne przekonanie. "
- przedłużająca się wiara - hym -
- wiara przeszła w przekonanie - hym.

" wiara w coś " jest czymś innym, niż " przekonanie " o czymś ".


Można wierzyć że zdążymy do teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Można również wierzyć że pobiera się energię z kogoś.

Przekonanie i wiara i nadzieją ... hym ...
  • 0



#33

Abrabaal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aidil:
Jestem przekonana oraz wierzę w to, że pobieram od innych energię. No to jak to nazwać inaczej? :D
Albo już wiem.
Wierzę w wampiryzm i jestem przekonana o tym, że pobieram od innych energię.
Teraz lepiej?
  • 0

#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abrabaal - może tak.

Wierzę, że poradzisz sobie z tym zagadnieniem.
Jestem przekonana, że ten ciężar jest na Twoją miarę.

Moje przekonanie dotyczące Twoich lub czyiś umiejętności, nijak ma się do rzeczywistych ich umiejętności.

Moja wiara w Twoje lub kogoś tam umiejętności.... hym... może być pomocna w motywowaniu kogoś do podjęcia jakiej czynności, ewentualnie wspierania w trakcie rozwijania jakiegoś pragnienia, tak aby to właśnie pragnienie, pomogło w realizacji Twoich lub czyiś marzeń.

Jeśli posiadanie jakiej umiejętności jest faktem. Rozpatrywanie faktu jest poza sferą wiary, czy też przekonania o czymś tam...
  • 0



#35

HsK.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Abrabaal:
Powiem tylko tyle. Wampirami energetycznymi są osoby które nie są w stanie wytworzyć sobie potrzebnej energii.
Według mojej teorii, która już może jest zbadana. Każdy posiada inną energie. I Wampiry PSI jak je dość często określano pobierają energie z osób które pasują do naszej. Której będzie nam najlepiej przyswoić. Oczywiście mówie tu o instynkcie który sam pobiera. On jest tak jakby samo wystarczalny. Jeżeli sama obierzesz sobie ofiare możesz się czuć gorzej albo mieć zawroty głowy. Bo no nie trafisz. Ogólnie wampiry PSI no mają znacznie lepszy kontakt z energią, bo cały czas manewrują z nią. Dlatego jak ja zaczynałem ogólnie z ezoteryką to PSI Ball'e były dla mnie proste do nauki. Natomiast miałem problemy pojąć coś o magii.

Jak mówiłem wampiry to takie komary energetyczne.

Teraz napisze nowego posta. :D O energii.
  • 0

#36

Abrabaal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mojej teorii, która już może jest zbadana. Każdy posiada inną energie. I Wampiry PSI jak je dość często określano pobierają energie z osób które pasują do naszej. Której będzie nam najlepiej przyswoić. Oczywiście mówie tu o instynkcie który sam pobiera. On jest tak jakby samo wystarczalny. Jeżeli sama obierzesz sobie ofiare możesz się czuć gorzej albo mieć zawroty głowy. Bo no nie trafisz. Ogólnie wampiry PSI no mają znacznie lepszy kontakt z energią, bo cały czas manewrują z nią. Dlatego jak ja zaczynałem ogólnie z ezoteryką to PSI Ball'e były dla mnie proste do nauki. Natomiast miałem problemy pojąć coś o magii.

Twoja teoria jest bardzo ciekawa. Jednakże nie wiem jak ty, ale ja współpracuje z moim instynktem :P. I dobrze wiem kto może być ofiarą a kto nie. Racja, to samo jakby „przychodzi” do mnie „kto, co, gdzie i jak”. Tłumaczę to sobie w ten sposób: przebywając w nieświadomości swojego wampiryzmu także pobiera się energię, czy broni przed napastnikami (mniej lub bardziej nieudolnie) i „system” wampiryczny sam wykształca sobie właśnie taki instynkt, który pozwala ci przetrwać. To dlatego czasami nieświadomie pobierasz energię, możesz, jak to określiłeś, nie zauważyć kiedy „rurki” wymkną się spod kontroli. Nazwij to Bestią jeśli chcesz.

Jak mówiłem wampiry to takie komary energetyczne.

A za te komary to aż mam ochotę się obrazić. Kto się uważa za komara, to niech się uważa, ale ja jestem wampirem :P.
  • 0

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli pobieramy - łączymy się z energią żywiołów, roślin których wibracyjna jest subtelniejsza - lżejsza niż nasza ludzka, wpływamy na naszą ogólną wibrację. Podnosimy ją. Na drodze ewolucji dążymy świadomie lub podświadomie, do podniesienia jej.
Wampiryzm energetyczny zatrzymuje nas na tej drodze ewolucji, a właściwie opóźnia. Potencjalny żywiciel jest z reguły osobą o niskiej wibracji, ponieważ inaczej wiedzieli by że ktoś się do nich podłączył.
To nie jest wymiana energetyczna, ani symbioza, lecz świadome pasożytnictwo.
Jeśli mielibyśmy do czynienia z nieświadomym działaniem np. na poziomie bakterii, grzybów ewentualnie roślin .... można było by stwierdzić --- ot natura i jej różnorodna forma rozwoju, na drodze ewolucji.
  • 0



#38

HsK.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli pobieramy - łączymy się z energią żywiołów, roślin których wibracyjna jest subtelniejsza - lżejsza niż nasza ludzka, wpływamy na naszą ogólną wibrację. Podnosimy ją. Na drodze ewolucji dążymy świadomie lub podświadomie, do podniesienia jej.


Zgadzam się, lecz to nie jest powiedziane że wampir nie może zasysać z bytów i z otaczającego go świata. Lecz jest problem w zaspokojeniu głodu właśnie tymi czynnikami.

Wampiryzm energetyczny zatrzymuje nas na tej drodze ewolucji, a właściwie opóźnia.


Trzeba nas wytępić? Wybacz ale tu nie trafiłaś moja droga. To właśnie nas czyni odmiennymi i ćwiczymy by to kontrolować a nie być nieświadomymi "drapieżnikami, złodziejami energii". Ofiara nie jest opóźniona swoim rozwojem bo my nie pobieramy całej energii lecz to co jest nam niezbędne do funkcjonowania.

Potencjalny żywiciel jest z reguły osobą o niskiej wibracji, ponieważ inaczej wiedzieli by że ktoś się do nich podłączył.


Aha czyli jakbym ciebie zaatakował od razu byś mnie wyczuła i odtrąciła? Nie raz słyszałem że jest bardzo ciężko wyjść z takiej "pułapki" od wampira. Sama informacja to za mało żeby coś zadziałać. A ezoteryką nic nie zrobisz bo samo przygotowanie tego jest czasochłonne oraz nie mówie nie że można się przed tym uchronić różnymi typu rytuałami. I wampir zobaczy że nie warto taką osobe atakować bo se można krzywdy narobić.
Tylko wampiry w tym się różnią że niektórzy zajmują się również magią itd. I zgłębiają różne tajniki. Niektórzy poprostu przez chorą ambicje myślać że są bogami świata. Tak samo jest u psioników, magów którzy nie dorośli do swojego wieku i chcą z każdym rywalizować.

To nie jest wymiana energetyczna, ani symbioza, lecz świadome pasożytnictwo.
Jeśli mielibyśmy do czynienia z nieświadomym działaniem np. na poziomie bakterii, grzybów ewentualnie roślin .... można było by stwierdzić --- ot natura i jej różnorodna forma rozwoju, na drodze ewolucji.


Zależy wampir jest i nieświadomy i świadomy swoich zdolności, utrapienia dlatego nie możesz w każdym przypadku napisać o świadomym pasożytnictwie. Oczywiście są i wady naszej operacji. Bo niszczymy ofierze czakry dlatego staram się naprawde unikać zasysania.
  • 0

#39

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Pleć pleciugo byle długo", na mój gust to Ty wampirujesz ale lodówkę jak jesteś głodny.... hi hi hi nie gniewaj się ^^, ale dobrze sie uśmiałam to co napisałeś.

Wampiryzm energetyczny jest defektem, takim jak hemofilia, czy brak czerwonych ciałek krwi, lub enzymów trawiennych.
Wampir energetyczny na skutek braku pewnych blokad, wytraca energie w podobny sposób jak człowiek traci ciepło będąc bez ubrania. Dlatego łapie energie skąd tylko możne, ponieważ jest na totalnym deficycie. To jest ból a nie przygoda.
W literaturze pop kulturowej jest to może przedstawione ciekawie, ale w życiu jest defektem jak na przykład dysekcja, daltonizm.
  • 0



#40

HsK.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz ty patrzysz na to z całkiem innej perspektywy i nie możesz określić zupełnie na czym to polega. Nie mówie tutaj o tym że my tracimy jakieś składniki niezbędne do przeżycia ale energie "wydalamy". I tutaj nie moge się wtrącić lecz zdenerwowało mnie to że piszesz o nas jak o brudach tego świata. Bez nas świat jest czysty cudny i łał co może być jeszcze. Nie każdy ma "szczęście" się urodzić zwykłym człowiekiem z umiejętnościami PSIOnika
  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

HsK - " zdenerwowało mnie to że piszesz o nas jak o brudach tego świata. Bez nas świat jest czysty cudny i łał co może być jeszcze. Nie każdy ma "szczęście" się urodzić zwykłym człowiekiem z umiejętnościami PSIOnika"

Cóż, jak sam napisałeś odbiór treści jest indywidualny, odbywa się przez pryzmat własnych odczuć, doświadczeń lub przemyśleń. Dlatego to co napisałeś przyjmuje jako Twoja rzeczywistość. Chce jednak zwrócić Ci uwagę, że użyłam porównań wyłącznie do zobrazowania zaburzenia jakim jest wampiryzm energetyczny.
Trudno a nawet wręcz mało prawdopodobne jest znaleźć w mojej wypowiedzi, to co mi zarzucasz.

Twierdziłąm i nadal to robię,
wampiryzm jest anomalią, poruwnywalna do daltonizmu, dyslekcji, ale nie leworęczności.

Uwazam również, że ta anomalia opóźnia pracę z własna energią.
  • 1



#42

Abrabaal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno a nawet wręcz mało prawdopodobne jest znaleźć w mojej wypowiedzi, to co mi zarzucasz.

Dziwne. Ja też, tak jak HsK, odebrałam to w taki sposób.

Twierdziłąm i nadal to robię, [/u][/b]wampiryzm jest anomalią, poruwnywalna do daltonizmu, dyslekcji, ale nie leworęczności.

"Poruwnywalna" to może i jest, ale porównywalna (moim zdaniem) już nie za bardzo :P.

Uwazam również, że ta anomalia opóźnia pracę z własna energią.

Cóż nie znam się na tym, aż tak dobrze, zresztą ty, Aidil, patrzysz na to z innej strony, więc może i tak to wygląda "z daleka".
W każdym razie to bardzo miło z twojej strony, że mówisz o tym tak "delikatnie", uważając nas tak naprawdę co najmniej za idiotów.
Pozdrawiam,
opóźniona (według Ciebie) w rozwoju energetycznym
Abrabaal :P.
  • 0

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abrabaal - "uważając nas tak naprawdę co najmniej za idiotów.
Pozdrawiam,
opóźniona (według Ciebie) w rozwoju energetycznym
Abrabaal :P ."

Dziwny, naprawdę dziwny sposób prowadzenia rozmów, odbiegający bardzo daleko od merytorycznej strony, starający sprowadzić tak poważne zagadnienie do poziomu obrażania i bycia obrażoną.
Opisanie zjawiska, jakim jest wampiryzm odbyło się z mojej strony poza stosunkiem osobistym, uczuciowym czyli bez osobiście..
Można wymieniać poglądy, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, można. Można również, taki sposób uprawiać polemikę jaką proponujesz.
Pierwszym sposobem jestem zainteresowana.
Dlaczego nie zainteresowałaś się dokładniej tym, co napisałam?

Czyżby... błąd jaki zrobiłam, był tak - okrutny, przytoczę go jeszcze raz :
""Poruwnywalna" to może i jest, ale porównywalna (moim zdaniem) już nie za bardzo :P ."
że przyćmił sens mojej wypowiedzi ?
  • 0



#44

Abrabaal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opisanie zjawiska, jakim jest wampiryzm odbyło się z mojej strony poza stosunkiem osobistym, uczuciowym czyli bez osobiście..

Wybacz, ale jeśli napiszę "ludzie są głupi" to nie poczujesz się obrażona, choćby z takiego powodu, iż należysz do rodzaju ludzkiego? Moje stwierdzenie będzie pozbawione uczuć co do konkretnych osób, ale wyrażę swoje zdanie na temat ogółu. Tylko... co z tego?

Można wymieniać poglądy, dzielić się wiedzą i doświadczeniem, można.

Eeee...?
""Pleć pleciugo byle długo", na mój gust to Ty wampirujesz ale lodówkę jak jesteś głodny.... hi hi hi nie gniewaj się ^^, ale dobrze sie uśmiałam to co napisałeś."
Czy to jest wymiana doświadczenia?

Można również, taki sposób uprawiać polemikę jaką proponujesz.
Pierwszym sposobem jestem zainteresowana.

Trzeba było tak od razu :P. Chciałam tylko zauważyć jedną rzecz... "porównywalna (moim zdaniem) już nie za bardzo" << wyrażenie opinii, wymiana poglądów. Nic więcej.

Dlaczego nie zainteresowałaś się dokładniej tym, co napisałam?
Czyżby... błąd jaki zrobiłam, był tak - okrutny, przytoczę go jeszcze raz :
""Poruwnywalna" to może i jest, ale porównywalna (moim zdaniem) już nie za bardzo :P ."
że przyćmił sens mojej wypowiedzi ?

Czyż w moich poprzednich słowach nie można było wyczuć nutki ironii czy też żartu?
A jakiż to inny sens od tego już zauważonego chciałaś ująć w tych słowach?
  • 0

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abrabaal - dlaczego miałabym obrażać się z powodu tego, że żyją w śród nas osoby o niskim poziomie ewolucyjnym, intelektualnym, moralnym.

Nadal uważam, że odbiega Twoja polemika do tematu, na rzecz właśnie " plecenia".
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych