Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie na marsie KONFERENCJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzięki NASA wiemy, że na marsie istnieje życie. Dokładnie dziś o godzinie 19 00 naszego czasu ma się odbyć konferencja ON-line na tem temat oto link: http://www.nasa.gov/...satv/index.html
Będzie tammożna obejżeć NA ŻYWO konferencję na te temat.
  • 0

#2

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest 19:30 i dalej nie ma konferencji. Może podałeś zły link albo źle obliczyłeś godzinę?
  • 0

#3

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja włączyłem na 19 i była jakaś rozmowa z astronautami, a raczej z astronautką ;] i mówiła, że jest podekscytowana.... I jakoś po 2-3 minutach zerwało połączenie i były reklamy ;/
  • 0

#4

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki NASA wiemy, że na marsie istnieje życie. Dokładnie dziś o godzinie 19 00 naszego czasu ma się odbyć

Czy to znaczy że odkryto życie na marsie?

Czy też będą tylko dyskutować o takiej możliwości.

Ps. Mi nie chce się wizja włączyć – mam tylko dźwięk.
  • 0

#5

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sprawa wygląda w ten sposób, że odkryto chyba mikroskopijne formy życia lecz na chwile obecną są uśpione lecz naukowcy spekulują o możliwości przebudzenia tych organizmów.
  • 0

#6

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj ja bym się nie brała za "budzenie" tych organizmów. Skąd możemy wiedzieć czy są bezpieczne dla człowieka, zwierząt i innej fauny i flory. Mogą zawierać jakieś bakterie lub wirusy nieznane człowiekowi. Mam nadzieje, że NASA bier4ze to pod uwagę i poczeka zanim je "obudzi".
  • 0

#7

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To chyba oczywiste że bierze takie coś pod uwagę... myślisz, ze Amerykę odkryłeś.

Dziwi mnie to przekonanie ludzi, że w Nasa debile pracują :) .
  • 0

#8

Damek_90.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Avion, Te mikroskopijne żyjątka, to w większości same w sobie wirusy i bakterie. No chyba, że znaleźli Żubry, ale były daleko i myśleli, że są mikroskopijne ;] . Co do życia, to słyszałem, że stosunkowo niewielka ilość tlenu jest potrzebna, aby utworzyć tam atmosferę + rośliny i zwierzęta, które by ją podtrzymywały poprzez procesy wymiany gazowej. Tylko nurtuje mnie jedna rzecz - czy na mniejszej planecie tlen może okazać się za lekki i 'wyfrunąć' w kosmos xD ?
  • 0

#9

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam. co do nasa, juz wielokrotnie dala sie poznac ze macza palce w retuszu map, teraz te wirusy. niech powiedza co maja w magaznach jakie zdobyli artefakty a nie zaciemniaja sytuacje jakimis bakteriami. kazdy czlowiek zdajacy sobie sprawe z ogormu wszechswiata wie dobrze ze zycie jest nietylko tu.
  • 0

#10

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym się tak nie podniecał, naukowcy twierdzą że Mars jest "żywy" w sensie przynajmniej geologicznym. Stwierdzenia te są wynikiem badań w których odkryto na Marsie minerały powstające dzięki wodzie oraz metan powstający z beztlenowego rozkładu roślin. Więc znaczy to, że planeta jako całość żyje a nie, że są na niej żywe organizmy, jednak zachodzą na niej zmiany gdyż w ostatnim czasie mars zaczął się ocieplać i może stworzyć warunki do rozwoju życia. Naukowcy uważają także że pod powierzchnią marsa można znaleźć ciepłą wodę a co za tym idzie - żywe organizmy, jednak te informacje nie są poparte dowodami.
  • 0

#11

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym się tak nie podniecał, naukowcy twierdzą że Mars jest "żywy" w sensie przynajmniej geologicznym. Stwierdzenia te są wynikiem badań w których odkryto na Marsie minerały powstające dzięki wodzie oraz metan powstający z beztlenowego rozkładu roślin. Więc znaczy to, że planeta jako całość żyje a nie, że są na niej żywe organizmy, jednak zachodzą na niej zmiany gdyż w ostatnim czasie mars zaczął się ocieplać i może stworzyć warunki do rozwoju życia. Naukowcy uważają także że pod powierzchnią marsa można znaleźć ciepłą wodę a co za tym idzie - żywe organizmy, jednak te informacje nie są poparte dowodami.




Więcej na ten temat: Link


źródło - onet.pl
  • 0



#12

goska48.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym się tak nie podniecał, naukowcy twierdzą że Mars jest "żywy" w sensie przynajmniej geologicznym. Stwierdzenia te są wynikiem badań w których odkryto na Marsie minerały powstające dzięki wodzie oraz metan powstający z beztlenowego rozkładu roślin. Więc znaczy to, że planeta jako całość żyje a nie, że są na niej żywe organizmy, jednak zachodzą na niej zmiany gdyż w ostatnim czasie mars zaczął się ocieplać i może stworzyć warunki do rozwoju życia. Naukowcy uważają także że pod powierzchnią marsa można znaleźć ciepłą wodę a co za tym idzie - żywe organizmy, jednak te informacje nie są poparte dowodami.



Ja mam nadzieję, że Mars odradza się jak kiedyś Ziemia [wierzę, że nie jesteśmy pierwszą cywilizacją na naszej
planecie] i czekam na dalsze odkrycia.
  • 0

#13

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I jak w końcu była ta konferencja czy nie ?
  • 0

#14

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak w końcu była ta konferencja czy nie ?



Raczej nie było, w innym przypadku głośno było by o tym w wszystkich mediach.
  • 0



#15

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I jak w końcu była ta konferencja czy nie ?


Raczej nie było, w innym przypadku głośno było by o tym w wszystkich mediach.


Konferencja była... sam osobiście oglądałem jej przebieg w NASA Television. Chodziło o odkrycie metanu w atmosferze, nie wiadomo tylko czy jest on produkcji biologicznej czy geologicznej...

http://www.nasa.gov/...arsmethane.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych