Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOL - Sopot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W trójmieście coś musi się dziać!
Piszę to, ponieważ to trzeci raz gdy widziałem NOLa z czego drugi raz w sopocie.

Dopiero dziś udało mi sie to nagrać.
Byłem z dziewczyną na romantycznym spacerze, przechodzimy przez park - niose ją na rękach (trzymam ją tak,że splata mnie swymi nogami przez co byłem zmuszony patrzeć do góry) nagle na niebie zauważyłem, że coś leci - myśle sobie helikopter - ponieważ obiekt świecił sie cały - samolot to nie był bo one mają oświetlone tylko punky - dziób, tył oraz skrzydła. A tutaj to była jakby kula więc myśle, że pewnie helikopter. Zatrzymałem się bo coś mi nie pasowało - obiekt zmieniał barwe raz świecił się cały na czerwono by po chwili zmienić kolor na żółty. Poruszał się w linii prostej dosyć nisko, nie było słychać żadnego dżwięku.
Dziewczyna oczywiście nie wierzyła w to co widzi i mówi, że to raca, flara lub coś takiego jak fajerwerk. Jednak to sie poruszało w jednej linii więc powyższe odpada. Tak się dosyć długo na to gapiłem i gdy było nad nami dojrzałem zarys obiektu. Jak wspomniałem zmieniał kolor z czerwonego na pomarańczowy, nie było słychać żadnego dżwięku i poruszał się w jednej linii. Dojrzałem jakby z boku tej kuli odstawał kawałek jakby jakiegoś wiatraka, który w locie zmieniał swoje położenie z jednej strony na drugą. Przedstawiam to na poniższym rysunku:

Dołączona grafika

Cyfry 1 oraz 2 to położenie tego jakby ramienia. Z położenia nr 1 ramie przechodziło w położenie nr 2. To ramie przemieszczało sie poziomo.

Gdy otrząsnąłem się z szoku stwierdziłem, że muszę to nagrać. Zdążyłem nagrać moment oddalania.


Widać poruszającey się obiekt, niestety było ciemno i filmik jest krótki ponieważ dziewczyna ruszyła w swoją drogę twierdząc, że to flara ;/ a ja pomknąłem za nią jednak dalej sie na to gapiła gdy wyłączyłem nagrywanie. Do tego przechodziła obok nas druga para, która zaciekawiona o czym tak głośno dyskutuje sama zaczęła sie temu obiektowi przyglądąć. Na filmie gdy mówię, że znikł obiekt zniknął mi za drzewem. Niestety jakość nie najlepsza bo ciemno. Jedynie na początku filmu widać całkiem nieżle jak obiekt zmienia barwę.
Poniżej film do ściagniecia filmu na dysk:

http://www.turbouplo...D5/wideo006.3gp
  • 0

#2

Pepper.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

nie jestem pewien ale to wygląda jak pomarańczowa plamka.
(a tak na serio)
Farciarz z Ciebie. Miałeś kontakt wzrokowy z obcymi. Mogłeś powiedzieć do dziewczyny "To ufo. Chcą cie porwać. Ochronię cię!!!" Po powrocie do domu zyskałbyś plusa u dziewczyny za męskość i odwage
  • 0

#3

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, ciekawa obserwacja :)

Zainteresował mnie też ten obiekt przelatujący w 12 sekundzie przez kadr, za pewnie nie zauważyłeś go, kiedy nagrywałeś większe UFO ;)
  • 0



#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurdefelek, pierwsza relacja w 2009 roku i już konkret w postaci filmu :D
Może warto byłoby się dowiedzieć, czy jeszcze ktoś w Sopocie widział podobny obiekt?
  • 0



#5

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obraz na filmie jest obrócony w lewo o 90 stopni, żle telefon trzymałem.
Żałuje, że wcześniej nie zacząłem nagrywać gdy znajdował się dużo bliżej mnie, jakieś 100m. I to było praktycznie przy samej plaży nadleciało od strony helu.
Drugi raz w sopocie zauważyłem NOLa. W 2007 roku w letni bezchmurny dzień razem ze znajomym widzieliśmy NOL którego naprawdę widok do dziś powoduje u mnie gęsią skórkę bo widziałem go ledwie 10-15 sek ale staliśmy sparaliżowani z wrażenia, także w centrum miasta to było aż znikł nam za blokiem. Wtedy pobiegliśmy za blok i nie było go. Rozglądaliśmy się czy to nam się zdawało czy jak a on był wysoko na niebie - jedynie dostrzegaliśmy już wtedy srebrzystą kulke na niebie, a z bliska to był normalnie spodek jak na filmach science fiction. Brrr nigdy takiego czegoś nie przezyłem. Pech chciał, że akurat wtedy nie miałem komórki ze sobą. To trzecia moja taka obserwacja w trójmieście w ciągu 6 lat.
O poprzedniej w sopocie nawet pisałem też tu na forum, jednak nie miałem żadnego dowodu w postaci obrazu.

Często patrzcie się w niebo a może faktycznie dostrzeżecie prawdziwe ufo. Mi to zdarza się zawsze w najmniej spodziewanym momencie gdy nawet nie myśle, że chce zobaczyć ufo. Po prostu idę i się ot tak spojrze :)
Może ktoś ma program, którym mógłby rozjaśnić kadr i przyjrzeć się bliżej temu obiektowi.
  • 0

#6

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm.. ciekawe... wierzę w to co widziałeś, bo z opisu wynika, że prawdopodobnie zobaczyliśmy ten sam obiekt.
http://pl.youtube.co...re=channel_page
Oto mój filmik nakręcony 30 października 2008 także nakręciłem sekwencję "odlotu". Film jest taki krótki przez moją nieuwagę, zamiast zzoomować nacisnąłem wyłącznik...Jednak po włączeniu aparatu obiekt zniknął.
-Obiekt był bardzo jasny,nawet mój słaby aparat który z trudem "łapie" ksieżyc sfilmował go. Mienił się z czerwonego na pomarańczowy (w filmiku widać o wiele wiecej), a co najciekawsze było wtedy bardzo pochmurnie nie było widać żadnych gwiazd, poza tym jasnym czymś. Było to Północnym-zachodzie.

Intryguje mnie jeden fakt: Dlaczego "coś" zawsze znika gdy zaczyna się to filmować?

EDIT: Kręciłem to z okna piętrowego domu w Kurnosie (woj. Łódzkie)
  • 0

#7

Gurgio.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, jedyne co to wyklucza to wielkość światła i jego kolor (nie wydaje mi się, żeby świeciła na pomarańczowo)
  • 0

#8

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, jedyne co to wyklucza to wielkość światła i jego kolor (nie wydaje mi się, żeby świeciła na pomarańczowo)



To było nad moją głową na wysokości 7-8 piętra wieżowca.

Przejrzałem temat: UFO - Łódź.
Obiekt identyczny jak u mnie na filmiku.
Ja widziałem jednak zarys konturów tego obiektu. Patrz rysunek.
  • 0

#9

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To może być Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, jedyne co to wyklucza to wielkość światła i jego kolor (nie wydaje mi się, żeby świeciła na pomarańczowo)


Zaprzeczasz sam swoim przypuszczeniom;)

Film ciekawy, niewiadomo czy to NOL, ale samolotem napewno tego nazwac nie mozna. Ciekawi mnie jakie to uczucie zobaczyc cos takiego: > strach czy ciekawosc czy jeszcze jakies inne?
  • 0

#10

Devis.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to wyglada na zabawe laserem no coz komentujcie,
  • 0

#11

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To raczej byłoby widać wiązke lasera.
  • 0

#12

killzone.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To raczej byłoby widać wiązke lasera.



Otoż to.

Jedyne nad czym ubolewam ze nie nagrales tego obiektu jak byl niżej :) ale mimo to, dla mnie to masz farta(bo raczej samolot to nie jest lub jakis inny helikopter a o stacji kosmicznej juz nie wspomne) :)
  • 0

#13

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie też żałuję, że nie wyjąłem telefonu z kieszeni gdy leciało całkiem nademną, wszystko przez kobiete bo mi wmawiała, że to fajerwerki, w sumie ja sam z poczatku uważałem, że to pewnie helikopter albo może serio jakaś raca, ale gdy było dosyć blisko i ujrzałem kształt tego pojazdu to dopiero wtedy nagle się ocknąłem, że muszę to nagrać. Choć wcześniej tak raczej myślałem, że nie warto nagrywać bo to pewnie helikopter. Jednak gdy się przyjrzałem bliżej to już było za póżno by więcej nagrać bo obiekt się już oddalał.
najlepsze, że nie wydawał żadnego dżwieku a leciał naprawdę całkiem nisko. Na filmie wygląda, że jest wysoko a on po prostu był już oddalony dosyć.
  • 0

#14

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no niezłe, rzeczywiście może być to NOL. Szkoda, że nie zacząłeś tego nagrywać trochę wcześniej, ale i tak masz farta, że widziałeś to z takiej odległości.
  • 0

#15

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@krzlew mogłbyś opisać bliżej ten obiekt z obserwacji w 2007? Osobiście nigdy czegoś takiego nie widziałem ale mam kolegę który interesuje się astronomią i opowiadał ze kiedyś podczas obsewacji Wenus udało mu się ujrzeć obiekt w krztałcie spodka przez teleskop.

Co do tej kuli z filmiku to sądząc po dacie nagrania faktycznie mógł to być fajerwerk ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych