Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny przypadek młodszego brata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie administrację oraz użytkowników tego wspaniałego serwisu. Od około dwóch lat przeglądam to forum, ale dopiero teraz się zarejestrowałem, ponieważ chcę pomóc swojemu bratu. Mam nadzieję, że temat umieszczam we właściwym miejscu. Brat ma 6 lat. Jak na swój wiek jest mądry, spostrzegawczy i inteligentny. Ostatnio, bo od około kilku(nastu) dni przychodzi spać do mojego łóżka. Kiedy się pytam, co się stało, odpowiada, że śnią (jak to nazywa) koszmary. Moi rodzice i ja tak jakby ignorowaliśmy to, bo jak to dziecko, ma wybujałą wyobraźnię. Ale teraz (około 20 minut temu) zobaczyłem, że rozpłakał się. Spytałem się, co się stało. Powiedział mi, że śnią mu się wyżej wymienione koszmary i że ma tego dość. Musiałem go dość długo namawiać, by powiedział, co dokładnie mu się śni. W końcu się przełamał i powiedział, że w tych snach widzi morderstwa. Mówi, że ''tam zabijają''. Nazywa to też wizjami, ale myślę, ze to błędne nazwanie. Wykluczam opętanie, czy innego typu zjawiska związane z duchami. Dom jest poświęcony, brat nie uczestniczył (ani ja) w seansach spirytystycznych. Na terenie naszego domu stał kiedyś sklep, potem był pusty teren. No więc, wracając do tematu - spytałem się jeszcze brata, czy i on uczestniczy w tych snach. Odpowiedział, że tylko je widzi. Widać, że się trząsł i się przejął. Dodam, że ''widzi'' także takie wydarzenia, jak pogrzeby... Nie wiem, co o tym myśleć. Na pewno to nie jest żaden wymysł. Na pewno nie chce zwrócić na siebie uwagi. Więc proszę o nie pisanie postów w stylu ''Mały chce się pokazać'' itp. Dodam, że nie ogląda bajek na kanałach typu Cartoon Network, jak już to sporadycznie (do tego w miarę normalne, ale to rzadkość). Sprawa gier - gra na stronach typu gry.pl itp oraz w Fifę (piłka nożna). Proszę o poważne podejście do mojej prośby. Wizyta u psychologa może coś pomóc? Trochę się rozpisałem. Zapewniam, że to nie jest żadna prowokacja!
Pozdrawiam,
Mateusz.
  • 0

#2

Lukas A.k.a SunRise.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem użytkownikiem jak inni na forum(nie wszyscy oczywiście)którzy cię zjadą od razu ze to FAKE itp. itd.
Wierze ci że ma takie sny ja mam inne i już na forum spotkałem sie z jednym użytkownikiem mianowicie sny o tematyce proroczej. Sen polega na tym że widzisz coś np.idziesz sobie ulicą i palniesz coś głupiego(w tym śnie)
za kilka dni idziesz tą samą drogą z tymi samymi kumplami i myślisz "ja o tym śniłem zaraz powiem coś głupiego" próbujesz się powstrzymać ale nie możesz. Mniej, więcej tydzień temu miałem najdziwniejszy sen chodzi o objawienie(nie to nie jest fake ani co innego miałem go naprawdę) Maryi. Czy ma ktoś jeszcze takie sny jak tak to pisać na PW albo na gadu. I na koniec Idzie sie tego jakoś pozbyć?
  • 0

#3

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I na koniec Idzie sie tego jakoś pozbyć?

Właśnie chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś sposób, by się tego pozbyć. Dodam, że brat kładzie się spać (pon-pt) około 21-21.30, a wstaje o 7. Natomiast w soboty i w dni wolne siedzi zazwyczaj dłużej (np 22.30 a wstaje o 9-10). Przed chwilą już się uspokoił, ale wiem, że z rana znowu obudzi się obok mnie...
  • 0

#4 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie sądze by 6latek nie oglądający filmów przesiąkniętych przemocą miał sny o morderstwach. Spytaj się go o więcej szczegółów i postaraj się zbadać, czy takie zdarzenie faktycznie nie miały miejsca gdzieś w kraju.

Brat widzi sam moment morderstwa i to, co się dzieje przed? Widzi twarze ludzi i je pamięta? Oglądacie razem jakieś brutalne filmy itd? Wiem że ciężko będzie wyciągnąć takie informacje od 6latka, ale popytaj, w końcu jesteś bratem, może dasz rade. ;)
  • 0

#5

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem Ci tak: ogląda filmy różne, ale nie ciągnie go do sensacji, thrillerów a tym bardziej do horrorów. Lubi natomiast filmy familijne, na przykład wczoraj szedł fajny film o dzieciaku (coś jak Kevin sam w domu) i bardzo mu sie podobało. Swego czasu grał w Counter Strike'a (przyznam, że nieźle wymiata), ale normalnie się zachowywał. A od czasu tych głupich snów nie gra w takie gry. Rozmawiałem z nim o twarzach 'bohaterów'. No więc wspominał o łysym mężczyźnie i o starym księdzu, To jedyne postacie, jakie opisał.
  • 0

#6

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To rzeczywiście zastanawiające dlaczego Twojemu małemu bratu śnią się takie okropieństwa. Jedynym realnym wytłumaczeniem jest to, że naoglądał się podobnych scen w filmach/serialach tudzież widział coś takiego naprawdę i wyparł to z pamięci. Sory, być może za dużo Dextera oglądam ;]

Nie jestem psychologiem dziecięcym czy w ogóle psychologiem, by ocenić skąd coś takiego może pojawić się w snach niewinnego i niedoświadczonego dziecka. Wlaściwie mały nie powinien znać w ogóle takich rzeczy.

Pociechę stanowi to, że ma oparcie w swoim bracie - Tobie. Wyraźnie do Ciebie lgnie i widać ma do Ciebie zaufanie. Nie wiem, być może uda Ci się coś "z niego wyciągnąć" więcej. Jeśli będzie to dla Ciebie za trudne, to lepiej opowiedz o tym dorosłym.
  • 0



#7

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do próby pozbycia się tych snów. Problem polega na tym, że większość portali zajmujących się tym, skłania się w kierunku rozwijania tych zdolności, a nie próbie pozbycia się ich. Pewnie jest to możliwe, jak coś znajdę przypadkiem to wrzucę link tutaj, bądź na pw.
  • 0

#8

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cisz - wspominałem o tym, że całą sprawę bagatelizowaliśmy. Rodzice mówią, ze mam z nim lepszy kontakt niż on ma z nimi. Mówią, że jestem dla niego jak tata. Do Twojego postu - nie widział na własne oczy ani jednego morderstwa, nawet czyjejś śmierci (w szpitalu na przykład). Nie wiem skąd ma taką wiedzę o śmierci i o tematach, na które nawet nie znam odpowiedzi.


@Zyru - On ma dopiero sześć lat!! On normalnie położyć się nie może. Używa takich wymówek, że mu zimno itp, po to, żebym się do niego położył chociaż na moment. To jest delikatna istota...
  • 0

#9

govinni.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może oglądał wiadomości w których była wzmianka o morderstwie, spytaj się w jaki sposób popełniane są zabójstwa to też może coś wyjaśnić...
  • 0

#10

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najgorsze jest to, że nie mówi, w jaki sposób to się dzieje. Po prostu ma taką barierę... Nie wiem co poradzić. Poczekam do rana i powiemy o wszystkim rodzicom. Oni powinni zadecydować, czy iść do psychologa.
  • 0

#11

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O tym wiem, bo sam mam bratanicę w mniej więcej tym wieku, więc dobrze rozumiem jak się może czuć... Na początek spróbuj też dowiedzieć się jak i kiedy się to dokładnie zaczęło. Może zdarzyło się coś co spowodowało te sny?
Według mnie, najpierw spróbuj dostępnych środków, jak rozmowa, psycholog, jeżeli jesteś wierzący (a pierwszy post wskazuje), to pomoc księdza (z tym, że raczej takiego z otwartym umysłem), później ewentualnie inne metody.
  • 0

#12

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wspominałem o tym na wstępie - sny zaczęły się około kilkunastu dni temu. Ale od niedawna to się nasiliło i brat budził się u mnie w łóżku. Co mogło spowodować te sny? Na pewno żadne smutne wydarzenie. Ale od niedawna, gdzieś na koniec wakacji zaczął interesować się Bogiem, Kościołem, a co najdziwniejsze - śmiercią... Nie chcę, żeby to był jakiś dar czy coś w tym stylu.
  • 0

#13

Keysi.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wspominałem o tym na wstępie - sny zaczęły się około kilkunastu dni temu.


Przypomnij sobie może coś się wydarzyło szczególnego te kilkanaście dni temu co mogło mieć związek z tym cokolwiek, może coś zrobił, gdzieś był lub coś widział.
  • 0

#14

Mateusz93.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z takich ważnych rzeczy to nic się nie wydarzyło od tamtego czasu. Nie stresował się, czy coś w tym rodzaju. Do tego nikt nie zmarł w rodzinie, nikt nie wspominał o morderstwie, śmierci. Dostałem PW od pewnego użytkownika. Spytał się o reinkarnację. Sprawdzę to z rana... Może to w tym tkwi cały 'kłopot'?
  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... jasne ksiądz jest świetnym specjalistą. Z samej tylko racji pełnienia tej funkcji jest : psychologiem, psychiatrą , psychoterapeutą, terapeutą,. Przepraszam wszystkich kk jeśli jakąś profesję opuściłam. Szok.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych