Skocz do zawartości


Tajemnice Egiptu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#76

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

pod sfinksem są zalane pomieszczenia gdzie są ukryte pewne kryształy . te kryształy służą do uruchomienie mechanizmu w którejś z większych piramid. .. gdy ktoś nieodpowiedni tam się dostanie i ich spróbuje użyć dojdzie do eksplozji piramidy to przykrywka a co jest pod nimi to NWO trzyma na tym łape aby tego nikt nie odkrył. ale jedno tam zapewne znajdują się tajemnice dawnych cywilizacji i gdyby to wyszło na wierzch wiele rzeczy straciłoby sens mogłoby dojść do ujawnienia niechcianych technologich (póki jest węgiel, gaz i ropka interes się kręci pieniądze leją sie strumieniami) człowiek podąża za pieniędzmi i to bedzie mieć przerażający zgubny wpływ..
  • -4

#77

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głazojaz, Ty tak od siebie?
Czy może wizja albo coś?

. gdy ktoś nieodpowiedni tam się dostanie i ich spróbuje użyć dojdzie do eksplozji piramidy


Odpowiednia miała być dziewica?

Sorki, ale poproszę o jakiś "kierunek" z którego mamy tak cenne informacje.
  • 1



#78

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głazojad, nawet nie chcę znać źródła tych rewelacji, ale jeżeli nie ty to wymyśliłeś, to zacznij weryfikować znalezione informacje. Brzmi to bardziej jak fabuła nowego Indiany Jonesa niż coś, chociaż w pewnym stopniu, prawdopodobnego.
  • 1



#79 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wydaje mi się, aby ktoś tutaj uważał starożytnych Egipcjan za dzikusów.


Mam znaleźc cytat, jak pisałeś o nich jak o prymitywnych dzikusach??
Masz wybiórczą pamięc socjotechniku.
  • -1

#80

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano


Nie wydaje mi się, aby ktoś tutaj uważał starożytnych Egipcjan za dzikusów.


Mam znaleźc cytat, jak pisałeś o nich jak o prymitywnych dzikusach??
Masz wybiórczą pamięc socjotechniku.


1. dlaczego władze egiptu nie pozwalają otwarcia tych drzwi? bo wiedzą co tam jest schowane sami tam byli ale nie swoich tam nie puszczają.

2. kryształy są umieszczone w dużym pomieszczeniu w swinksie. w piramidach należy je umieścić we właściwej kolejności. samo zabranie z sfinksa jest już niebezpieczne bo one są na jakiejś podstawce czy coś podobnego. to działa jak waga jeżeli zostaną ruszone w złej kolejności dojdzie do uruchomienia pewnego mechanizmu który uwolni łatwopalne gazy (prawdopodobnie metan) w piramidach i sfinksie.

3. sam dostęp do kryształów jest trudny bo jeden z korytarzy przypomina odwrócony trójkąt środkowym szpicem do dołu na przemian z każdej strony wycięte w ścianie niewielkie otwory, wszystko jest wrażliwe na dotyk. co dokładnie się dzieje gdy ktoś wywróci się na taką sciane lub sie nawet poślizgnie i przyłoży może sobie wyobrażać co w otworach jest.

4. zaraz zlecą się sceptycy i bedą wypytywac się o zdjęcia, filmy jakieś dowody,.. tam niema mozliwości bo dostęp do tych miejsc jest pilnie strzeżony. znałem pare osób co wiedziały na temat tych piramid.. dopóki rząd egiptu sie nie złamie doputy sekret nie wyjdzie na swiatlo dzienne.

jak myslicie czy czubki piramid byly wylacznie z kamienia czy czasem nie bylo czubka wykonanego z pryzmatu świetnie zamaskowanego a.egipcjanie to cwany ród był. piramidy miały sporą moc.

conieco o kryształach. jest ich osiem sztuk. do tej największej nalezy przetransportować tylko dwa do pozostałych po trzy. są w pewnych miejscach w kazdej piramidzie coś jak kanały czy coś trzeba nimi dojść wewnatrz piramidy na gore i umieścić kryształ na czymś co przypomina metalową kopułę z trzema otworami jeden na poludniowym wschodzie czesci piramidy drugi na polnocnej stronie a trzeci polodniowy zachód. jeżeli czubek był "zmieniony" wykonany z pryzmatu przy bezchmurnej pogodzie w ciągu dnia można było użyć piramid jako broni. jak wiadomo lupa działa skupiając światło sloneczne w jednym punkcie i jak odpowiednio ustawimy mozna wypalic dziure w papierze,stopic plastik zapalic zapalke itp. to to co w piramidach to mniejwiecej prymitywne działo słoneczne. kryształy umieszczone w mechanizmie pozycjonowaly pryzmat .. dokladnego sposobu dzialanie nie znam ale z tego co conieco slyszalem od pewnych osob w egipcie to mniejwiecej o cos podobnego szlo. to nie byla bron przeciwko nibiru ani podobnymi takimi.. ta bron w noc byla bezuzytecczna .. i tylko trzy piramidy byly w to wyposarzone oczywiscie pryzmaty gdzies w tajemniczy sposob "wyparowaly"...

zniszczenie sfinksa i piramid.. powiedzmy ze komus uda sie wedrzeć do strzezonej części sfinksa, przejdzie koytaże najeżone pułapkami i dotrze do komory z kryształami i je ruszy. z spodu sfinksa wszystkie pomieszczenia zostaja dosc szybko zapelnione gazem . po jakims czasie i pomieszczenie krysztallow jest zapelniane gazem. wystarczy ze ktos z ogniem . egipcjanie aby samemu nie strzelic samoboja zatykali otwory skalnymi czopami obsmarowane tluszczem. zniszczenie piramid bylo możliwe jeśli ktoś by chciał poznać sekret dzialania ..

do czego to mialo sluzyc? sa tylko przypuszczenia. np jako forma kary śmierci. związaną osobe podrzucano w odpowiednie miejsce i kierowano nań pryzmat i delikwent się smażył żywcem, zapewne ktos sobie myśli że do niszczenia ufo. nie nie kiedy piramidy były sprawne nie było nic co latało w ich pobliżu. zaś pod piramidami pod sfinksem jest coś co zmieniłoby oblicze kazdego czlowieka , zmienilby poglad na ten swiat, na religie itp. tam jest istna biblioteka technologiczna . min szczątki jakies stalowych konstrukcji , to co zestrzelili .

to tyle aby was nie namawiac .. wiem ze zaraz bedzie potok krytyki i takich tam , nie chodzi o zrobienie zamieszek. poprostuniech kazdy sobie pomysli. egipt to jest jedna wielka tajemnica i tylko nielicznym udalo sie conieco dowiedziec.

piramid nikt nie uzyje nawet rzekomy 2012 rok czy 2013 . . co do wejścia do samej komnaty z krysztalami to musialbyć ktoś kto był lekki. aby omylkowo nie zostal z takiej osoby szrot gdy popelni blad przy przechodzeniu. nie nie niema tam ruchomych scian w otworach w scianach są cienkie metalowe kolce coś jak igły , chyba kazdy z was uczyl sie biologii i wie co sie stanie gdy czlowiekowi wstrzyknie sie powietrze..


co do stanu terazniejszego to w sfinksie krysztaly zostaly rozdzielone . napewno nie znajda wszystkich lub wogole. są w pomieszczeniu za podwojnymi wapiennymi drzwiami. aby tam wejsć trzebaby odsunąć i wywrócić i dopiero przejść.
  • -2

#81

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No dobrze. A można wiedzieć skąd te tajemne informacje pochodzą?

egipt to jest jedna wielka tajemnica i tylko nielicznym udalo sie conieco dowiedziec.


Głazojadzie nasz kochany, nie żebym podchodził do Twoich rewelacji sceptycznie ale jeśli niewielka grupka ludzi na świecie wie o tym, to Ty do nich należysz? Wow.
Jeśli tak jest to OK, ale jeśli nie...
  • 0



#82

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam.

Udzielam się w temacie o Egipcie, chociaż moją dziedziną jest Sumer, a ściślej, jestem na etapie poznawania historii Starożytnej Mezopotamii, toteż niewiele na ten temat aktualnie mogę powiedzieć, ale...Znalazłem pewne analogie, które są uderzająco podobne do Starożytnego Sumeru. Kwestia tyczy się Papirusu Turyńskiego. Pozwólcie, że posłużę się przykładami.

Papirus Turyński spisany za czasów panowania Ramzesa II (mianowany w 1279 r. p.n.e.) donosi, iż:

"Ptah,
Re,
Szu,
Geb,
Ozyrys,
Set - panował 200 lat,
Horus - panował 300 lat,
Thot - panował 3126 lat,

bogini Maat."


Oraz fragment Sumeryjskiej "Listy Królów" powstała pod koniec III tysiąclecia p.n.e.:

"boski Gilgamesz-
jego ojciec był lilla-demonem-
wielki kapłan Kullab
rządził 126 lat"


Jak widzimy, od razu nasuwa się pewna zbieżność, mianowicie długi okres panowania pewnych władców. W przypadku Egiptu-byli to rzekomo Bogowie, w przypadku Sumeru-władcy, którzy panowali "przed potopem". Po rzekomym wydarzeniu w dziejach Sumeru, władcy rządzili już w realnych ramach czasowych, jak donosi "Lista Królów":

"Uruk zostało porażone orężem;
Jego królestwo do Ur
zostało przeniesione.
W Ur
Mesannepadda
został królem i rządził 80 lat"


Zatem (w świetle faktów utrzymywania kontaktów handlowych z powstałym na terenie Sumeru państwa Babilonu, którzy religię Sumerów po prostu przekształcili) można zauważyć, skąd skrybowie czerpali inspirację. A biorąc pod uwagę, że to Sumerowie jako pierwsi wspomnieli o "potopie", następnie Babilończycy, później wszelkie inne religie, nie można zaprzeczyć, jakoby i Egipcjanie nieco zaczerpnęli z mitologii tej pierwszej cywilzacji.

Do reszty rewelacji nawet się nie odnoszę, z dwóch powodów:

1. Nie jestem specjalistą w dziedzinie Egiptu (jednakże mając nawet powierzchowną wiedzę, można łatwo te "fantastyczne" teorie obalić);

2. Na pierwszy rzut oka widać, że te rzekome "fakty" są podawane w taki sposób, by nie dociekiwać ich źródła, zatem można mieć praktycznie pewność, że są one niezbyt wiarygodne.

Jednakże dobrze, że są osoby, które się wdrażają tak mocno w temat tej "fantazji". Uwierzcie-jeżeli zdobędziecie jakiekolwiek, niepodważalne dowody na Wasze teorie, nie przejdą one bokiem w społeczeństwie naukowców. Po prostu są one wyssane z palca, bazują na domysłach, wyobraźni, nie na tym, co zostało potwierdzone wieloletnimi badaniami, wykopaliskami. Z tego też powodu są wyśmiewane, bo weźmy np. tego Nassim'a-facet zajmuje się fizyką, podejrzewam, że w życiu nie brał udziału w ŻADNYCH wykopaliskach archeologicznych (nie wspominając już o powątpiewaniu, jakoby kiedykolwiek postawił nogę w Egipcie) i stara się podważać teorie ludzi, którzy zęby na tym zgubili. Ja proponuję zająć się tematem na poważnie i wtedy starać się patrzeć na to z innej strony, po warunkiem, że macie chociażby podstawową wiedzę z tego, czym Archeologia naprawdę się zajmuje.

Pozdrawiam

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 11.12.2009 - 17:05

  • 2

#83

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No dobrze. A można wiedzieć skąd te tajemne informacje pochodzą?

egipt to jest jedna wielka tajemnica i tylko nielicznym udalo sie conieco dowiedziec.


Głazojadzie nasz kochany, nie żebym podchodził do Twoich rewelacji sceptycznie ale jeśli niewielka grupka ludzi na świecie wie o tym, to Ty do nich należysz? Wow.
Jeśli tak jest to OK, ale jeśli nie...

powiem krótko czasem warto mieć gdzieś "kreta" . co do tej sprawy z bronią i kryształami to powiem nieco inaczej..

wyobraż sobie świątynie która nie potrzebuje żadnej żarówki do oświetlenia jej wnętrz. w dachu jest wybitych kilka wąskich szpar przez które wpada światło jako że słońce z czasem zmienia położenie otworów musi być więcej aby wrazie "zgaśnięcia" jednego aktywne były następne aż do zachodu słońca. wystarczy kilka luster lub innego materiału które odbija światło. ..

1. egipcjanie byli jedna z najlepiej rozwinietych cywilizacyjnie.co do arecheologii to nic dziwnego bo prócz piramid są inne sekrety zagrzebane w piaskach egiptu nie nie, nie mieli reaktorów atomowych, wykorzystywali to co my obecnie czyli gaz ziemny. wiedzieli gdzie znajdują się złoża i zaczeli używać jako oświetlenia w piramidach. kiedy zaszedł moment w którym należało bronić dobytku zostawili mały prezencik. pod samymi piramidami i inymi budowlami dookoła jest piaskowiec . to co jest pod piramidami jest od nich starsze. bo piramid nie mogli stawiać na piasku z wiadomych powodów. nikt nie wiedział dokładnie co tam było. nawet najwyższe szczeble władz egiptu. a że tajemniczy "fundament" był stabilny to na nim wznoszono piramidki ,sfinksa i pare drobnych budynkow . dopiero póżniej wyszło conieco że fundamenty są pooddzielane grubymi scianami i podzielone na pomieszczenia w których były jakieś nadtopione fragmenty metalowych elementów. był jakieś płótna. około 700 metrów od "tyłka" sfinksa były pozostałości innej budowli. znacznie mniejszej i bardziej to było jakiejś wejście. . odwaga przzyczyniła się do odkrycia że egipcjanie mieli gaz. gdyż w jednym z tych tajnych pomieszczeń był kamienny słup od którego odchodziły metalowe rury. w ścianie były cztery otwory do dwóch były one podłączone a dwa pozostałe zapieczętowane. drogi tej rury która była w słupie nie mogli zlokalizować bo ciągnęła się między ścianami . natomiast gdy częściowo otworzyli jedną z zapieczętowanych szczelin wydzielał się odrażający duszący zapach. , to nie wszystko bo kiedy badano korytarz który szedł aż za sfinksa po jego lewej stronie. znaleziono to czego szukano na początku czyli rury w pewnym momencie korytarz był węższy . kiedy doszli do końca znalezli pomieszczenie częściowo zniszczone. ale odnaleziono piec i wapienne formy... najlepsze odkrycie było przed nimi.. nieco dalej natrafili na coś co przypominało maszynę parową.nie była/o uszkodzone/a... był to podłużny cygarowaty twór z wierzchu były "tłoki" kiedy jeden z badaczy nacisnął na jeden to zaczął się ruszać drugi. kiedy ruszył obyma ruszały sie pozostałe. po względnym sprawdzeniu okazało się że to była część jjakiegoś sprzętu. póżniej zauważono że od spodu jest połączenie a zboku jest zablokowany otwór. po otworzeniu go nacisnął tłok ponownie, wtedy buchneły płomienie z tego otworu , po chwili się ustabilizował i o dziwo tłoki same pracowały.. wieedzieli jak to dziala, gaz popycha skmplikowany mechanizm który otwiera ujście gazu do dalszej części maszynki.po naciśnięciu tłoka....jeden tłok wypycha gaz a drugi tłok sie "chowa" cykl był symetryczny płomień był mały a tłoki pracowały jak na akord. efekt taki jak przy silniku ttłokowym ..to co dało się zabrać to zabrali czego się nie dało wysadzali. kiedy wyszli i poszli w strone sfinksa niedaleko znaleziono niewielki lej i kilka pokruszonych bloków skalnych. nieco póżniej ustalono że ten dziwny silnik napędzał piec w którym wykonywano różne odlewy z metali, w tym przetapiali złoto. aby podnieść temperature ognia dkładano drewno sama konstrukcja pieca wyglądem nie przypominala nic innego. piec jak piec . na dole dziura na wkład, było miejsce na podłączenie tego "silnika" ale nie znaleziono samego połączenia. z boku pieca była owalna dziura... otwory wylotowe były z przodu. a więc ten co operował przy piecu miał nie miłe zapaszki. zaś na górze była forma zrobiona z czegoś podobnego do granitu. taki biały kamień w czarne cętki. coś jak duży półmisek. mógł pomieścić z 30 - 40kg materiału do przetopienia. narazie to tyle długo mnie nie bedzie bo mam pewne problemy onkologiczne i jutro jade na kolejną chemię. pozdrawiam wszystkich tych co byli i są zainteresowani.
kiedy to było ? bodajże 1982 lub 1983 rok. ..
  • 0

#84

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Głazołaz, z całym szacunkiem dla Ciebie, ponieważ najzwyczajniej w świecie Cię nie znam, ale to, co głosisz, to najzwyczajniej w świecie herezje.

..to co dało się zabrać to zabrali czego się nie dało wysadzali


Czyli, wg Twojej teorii, badacze wysadzali by tak przełomowe odkrycie? Nonsens. To tak, jakby mieli niszczyć tabliczki z pismem klinowym, tak istotnym dla językoznawstwa, archeologii jako świetny materiał badawczy. Owszem, można zarzucać, że "niewygodne fakty oficjalna nauka omija" jednakże nie bądźmy naiwni. To jest właśnie zasadnicza różnica, pomiędzy oficjalnymi teoriami, a tymi "fantastycznymi"-ludzie typu Sitchin czy Daeniken po prostu wyrażają się niespotykaną ignorancją i brakiem znajomości fundamentalnych faktów.

Po za tym, do reszty Twojego postu nie potrafię się ustosunkować, bo jest to "masło maślane". Jeżeli ktoś potrafiłby przełożyć to na Język Polski, to prosiłbym, aby to uczynił, bo chciałbym zapoznać się gruntowniej z tym, co napisał Głazołaz w celu weryfikacji, analizy i wystawieniu własnego zdania.
  • 0

#85

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam znaleźc cytat, jak pisałeś o nich jak o prymitywnych dzikusach??
Masz wybiórczą pamięc socjotechniku.


Przydałby się - wtedy mielibyśmy o czym rozmawiać. Uprzedzam jedynie - Egipcjanie są prymitywni, jeżeli przyrównać ich do nas - do cywilizacji XXI wieku. Ale w swoim czasie byli ponad przeciętną i to w nich cenię.

Aktualnie przygotowuję materiały do debaty i gwarantuję, że na pewno nie uświadczysz w niej przyrównywania Egipcjan z czasów państwa egipskiego do prymitywnych dzikusów.
  • 1



#86

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i póki co nie mamy tego cytatu. A to mi tak często zarzucasz jakieś słowne manipulacje albo "socjotechniczne sztuczki"...

Aby jeszcze było ciekawiej to właśnie Ty, Muhadzie, robisz z Egipcjan prymitywnych dzikusów. Zauważ, że ja zawsze mówię, że piramidy zbudowali z taką dokładnością właśnie oni. Ty tymczasem uważasz, że nie byli w stanie tego zrobić i że musieli dokonać tego za nich kosmici czy też jacyś przybysze z Atlantydy czy coś w tym stylu. Kto więc z nas dwóch docenia geniusz Egipcjan a kto uważa ich za prymitywnych dzikusów?
  • 3



#87

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś zwolennicy "fantastycznych" teorii zamilknęli. Szkoda, liczyłem na dalsze podjęcie konwersacji, jednakże 5 dni minęło i powoli moja nadzieja ginie. Mam rozumieć, że skończyły Wam się argumenty?

Tak, to była prowokacja do dalszej rozmowy :)
  • 0

#88

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda, że debata stanęła w miejscu, bo można byłoby się przenieść do komentarzy do niej. Wydaje mi się, że w debacie znajdzie się wiele ciekawych informacji i miło byłoby zobaczyć nie tylko odpowiedzi tatika, ale i stanowisko innych użytkowników co do nich.
  • 0



#89

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawiasem mówiąc, jakie są przyczyny tego, że czekamy już dokładnie miesiąc na tatikowy wstęp? Najwidoczniej jestem słabiej rozeznany, bo zatrzymałem się na monitorze który odmówił mu posłuszeństwa. Tatik pisze na forum prawie codziennie, więc najwidoczniej śnieży bo śnieży, ale coś tam u niego na ekranie jednak widać :) Wchodzę tu raz na jakiś czas, w dużej mierze po to aby zobaczyć jak tam sobie radzicie, a tu nic nie ma i nie ma.
  • 1

#90 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przydałby się - wtedy mielibyśmy o czym rozmawiać. Uprzedzam jedynie - Egipcjanie są prymitywni, jeżeli przyrównać ich do nas - do cywilizacji XXI wieku. Ale w swoim czasie byli ponad przeciętną i to w nich cenię.

Aktualnie przygotowuję materiały do debaty i gwarantuję, że na pewno nie uświadczysz w niej przyrównywania Egipcjan z czasów państwa egipskiego do prymitywnych dzikusów.


Jaki ty jesteś śmieszny :)
Ja się z Tobą w tej akurat kwestii dosyc nadyskutowałem i pamiętam Twój stosunek. Oceniałeś ich dokonania poprzez pryzmat naszej cywilizacji, lecz nazywałeś ich prymitywnymi dzikusami. Wybacz, ale taka jest prawda kłamczuchu. Mikołaj rózgę Ci przyniesie.
Widzę, że nadal się nie zmieniłeś, ale co się można spodziewac po kimś, kto ocenia książki nie czytając ich uprzednio... Dobra, narka bo to sensu nie ma...
  • -7


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych