Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#586 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Mylo co njawyżej rewolwerem. Żadną inną bronią w to się zagrać nie da. Zakładam się, że tam nigdzie nie było mowy o pistolecie automatycznym tylko o grze w Rosyjską Ruletkę.

Jezeli jest inaczej to poproszę o cytat w tym zakresie.

Mi zas chodzi o to, żeby zanim ktoś zabierze głos w temacie choć podstawową wiedzę przyswoił, tym bardziej że w temacie a i w necie jest na ten temat bardzo dużo.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 08.03.2011 - 19:42

  • 0

#587

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopaki, Sentinel chyba nie wie co to są Nagrody Darwina i nie rozumie o co chodzi Śpiochowi.
  • 0



#588

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Oj Sentinel,nie chce cie tu publicznie osmieszac(zreszta sam juz to zrobiles)

Drugie miejsce, czyli Wyróżnienie Darwina zdobył 19-letni Rasheed z Teksasu, który zagrał przed przyjaciółmi w rosyjska ruletkę za pomocą pół automatycznego pistoletu. Młody głupiec nie wiedział, ze pól automatyczną bron, w przeciwieństwie do rewolweru, zawsze znajdzie kule. Jego szanse na wygranie w rosyjska ruletkę wynosiły zero.

http://www.luzz.pl/pl/nagrody_darwina/
moze zrozumiesz czym sa nagrody darwina po przeczytaniu tej strony..

Użytkownik SPIOCH999 edytował ten post 08.03.2011 - 20:27

  • 0

#589 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

OK, macie rację. Nie wiedziałem. Zwracam honor Spiochowi999. Dobra Wasza chłopaki. Może zbyt serio podszedłem do tego co napisał Spioch999. Na broni Panowie jednak znam się naprawdę bardzo dobrze. Poza tym Panowie z racji sporej różnicy wieku nie czytuję tego typu portali. I proszę mi wybaczyć ale Nagroda Darwina - to brzmi poważnei nie sądzicie :)

Pozdrawiam :)

Użytkownik Sentinel edytował ten post 09.03.2011 - 19:27

  • 0

#590

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do strzelaniny w Rybniku, gość w oknie stał i strzelał gdzie popadnie, nawet dla myśliwego by to nie było problemem.
Uważam że człowiek, który przychodzi na posesję innego człowieka w bezpośrednim zamiarze zrobienia mu krzywdy, musi się liczyć z utratą zdrowia i życia.
Mógł bym się zgodzić na zakazanie noszenia broni do ochrony osobistej, jeśli w całym kraju przez rok nie doszło by do ani jednego przestępstwa z użyciem przemocy, w innym wypadku jest to pozbawienie możliwości do ochrony osobistej.

P.S. Sentinel, od bidy da się CKM'em z taśmą zagrać repetując za każdym razem, ale co to za zabawa. :)
  • 0

#591

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

chłopaki ale co z tą ustawą w końcu ? niby miało coś się ruszyć, a 14stego marca bodajże ma wejść nowelizacja ustawy dot. broni i amunicji - czy to coś zmieni w kwestii posiadania broni i pozwolenia ? czy to tylko taki kosmetyczny zabieg że "niby coś się robi"
  • 0

#592

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiero teraz wszedłem w ten temat i mimo że jedynie domyślam się co na przykład może znaczyć „Nagroda Darwina” i inny slang i sytuacje jakie opisujecie, to na przykład odnośnie ankiety „Czy jesteś za swobodą dostępu do broni palnej dla normalnych uczciwych i praworządnych obywateli” nie wiedziałem, za którą opcją się opowiedzieć.
Mimo wszystko jest to problem, czy się dozbroić czy rozbroić, kiedy potencjalnie każdy teraz może mieć nielegalny pistolet.
Znam pewnego faceta, który ostatnio miał w takim wąskim gronie znajomych prelekcje na temat jego samotnych długoterminowych wypraw żaglówką po światowych oceanach. Piszę światowych, gdyż z tego co demonstrował wynika, że zwiedził właściwie cały świat. No i kiedy zaczynał pierwszą ze swych kilku wojaży, ktoś ze znajomych poradził, aby kupił sobie shotgun, po polsku zależnie od firmy i modelu nazywa się to chyba „strzelba powtarzalna pump action”, tak czy inaczej wspomniany znajomy miał tę strzelbę zaledwie na samym początku, gdyż uznał, że czuł się bezpieczniej bez niej niż z nią. W rezultacie nigdy nic złego się jemu nie zdarzyło, bo może być tak, że jeśli ktoś zobaczy u ciebie broń to może domniemać, że ty masz coś o co chcesz walczyć, lub spowoduje to u niego agresje i on wyciągnie „większy kaliber”.

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK
  • 0



#593 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli jesteś zainteresowany to wejdź tutaj
Dużo informacji znajdziesz również tu na forum iweb
także tutaj Inicjatywa - Tak dla pozwoleń na broń sportową jest ciekawie poruszany temat dostępu do broni palnej do celów sportowych.
Tutaj znajdziesz za to obszerny komentarz do ostatniej nowelizacji ustawy o broni i amunicji.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 11.03.2011 - 14:54

  • 0

#594

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dzięki Sentinel za linki.

Jak ktoś ma pieniądze, to powinien mieć i broń. Gdy by ktoś do mnie się wbił na posesje w nocy to bym walił jak do kaczek - każdy powinien mieć do tego prawo. Wtedy gnoje by nie próbowali takich akcji.
  • 0

#595 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do strzelaniny w Rybniku, gość w oknie stał i strzelał gdzie popadnie, nawet dla myśliwego by to nie było problemem.
Uważam że człowiek, który przychodzi na posesję innego człowieka w bezpośrednim zamiarze zrobienia mu krzywdy, musi się liczyć z utratą zdrowia i życia.
Mógł bym się zgodzić na zakazanie noszenia broni do ochrony osobistej, jeśli w całym kraju przez rok nie doszło by do ani jednego przestępstwa z użyciem przemocy, w innym wypadku jest to pozbawienie możliwości do ochrony osobistej.

P.S. Sentinel, od bidy da się CKM'em z taśmą zagrać repetując za każdym razem, ale co to za zabawa. :)


Takie rzeczy się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Problemem jest to, że w przypadku każdej takiej tragedii poszukujący sensacji przedstawiciele wszelakich mediów zapominają dodać, że 99,9% tego typu zdarzeń dokonywane jest przy użyciu broni nielegalnej. Nikt przy zdrowych zmysłach kto ma broń legalnie nie wykorzysta jej do celów przestępczych. Każda taka zarejsterowana broń znajduje się wraz z danymi posiadacza w bazie danych. Ktoś kto użyje tej broni do popełnienia przestępstwa jest skazany już na samym początku. To tak jakby zostawić dowód i list z tekstem "TO JA TO ZROBIŁEM". Rynek broni nielegalnej w tym kraju przewyższa ten legalny. Róznica polega na tym, że broń legalna nadal pozostaje pod kontrolą a nielegalną można z większym ryzykiem i za większą kasę kupić właściwie bez jakiś większych problemów.

Poza tym jak już wiele razy na tym forum pisałem, nigey nie byłem zwolennikiem dostępu do broni na zasadzie wchodzę do sklepu po bułki i była promocja na sztucery to wziąłem tuzin. Tak samo nigdy nie byłem za tym by każdy mógł na ulicy nosić broń. Tutaj w przypadku noszenia broni powinny obowiązywać zasady, że broń mogą nosić a nawet powinni ludzie zajmujący się bezpieczeństwem i ochroną oraz tacy, którzy z racji obowiązków służbowych czy statusu majątkowego mogą być narażeni.

Od wielu lat pracuje z bronią, mam swoją i jakoś nigdy nie zauważyłem patologicznych zmian w mojej osobowości. Nie mam paranoi, obsesji, fobii. Za to już trzy razy posiadając broń przy sobie pozwoliła ona mi wyjść z opresjipraktycznie bez wyciagania jej z kabury. Ale miałem świadomość, że w razie co mam środek ostateczny, którego użyję. Niedawna nowelizacja spowodowała, że organa wydająca pozwolenia otrzymały w miarę jasne kryteria wydawania pozwoleń. Teraz każdy kto spełni te wymagania powinien otrzymać pozwolenie. I o to chodz. Nie wszyscy muszą nosić broń bo w końcu żyjemy w jakimś cywilizowanym społeczeństwie. Ale każdy kto chce i spełni wymagania powinien mieć możliwośc posiadać broń w myśl: "MÓJ DOM MOJĄ TWIERDZĄ".

chłopaki ale co z tą ustawą w końcu ? niby miało coś się ruszyć, a 14stego marca bodajże ma wejść nowelizacja ustawy dot. broni i amunicji - czy to coś zmieni w kwestii posiadania broni i pozwolenia ? czy to tylko taki kosmetyczny zabieg że "niby coś się robi"


Jeżeli jesteś zainteresowany to wejdź tutaj
Dużo informacji znajdziesz również tu na forum iweb
także tutaj Inicjatywa - Tak dla pozwoleń na broń sportową jest ciekawie poruszany temat dostępu do broni palnej do celów sportowych.
Tutaj znajdziesz za to obszerny komentarz do ostatniej nowelizacji ustawy o broni i amunicji

Dopiero teraz wszedłem w ten temat i mimo że jedynie domyślam się co na przykład może znaczyć „Nagroda Darwina” i inny slang i sytuacje jakie opisujecie, to na przykład odnośnie ankiety „Czy jesteś za swobodą dostępu do broni palnej dla normalnych uczciwych i praworządnych obywateli” nie wiedziałem, za którą opcją się opowiedzieć.
Mimo wszystko jest to problem, czy się dozbroić czy rozbroić, kiedy potencjalnie każdy teraz może mieć nielegalny pistolet.
Znam pewnego faceta, który ostatnio miał w takim wąskim gronie znajomych prelekcje na temat jego samotnych długoterminowych wypraw żaglówką po światowych oceanach. Piszę światowych, gdyż z tego co demonstrował wynika, że zwiedził właściwie cały świat. No i kiedy zaczynał pierwszą ze swych kilku wojaży, ktoś ze znajomych poradził, aby kupił sobie shotgun, po polsku zależnie od firmy i modelu nazywa się to chyba „strzelba powtarzalna pump action”, tak czy inaczej wspomniany znajomy miał tę strzelbę zaledwie na samym początku, gdyż uznał, że czuł się bezpieczniej bez niej niż z nią. W rezultacie nigdy nic złego się jemu nie zdarzyło, bo może być tak, że jeśli ktoś zobaczy u ciebie broń to może domniemać, że ty masz coś o co chcesz walczyć, lub spowoduje to u niego agresje i on wyciągnie „większy kaliber”.

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK


Być może masz tutaj rację. Pamiętaj jednak, że broń to narzędzie takie jak samochód, samolot, statek, nóż czy kombinerki. Każde narzędzie można wykorzystać w dobrym jak i złym celu. I to nie narzędzia zabierają czy ratują życie a ludzie wykorzystujący te narzędzia. W przypadku o którym piszesz może dlatego nic się nie stało i człowiek ten nie musiał używać broni - na szczęście - że właśnie ją miał. A gdyby jej nie miał, zadziałało by pewnie prawo Murphiego. Wtedy każdy zastanawia się, w szczególności jak znajdzie się w bardzo ekstremalnej sytuacji dlaczego nie zabrał, nie pomyślał o tym itp.

W całym moim życiu prywatnym jak i zawodowym przyświeca mi maksyma - "PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY" oraz zapisy, cytaty z mojej sygnatury.

Cóz więcej mogę tu dodać. Zawsze lepiej mieć, niż prosić się o ...

Użytkownik Sentinel edytował ten post 11.03.2011 - 14:53

  • 0

#596

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka tam mała debata na temat prawa do posiadania broni. Mikke vs Dziewulski, Lipińska i jakaś młoda psycholożka.




  • 0



#597 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Akurat żadna z tych osób nie jest w tej dziedzinie kompetentna by się wypowiadać.

Pani psycholog, która z założenia jest przeciwnikiem dostępu do broni bo ludzie powinni być wszyscy tacy przewidywalni i przebadania zapewne przez nią, gdyż nikomu innemu nie ufa prócz siebie i wkażdym widzi zaburzenia :)
Pan Dziewulski mimo, że były MILICJANT i pierwszy dowódca oddziału AT na Okęciu to jednak "komuch" i zagorzały przeciwnik dawania ludziom broni. W jego światopoglądzie tylko on powinien dysponować bronią bo jest THE BEST, najbardziej doświadczony, inteligentny i w ogóle taki nasz polski SUPERMAN. Tylko nikt tego głosno nie mówi, że jest tak nasiąknięty starym podejściem, że nawet nie dostrzega tych wszystkich zmian w dziedzinie bezpieczeństwa bo się po prostu na jakimś tam etapie zatrzymał. A poza tym ma chyba komples, że nosi DESERT EAGL'a, gdyż ta broń w żadnym razie nie nadaje się do ochrony osobistej a mało tego nawet nasze polskie prawo tej broni nigdy nie dopuszczało do takiego celu. Ciekawe jak ON dostał na nią pozwolenie ...
Pan Korwin to jest gość mający tak radykalne i skrajne poglądy, że nawet nie jest traktowany poważnie. Chociaż zgadzam się z nim w wielu kwestiach to tutaj się nie popisał.
No i w końcu Pani redaktor, której kazano coś tam zrobić oraz celowo w takim gronie.

Ogladałem w TV.

Podsumowanie: ŻENADA, DRENAŻ PUBLIKI, KŁASTWA I MITY, NIEOBIEKTYWIZM, BRAK FACHOWCÓW W TEJ DZIEDZINIE.

Zalecenie: POTRAKTOWAĆ JAKO ŻART DEBATĘ A NIE POWAŻNĄ DYSKUSJĘ NA TEMATEM DOSTĘPNOŚCI BRONI
  • 0

#598

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poza tym Dziewulski POSTRZELIŁ się w stopę z pistoletu i powinien podkulić ogon i siedzieć cicho.
Pozwolenie na DE .50 dostał, bo jest THE BEST i mu się należy.
Z tym że się DE nie nadaje do obrony się nie zgodzę, nadaje się bardzo dobrze do obrony miru domowego, tylko że istnieje lepsza i tańsza broń do tych celów.
Ja sam się czaję na jakiegoś big boomera w .50 (czy to .50AE, czy .500S&W to nie wiem), ale raczej do mania niż do obrony domu.
Sentinel, ja jestem za skrajnym rozszerzeniem dostępu do broni, może nie "na raz", ale powoli i stopniowo.
Co do nowelizacji, zmieniło się to że teraz nie jest "policja może", ale "policja wydaje jeśli" i dokładnie jest napisane kiedy policja musi wydać pozwolenie, np. przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim. :)

Użytkownik lambo edytował ten post 11.03.2011 - 21:33

  • 0

#599

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat żadna z tych osób nie jest w tej dziedzinie kompetentna by się wypowiadać.

I chyba nieprędko coś ruszy w tej kwestii, bo skoro w społeczeństwie pojawia się chęć do łatwiejszego dostępu do broni, to obecnym władzom będzie to nie na rękę. I będą karmić Polaków kłamstwami tak jak w powyższym przypadku, aby tylko ich od tego odciągnąć.
  • 0



#600 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Panowie i o to w tym wszystkim chodzi. Władza się boi dać broń bo za komuny broń mieli wybrańcy. Niestety w naszym kraju nie ma i jeszcze pewnie długo nie będzie społeczeństwa obywatelskiego. Nie jestem za rozwiązaniami typu amerykańskiego ale rozwiązania typu czeskiego czy szwajcarskiego są jak najbardziej ok i w pełni nadają się do wdrożenia w Polsce.

Co do DE nie rzecz w tym czy się nadaje czy nie ale rzecz w tym, że dotychczas jak i obecnie obowiązujące po nowelizacji prawo dopuszcało do użytku do ochrony osobistej broń w kalibrze do .357 Sig (czyli 9 mm) obecnie rozszerzone do 11.43 ACP. A DE ma kaliber zdecydowanie większy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych