Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tekst z Wp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

max. Dożywocie, człowiek będzie sobie gnił do końca
życia w więzieniu


Nie będzie gnił, tylko będzie sobie siedział w ciepłym miejscu, mając dach nad głową, stawkę dzienną na jedzenie wyższą niż w niektórych szpitalach, mając do dyspozycji siłownie, prasę, telewizor i czasem (w niektórych więzieniach, za dobre sprawowanie + uczenie się) komputer z Internetem. A to wszystko...(werble) za twoje (jeśli pracujesz i płacisz podatki) i moje pieniądze. Do końca życia (jego, lub naszego).

Nie jestem za karą śmierci, ale też nie jestem za tym, żeby dożywocie odbywało się w takich warunkach jak wyżej. Ma siedzieć do końca życia w więzieniu? Ok, ale niech to nie będzie pensjonat. Dlaczego więźniowie sami nie budują sobie więzień, czemu sami nie uprawiają sobie jedzenia, i czemu MY mamy za nich płacić? Kiedyś oglądałem film, "Kolonia karna" bodajże był tytuł. Wrzucali więźniów na bezludną wyspę, i co taki z sobą zrobił to już było jego zmartwienie. Rozwiązanie ma parę wad, ale i tak jest od niebo lepsze niż utrzymywanie mordercy/gwałciciela/potwora przez XX lat.
  • 0

#32

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oko za oko, ząb za ząb, może archaiczna zasada, ale może ukróciłaby choć trochę przestępczość (i korupcję) ;p
  • 0

#33

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja osobiście jestem za podobnymi zasadami jakie były w kodeksie Hammurabiego ( nie wszystko i nie w identycznej formie w nie których przypadkach). Jak ktoś ukradnie obcina mu się rękę jak ukradnie 2 raz 2 rękę....
  • 0

#34

Arahyll.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne jest ze wykładanie kasy na takiego zbira do końca jego życia to jedno wielkie przegięcie. Baran skazany na dożywocie powinien dostawać breję do żarcia i gnojówkę do picia a nie być obsługiwanym tak jak w naszych więzieniach. Że nie wspomnę o samych wygodach celi. I powinien jeszcze mieć do dyspozycji stryczek...żeby się powiesić jak nie wytrzyma.

Kara śmierci byłaby sprawiedliwa ale wątpię czy ktokolwiek z was potrafiłby patrzeć na siebie w lustrze wiedząc że zabił(bo wykonywać tą karę ktoś musi, a rodzina nie zawsze by potrafiła).
  • 0

#35

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no tak ale zważ na to, że to my będziemy płacić na to jego gnicie w więzieniu bo coś musi jeść pić itd. więc kurde on się będzie opierdalać i siedzieć sobie w pace i żyć kilkadziesiąt lat a ja będę z własnych ciężko zarobionych pieniędzy, z których zabierany jest mi podatek, łożyć na takiego łajdaka.


No niestety tak ten świat jest zbudowany ale i tak po śmierci czeka go SROGA kara.
  • 0



#36

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No niestety tak ten świat jest zbudowany ale i tak po śmierci czeka go SROGA kara.


a skąd taka pewność, że po śmierci coś w ogóle istnieje, a tym bardziej kara? Na coś takiego nie ma dowodu więc marne to hmmm pocieszenie, że tak powiem.
  • 0

#37

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja w to wierzę.

A jeśli chodzi o płacenie za środki do życia dla tego zbira to
miejcie pretensje do władz państwowych itd.

To normalny skazaniec i nie jedyny za innych też zawsze kasę płacicie...
  • 0



#38

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest ogromna różnica między płaceniem pieniędzy za ludzi, którzy zamordowali kogoś a płaceniem za ludzi, którzy zamordowali bliskie mi osoby.
  • 0

#39

Camillo.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ojj nie jeden widziałby siebie w roli kata. albo jeden bandyta musiałby zabic drugiego i tak dalej. jeden zabil drugiego, a jeszcze iny tego pierwszego. to tez nie najgorsze rozwiazanie. ale mysle ze po ogłoszeniu, ze poszukuja kata mieli by w czym wybierac. ewentualnie dozywocie na takich zasadach: siedzi bez picia i jedzenie do tej pory az nie padnie. no to max tydzien i miejsce w celi zwolnione. nie bylo by przepełnienia w wiezieniu.
  • 0

#40

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz mówiąc o tym przypadku niejako odnosimy się do ogółu tego typu spraw płacenia na skazańców wszelakiego rodzaju.
  • 0

#41 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Na badania, albo na dawce narządów bym go typował :D

I w 1 i 2 przypadku by sie przydał i uratował komuś życie.





śmierć i zakopanie do dziury czy dozywocie to kompletnie niepoważne rozwiązania.
  • 0

#42

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej morderców wpakować do zakładów zamkniętych, i niech pracują sami na swoje utrzymanie (kamieniołomy, coś w tym stylu) ile zrobią tyle żarcia dostaną i w takich warunkach siedzieć będą.

Ale i tak jestem za karą śmierci, obcinanie ręki za kradzież to może przesada, jeśli ktoś ukradnie 1000 zł, to musi oddać ten 1000 osobie której ukradł i drugi tysiąc na cele charytatywne czy do budżetu :P
  • 0

#43

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najlepiej morderców wpakować do zakładów zamkniętych, i niech pracują sami na swoje utrzymanie (kamieniołomy, coś w tym stylu) ile zrobią tyle żarcia dostaną i w takich warunkach siedzieć będą.


Doskonały pomysł, tylko że do takich kamieniołomów dawać najgorszych przestępców...

To by była taka Polska Sona :rotfl:
  • 0



#44

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak my się tu prześcigamy w pomysłach na najlepszy pomysł na karę, a prawda jest taka, że i tak jest to jałowe gadanie. Bo nic z tego nie wyniknie.... szkoda bo kurcze są tu naprawdę pomysły godne uwagi :)
  • 0

#45

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak my się tu prześcigamy w pomysłach na najlepszy pomysł na karę, a prawda jest taka, że i tak jest to jałowe gadanie. Bo nic z tego nie wyniknie.... szkoda bo kurcze są tu naprawdę pomysły godne uwagi :)


no właśnie, trochę się rozpędziliśmy... ;)

no i niezbyt na temat piszemy
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych