Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny przypadek młodszego brata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lukas A.k.a SunRise.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lookłem link proste egzorcyzmy a myślisz że kto to będzie czytał Braciszek Mateusza czy Mateusz?
  • 0

#47

sharwood123.
  • Postów: 141
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mateusz nawet nie musi przy bracie chodzi o to żeby jeżeli to faktycznie to były jakieś niespokojne dusze to wystarczy wieczorem i rano się nimi pomodlić w końcu powinno przejść no ale za wcześnie wysunąłem się z tą tezą
  • 0

#48

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sharwood - czemu od razu duchy? Nie sądzę, by teren był nawiedzony... Z resztą dom został wybudowany równo 8 lat i 1 miesiąc temu, co roku jest święcony... Dzisiaj brat spał normalnie i, o dziwo, obudził się w swoim łóżku. Prześpię się na jego miejscu i zobaczę, co mi się przyśni.
  • 0

#49

Lukas A.k.a SunRise.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no Sharwood123 lubię cię z naszego pięknego forum ale z tym przesadzasz on ma DOPIERO 6 latek i ma czytać (proste)egzorcyzmy jak on zaledwie do podstawówki nie wszedł. Mateusz czy twój brat przeczytał by taki egzorcyzm.
  • 0

#50

Funciek.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja ci wierzę, ja wcale nie mam lepiej

trochę głupiego pomysła wymyśliłem, ale MOŻE to pomóc
opowiedz mu o LD (świadomym śnie)
że kiedy widzi coś brutalnego, pogrzeb, zabójstwo, nóż kuchenny (przynajmniej tak se to wyobrażam), kiedy się boi itd, żeby powiedział, że to sen (no coś takiego)
ważne żeby się nie bał
i zobaczysz, że to minie

tylko musicie się starać



a tak to nie wiem, pewnie śni mu się to, bo boi się, że ktoś może umrzeć
zapytaj się go czy się czegoś takiego boi, zapytaj rodziców o historię domu (a może naprawdę JAKIEŚ złe moce są?)


#edit
nie czytałem innych postów więc mnie nie obwiniajcie za brak czytania ze zrozumieniem


właśnie - sprawdź jeszcze co się w nocy w jego pokoju dzieje, bo być może tam jest dziwna energia
bo też tak mam w domu, mam w pokoju dziwną energię (sam widziałeś, na początku napisałem " u mnie nie lepiej")
  • 0

#51

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tutaj jest wszystko pięknie opisane. Koszmary w takim wieku nie są niczym strasznym, to po prostu coś co każdy z nas przeżywa. Oczywiście można udać się do psychologa (jest to pewnie wskazane), ale nie pocierajcie go czosnkiem, nie kąpcie w święconej wodzie i nie wieszajcie milionów krzyży.
  • 0

#52

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzieci w jego wieku nie powinny po prostu grać w niektóre gry i oglądać niektórych filmów bo później właśnie takie rzeczy się dzieją. Nawet jeżeli ludzie starsi od niego nie widzą w danym filmie/grze nic co mogłoby mu zaszkodzić drastyczne sceny wbijają się głęboko w jego psychikę. I po jakimś czasie wychodzą na światło dzienne w postaci koszmarów sennych.

To ile czasu minęło od zagrania w jakąś grę/obejrzenia filmu nie ma tu nic do rzeczy.
Najczęściej oczywiście jest tak ,że śni nam się dany motyw od razu pierwszej nocy po jakimś zdarzeniu jednak przypadki ,że dopiero po kilku tygodniach motyw pojawia się we śnie (czasami przez kilka-kilkanaście nocy pod rząd) nie należą również do rzadkości. Sama miałam sytuację gdy nagle ,PÓŁ ROKU po 2 tygodniowej wizycie za granicą zaczęło mi się śnić co noc przez jakiś miesiąc ,że tam jestem choć nigdy wcześniej takiego snu nie miałam nawet gdy tam przebywałam.

Sny odreagowujące jakieś zdarzenia są bardzo popularnie w wieku około 4-8 lat kiedy dziecko zaczyna powoli stawać się niezależną istotą, zapewne każdy z nas miał w tym wieku całe maratony koszmarów. Własnych nie pamiętam ale mogę za przykład podać sny mojego kuzyna - często oglądającego w owym czasie "Scooby Doo" - śniło mu się ,że goni go potwór którego opisywał jako połączenie wampira i wilkołaka i oczywiście budził się tak przerażony ,że w środku nocy leciał do sypialni rodziców.
Nie ma co rozdmuchiwać sprawy. To nic takiego.

Moja rada? Staraj się tłumaczyć bratu ,że to tylko sny i ,że nie musi się obawiać bo takie coś nie przydarzy się mu w rzeczywistości. I oczywiście w odstawkę idą wszelkie filmy i gry w których występuje przemoc (mam nadzieję ,że nie zostaje sam przed komputerem gdy buszuje po stronach typu "gry.pl" i kontrolujecie jakie gry z tam dostępnych wybiera. Bo widziałam już na podobnych stronach niezłe "kwiatki" po których nawet ja miałabym koszmary mimo ,że już trochę na tym świecie żyję).
Pozostali domownicy również nie powinni ich oglądać/grać nawet (a raczej zwłaszcza) gdy mały śpi - może bowiem usłyszeć dźwięki z filmu/gry przez sen i jego umysł może dopisać sobie do tego akcję. Sprawdź przypadkiem czy to nie jest powodem koszmarów.
  • 0



#53

Lukas A.k.a SunRise.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No czekałem aż się wypowie ekspert (Ana Mert) jestem za twoją teorią. Ale Ana poczekajmy na historie tego miejsca i sklepu który był na miejscu domu.
  • 0

#54

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ana Mert - dziękuję Ci za zainteresowanie się tym problemem. Mam nadzieję, że to pomoże. Na razie nie byłem w bibliotece, ponieważ nie mam zbytnio wolnego czasu (szkola, trening, lekcje i spać). Jutro się przejdę i będę mieć jakieś informacje. Może to z czasem minie? Bo teraz zachowuje się normalnie. A i jeszcze jedno - nie da się odstawić bajek i gier, szczególnie w jego przypadku. Na stronach typu gry.pl nie ma żadnych strasznych gier. Od weekendu brat tak jakby się uspokoił. Może to pojawia się co jakiś czas? Tego nie wiem. Ale dziękuję Wam wszystkim za pomoc.
  • 0

#55

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, wy to tylko o duchach no.
Sam pamiętam jak miałem 6-7 lat i zaczołem sobie dumać nad śmiercią, miec takie sny i co najgorsze sie smucic.
Moze to bedzie trudne, ale trzeba porozmawiac z bratem, juz jak sie zaczol interesowac to mu powiedziec co to smierc, moze mniej brutalne bedzie powiedzenie ze idzie sie do nieba i takie tam.
Mozliwe ze brat sie rozchorowal, przy gorączce sny sa takie realistyczne.
A jak sie uspokoil to moze se w tej glowce poukładal to i tamto, dla 6 letniego dziecka jest to trudny temat (smierc).
Moze za duzo siedzi przy kompie lub telewizorze?
Ja sam po 7-8 godzinach przy kompie czuje sie jak po 2 piwkach, a po 14 godzinach to juz nie bede pisal.
  • 0

#56

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tu widzę jedno i sensowne wytłumaczenie.
REINKARNACJA .
Prawdopodobnie Twojemu bratu śnią się rzeczy z innego życia.
Być może to wileka szansa aby udowodnić istnienie reinkarnacji.
  • 0

#57

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez komentarza. Nawet jeżeli twoja teoria jest prawdziwa (nie wiadomo), to co z tego, że to "wielka szansa". Zachowujesz się jakby to był dorosły człowiek, a to przecież dziecko, które przerażają te wizje, sny czy przebłyski poprzednich wcieleń (nie ważne jak to nazwiemy). Proponowałbym zamknąć temat i otworzyć jeżeli się to się powtórzy, na prośbę autora.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych