Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#571

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To było w 2009, jak widać nic nie jest niemożliwe, w Polsce mimo iż broń jest bardzo trudno legalnie zdobyć ostatnio pijany górnik się ostrzeliwał z automatycznej MP5, na którą pozwolenia cywil nie może dostać, a policja i antyterroryści się z nim parę godzin cackali, wiele osób odniosło rany, ale gdyby to były Stany, Szwajcaria, albo chociaż Niemcy to gość by zarobił po paru minutach kulę i tyle osób by nie ucierpiało.


a co amerykanie , szwajcarzy czy niemcy mają lepszego cela czy jak ?
czy moze naiwnie sądzisz że przechodnie zaczeliby strzealać do gościa ?

no to że amerykanie najpierw strzelaja a potem pytaja o co chodzi to wiem,
ale jak gosciu zabarykadowany to tez nic by nie zrobili tylko czekali na SWAT
  • 0

#572 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

SPIOCH999 Ty sobie pewnie wielu rzeczy jeszcze nie jesteś w stanie wyobrazić, bo Twój umysł jest tak zniewolony i "zaspany", że potrzebujesz jeszcze ładnych kilku latek by się obudzić.

I to naprawdę jest bez złośliwości. Większośc ludzi w tym kraju niestety śpi, a "cwaniacy" robią swoje. Jak tak dalej pójdzie to problemem będzie nie tylko dostęp do broni ale znacznie więcej i znacznie bardziej istotnych rzeczy. Robią z nas powoli ale sukcesywnie zniewolone społeczeństwo, karmią przez media zupą absurdów i ograbiają nas Polaków z naszego majątku narodowego. Tylko, że Ty śpisz już 999 lat i tego nie widzisz.


15:23, 05.03.2011 /PAP

Śmiertelnie postrzelił się z wiatrówki

BROŃ BYŁA USZKODZONA

Tragiczne zdarzenie w lubelskim Baranowie. 60-latek postrzelił się przypadkowo w głowę z uszkodzonej wiatrówki.
Mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do tragedii doszło w piątek na jednej z posesji gminie Baranów, w powiecie puławskim.

- Jak wynika z ustaleń policjantów, 60-latek wykonywał prace porządkowe w garażu. W rogu pomieszczenia stała wiatrówka. Mężczyzna prawdopodobnie chciał ją przestawić i wówczas doszło do wystrzału - powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku. - Już wiadomo, że wiatrówka była uszkodzona - zaznaczyła Laszczka-Rusek.

eko//gak

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 06.03.2011 - 11:40

  • 0

#573

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wez.. jak ktos chce sie obronic przed napadem to wystarczy mu noz. Po co bron palna? bo latwiej z niej strzrelic niz zagrozic nozem?'normalnych uczciwych obywateli' jest od tego policja i wystarczy.
Pozatym dopiero co pojawilem sie na tym forum,oceniasz mnie po kilku postach?powiem ci, Sentinelu ze wiem wiecej niz zwykly obywatel,a napewno wiecej niz Ci sie wydaje.
  • 0

#574

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wez.. jak ktos chce sie obronic przed napadem to wystarczy mu noz. Po co bron palna? bo latwiej z niej strzrelic niz zagrozic nozem?

Prawie trafiłeś. Chyba chodzi o to, że człowiek nie ma odwagi zabić nożem. Woli strzelić. W strzelaniu nie musi być tak bliskiego kontaktu jak przy użyciu noża i chyba o to się może rozchodzić. Oczywiście nikogo nie osądzam jakoby był mordercą. Tłumaczę tylko poglądowo. Z resztą dla psychopaty nie będzie ważne czym zabić, ale aby zabić.
  • 0



#575 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Spioch999, Fisher

a mieliście kiedyś zadane rany ciete od noża? Widać chłopaki nie za bardzo jesteście obeznani w broni, jeżeli uważacie, że broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża? Wpierw poczytajcie trochę na ten temat. Macie prawo do swojego zdania oraz poglądów, ale elementarna wiedza jest wskazana, ba nawet pożądana w szczególności, że materiału o jednym i drugim w necie Ci dostatek.

Spioch999 - jak przeczytałem Twój jeden post w innym temacie (nawiasem pisząc dostałeś ode mnie za to minusa) to to, co tam napisałeś jest absolutnym zaprzeczeniem tego co piszesz tutaj. A zabawy w Boga zostaw wszechmogącemu bez względu na to jak się zwie. Wiek, i doświadczenie zyciowe pozwalają mi bardzo szybko oceniać mniej a może bardziej trafnie ludzi. Młody jeszcze jesteś i dopiero Twoje światopoglądy się kształtują. Co nie znaczy, że uważam Cię za mało inteligentnego bądź głupiego. Skoro trafiłeś na te forum pewnie masz coś fajnego do wniesienia. Czekam z niecierpliwością. A na początek w tym temacie poczytaj go od początku. Wtedy wyrobisz sobie własną opinię z którą chętnie podyskutuję. To ostatnie zdanie dedykuję również Tobie - Fisher.

Miłej lektury chłopaki.
  • 0

#576

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać chłopaki nie za bardzo jesteście obeznani w broni, jeżeli uważacie, że broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża?

Wskaż, CYTUJĄC mnie, gdzie napisałem, że uważam iż broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża? Czekam.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
  • 0



#577

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zarówno nożem jak i pistoletem można bez problemu zabić kogoś a nawet wiele osób

jednak pomijacie ważną kwestie strachu, zaskoczenia - zwykły człowiek gdy w nocy usłyszy że
ktoś włamuje mu się do domu to nawet jeśli zdoła dobyć nóż to ze strachu wypadnie mu on z ręki
gdy zobaczy napastnika 1 metr od siebie

o ile wogóle zaatakuje napastnika (a w Polsce to powinien jeszcze czekać aż sam zostanie zaatakowany
bo inaczej jak napadnięty za szybko zareaguje to ma przechlapane jak coś zrobi napastnikowi)


z pistoletem jest po prostu w tak stresogennej sytuacji łatwiej i skuteczniej, bo nawet ktoś nieobeznany
z bronią jak uda mu się odbezpieczyć ją to wie jak skutecznie się bronić, może mistrzem celności nie będzie ale da rade

poza tym bandyci napadają z reguły z bronią palną a wtedy nóż w konfrntacji z nimi ma tylko szanse przy pełnym zaskoczeniu napastnika
inaczej nawet jak go poważnie poranimy to sami zginiemy od jego broni
  • 0

#578

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Młody jeszcze jesteś i dopiero Twoje światopoglądy się kształtują.

Jeśli chodzi o post w temacie o bunkrach,to moją cechą charakteru jest od dawną mizantropia,nie lubię rasy ludzkiej,wręcz nienawidzę.Nie wiem jak można lubić coś co jest tak według mnie czesto podle,prezentuje masową głupotę,chęć władzy i miękkość człowieka,jak jest podatny na rany.Ludzka egzystencja jest błędem boga.Dlatego też napisałem tak.Oczywiscie to moja opinia.

o ile wogóle zaatakuję napastnika (a w Polsce to powinien jeszcze czekać aż sam zostanie zaatakowany
bo inaczej jak napadnięty za szybko zareaguję to mą przechlapane jak coś zrobi napastnikowi)

A tu się prawo musi się zmienić.Zwykle jednak złodziej obserwuję przez jakiś czas dany dom,zęby sprawdzić o której
ktoś idzie do szkoły/pracy.Albo czy jest na wakacjach.Więc takie konfrontacje się bardzo często nie zdarzają.
  • 0

#579 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Widać chłopaki nie za bardzo jesteście obeznani w broni, jeżeli uważacie, że broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża?

Wskaż, CYTUJĄC mnie, gdzie napisałem, że uważam iż broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża? Czekam.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


Fisher czytać ze zrozumieniem jak najbardziej umiem. Nie napisałeś wprost, jednak z Twojej poniższej wypowiedzi taki mi się oto obraz wyłania:


Wez.. jak ktos chce sie obronic przed napadem to wystarczy mu noz. Po co bron palna? bo latwiej z niej strzrelic niz zagrozic nozem?


Prawie trafiłeś. Chyba chodzi o to, że człowiek nie ma odwagi zabić nożem. Woli strzelić. W strzelaniu nie musi być tak bliskiego kontaktu jak przy użyciu noża i chyba o to się może rozchodzić. Oczywiście nikogo nie osądzam jakoby był mordercą. Tłumaczę tylko poglądowo. Z resztą dla psychopaty nie będzie ważne czym zabić, ale aby zabić.



Młody jeszcze jesteś i dopiero Twoje światopoglądy się kształtują.

Jeśli chodzi o post w temacie o bunkrach,to moją cechą charakteru jest od dawną mizantropia,nie lubię rasy ludzkiej,wręcz nienawidzę.Nie wiem jak można lubić coś co jest tak według mnie czesto podle,prezentuje masową głupotę,chęć władzy i miękkość człowieka,jak jest podatny na rany.Ludzka egzystencja jest błędem boga.Dlatego też napisałem tak.Oczywiscie to moja opinia.


I wszystko jasne. Nie znaczy to, że nie zgadzam się byś miał własne poglądy. Wydaje mi sie jednak, że ogólna nienawiść do gatunku ludzkiego i wkładanie wszystkich do jednego worka to Twój poważny problem. Bo jeżeli tak jest - to co robisz miezy innymi tu na tym forum jak nie poszukujesz grupu ludzi. Szukasz poparcia na swoje tezy, szukasz bratniej duszy. Jesteśmy jako ludzie, jako gatunek (rasy są trzy podstawowe: biała, żółta i czarna) także zwierzętami. Zabijanie mamy we krwi tak samo jak walkę. Różnica polega na tym, że zwierzęta zabijają by przetrwać i żyć. My zabijamy dla zysku, z nienawiści i innych mniej lub bardziej płytkich pobudek. Ludzie jednak dzielą się na tych dobrych, których jest zdecydowana większość i tych złych. I po to między innymi została wymyslona broń by także Ci dobrzy mogli prztrwać i mieć równe szanse w starciu z tymi złymi, dla których prawo i poszanowanie nie mają znaczenia.

o ile wogóle zaatakuję napastnika (a w Polsce to powinien jeszcze czekać aż sam zostanie zaatakowany
bo inaczej jak napadnięty za szybko zareaguję to mą przechlapane jak coś zrobi napastnikowi)

A tu się prawo musi się zmienić.Zwykle jednak złodziej obserwuję przez jakiś czas dany dom,zęby sprawdzić o której
ktoś idzie do szkoły/pracy.Albo czy jest na wakacjach.Więc takie konfrontacje się bardzo często nie zdarzają.


Gdybyś znał prawo to byś wiedział, że zapisy art. 25 KK niedawno zostały znowelizowane. Czego ten artykuł dotyczy? Ogólnie prawa do obrony koniecznej. A jeżeli chodzi o statystyki przestępczości do zajrzyj na stronę KG Policji. Tam znajdziesz zestawienia, mediany oraz trendy w poszczególnych grupach przestępstw popełnianych w naszym kraju. Do tego dodaj około 60% ciemnej liczby przestępstw i powinieneś sam sobie odpowiedzieć jak jest naprawdę.

60-latek postrzelił się przypadkowo w głowę z uszkodzonej wiatrówki.

Pominę już głupotę jaką jest przetrzymywanie naładowanej wiatrówki, (za wyjątkiem PCP, gdzie uzasadnione jest utrzymywanie kartusza pod ciśnieniem, ale bez amunicji). Nie mam też doświadczenia w przestrzeliwaniu ludzkich czaszek, choć deskę 2 cm przyzwoity sprzęt z kilku metrów przestrzeli. (sprawdziłem kilka razy).Więc z ludzką czaszką też nie miał by problemu. Celność - swoim sprzętem w cel wielkości czaszki ze stu metrów trafiam 10/10.
Podobnych sprzętów w rękach pasjonatów jest przynajmniej kilkadziesiąt/ kilkaset tysięcy. Zezwolenie na nie nie jest wymagane. A mimo to niezmiernie rzadko słyszy się o wypadkach/ lub nieodpowiedzialnym użyciu broni. (Właściwie to nie broń, choć krzywdę może zrobić.)

Mam w związku z tym pytanie? Dlaczego zdaniem niektórych użytkownicy broni palnej mieli by być statystycznie mniej odpowiedzialni od użytkowników wiatrówek?


Przemo bo większość myśli, że tylko "ON" jest w pełni odpowiedzialny a reszta, która go zewsząd otacza to "banda" psycholi czająca się i czekająca okazji by "GO" zranić, ograbić i zabić. I jak wszyscy będą mieli broń a on nie to pewnie zginie. Taki mały "typowo polski" sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wprost wywodzący się z poprzedniego ustroju, gdzie "władza" wiedziała naj;epiej co jest dobre dla zwykłego Kowalskiego i broni mu nie dawała. W rzeczywistości ze strachu, że ten zwykły Kowalski się zbuntuje i władzy zrobi tą bronią przez władzę wydaną wielkie KU-KU na wzór powstań. U nas nie ma i nie będzie jeszcze długo społeczeństwa obywatelskiego.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 07.03.2011 - 20:21

  • 0

#580

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chodzi o to, że nigdy nie napisałem, że uważam iż broń palna zadaje bardziej śmiertelne rany od noża.

P.S No to wyłania Ci się zły obraz. Nie zrozumiałeś mnie po prostu.
  • 0



#581

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

I wszystko jasne. Nie znaczy to, że nie zgadzam się byś miał własne poglądy. Wydaje mi sie jednak, że ogólna nienawiść do gatunku ludzkiego i wkładanie wszystkich do jednego worka to Twój poważny problem. Bo jeżeli tak jest - to co robisz miezy innymi tu na tym forum jak nie poszukujesz grupu ludzi. Szukasz poparcia na swoje tezy, szukasz bratniej duszy. Jesteśmy jako ludzie, jako gatunek (rasy są trzy podstawowe: biała, żółta i czarna) także zwierzętami. Zabijanie mamy we krwi tak samo jak walkę. Różnica polega na tym, że zwierzęta zabijają by przetrwać i żyć. My zabijamy dla zysku, z nienawiści i innych mniej lub bardziej płytkich pobudek. Ludzie jednak dzielą się na tych dobrych, których jest zdecydowana większość i tych złych. I po to między innymi została wymyslona broń by także Ci dobrzy mogli prztrwać i mieć równe szanse w starciu z tymi złymi, dla których prawo i poszanowanie nie mają znaczenia.


Nie wrzucam wszystkich do jednego worka.Nie chodzi do końca o podział na złych i dobrych.Niektórych ludzi lubię.Podziwiam niektórych autorów,artystów.Uważam że ludzie są niemoralni,slabi,latwowierni i maja wiele innych zlych,typowo ludzkich cech- tak.Większość uważam też za nudnych.To jest ogólna niechęć do ludzi,są tak niedoskonali fizycznie jak i psychicznie.
NIe urodziłem się taki - to oni sprawili wraz z upływającym czasem,że jestem negatywnie nastawiony.Sprawiło to u mnie to napewno zmiane nastawienia podświadomości,coś w co głęboko wierzę.Egzystencja człowieka jest dla mnie bezpodstawna,chociaż przeczuwam że moze kiedys zdarzy się coś co może to zmienić moja opinie.Nie uważam tego za problem.Pełno jest łudzi którzy chcą cię okłamać,wykorzystać,kontrolować emojonalnie - ja na to niereaguje,co daje mi pewną przewage.

Użytkownik SPIOCH999 edytował ten post 07.03.2011 - 21:48

  • 0

#582

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TAK. Broń palna dla każdego kto przeszedł pozytywnie bajerę u psychologa. Bo jak jakiś skur**** wejdzie mi do domu i będzie chciał mnie obrabować, czy dotknąć kogoś z mojej rodziny to bez zastanowienia wpakowałbym mu kulkę między oczy, albo nie, najpierw w przyrodzenie żeby trochę postękał a później dobić drania.

@edit
Dostałem kiedyś od dziewczyny książkę Nagrody Darwina i był motyw z gościem który wchodząc do sklepu z bronią gdzieś w USA (bodajże stan teksas), przed którym stał radiowóz. Krzyknął "To jest napad!" dostał od razu 7 kulek w tym jedną od policjanta. Wiadomo, śmierć na miejscu :)

Użytkownik ~pleyades edytował ten post 07.03.2011 - 22:25

  • 0

#583

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

BYl tez koles ktory gral w rosyjska ruletke pistoletem automatyczym czy cos podonego :>
  • 0

#584 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj Spioch999, Ty chłopie naprawdę pocztaj temat. W Rosyjską Ruletkę można grać tylko przy pomocy rewolwera. A pistolet nie jest automatem tylko bronią samopowtarzalną.
  • 0

#585

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mu chodziło o nagrody darwina, gdzie ktoś właśnie grał pistoletem automatycznym w rosyjską ruletkę. ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych