Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Please log in to reply
1307 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1216

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ciekawe dlaczego np. "twarda" wersja batona jest praktycznie nielegalna w użyciu w Polsce :>. Jeszcze niedawno można było pójść siedzieć za saperkę a Ty tutaj mówisz o kubotanie.

Zabronione jest posiadanie:
pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału
lub zawierających wkładki z takiego materiału
-czyli praktycznie wszystkie batony.

Już dawno zmieniły się przepisy - teraz ustawa o obronie osobistej jest całkiem "normalna".

Wciąż jest wiele do poprawy.

Kopnąć kogoś w miarę rozgarniętego w temacie w krocze to nie jest wcale taka łatwa rzecz.

Założyć osobie dźwignie łokciowo-barkową bez "zmiękczenia" też nie jest łatwo.

Kopnięcie na krocze jest stosunkowo łatwe do zblokowania

Jak wiesz jak to wszystko jest łatwe.

cytując mojego trenera : "najlepszą samoobroną dla kobiety jest znalezienie sobie pokaźnego faceta" ;)

Ma gość podejście...

Pomijam już przykład z Pudzillą bo walka sportowa ma się tutaj nijak to całej sprawy.

W pełni się zgadzam.

I tak jest - Judo bądź BJJ to podstawa MMA - większość walk kończy się w parterze, dzięki technikom wyciągniętym z Judo bądź BJJ. Ilu masz striker'ów w takim na przykład UFC ? Na palcach jednej ręki można policzyć.

Grappler zawsze będzie dążył do starcia w parteże, striker przeciwnie. Pamiętasz ostatnią walkę Fiodora? Mimo że w parterze wykańczał multum przeciwników to z wyzwania od ostatniego przeciwnika nie przyjmował i wykończył go w stójce. Zawodnicy muszą być wszechstronni. Ciągle trwają dyskusje co lepiej ćwiczyć-kwestia jest otwarta.

Nie. Udowodnił to, że "mordercze" techniki mają się nijak do rzeczywistości bo nie jesteśmy w stanie ich przećwiczyć w "realu". Jeżeli chcesz dobrze walczyć musisz przeżyć dużo sparingów, żadne tajemne techniki tego za Ciebie nie zrobią.

No to weź poćwicz strzelanie do żywego celu...aby było bardziej realne...
Trening jest trening-nigdy nie walczysz na 100%

A ja myślę że każdy ma prawo do trzymania broni w domu. Jeżeli ktoś zechce wejść do twojego domu i skrzywdzić twoją rodzinę... MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ !!!!

Możesz kupić sobie bejsbola, wtedy możesz uniknąć przypadkowego postrzału kogoś z domowników.
  • 0

#1217

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam fakt posiadania broni nie jest jedynym czynnikiem do uwzględnienia. Co powiesz na Anglię-tam nawet policja chodzi bez broni.
Co powiesz na posiadanie broni w USA?


A co powiesz na posiadanie broni w Szwajcarii?


Dlatego w niektórych osiedlach jest całkowity zakaz posiadania butli z gazem.


No właśnie i równie dobrze zakaz posiadania butli z gazem mógłby zostać wprowadzony w całej Polsce. Jeśli zabrania się czegoś ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo, to żeby być konsekwentnym trzeba by zabronić prawie wszystkiego. Nie mam nic przeciwko jeśli taki zakaz wprowadzili sobie posiadacze danego osiedla, ale jeśli takie zakazy narzuca się odgórnie i robią to ludzie, których problem nie dotyczy to jest to chore.

Oczywiście że nie-należy jedynie je ograniczyć o te najrealniej nam grożące.


Ale jeden uznaje posiadanie broni za najrealniej grożące nam niebezpieczeństwo, a inny za najrealniej grożące nam niebezpieczeństwo uzna nóz do krojenia chleba. Ja na przykład nie uważam powszechnego prawa posiadania broni za niebezpieczeństwo. Nie mówię, że nie należy eliminować niebezpieczeństw. Wręcz przeciwnie, popieram to, ale na szczeblu indywidualnym czy oddolnej organizacji społeczności do której przynależność jest dobrowolna. Nie można jednak z góry zakazywać jednostce posiadania czegoś, dopóki nie zamierza ona wyrządzić komuś krzywdy.



Jak ocenisz zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem? Słuszny czy nie? Po co państwo się wtrąca?


Uważam go za idiotyczny. Niektórzy pod wpływem alkoholu mogą prowadzić lepiej niż na trzeźwo. Z kolei naćpany, niewyspany, chory czy po prostu antytalent też może bardzo źle prowadzić pojazd. To co jest istotne to zła jazda bez względu na przyczynę i to karał by normalny właściciel drogi. Ale państwo normalne nie jest i nie zadaje sobie większego trudu by drogi były bezpieczne.



...i w ten sposób dochodzimy do paradoksów. Równie dobrze mogą nas zmusić do smarowania chleba
plastikowymi/drewnianymi nożami, nakażą nam kroić chleb krajalnicami...

Tak samo uznają noże za przeżytek-przecież są krajalnice i szpatułki...


Dokładnie. Patrząc na to co się dzieje to wcale nie jest taka odległa perspektywa. Dlatego jestem przeciwny zakazom na które ludzie dobrowolnie nie wyrazili zgody.

Ja jestem za prawem do posiadania broni, ale nikt nie ma monopolu na rację. Potrzebna jest różnorodność, a potem można weryfikować które rozwiązania są najlepsze.
  • 0

#1218

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co powiesz na posiadanie broni w Szwajcarii?

Masz może wiedzę ilu obywateli wypada na jedną broń?
Tam są inne czynniki jak ekonomia/dochody, mentalność, historia itd

No właśnie i równie dobrze zakaz posiadania butli z gazem mógłby zostać wprowadzony w całej Polsce. Jeśli zabrania się czegoś ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo, to żeby być konsekwentnym trzeba by zabronić prawie wszystkiego. Nie mam nic przeciwko jeśli taki zakaz wprowadzili sobie posiadacze danego osiedla, ale jeśli takie zakazy narzuca się odgórnie i robią to ludzie, których problem nie dotyczy to jest to chore.

Czym innym jest posiadanie butli w domku jednorodzinnym- jak wybuchnie to właściciel jest sobie winien. Inaczej to wygląda w bloku-jak Kowalskiemu z pod 7-ki wywali butla to często cały blok jest do wzburzenia.
Jeżeli zakaz jest sensowny to czemu się mamy sprzeciwiać?

Nie można jednak z góry zakazywać jednostce posiadania czegoś, dopóki nie zamierza ona wyrządzić komuś krzywdy.

Co powiesz na możliwość składowania materiałów wybuchowych w pokoiku na stoliku? Pamiętasz przypadek jak dziadek gotował sobie zupę na kostce trotyl. Mieszkał w bloku-saperzy znaleźli w piwnicy mały składzik na wiele obiadów domowych.

Uważam go za idiotyczny. Niektórzy pod wpływem alkoholu mogą prowadzić lepiej niż na trzeźwo. Z kolei naćpany, niewyspany, chory czy po prostu antytalent też może bardzo źle prowadzić pojazd. To co jest istotne to zła jazda bez względu na przyczynę i to karał by normalny właściciel drogi. Ale państwo normalne nie jest i nie zadaje sobie większego trudu by drogi były bezpieczne.

Zgodzę się- ostatni przykład naszego autokaru to dobrze obrazuje. Nasze państwo totalnie sobie w tej tematyce nie radzi.

Dokładnie. Patrząc na to co się dzieje to wcale nie jest taka odległa perspektywa. Dlatego jestem przeciwny zakazom na które ludzie dobrowolnie nie wyrazili zgody.

Jak widzisz działanie takiego systemu? Totalna wolność i swoboda?

Ja jestem za prawem do posiadania broni, ale nikt nie ma monopolu na rację. Potrzebna jest różnorodność, a potem można weryfikować które rozwiązania są najlepsze.

Metoda prób i błędów?
Jesteś za posiadanie broni (palnej) , komu-zapewne normalnym, co z przechowywaniem, noszeniem jej? To miałaby być bron obiektowa?

Taka ciekawostka-ponad 90% policjantów starających się o pozwolenie na broń otrzymuje odpowiedź odmowną.
  • -1

#1219

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taki obrazeczek wrzucę na wieczorne przemyślenia.

Dołączona grafika
  • 1

#1220

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz może wiedzę ilu obywateli wypada na jedną broń?
Tam są inne czynniki jak ekonomia/dochody, mentalność, historia itd


Nikt tego dokładnie nie wie bo Szwajcaria nie prowadziła centralnego rejestru broni! Dopiero UE wymusza na biednej Szwajcarii jakieś zmiany w tym zakresie. Wiadomo tylko, że w prywatnych domach jest co najmniej 1.2-3 milionów broni palnej (na 8 milionowe państwo). Jak wiadomo w Szwajcarii większość mężczyzn jest zobowiązana do trzymania broni służbowej w domu.



Czym innym jest posiadanie butli w domku jednorodzinnym- jak wybuchnie to właściciel jest sobie winien. Inaczej to wygląda w bloku-jak Kowalskiemu z pod 7-ki wywali butla to często cały blok jest do wzburzenia.
Jeżeli zakaz jest sensowny to czemu się mamy sprzeciwiać?

Co powiesz na możliwość składowania materiałów wybuchowych w pokoiku na stoliku? Pamiętasz przypadek jak dziadek gotował sobie zupę na kostce trotyl. Mieszkał w bloku-saperzy znaleźli w piwnicy mały składzik na wiele obiadów domowych.


A czemu Ty masz orzekać co jest sensowne i zakazywać czegoś innym, jeśli Ciebie ten problem nie dotyczy. Niech sobie zakazy ustalają posiadacze bloku.




Jak widzisz działanie takiego systemu? Totalna wolność i swoboda?


Dopóki ktoś nie zamierza wyrządzić szkody innym to w czym widzisz problem? Jak jest zapotrzebowanie na blok z zakazem posiadania butli gazowych to Ci co chcą takiego bloku (między innymi mnie taki blok by odpowiadał!) kupią taki właśnie blok, a nie taki, gdzie zakaz posiadania butli nie obowiązuje. Tak samo my - zwolennicy dostępu do broni palnej powinniśmy mieć możliwość zakładania terytoriów, gdzie zakaz posiadania broni by nie obowiązywał.



Metoda prób i błędów?
Jesteś za posiadanie broni (palnej) , komu-zapewne normalnym, co z przechowywaniem, noszeniem jej? To miałaby być bron obiektowa?


Jestem za podziałem kraju na jurysdykcje, gdzie każdy wybrał by sobie to co mu pasuje. To umożliwi wartościowym ludziom odseparowanie się od chorej części społeczeństwa, która musi się zresocjalizować. Chora część społeczeństwa musi przestać pasożytować i nauczyć się wykonywać pożyteczne prace za które dobrowolnie się płaci.



Taka ciekawostka-ponad 90% policjantów starających się o pozwolenie na broń otrzymuje odpowiedź odmowną.


Zapewne żeby nie przyszło któremuś do głowy zwalczać prawdziwą przestępczość. Dzięki temu posunięciu gangsterzy mogą ich oraz ich rodziny po skończonej służbie swobodnie zastrzelić.
  • -1

#1221

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osobiście oddaje głos na tak ale mam świadomość że trudno było by wyodrębnić osoby "normalne" .


"cicha woda brzegi rwie "
  • 0

#1222

deenes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauwazylem, ze na broni zalezy najbardziej tym ktorzy nigdy nie mieli jej w rekach, a ci co codzinnie ja nosza, chociazby z powodow zawodowych na ogol sa zdania, ze nie jest ona im potrzebna do szczescia - zeby jeszcze ja po godzinach nosic. Bron to takze spory klopot, trzeba umiec ja upilnowac, obsluzyc, picie z klamka przy boku tez raczej odpada. Wiekszosc pisze, ze jest ona wrecz niezbedna do samoobrony, chociaz ich jedyne doswiadczenia z napastnikiem koncza sie na ogladaniu filmow sensacyjnych, na ogol jednak zycie to nie film i RMG na ogol wystarcza (zwykly gaz pieprzowy ma naprawde ogromna skutecznosc).
  • -1

#1223

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@nexus6

A czemu Ty masz orzekać co jest sensowne i zakazywać czegoś innym, jeśli Ciebie ten problem nie dotyczy. Niech sobie zakazy ustalają posiadacze bloku.

Bezpośrednio nie, pośrednio jak najbardziej. Zawsze mój jakiś krewny może mieć nieprzyjemność być obok takiego składu. Mogę kiedyś remontować mieszkanie obok a tu łubudu… To że mnie coś teraz nie dotyczy nie oznacza że tak będzie ciągle.

Dopóki ktoś nie zamierza wyrządzić szkody innym to w czym widzisz problem?

Problem jest taki że na obecną chwile Kowalskiemu nie będzie się chciało zabić sąsiadów. Jeżeli coś mu odbije to ma ułatwione zadanie. Jeżeli będzie chciał zabić sąsiada to może go ganiać z siekierą. Z kałaszem w ręku to nawet nie musi go ganiać-wywali magazynek przez ścianę i po złym sąsiedzie który nie chciał lecieć po flaszkę.


Jestem za podziałem kraju na jurysdykcje, gdzie każdy wybrał by sobie to co mu pasuje. To umożliwi wartościowym ludziom odseparowanie się od chorej części społeczeństwa, która musi się zresocjalizować. Chora część społeczeństwa musi przestać pasożytować i nauczyć się wykonywać pożyteczne prace za które dobrowolnie się płaci.

Jesteśmy w UE-to tak jakby jeden kraj podzielony na jurysdykcje.. Zawsze możesz wyjechać np. do Szwajcarii i po problemie.

Zapewne żeby nie przyszło któremuś do głowy zwalczać prawdziwą przestępczość. Dzięki temu posunięciu gangsterzy mogą ich oraz ich rodziny po skończonej służbie swobodnie zastrzelić.

Ustawodawca wyszedł z założenia że mogą swą broń służbową brać do domu- czego większość nie robi bo ma na co dzień styczność z bronią i wiedzą że broń w domu powoduje więcej szkody niż pożytku.

@deenes

Zauważyłem, ze na broni zależny najbardziej tym którzy nigdy nie mieli jej w rekach, a ci co codziennie ja noszą, chociażby z powodów zawodowych na ogol sa zdania, ze nie jest ona im potrzebna do szczescia - zeby jeszcze ja po godzinach nosic. Bron to takze spory klopot, trzeba umiec ja upilnowac, obsluzyc, picie z klamka przy boku tez raczej odpada. Wiekszosc pisze, ze jest ona wrecz niezbedna do samoobrony, chociaz ich jedyne doswiadczenia z napastnikiem koncza sie na ogladaniu filmow sensacyjnych, na ogol jednak zycie to nie film i RMG na ogol wystarcza (zwykly gaz pieprzowy ma naprawde ogromna skutecznosc).

Dokładnie. Zapewne większość podczas strzelaniny chowałaby się za drzwiami typu "plaster miodu", drzwiami od samochodu lub ściance GK w nadziei że kula ich nie trafi.

Zamiast ciągle podkreślać jaka ta broń wam potrzebna do obrony zajelibyście się upowszechnieniem dostępu do taserów

Dołączona grafika

Takim urządzenie można się skutecznie bronić. Niestety konieczne jest wywalenie w potencjalnego bandyte całego magazynka. Zapomina się że za działanie z wyprzedzeniem można dostać kilkanaście lat do odsiadki. Jeżeli tasera użyjemy źle-bo pomyliliśmy się w ocenie sytuacji to konsekwencje nie będą aż tak drastyczne.

http://www.youtube.com/watch?v=K16n_skZDbI

http://www.youtube.com/watch?v=zBQ7qIJGhQs
  • -1

#1224

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bezpośrednio nie, pośrednio jak najbardziej. Zawsze mój jakiś krewny może mieć nieprzyjemność być obok takiego składu. Mogę kiedyś remontować mieszkanie obok a tu łubudu… To że mnie coś teraz nie dotyczy nie oznacza że tak będzie ciągle.


Pośrednio to sam fakt, że się urodziłeś stanowi potencjalne zagrożenie. Nie wiadomo co Ci odbije. Nie można odgórnie czegoś zabraniać ze względu na potencjał. To prosta droga do totalitaryzmu.


Problem jest taki że na obecną chwile Kowalskiemu nie będzie się chciało zabić sąsiadów. Jeżeli coś mu odbije to ma ułatwione zadanie. Jeżeli będzie chciał zabić sąsiada to może go ganiać z siekierą. Z kałaszem w ręku to nawet nie musi go ganiać-wywali magazynek przez ścianę i po złym sąsiedzie który nie chciał lecieć po flaszkę.


To dlaczego go nie przywiązać pasami do łóżka i wypuszczać tylko w razie konieczności. Wtedy będzie miał maksymalnie utrudnione zadanie.

Traktujesz ludzi jak czubków. Nie zrozum mnie źle, ale warto zastanowić się czy sam nie jesteś czubkiem. Boisz się nierealnego zagrożenia ze strony drugiego człowieka i to determinuje twoje społeczne usbosobienie. Strach nie jest dobrym budulcem więzi społecznych. W większości wypadków należy ufać drugiemu człowiekowi dopóki nie zrobi on czegoś złego. Tylko tak można zbudować efektywnie działające społeczeństwo i rozwinąć cywilizację.


Jesteśmy w UE-to tak jakby jeden kraj podzielony na jurysdykcje.. Zawsze możesz wyjechać np. do Szwajcarii i po problemie.


UE to kartel, który nie pomaga tworzyć konkurencji między państwami. Powinno się dać bez przeszkód zakładać nowe jurysdykcje. To jest brakujący element konieczny do powstania prawdziwej konkurencji. To państwo powinno się starać o pozyskanie obywatela. Wolny rynek, a nie niewolnictwo.


Ustawodawca wyszedł z założenia że mogą swą broń służbową brać do domu- czego większość nie robi bo ma na co dzień styczność z bronią i wiedzą że broń w domu powoduje więcej szkody niż pożytku.


Nie no chwila, napisałeś, że 90% policjantów starających się o pozwolenie na broń otrzymuje odpowiedź odmowną. Teraz piszesz o czymś całkowicie innym. Są zapewne rozmaite czynniki, które powodują, że policjanci nie zabierają broni służbowej do domu, ale jeśli prawdą jest to co napisałeś, to Ci co chcą mieć broń prywatnie nie dostają pozwolenia.


@deenes

Mnie ciekawi jak to zauażyłeś. Masz jakiś wgląd w nasze doświadczenia z bronią?
  • -1

#1225

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czyli praktycznie wszystkie batony.


To zależy tylko od interpretacji prawa - w niektórych przypadkach wystarczy końcówkę owinąć rzemykiem :>.

Założyć osobie dźwignie łokciowo-barkową bez "zmiękczenia" też nie jest łatwo.


Jak wiesz jak to wszystko jest łatwe.


Ehh, ale w tym przypadku rozważamy naszą teoretyczną kobietę w wadze piórkowej. Ona może wiedzieć tylko co z tego ?

Ma gość podejście...


Jest szczery i mówi prawdę, do tego jest uczciwy - nie wciska komuś kitu, że "50-kilowa kobieta będzie mogła obronić się przed 100-kg ulicznikiem bez sprzętu" bo to bzdura. Najgorsze jest właśnie to, że niektórzy w to wierzą i później dochodzi do tragedii.

Na ulicy sprawdza się MT, boks, kilka sztuk spod szyldu Karate (Kyokushin, Ashihara), Judo, Kick i kilka stylów kung fu, min. Chow Gar czy Bajiquan - do każdego z tych sportów wymagana jest potężna siła fizyczna - w Kyoku jest to np. 80% treningu.

Pamiętasz ostatnią walkę Fiodora? Mimo że w parterze wykańczał multum przeciwników to z wyzwania od ostatniego przeciwnika nie przyjmował i wykończył go w stójce.


Przy moim całym ogromnym szacunku do Fedora to jego czas się już dawno skończył, dlatego walczył tak bardzo zapobiegawczo - no i nie jest to już Pride gdzie nie było kontroli antydopingowych + kreska fety przed walką ;).

Chociaż oczywiście nadal pozostaje "The Last Emperor" - bezdyskusyjnie na zawsze ^^".

No to weź poćwicz strzelanie do żywego celu...aby było bardziej realne...


Nie rozumiemy się - kobieta dzięki cotygodniowym wyjazdom na strzelnicę ma przynajmniej jakąkolwiek możliwość obrony przed napastnikiem, po kursie samoobrony, przekonana o swojej niezniszczalności polegnie przy pierwszym starciu.

Poza tym traktujesz nas chyba jak osoby, które chcą rozdawać broń na ulicy - chcemy zwiększenia świadomości wojennej, obronnej w narodzie (tak jak w Szwajcarii) i chcę aby każdy normalny obywatel mógł bronić siebie i swoich bliskich. Jeżeli nadal twierdzisz, że dzięki kursom samoobrony będzie w stanie się obronić to ok, szanuje Twoje zdanie, jednak nie będę brał dalej udziału w dyskusji bo rozmijamy się w naszej definicji "bezpieczeństwa".
  • 1



#1226

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@nexus6

Traktujesz ludzi jak czubków. Nie zrozum mnie źle, ale warto zastanowić się czy sam nie jesteś czubkiem. Boisz się nierealnego zagrożenia ze strony drugiego człowieka i to determinuje twoje społeczne usbosobienie. Strach nie jest dobrym budulcem więzi społecznych.

To ja dążę do posiadania broni w celu ochrony przed wyimaginowanym zagrożeniem?

W większości wypadków należy ufać drugiemu człowiekowi dopóki nie zrobi on czegoś złego. Tylko tak można zbudować efektywnie działające społeczeństwo i rozwinąć cywilizację.

Właściwym jest stosować „zasadę ograniczonego zaufania” W większości wypadków się sprawdza.

UE to kartel, który nie pomaga tworzyć konkurencji między państwami. Powinno się dać bez przeszkód zakładać nowe jurysdykcje. To jest brakujący element konieczny do powstania prawdziwej konkurencji. To państwo powinno się starać o pozyskanie obywatela. Wolny rynek, a nie niewolnictwo.

Fajnie by było-niestety nie w konsumenckim społeczeństwie, pod rządami bezkarnych oszustów...

Nie no chwila, napisałeś, że 90% policjantów starających się o pozwolenie na broń otrzymuje odpowiedź odmowną. Teraz piszesz o czymś całkowicie innym. Są zapewne rozmaite czynniki, które powodują, że policjanci nie zabierają broni służbowej do domu, ale jeśli prawdą jest to co napisałeś, to Ci co chcą mieć broń prywatnie nie dostają pozwolenia.

Policjanci chcący mieć broń w domu kierują się innymi motywami niż obrona domowników. Chcą mieć inną jednostkę broni niż P-99 bo podoba im się TT-ka lub jakaś inna fajna klameczka którą by mogli traktować jako eksponat z kolekcji. W większości to są pasjonaci którym się odmawia powiększania kolekcji lub jej tworzenia.
My szaraczki możemy dostać pozwolenie w kilku przypadkach. Głównie dostają ci którzy mieszkają w niebezpiecznych rejonach, byli ofiarami w napaści, rabunków. Muszą realnie wykazać iż broń może przyczynić się do znacznej poprawy życia-jest warunkiem przeżycia. Można być myśliwym ale to bardzo drogi sport. Jednak aby dostać to wymarzone pozwolenie musicie uzbroić się w cierpliwość-po spełnieniu wymaganych kryteriów czas oczekiwania na ten kwitek to minimum pół roku.


@Shinji77

To zależy tylko od interpretacji prawa - w niektórych przypadkach wystarczy końcówkę owinąć rzemykiem

Jeżeli baton posiada zakończenie z ciężkiego materiału/ma wkład to nic Ci nie da żadne owijanie. Końcówka I tak będzie ciężka.

Ehh, ale w tym przypadku rozważamy naszą teoretyczną kobietę w wadze piórkowej. Ona może wiedzieć tylko co z tego ?

Dobry kop w jaja, palce w oczy lub z pięści w krtań i ma kobietka kilkanaście sekund na ucieczkę, znalezienie czegoś do obrony wezwanie pomocy itp.

Jest szczery i mówi prawdę, do tego jest uczciwy - nie wciska komuś kitu, że "50-kilowa kobieta będzie mogła obronić się przed 100-kg ulicznikiem bez sprzętu" bo to bzdura. Najgorsze jest właśnie to, że niektórzy w to wierzą i później dochodzi do tragedii.

W tych technikach chodzi o zyskanie czasu potrzebnego głównie na ucieczkę.

Na ulicy sprawdza się MT, boks, kilka sztuk spod szyldu Karate (Kyokushin, Ashihara), Judo, Kick i kilka stylów kung fu, min. Chow Gar czy Bajiquan - do każdego z tych sportów wymagana jest potężna siła fizyczna - w Kyoku jest to np. 80% treningu.

Zapominasz o naszym rodowitym Combacie i Krav Maga. Szczególnie Krav Maga bazuje na wykorzystaniu witalnych punktów. Tam wiele lat nie trzeba ćwiczyć, nie trzeba ważyć 100kg aby skutecznie posługiwać się technikami w stopniu zwiększającym szanse na przeżycie.

Przy moim całym ogromnym szacunku do Fedora to jego czas się już dawno skończył, dlatego walczył tak bardzo zapobiegawczo - no i nie jest to już Pride gdzie nie było kontroli antydopingowych + kreska fety przed walką .

Chociaż oczywiście nadal pozostaje "The Last Emperor" - bezdyskusyjnie na zawsze ^^".

Szkoda że Ostatni Cesarz już skończył karierę… ;(

Nie rozumiemy się - kobieta dzięki cotygodniowym wyjazdom na strzelnicę ma przynajmniej jakąkolwiek możliwość obrony przed napastnikiem, po kursie samoobrony, przekonana o swojej niezniszczalności polegnie przy pierwszym starciu.

To musi być super kurs który wmawia ludziom że są niezniszczalni. Prawidłowo prowadzony kurs uświadamia uczestnikom że zawsze znajdzie się ktoś szybszy, mocniejszy, silniejszy z większym doświadczeniem.

Poza tym traktujesz nas chyba jak osoby, które chcą rozdawać broń na ulicy - chcemy zwiększenia świadomości wojennej, obronnej w narodzie (tak jak w Szwajcarii) i chcę aby każdy normalny obywatel mógł bronić siebie i swoich bliskich. Jeżeli nadal twierdzisz, że dzięki kursom samoobrony będzie w stanie się obronić to ok, szanuje Twoje zdanie, jednak nie będę brał dalej udziału w dyskusji bo rozmijamy się w naszej definicji "bezpieczeństwa

To Wy uważacie że do obrony konieczny, wręcz niezbędny jest kałasznikow i wiadro amunicji. Techniki samoobrony są niewystarczające, paralizator-be, taser jest zły, kubotan za słaby bo do skutecznej ochrony siebie i rodziny potrzebna jest broń która zabija.


Może przedstawilibyście liczne przypadki gdzie posiadanie broni uratowałoby życie i zdrowie ofiar przestępstw. Liczne przypadki gdzie włamywano się na chatę i mordowano domowników? Pominąć należy przypadki bliskiego kontaktu, ataków z zaskoczenia, itp-z oczywistych i wcześniej wspomnianych względów. Dlaczego tak uparcie dążycie do posiadania broni palnej?
  • 0

#1227

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale broń ma też działanie psychologiczne. Myślę że nawet nie musiałbyś oddawać strzału bo napastnik jakby tylko zobaczył że ją masz i ucieka gdzie gdzie pieprz rośnie.
  • 0

#1228

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli baton posiada zakończenie z ciężkiego materiału/ma wkład to nic Ci nie da żadne owijanie. Końcówka I tak będzie ciężka.


W teorii - reszta zależy od interpretacji prokury, ale to tylko tak jako ciekawostka :).

Dobry kop w jaja, palce w oczy lub z pięści w krtań i ma kobietka kilkanaście sekund na ucieczkę, znalezienie czegoś do obrony wezwanie pomocy itp.


Zakładając, że nasz napastnik stoi i jest maksymalnie rozluźniony to pewnie ma to jakiś sens - w wypadku kiedy on jest stroną atakującą, to nie ma już tutaj znaczenia. Ostatnio kolejny chłopak gryzie ziemie w Krakowie, aktualnie już bez sprzętu na ulicy ciężko sobie poradzić.

W tych technikach chodzi o zyskanie czasu potrzebnego głównie na ucieczkę.


Powtarzam po raz kolejny - takie techniki istnieją tylko na papierze, ewentualnie uda się nam je wykonać "fuksem". Ucieczkę ? Miałeś kiedyś starcie na ulicy 1vs1 ?

Zapominasz o naszym rodowitym Combacie i Krav Maga. Szczególnie Krav Maga bazuje na wykorzystaniu witalnych punktów. Tam wiele lat nie trzeba ćwiczyć, nie trzeba ważyć 100kg aby skutecznie posługiwać się technikami w stopniu zwiększającym szanse na przeżycie.


Nie zapominam po prostu uważam, że wszystkie systemy wojskowe nie nadają się dla przeciętnego szaraczka.

Szkoda że Ostatni Cesarz już skończył karierę…


http://www.youtube.com/watch?v=V9kLiUBzy-w

;(

I choćby Dana postawił na jednej karcie wszystkie swoje gwiazdy to i tak tego nie przebije!

Prawidłowo prowadzony kurs uświadamia uczestnikom że zawsze znajdzie się ktoś szybszy, mocniejszy, silniejszy z większym doświadczeniem.


W takim razie po co ćwiczyć ? Dla gimnastyki ? Są łatwiejsze sporty. Jeżeli tak mają uczyć to lepiej niech nauczą ich "zasady kciuka" i wypuszczą na ulicę :mrgreen: . Pomijam już fakt, że słowa "dobry" i "kurs" do siebie nie pasują; a przynajmniej nie w tym wypadku.

To Wy uważacie że do obrony konieczny, wręcz niezbędny jest kałasznikow i wiadro amunicji. Techniki samoobrony są niewystarczające, paralizator-be, taser jest zły, kubotan za słaby bo do skutecznej ochrony siebie i rodziny potrzebna jest broń która zabija.


Kto tak napisał ? Nie uważam aby paralizator, taser czy kubotan był zły - postuluje jedynie o to aby każdy normalny człowiek mógł bronić swojej rodziny na równych zasadach i wszystkimi dostępnymi ludzkości środkami.

Może przedstawilibyście liczne przypadki gdzie posiadanie broni uratowałoby życie i zdrowie ofiar przestępstw.


Tu Cię mam! Nie przeczytałeś całego tematu prawda ? :P

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 25.09.2012 - 18:03

  • 0



#1229

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legalność pałek teleskopowych - ekspertyzy i prawo. Warto przeczytać.
  • 1



#1230

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny link Paweł - ważne jest aby wiedzieć jak się bronić przed (bez)prawiem. Trzeba mieć niestety świadomość tego, że starcie nie musi skończyć się na ulicy tylko na sali sądowej.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych