Skocz do zawartości


Tajemnice Egiptu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#106

SeloD.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do rzeczy jednak, Aquila prosto wyjaśnił dlaczego piramidy mają taki kształt, a nie inny. I po prostu trudno się z nim nie zgodzić, powiem nawet więcej - byłoby głupotą twierdzić, że wpływ miała na to jakaś nieznana cywilizacja. Chodzi tu przecież o najprostsze prawa fizyki, nie lepiliście nigdy wież z piasku, nie układaliście ich z kart? Jedyny kształt, który pozwalał wspiąć się wysoko to właśnie stożek lub coś podobnego.


I masz słuszność... kiedyś jeszcze wyczytałem argument, że jak niby mieliby przenosić tak wielkie ciężary w tak krótkim czasie. Biegając po necie natrafiłem na taki film.



Bardzo ciekawe i pomysłowe. Trzeba to człowiekowi przyznać. Sam filmik co prawda dotyczy budowy StoneHenge ale sam fakt przesuwania potężnych bloków skalnych jest imponujący. Do czego zmierzam? A do tego, że w bardzo prosty sposób jeden człowiek przesuwa potężne ciężary nie ma co ukrywać bez wysiłku i prostymi metodami. Dlaczego by starożytni Egipcjanie nie mieli wpaść na podobne rozwiązania ? :) Chciałbym zobaczyć więcej z tej techniki :)

Często piszecie o "otwartym umyśle" i innych tego typu hasłach. Ja wam powiem jak to wygląda z boku - zaciekle bronicie wszystkiego, co jest "alternatywne", zaś obrzucacie błotem wszystko, co choć pretenduje do tytułu "oficjalnej" wersji. I to wy jesteście cyniczni i niekiedy nawet chamscy, rzucając słowami typu "beton naukowy", "ciasne rozumy" itp


Podobnie napisałem w jednym z tematów :) I tu masz rację nad czym ubolewam. Bo drażniące są kłótnie bez końca, które do niczego nie prowadzą poza przekrzykiwaniem. Co ciekawe. Tego typu paplaniny są tylko na forach. Prawda taka, że pisząc najprościej się nie zrozumieć :)

Użytkownik SeloD edytował ten post 19.01.2010 - 19:24

  • 0

#107

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie SeloD oraz Muhad otrzymują po ostrzeżeniu za offtop.
Swoje prywatne rozmowy proszę prowadzić po przez PW.

3.10 Odbieganie od tematu, prowadzenie luźnych dyskusji jest niedozwolone.

Wracamy do tematu Tajemnic Egiptu.
  • 0



#108

Roger123.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zarówno piramidy, Stonehedge i pewnie wiele innych starożytnych budowli to kondensatory energii. To samo mówi za siebie. Skoro chcieli mieć taki kondensator to oznacza, że ich wiedza była wysoka, bo do dziś takie coś nie było nam do niczego potrzebne... A jeśli 'Ci', którzy to budowali mieli taką wiedzę, to nie sądzę by męczyli się pchając 200 tonowe bloki po 1mm, tylko wykorzystali do tego coś więcej.

Poza tym na zdrowy rozum. Jaki jest sens transportu tak dużych i ciężkich bloków jeśli to samo mogli osiągnąć budując z mniejszych. Ja wiem, że jest powszechnie uważane, że ludzie w przeszłości nie byli zbyt mądrzy, ale to jest wręcz przegięcie. Robicie (co niektórzy - właściwie zdecydowana większość) z nich całkowitych debili. Jednak to nic, bo (według większości) są tymi debilami i niewiarygodnie męczą się nosząc 200 tonowe bloki, ale zaraz wpada naukowiec i jednak stwierdza, że byli bardzo mądrzy, bo bloki są idealnie wymierzone i dopasowane do siebie etc... To jest nienormalne.

 Edycja: Kurczak

Jeśli zdarzy Ci się duplikat postu, zgłoś go za pomocą funkcji raportowania treści -- przycisk "Raportuj" po lewej stronie, pod treścią posta.


  • 0

#109

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nienormalne to jest to że najpierw wybudowali "lepsze" piramidy a potem "gorsze" pod względem technicznym ...

normalny rozwój cywilizacji zakłada postęp - widzimy to zresztą na naszym przykładzie - nie cofamy się tylko ciągle "do przodu "
a jeśli założymy że to Egipcjanie wybudowali to wygląda jakby cofali się pod względem rozwoju technicznego ...

dlatego albo to nei Egipcjanie wybudowali albo posiadali jakiś zaawansowany technologicznie sprzęt (skąd zdobyli to już inny temat) który z czasem "zużywał się" aż w końcu przestał działać i po prostu zaprzestano budowy piramid
  • 0

#110

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Roger123:

Zarówno piramidy, Stonehedge i pewnie wiele innych starożytnych budowli to kondensatory energii.


Jaka to energia (co jest jej "nośnikiem") i jakim urządzeniem można ją wykryć i zmierzyć. Tylko konkretną odpowiedź poproszę ;) Co do reszty wypowiedzi - proszę, odpowiedz mi na proste pytanie - gdzie znajdują się te bloki po 200 ton i ile ich jest? Sprawdzimy ile wiesz na temat piramidy, a ile jedynie "zasłyszałeś".

rolpiek:

Oj, ktoś tu chyba debaty nie czytał... :roll: Tam jest to wszystko dokładnie wyjaśnione. Późniejsze piramidy budowane były tańszą i szybszą metodą - a więc lepszą. Królowie poszli po rozum do głowy i uznali, że nie ma sensu budować piramid z bloków skalnych - bo to i za drogie i zbyt długo się buduje. Postanowili układać piramidy z cegieł, a jedynie zewnętrzną warstwę obudowywać kamieniem. I wiesz co? Z zewnątrz taka piramida niczym nie różniła się od piramidy Chufu. Niestety królowie ci nie przewidzieli, że za kilkaset lat ktoś postanowi zedrzeć tę zewnętrzną warstwę kamieni tym samym odsłaniając znajdujące się pod spodem cegły. A że cegły nie są już takie wytrzymałe jak kamień, to te późniejsze piramidy wyglądają dziś gorzej niż te wcześniejsze. Ot i cała zagadka rozwiązana. Problem w tym, że od panów od "teorii alternatywnych" nic podobnego nie usłyszysz, bo ta prawda burzy ich alternatywne bajki.
  • 0



#111

Roger123.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co sądzisz o tym ?
  • 1

#112

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie filmu (będę komentował na bieżąco):

"trudno nam jest zaakceptować, że starożytni mogli mieć własne zaawansowane technologie."

Komu trudno jest zaakceptować? Mi? Niekoniecznie. Problem w tym co jest dla kogo "zaawansowaną technologią". Jeśli mówiąc o starożytnych i o zaawansowanej technologii mamy na myśli wznoszenie wspaniałych budowli - piramid, koloseum czy akweduktów - no to oczywiście, że starożytni taką wiedzę posiadali. Ale jeśli myślimy o starożytnych i szukamy u nich "nowoczesnych" zaawansowanych technologii - no to całość już nie ma sensu. "Zaawansowana technologia" w starożytności to zupełnie co innego niż zaawansowana technologia dziś. Wydaje mi się bowiem, że niektórzy nie zauważają tej różnicy.

"czy możliwe, że Egipcjanie mieli systamy energetyczne?"

Nie jest możliwe. Zwolennicy tej teorii zazwyczaj prezentują "baterię" (która to wcale baterią najprawdopodobniej nie jest) i płaskorzeźby ze świątyni w Denderze - które są rzecz jasna totalnie źle intepretowane - mianowicie tak, aby podciągnąć je pod nowoczesne technologie.

Zauważ, że energia to coś więcej niż kamienne bloki i gliniane naczynia. Spróbuj spojrzeć na nasz świat przez pryzmat starożytnych Egipcjan - odejmij od naszej cywilizacji wszystko to, czego nie mieli Egipcjanie - i zastanów się wówczas - jak mieliby produkować i magazynować tę energię (a także jak zużywać), no i gdzie u licha podziały się te całe urządzenia? ;)

"nie jesteśmy w stanie przemieszczać zbyt dobrze 200-300 tonowych bloków dziś"

Ten pan chyba raczy sobie żartować :D

"nie wspominając o ludziach sprzed 4,5 tys. lat"

No i już pan mija się z prawdą. Mamy parę przykładów płaskorzeźb/malowideł i opisów ze starożytności kiedy to ludzie, przy pomocy lin, sań, wody i siły mięśni przemieszczali bloki o tej wadze bez większego problemu. Przypomnę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I opis tego zdarzenia pochodzący z tamtej epoki:

” Przeciąganie posągu o 13 łokciach wysokości, z kamienia z Hat Nub. Otóż droga, którą on przebył, była trudna ponad wszystko. Oto ciągnięcie wielkich przedmiotów po niej było trudne dla serc ludzi, ponieważ kamienisty grunt był twardy. Spowodowałem, aby młodzieńcy i młodzi ludzie spośród rekrutów przyszli i zbudowali dla posągu drogę razem z zespołami górników z nekropoli i kamieniarzami, tymi, którzy są na czele i mędrcami. Siłacze rzekli: przybyliśmy, aby go przewieźć, a serce moje było zadowolone. Miasto zebrało się, radując, to było warte zobaczenia ponad wszystko. Starzec pomiędzy nimi wspierał się na dziecku, siłacz był razem z trzęsącym się. Ich odwaga podniosła się, ich ramiona się wzmocniły - każdy z nich miał siłę tysiąca ludzi. Zważ: ten posąg jako uformowany kamień przybyły z wielkich gór był bardziej cenny niż cokolwiek.”

Posąg ważył około 60 ton.

A ze starożytności mamy świadectwa przemieszczania o wiele większych cieżarów - łącznie z transportowaniem ich drogą morską (co wiąże się przecież z załadunkiem i rozładunkiem na statek):

Dołączona grafika

Tutaj masz obelisk Totmesa III. Najpierw został on przeciągnięty z kamieniołomu do Karnaku, potem do Aleksandrii, a potem Rzymianie wywieźli go do Rzymu.

Starożytni wcale nie mieli problemów z wielkimi głazami. Jedynie dzisiejsi specjaliści od teorii altenratywnych tak próbują ludziom wmówić.

"starożytni posiadali wiedzę, która zaginęła".

Owszem, mieli. Na przykład jak konkretnie zbudowali piramidy. Są bowiem dwa rodzaje "wiedzy, która zaginęła". Pierwszy rodzaj to ten "prawdziwy" - nie wiemy wszystkiego o Egipcie. Pozostaje wciąż wiele niewiadomych na temat jego historii - i to jest ta wiedza, która nam zaginęła. Drugi rodzaj, to ten "altenatywny" - wmawianie ludziom, że Egipcjanie posiadali wiedzę wiekszą od naszej w jakiejś dziedzinie, ale ona zaginęła. Nie ma absolutnie nic na potwierdzenie tej teorii, jedynie usilne próby przekonania nas, że to prawda.

"nie mamy technologii, ab wybudować piramidy obecnie"

Bzdura. Pod względem technologicznym piramida to nic w porównaniu z Burj Khalifa, promem kosmicznym, Golden Gate Brigde czy Zaporą Trzech Przełomów. Piramida to tylko i wyłącznie kupa ułożonych obok siebie bloków skalnych - mimo całego swojego ogromu - to tylko tyle. Zbudowanie jej dzisiaj nie nastręczyłoby nam większych problemów - poszłoby nawet znacznie szybciej i lepiej, bo Egipcjanie nie mieli maszyn jakimi dziś dysponujemy (specjalne maszyny do cięcia skał, laserów do pomiaru, dźwigów i helikopterów, potężnych ciężarówek itp). Nie mogę się zgodzić z tym, że piramida jest technologicznie bardziej zaawansowana od tego 800 metrowego cudu:

KLIK

KLIK

KLIK

"nie jesteśmy najbardziej zaawansowani jak dotąd"

Ignorancja narratorki jest porażająca. Piramidy wybudowali ludzie, których wiedza ogólna na temat wszechświata była na poziomie dzisiejszego dziecka. Jej twócy dożywali zaledwie 30-40 lat, mieszkali w domkach z glinianych cegieł, byli analfabetami i czcili rzekę jako boga. Myślę, że narratorka musi mieszkać na pustyni, skoro zapomniała o nowoczesnej medycynie, internecie, komputerach, wieżowcach, gigantycznych statkach, samolotach, stacji kosmicznej, samochodach, ultraszybkich pociągach, kanalizacji, prądzie, telewizji itp...

"ze starożytni mogli być mądrzejsi od nas"

Tak. Szczególnie wtedy, gdy myśleli, że słońce to bóg, który musi na noc schodzić do podziemi.

"Złoty Wiek"

Narratorka najwyraźniej naiwnie wierzy, że czasy starożytne to był "złoty wiek". Przypominam - w porównaniu z czasami obecnymi to był okres biedy, ciemnoty i dosyć krótkiego i ciężkiego życia. Ciekawe, czy tak samo nasza narratorka by mówiła, gdyby musiała od rana do nocy harować na polu lub przy kanałach nawadniających tylko po to, aby gruby urzędnik zabierał jej całość zbiorów. Tutaj masz relację z epoki:

" Robaki zjadły mi połowę żywności, koń nilowy (hipopotam) drugą. Mnóstwo myszy wylęgło się w polu, szrańcza wytępiła bydło, wróble rozkradły ziarno. Nędza dla rolnika! A tę resztę, jaka na klepisku pozostała, złodzieje doszczętnie rozkradli. A tu zjawia się pisarz, żeby zabrać zboże. Towarzysze jego mają kije w rękach, a Murzyni rózgi palmowe, i mówią: oddaj ziarno - nie ma go wcale. Więc rozciągnięto mnie na ziemi, zbito, związano i wrzucono do kanału. Związali też żonę i wzięli w pęta dzieci moje. Sąsiedzi uciekli i ratowali ziarno."

Ach, co za Złoty Wiek!

Narratorka wypacza starożytność i prezentuje typową "romantyczną" wersję historii. Oczywiście nie mającą absolutnie żadnego związku z prawdą historyczną.

"niewolnicy - ochotnicy"

Narratorka próbuje przekonać nas, że egiptolodzy mówią o niewolnikach, starszy pan zaś o ochotnikach - czyli egiptologia kłamie/mija się z prawdą. Tymczasem egiptologia już dawno odrzuciła teorię o niewolnikach.

"helikopter"

Nie spodziewałem się, że to się tu pojawi. Ale baaardzo zaniżyło to jakość tego filmiku. Naprawdę myślisz, że starożytni Egipcjanie mieli helikoptery i że to bardziej prawdopodobne niż przypadkowe podobieństwo kształtów? Poza tym te kształty to wynik przeróbki tekstu - tak, tak, normalnych hieroglifów, nie rysunków pojazdów. Jeden tekst w późniejszym czasie przekuto na inny i tak powstał ten fragment i te osobliwe znaki.

Tutaj masz nieco więcej:

KLIK

"Przewodnicy są poinstruowani aby nie pokazywać ich turystom"

Co takiego!? Wybacz, ale ten film robi się głupszy z każdą minutą.

No i wiedziałem... Dendera, żarówki i bateria.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że w budowlach egipskich jest pełno sadzy. Tak, tak, sadza jest widoczna nawet na tych reliefach z "żarówkami" ;) Problem w tym, że najprawdopodobniej nie jest to sadza "egipska" - tylko późniejsza (do XX wieku wszyscy goście tych budowli używali przecież pochodni). Problem też w tym, że Egipcjanie używali małych lampek, które... sadzy nie "produkują" :)

Co do żarówek z Dendery (które to wcale żarówkami nie są) - jeśli Cię to interesuje to wyślij mi PW, a poszukam tekstów i Ci coś podrzucę, bo to dość obszerny temat.

"Automatycznie przyjmujemy, że starożytne budowle służyły niemal wyłącznie religijnym ceremoniom"

Tak. W starożytności niemalże wszystko było związane z religią. Bogowie nadzorowali i wtrącali się we wszystko. Wiesz, że nawet mieli boga od seksu? Albo po dwóch bogów od wątroby, płuc i żołądka i jelit? Że Majowie mieli osobnego boga od samobójstw, a mieszkańcy Mezopotamii osobnego boga od doglądania zagród dla zwierząt?

"nie znajdujemy mumii w piramidach"

Kłamstwo. Więcej o tym za chwilę.

"znajdujemy czasem coś, co można nazwać sarkofagem"

Prawda, o ile zamienimy "czasem" na "prawie zawsze" oraz "coś, co można nazwać sarkofagem" na "co jest sarkofagem" ;)

"różnica w stylu powinna sugerować, że powstały w innych okresach"

No bo zostały zbudowane w innych okresach! ;)


A teraz ja mam coś dla Ciebie - ale uprzedzam - do czytania będzie sporo:

KLIK

Jeśli dotrwasz do końca, to gwarantuję, że poznasz wiele ciekawych informacji.
  • 0



#113

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Aquila
Za miesiac znow wyjdzie jakis filmik na YT, ktory zostanie przez niektorych odebrany jako prawda objawiona i znow bedziesz musial sie meczyc, czasami wyglada to jak walka z wiatrakami. Wlasciwie zamknales temat swoja wypowiedzia, a ja chcialem dorzucic swoje trzy grosze, ale nie ma do czego ... bo wszystko wyjasniles.
  • 0

#114

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tylko pewien sposób myślenia, albo próba wyjaśnienia, której ja i wielu ludzi nie podziela. Nie ma na to żadnych dowodów.


To nie "próba wyjaśnienia", lecz wyjaśnienie. Można oczywiście nie wierzyć w nie, ale to nijak nie zmieni faktu, że tak się miały rzeczy w starożytnym Egipcie. Twoja, oraz wielu innych osób, niewiara nie ma mocy aby zmienić historię.

W zasadzie cofanie się w rozwoju obserwujemy we wszystkich cywilizacjach. Innym przykładem może być słynny rzymski cement, którego technologię produkcji zapomniano chyba bezpowrotnie.


A ja tam myślę, że dziś jesteśmy bardziej zaawansowani od Rzymian, Egipcjan, Sumerów i Starożytnych Greków razem wziętych ;) Co do regresu - taki już jest cykl tego świata, że potęgi powstają i upadają. Hegemonia Ameryki nastąpiła po hegemonii Imperium Brytyjskiego. Ale i Ameryka nie jest wieczna i kiedyś będzie musiała ustąpić miejsca nowej potędze. Mogą to być Chiny albo Indie. Ale i one nie będą znowu wieczne - i po nich też przyjdzie ktoś nowy.

Wracając do starożytności - ciężko jest mówić o tym, że Egipt po wybudowaniu piramid z Gizy popadł w stagnację a potem upadł. Świetność Egiptu to nie piramidy z Gizy, ale Nowe Królestwo - tysiąc lat po rządach Chufu i reszty. Problem w tym, że w Nowym Królestwie nie budowano już piramid (dlaczego - wyjaśniałem wielokrotnie) koncentrując się w zamian na innych sprawach. Inny problem w tym, że sąsiedzi nie stoją bezczynnie i zawsze będą wykorzystywać każdą słabość - nawet imperia przeżywają kryzysy, a wtedy można je stopniowo niszczyć wykrawając po kawałku.

A co z cywilizacjami Majów, Inków? Majowie im dalej w rozwoju tym bardziej wydawali się dziczeć. Nie wspominając o tym, że nie mięli pojęcia jak ich przodkowie wznieśli ich budowle.


Dziś jednak Majowie mają się całkiem nieźle ;) Ale też nie wiem na ile opowieść o Majach jest ubarwiona przez rozmaitych panów od teorii alternatywnych... Mam pytanie - podbój hiszpański zaczął się w pierwszych dekadach XVI wieku i do połowy tego stulecia został praktycznie zakończony (powiedzmy, upraszczając - jakieś 1510/1520 do 1540/1550). A kiedy upadło ostatnie niezależne państwo-miasto Majów? Tylko bez wiki i google proszę ;)

W naszej historii nie pasuje do siebie wiele trybików. I niestety wyjaśnienia, które Tobie wydają się oczywiste, wcale takie oczywiste nie są.


Być może, ale trybiki teorii alternatywnych nie tylko do siebie nie pasują - one wręcz nie pasują do rzeczywistości ;)
  • 0



#115

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale masz na poparcie jakieś dowody poza swoimi zapewnieniami? Może chociaż taśmy z zapisem Twojej regresji hipnotycznej, że tam byłeś i sam nakazałeś budowę z mniej trwałych materiałów, jako uzasadnioną ekonomicznie?
Czy masz tylko gdybanie?


Mam wyniki badań wielu pokoleń egiptologów zawarte w literaturze naukowej. Polecam na przykład bardzo przystępną książkę pod tytułem "Starożytny Egipt - anatomia cywilizacji". To dla mnie więcej warte niż grupka (tak, tak - grupka) niewykształconych osób forsujących swoje teorie przy pomocy youtube. Gdy idziesz do szpitala na operację, to chciałbyś, aby chirurg był możliwie najlepszy w swojej dziedzinie, prawda? A to przychodzi z doświadczeniem i wykształceniem. Gdy ktoś projektuje wielki most, to musi mieć w tej sprawie odpowiednie wyksztacenie, aby wszystko wytrzymało przejazd pojazdów. Dlaczego zatem w dziedzinie starożytnego Egiptu mamy cenić "guru z youtube" od wykształconych badaczy, którzy najpierw spędzili lata na nauce na uniwersytecie a potem mozolnej pracy w polu?

Nie wiem kim jesteś z wykształcenia/zawodu, ale nie śmiem konkurować z Tobą w tej kwestii. Bo nie mam zamiaru udawać, że jako laik jestem lepszy od kogoś, kto spędził na danej pracy całe swoje życie.

Możesz wyjaśnić jeszcze 20 razy, ale ja i tak nie zgadzam się z Twoim wyjaśnieniem.
Nawet 30 Twoje wyjaśnienie nie zmieni mojego stanowiska. Bo jest marne i oparte na fałszywych moim zdaniem założeniach.


Te "fałszywe" założenia są poparte wynikami badań egiptologów. Dlatego też pseudonauka stara się mieszać ich z błotem, aby tylko przekonać swoich wyznawców, że są oni nic nie warci i że należy w tej sytuacji zaufać ich alernatywnym teoriom.

Bez zaglądania w żadne źródła. Z moich informacji wynika, że cywilizacja Majów była w rozkładzie już u schyłku 15 wieku.


Ostatnie niezależne państwo-miasto Majów upadło w roku 1697. Przez ponad 150 lat od "podboju hiszpańskiego" w dżungli istniało i miało się całkiem dobrze państewko Majów z ich własnymi królami, językiem, kulturą i obyczajami. Majowie zaś żyją w Meksyku do dziś.

Dziwnym trafem zapomniałeś o budowlach zatopionych na długo przed cywilizacją Egipcjan.


Nie zapomniałem, nie chciałem jednak wdawać się w dyskusję na temat "miast" i "budowli", co do których nie ma pewności czy w ogóle tymi budowlami są (zwolennicy teorii alternatywnych lubią oznaczać tym mianem nawet naturalne geologiczne wytwory o czym mieliśmy się już okazję przekonać).

Różnica pomiędzy nami polega na tym, że ani ja ani Ty nie wiemy jak było. Ale tylko jeden z nas na podstawie wątłych domysłów uważa, że wie jak było.


Raczej różnica polega na tym, że tylko jeden z nas próbuje poszerzać swoją wiedzę zagłębiając się w wyniki badań naukowych, drugi z nas zaś odrzuca je z góry uznając za nieprawdziwe ;)
  • 0



#116

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeciez naukowcy (w tym egiptoplodzy), to sterowani przez NWO, Antyprawde o historii Ziemi, Masonow etc. najemnicy. Glosicielami "prawdziwej prawdy" sa znawcy (zwani przez nas sceptykow pseudonaukowcami lub tworcami teorii alternatywnych, tudziez spiskowych) zdobywajacy swoich wyznawcow i zbijajacych na nich fortuny (ksiazki, filmy, wyklady etc.)

Czasami rece opadaja. Ku pokrzepieniu zwolennikow teorii 'prawdziwej historii ziemi': Tak piramidy zostaly zbudowane przez Atlantow jako ladowiska i bazy dla promow miedzygwiezdnych, a aktualnie pod nimi znajduja sie urzadzenia, ktore uratuja ziemie przed zbilizajaca sie zaglada. Nie wiem, gdzie tam Ickeistyczne jaszczury wrzucic, ale chyba wystarczy.
  • 0

#117

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Aquila

Mam do Ciebie tylko jedno pytanie. Jak możesz to szczerze odpowiedz.

Czy byłeś kiedyś w Gizie i widziałeś na własne oczy piramidy i byłeś w ich wnętrzu?
  • 0

#118

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akinci - czy mam rozumieć, że Twoim zdaniem bez wycieczki do Egiptu nie można nic wiedzieć na temat tej cywilizacji?

Nie, nie byłem, choć planuję.
  • 0



#119

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Aquila

Przeciez ja nic nie zakladałem z gory. Tylko spytałem czy byles.
  • 0

#120

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz jechać po teoriach amatorów, często wyrażanych na YT. Ale nie zmieni to faktu, że nie wszystkie klocki układanki do siebie pasują. W historii nauki jest wiele przykładów, gdzie amatorzy, albo zgoła profani (tak uważała współczesna im nauka) dokonywali przełomów.


W przypadku piramid i egiptologów - wszystkie klocki nie dość, że pasują, to jeszcze wraz z upływem czasu znajdujemy coraz to nowe klocki - i to pasujące do całości układanki ;) Przykładem niech będzie chociażby:

KLIK

Jak już powiedziałem - to, że w przypadki starożytnych Egipcjan, egiptologów i piramid jakieś klocki Ci nie pasują, to jest wyłącznie Twoje przekonanie, nic więcej. A to zbyt mało aby obalić lata badań naukowych (a trzeba pamiętać, że Egipt starożytny badamy już od ponad 200 lat!).

Co do "amatorów, którzy dokonują przełomów" - to nie znaczy, że mamy wierzyć każdemu kto głosi alternatywne poglądy, bo może być kolejnym z nich. Tym bardziej, gdy jego teorie i "dowody" zostały obalone jako kłamstwo.

Wykonywałem wiele zawodów. Wiele z nich wymagało intensywnego i kosztownego dokształcania u najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Ale przyjmij, że ukończyłem 4 klasy szkoły podstawowej i kurs tańca. Tak będzie łatwiej. Tylko co to ma do rzeczy?


Nie będę niczego przyjmował, bo to nie ma znaczenia. Chodzi mi jedynie o to, że w badaniu starożytnego Egiptu, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, ważna jest wiedza i potrzebni są wykształceni specjaliści. Nic dziwnego, że wiele osób staje przed piramidami i przychodzi im do głowy wiele głupawych teorii, jeżeli nie mają odpowiedniej wiedzy na ich temat. Dziki człowiek z buszu nie opisze samolotu, bo dla niego będzie to coś totalnie obcego. Tak samo laik nie opisze poprawnie piramid, bo nie posiada odpowiedniej do tego wiedzy. A ją posiadają z kolei egiptolodzy. Ja jej nie posiadam (nie oszukujmy się), ale energicznie pochłaniam każdą nową książkę na ten temat którą tylko pochwycę w swoje ręce ;)

Zechciej proszę dodać, że w kwestii wielu badań istnieje konsensus, czyli porozumienie. A co za tym idzie zgoda co do obowiązującej teorii, uważnej za prawdziwą.


O ile mi wiadomo, to żaden poważny badacz nie wątpi w to, że piramidę Chufu wybudował od podstaw ten właśnie król ;)

Akinci - tak spytałem, bo spotkałem się już z taką obroną teorii alternatywnych - "nie widziałeś, to nie wolno Ci nic mówić na ten temat". Jakby to w dzisiejszych czasach miało jakiekolwiek znaczenie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych