Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOL - Sopot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Karas.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, zazwyczaj się nie wypowiadam na tym forum a jedynie przeglądam tematy, jednak sam osobiście identyczne 3 obiekty w sylwestra miałem okazje zobaczyć w Poznaniu. Niestety jedyne co miałem w pokoju to lornetkę pod ręką, jednak żadnych szczególnych kształtów nie dostrzegłem oglądając te obiekty zwykłe kule światła, jedynie taką charakterystyczną pomarańczową barwę jak na filmie. Obiekty nie tworzyły specjalnie jakiegoś szyku, jednak dwa z nich jakby wisiały lub minimalnie zmieniły pozycje od początku do końca obserwacji a trzeci zmienił ją znacząco w stosunku do pozostałych dwóch, choć zmieniał ją powoli. Obiekty widoczne były przez około 5 min o godzinie ~00:25. Taki obiekt z początku dość mocno świecił a potem, po prostu powolutku się jakby wygasały, dwa w podobnym czasie zniknęły a ostatnio trochę dłużej był widoczny.

Trudno mi stwierdzić czy to faktycznie NOL ale jak to zobaczyłem to pierwsze co pomyślałem to właśnie o tym, tak to nienaturalnie wyglądało. Zawołałem brata ten jednak też nie umiał określić co by to mogło być. Pewnie nie pisał bym tego gdybym widział tylko jeden taki obiekt, ale tam pojawiły się aż 3, co najbardziej mnie zdziwiło.

Może jest ktoś z Poznania komu się to udało zarejestrować lub również to widział? Czasem zaglądam w ten dział z nadzieją, że ktoś to zarejestrował i się tym podzieli. Dla takich chwil warto było by zainwestować w porządną kamerkę.
Wcześniej tylko raz również na tej samej części nieba udało mi się dostrzec jeden taki obiekt latem przy zachodzie słońca, jednak podszedłem do tego sceptycznie :)

Pozdro.

PS. W sylwka byłem trzeźwy :P
  • 0

#17

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj po godzinie 19 widziałem takie światło lecące z zachodu i po chwili kierującej się na północ, samolot wykluczam bo nie słyszałem żadnego dźwięku typowego dla samolotu no i światło było takie nie czerwone, ani tez nie pomarańczowe, raczej był to taki ciemny pomarańcz ;p a satelita poruszałaby się po łuku i nie wiem czy byłaby tak dobrze widoczna.... Btw. jak dzisiaj powiedziałem o tym mamie to powiedziała, że widziała coś takie w sylwestra ;] tak wiec spordex, ogólnie obserwacja miała miejsce w Miastku na pomorzu, 60 km od Koszalina i jakieś 70 km od Ustki ;p
  • 0

#18

kozini.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@krzlew mogłbyś opisać bliżej ten obiekt z obserwacji w 2007? Osobiście nigdy czegoś takiego nie widziałem ale mam kolegę który interesuje się astronomią i opowiadał ze kiedyś podczas obsewacji Wenus udało mu się ujrzeć obiekt w krztałcie spodka przez teleskop.

Co do tej kuli z filmiku to sądząc po dacie nagrania faktycznie mógł to być fajerwerk ;]



Na_pewno nie Był to Fajerwerk Fajerwerki wybuchają, poza_tym mogło Ci chodzić o Race a taka zastawia są sobą zarys dymu

edit AlienGrey
  • 0

#19

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem coś takiego wczoraj. Leciało z południa na północ. Było dosyć duże, świeciło pomarańczowo - czerwonym światłem. Leciało nisko, może jakieś 200 - 300 metrów nad ziemią. Nie wydawało żadnego charakterystycznego dla samolotu dźwięku. Najlepsze z tego jest to, że gdy to leciało, na całej mojej ulicy zabrakło prądu.
  • 0

#20

Ckrefdt.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem coś takiego wczoraj. Leciało z południa na północ. Było dosyć duże, świeciło pomarańczowo - czerwonym światłem. Leciało nisko, może jakieś 200 - 300 metrów nad ziemią. Nie wydawało żadnego charakterystycznego dla samolotu dźwięku. Najlepsze z tego jest to, że gdy to leciało, na całej mojej ulicy zabrakło prądu.


Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, ale przeglądam je już od ładnych paru miesięcy. Co do obserwacji NOL-i nad trójmiastem, nie uważacie, że jakoby jesteśmy uprzywilejowani pod tym względem? Sam osobiście pochodzę z Gdyni. Tu się urodziłem i mieszkam od 24 lat. Temat NOL i ogólnych zjawisk paranormalnych zainteresował mnie kilka lat temu - jak to często bywa w tego typu przypadkach - kiedy to zauważyłem w dwa wieczory pod rząd niezidentyfikowane, dla mnie osobiście, obiekty na niebie. Nie potrafilem sobie wytlumaczyc, co to były za światełka. Wówczas tłumaczyłem sobie to flarami, racami tudzież samolotami i w sumie wszystko było by fajnie, gdyby nie jedna ze "świateł" nagle zawróciło o 180 stopni i...hmm...jak by to określic w słowach? Zostawiając lekką łunę odleciało w stronę Gdańska. Dwa albo trzy dni później był o tym artykuł w...bodajże Wieczorze Wybrzeża (jeszcze wówczas odrębna gazeta). Zainteresowałem się tym. Zwiedziłem kilka bibliotek, antykwariatów itp i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Mianowicie, jeśli chodzi o, jak to określa znakomity swego czasu ufolog, Hynek, pomiary wzrokowe i wzrokowo-przyrządowe, wybrzeże Polski jest w pierwszej trójce jeśli chodzi o takowe obserwacje w Europie. Dla mnie osobiście całkiem fajna sprawa.

Osobiście co najmniej raz na tydzień wychodzę na plażę miejską w Gdyni około godziny 22, spijam piwko i obserwuje. Pomarańczową kulkę widziałem dwa lub trzy razy, ale nie uważałem tego za jakiś pozaziemskie sprawy, ale widząc kilka tematów na forum, to takowa pomarańczowa kulka przetacza sie przez rozmowy niepokojąco często. Przypadek?

Pozdrawiam.
  • 0

#21

Mr_White95.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurdefelek, pierwsza relacja w 2009 roku i już konkret w postaci filmu :D
Może warto byłoby się dowiedzieć, czy jeszcze ktoś w Sopocie widział podobny obiekt?


Mieszkam w Sopocie Wyscigi. Od prawie 6 miesiecy ok. 8 razy widzialem NOL . Wczoraj tez. Pierwszy raz widzialem NOL z okna mojego domu bylo to ok godziny 2 w nocy 26 kwietnia 2011 r. Wyjrzalem przez okno i nagle zauwazylem pomaranczowy obiekt. W pierwszej chwili pomyslalem " to pewnie samolot" ale samolot nie lata w lewo i prawo z taka predkoscia i po 5 min znika. Pozniej pojawialy sie podobne obiekty kilka razy. Okolo miesiaca temu (sierpien) sciagajac pranie zaowarzylem 5 jasnych kul lecacych znad mola w kierunku gdanska. Ale najciekawsza obserwacja byla wczoraj (24.09.2011) gdy wyszedlem do ogrodu popatrzec w niebo (specjalnie szukalem NOL) zaobserwowalem 7 jasnych pomaranczowych obiektow ktore razem tworzyly trojkat. W niedlugim czasie zamierzam kupic kamere i bd wam pokazywal co widzialem. Wszystko cotu napisalem jest prawda, widzialem to na wlasne oczy jak ktos mi nie wierzy to juz jest jego problem.
  • 0

#22

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy to było to?

Użytkownik JachuPL edytował ten post 26.09.2011 - 19:50

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych