Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nasz Dziennik": "Włatcy móch" to dzieło Szatana!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#46

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ee tam szatan jest inteligenty nie podejrzewam go ani o HP ani o WM.
  • 0

#47

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O_O
Pottera czytałam ponad dziesięć razy, pisałam fan ficki i nie doszukałam się niczego, co mogłoby wypaczyć mój sposób postrzegania rzeczywistości. Oprócz tego, że sporo się nauczyłam ciekawych pojęć łacińskich jeszcze przed rozpoczęciem faktycznej nauki tego języka i zauważyłam sporo odniesień do historii. Chyba, że ktoś zamierza podważyć moją zdolność myślenia i interpretacji treści zawartych w tej książce, chętnie się dowiem.

Z WM jest to samo - ogrom historycznych odniesień, które są - no cóż - nie dla wszystkich zrozumiałe, ale to już nie bajki wina.
  • 0

#48

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że w HP nie ma żadnej głębszej ideologi oprócz walki dobra ze złem. W żaden sposób nie atakuje ona religii chrześcijańskiej.

Tu nie chodzi tyle o jawne atakowanie, co o samą sprzeczność z duchem chrześcijaństwa.

A co do walki dobra ze złem.
Gdzie Ty w HP widzisz dobro? Dobro, a raczej "dobro" to tylko zrelatywizowana namiastka tej wartości. Coś jest "dobre", bo w danych okolicznościach uznane jest za dobre. Ktoś ci zrobił krzywdę, to będzie "dobrze", jeśli mu się w podobny sposób, a najlepiej z nawiązką odwdzięczysz. Ty mnie takim zaklęciem, to ja innym i tak w kółko. Wet za wet - tak to mniej więcej w HP wygląda. Faktycznie, bardzo chrześcijańskie.

HP to historia dorastającego chłopca Harrego, którego głównym motywem działania jest chęć zemsty na zabójcy swoich rodziców. Dążąc do tego wraz z upływem lat staje się on coraz bardziej przebiegły i wyrafinowany. Metody przez niego stosowane są coraz bardziej moralnie wątpliwe, co odzwierciedla się w nim samym. No, ale w gruncie rzeczy przecież robi "dobrze". Nie można w końcu zapominać, o co tu ostatecznie w dążeniach Harrego chodzi. Cel uświęca środki. Znowu bardzo chrześcijański aspekt...

Powiedz mi czy jako dziecko nie opowiadano, czytano a potem sam czytałeś bajek, gdzie magia jest częścią świata?

Są tacy, którzy pastwią się nawet nad "Królewną Śnieżką", ale ja aż tak ortodoksyjny nie jestem.

Klasyczne bajki różnią się od HP w wielu aspektach. Wymienię chyba dwa podstawowe.

Po pierwsze w klasycznych baśniach zło, dobro i postacie je reprezentujące są wyraźnie zdefiniowane. W HP nie ma jasności co do intencji i orientacji moralnej bohaterów, wszystko jest tu zrelatywizowane. Wartość moralna każdego czynu jest zależna od multum okoliczności. Odbiorca jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności rozróżniania dobra od zła. W rzeczywistości w HP nie ma dobrych bohaterów.

Po drugie w klasycznych bajkach magia ma charakter ogólnikowy, jest tłem zdarzeń. W HP jest przedstawiona bardzo precyzyjnie. Nawet bardzo złożone rytuały magiczne opisywane w HP to nie zwyczajne fantazje pisarki. To praktyki wzorowane na prawdziwych rytuałach spirytystycznych i neopogańskich (gł. wicca).

I zaręczam Ci, że dzieci te wyrosną z tego.

Wyrosną, czy nie, faktem jest, że pewne wzorce zostają w pamięci. A czym młodsza osoba, tym łatwiej się w niej zagnieżdżają i niejednokrotnie nawet zupełnie nieświadomie wpływają na kształt charakteru, zachowania czy systemu wartości. Zaprzeczysz temu?

ee tam szatan jest inteligenty nie podejrzewam go ani o HP ani o WM.

A może właśnie o to właśnie chodzi, żebyś go nie podejrzewał. Byłoby to wyjątkowo chytre i inteligentne zagranie z jego strony.

Wyobraź sobie WM bez tej dowcipnej, łagodzącej otoczki. Jak odbierałbyś wtedy treści zawarte w tej bajce? Świadomie nie piszę "bajki dla dorosłych", bo i tak większością widzów tej kreskówki są dzieciaki. Tak przy okazji napomknę, że twórcy WM właśnie pracują nad nową bajeczką o dość sugestywnym tytule: "Tysiąc złych uczynków". Oczywiście, także dla... dorosłych.
  • 0



#49

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już wiemy, kto nie spocznie w ziemi. Komu kościół odmówi pochówku. Kolejna krucjata kościoła.
  • 0



#50

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze w klasycznych baśniach zło, dobro i postacie je reprezentujące są wyraźnie zdefiniowane. W HP nie ma jasności co do intencji i orientacji moralnej bohaterów, wszystko jest tu zrelatywizowane. Wartość moralna każdego czynu jest zależna od multum okoliczności. Odbiorca jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności rozróżniania dobra od zła. W rzeczywistości w HP nie ma dobrych bohaterów.

Po drugie w klasycznych bajkach magia ma charakter ogólnikowy, jest tłem zdarzeń. W HP jest przedstawiona bardzo precyzyjnie. Nawet bardzo złożone rytuały magiczne opisywane w HP to nie zwyczajne fantazje pisarki. To praktyki wzorowane na prawdziwych rytuałach spirytystycznych i neopogańskich (gł. wicca).

To jedynie dobrze świadczy o autorce. Swoją droga po filmach mogę stwierdzić, że cała seria HP jest dla rosnących dzieci. Rosnących razem z bohaterami książki. I nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek mówił, ze jest to książka tylko dla dzieci. Ja się wychowywałem na Simpsonach i Family Guy chociaż to już było pewnie koło dziesiątego roku życia.
  • 0

#51

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Do ludzi, którzy od 4 stron piszą: "Nie wiem co kościół K widzi w HP antychrześcijańskiego":

Na 2 stronie tego tematu rzuciłem linka http://www.gavagai.p....php#relatywizm, do krótkiego opracowania pt "
Dlaczego Twoje dzieci nie powinny czytać Harrego Pottera?
Moralny relatywizm i inne obawy związane z książkami o Harry'm Potterze "

Nie zgadzam się z paroma rzeczami w tym artykule, ale dobrze pokazuje on co wg niektórych z KK jest beee w HP. Jeśli naprawdę się zastanawiacie, co KK widzi złego w HP, to zadajcie sobie trud i to przeczytajcie (jak głupie by wam się rzeczy tam zawarte nie wydawały). No chyba, że wasze posty nie wynikają z faktycznej ciekawości i chęci zrozumienia motywacji drugiej strony tego "konfliktu" (co do rzeczowej dyskusji jest w sumie niezbędne), tylko z...sam nie wiem czego i nie chcę zgadywać :)
  • 0

#52

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli bajki są dla Was za mocne, to może przerzućcie się na Tytusa, Romka i A'Tomka. Telewizja jak widac działa jak alkohol - nie dla każdego.
  • 0

#53

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli bajki są dla Was za mocne, to może przerzućcie się na Tytusa, Romka i A'Tomka. Telewizja jak widac działa jak alkohol - nie dla każdego.



Dla nas, czyli kogo? ;o Bo choć przeglądam i przeglądam ten temat, to nie widzę tu apelu userów "BANA dla WT! To ZuO!"
Czy po prostu przeczytałeś nazwę tematu, po czym walnąłeś posta "byle by był"?
  • 0

#54

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odniosłem się do cyt.

Ktoś to nareszcie powiedział głośno. "Włatcy móch" to nie jest zwykły serial. To dzieło samego Szatana. Na łamach "Naszego Dziennika" ksiądz dr Aleksander Posacki dokonał miażdżącej krytyki współczesnej kultury masowej. A przede wszystkim tych jej aspektów, które wiążą się ze świętem Halloween. Oczywiście, pierwszym celem ataku księdza Posackiego jest naczelny diabeł wśród dziecięcych bohaterów – Harry Potter:
  • 0

#55

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli po prostu źle zaadresowałeś posta (bo cytat pochodzi z artykułu, który został napisany przez autora na stronie pardon.pl ). Ew powinien być adresowany do Aleksandra Poseckiego (autora tezy), lub redakcji ND jako takiej. Anyway - powinien imho brzmieć

"Jeżeli bajki są dla NICH za mocne, to może niech przerzucą się na Tytusa, Romka i A'Tomka. Telewizja jak widac działa jak alkohol - nie dla każdego."

Ale to tak imho...
  • 0

#56

pawlo18.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie doszukuję się żadnych aspektów, które mogłyby pokazać, że HP czy WM są dziełem szatana.

HP bądź co bądź jest książką ciekawą, która ciekawie się czyta i potrafi zachęcić młodego człowieka (specjalnie to wyszczególniłem bo wielu ludzi twierdzi, że czytanie książek zanika), a jednocześnie wciągnąć go w wspaniały świat przygód itp rzeczy, które zresztą występują także w "Akademii Pana Kleksa" (także dodam dzieją się tam niestworzone rzeczy, o których my możemy tylko pomarzyć). HP opowiada magiczną dosłownie przygodę chłopca. Kościół tak jak i niektórzy ludzie doszukuje się dziury w całym. Rowling napisała tą książkę dla dzieci, a może też i dlatego, że jej sytuacja materialna w tamtym czasie nie była najłatwiejsza i myślała, że dzięki tej książce uda się jej choć trochę odbić od dna. Kościół w wielu przypadkach się mylił i myli się nadal, bo nie wierzę, ażeby szatan nakłonił napisać świadomie książki, która przeczyła by wielu doktrynom kościoła.

Odwoływanie się do święta Halloween i krytykowanie przez kościół weszło chyba już w modę i zawsze popierane jest tymi samymi argumentami. Trochę mnie już to nudzi, bo jednak uważają Halloween za coś złego, a sama idea święta Halloween nie jest zła to, że może sataniści uznali je za najważniejsze z ich świąt to już nie znaczy że trzeba tępić każdego kto świętuje to święto. Niedawno oglądałem na religii film o Halloween było to raczej przedstawienie Halloween raczej ze złej strony, gdyż mówiono tam raczej jedynie o tym co się wydarzyło złego w ten dzień (odnosiło się to do niemoralnych obrzędów satanistycznych). Film jednak za bardzo mnie nie wzruszył, bo i tak wiem, że to są wybryki fanatyków, którzy i tak mają już swoje w głowie poukładane, że mają tak czynić i tak.

Odbiegając trochę od tematu. Kościół krytykuje to, tamto i jeszcze coś innego, ale czemu gdy była II wojna światowa nie skrytykował papież Hitlera i to co on czynił. Rozumiem bał się tego, że Hitler może go zabić, ale w końcu takie stanowisko jakie kościół w tamtych czasach zajął nie mogło być nijakie. Odwołując się jeszcze raz do historii. Kościół katolicki czy to prawosławny czy też protestancki wierzył np w teorię geocentryczną, która obalił Mikołaj Kopernik za co jego księga "o obrocie sfer niebieskich" została umieszczona na "Liście Ksiąg Zakazanych". Czyżby kk chciało zrobić w "balona" swoich wyznawców, albo po prostu nie przyznać się do tego, iż popełnił błąd i wprowadzał ludzi w złe myślenie o wszechświecie? To pytanie raczej pozostanie bez odpowiedzi, bo zapewne ilu historyków to tyle teorii.

Co do WM nie wiem czemu się kościół w Polsce się o to oburza. Jest to może specyficzna bajka, która nie dla każdego przypadnie do gustu, gdyż występuje tam dużo niecenzuralnych słów i nieodpowiednich zachowań bohaterów. Lecz ta bajka ma to do siebie, aby raczej krytykować różne otaczające nas rzeczy. Ciekaw jestem czemu kościół nie krytykuje np southparków, gdzie także na porządku dziennym jest przeklinanie obzywanie się, bicie się i wszystko co najgorsze. Jeżeli by zrobić listę dzieł, przy których mógł majstrować szatan to raczej nie starczyłoby 1 tomu książki HP.

Pozdrawiam :]
  • 0

#57

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co do walki dobra ze złem.
Gdzie Ty w HP widzisz dobro? Dobro, a raczej "dobro" to tylko zrelatywizowana namiastka tej wartości. Coś jest "dobre", bo w danych okolicznościach uznane jest za dobre. Ktoś ci zrobił krzywdę, to będzie "dobrze", jeśli mu się w podobny sposób, a najlepiej z nawiązką odwdzięczysz. Ty mnie takim zaklęciem, to ja innym i tak w kółko. Wet za wet - tak to mniej więcej w HP wygląda. Faktycznie, bardzo chrześcijańskie.


A powiedz mi jak jest przedstawiana walka dobra ze złem?? a niby bunt aniołów jak wyglądał? stanęli i nastawiali policzki?? Zważ, że patrzysz na jedną stronę denka, a są dwie stary testament głosi, oko za oko, a nowy nastaw 2 policzek....jedno i 2 jest chrześcijańskie....

HP to historia dorastającego chłopca Harrego, którego głównym motywem działania jest chęć zemsty na zabójcy swoich rodziców


w ogóle to czytałeś HP? w całym HP nie było słowa o zemście. Jego nieustanna walka z Valdemortem spowodowana jest jego predescynacją, nie chęcią zemsty.

Po pierwsze w klasycznych baśniach zło, dobro i postacie je reprezentujące są wyraźnie zdefiniowane. W HP nie ma jasności co do intencji i orientacji moralnej bohaterów, wszystko jest tu zrelatywizowane. Wartość moralna każdego czynu jest zależna od multum okoliczności. Odbiorca jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności rozróżniania dobra od zła. W rzeczywistości w HP nie ma dobrych bohaterów.


oglądałam ostatnio bajkę na mini mini o wróżkach, gdzie i tam występowały osoby nie do końca zedefiniowane moralnie....a była to bardzo ładnie zrobiona bajka dla dzieci. Przedstawmy chociaż inne bajki jak Tom i Jerry. Gdzie Tom zawsze przegrywa....dla mnie to nic jednak ktoś mi kiedyś zwrócił uwagę, że bajka ta uczy przebiegłości i oszustwa. Jakoś się nikt do tego nie czepia. Dlaczego nikt nie przyczepi się do opowieści z Narnii gdzie jeden z braci zdradza rodzeństwo, a świat przepełniony jest magią, walką itd....i też jest to wet za we jak to ujołeś. Praktycznie każda bajka kieruje się zasadą wet za wet. W takim bądź razie należy zakazać bajek!!??

Wyrosną, czy nie, faktem jest, że pewne wzorce zostają w pamięci. A czym młodsza osoba, tym łatwiej się w niej zagnieżdżają i niejednokrotnie nawet zupełnie nieświadomie wpływają na kształt charakteru, zachowania czy systemu wartości. Zaprzeczysz temu?


A Ty to taki pozbawiony jesteś wszelkich wzorców?? Wzorce, które są nabyte w dzieciństwie zostają z wiekiem zweryfikowane. Jakoś ja nie ubieram się w kostium czarownicy i nie udaje, że latam na miotle.....inni zresztą też nie...więc czy mamy zabraniać dziecku cieszyć się światem wyobraźni??

CYTAT(wieslawo)
ee tam szatan jest inteligenty nie podejrzewam go ani o HP ani o WM.
A może właśnie o to właśnie chodzi, żebyś go nie podejrzewał. Byłoby to wyjątkowo chytre i inteligentne zagranie z jego strony.


Gdybać każdy może trochę lepiej trochę gorzej....

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje byłam away ;)
  • 0

#58

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego ze kościół to nie świętośc, tylko Bóg jest święty, w sumie to kościół nic nie ma wspólnego ze świętością ;] a "włatcy móch" to tylko głupkowata bajka dla ludzi z dziwnym poczuciem humoru ( niektórych bawi ta bajka ) co do harrego pottera to nie wiem co mam napisac :| power rangers też powinni zabronic :| i wogóle wszystkich filmów takich baśniowych i science fiction ;/ ale nie zabronią tylko przez to, że kolesiom z kościoła coś tam się nie podoba :| Ogólnie się nie ma czym przejmowac, jak wasze dzieci sa nienormalne, to nie wina TV tylko wasza ; ) pozdro milion : ) i cos jeszcze, myślicie, że szatan zrobiłby jakąś głupią bajeczke pod tytułem "włatcy móch"? :| zrobił juz south park i to na światową skale, to chyba wystarczy : )
  • 0

#59

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

po pierwsze:
serial robiony na sukcesie southparku.
moze wywolal szok u debili ogladajacych m jak milosc i taniec z gwiazdami...
ale nie o to chodzi.

serial jest denny - nie chodzi mi o jego tzw. 'kontrowersyjnosc' bo takiej nie ma [z wyjatkiem ludzi ogladajacych taniec z *azdami i mam balet]

a reraz jakis cwel co mu bankrutuje plebania wymysla tekst typu szatan itp

nie zdziwilbym sie gdyby byl to tekst sponsorowany, pisany dla "obiektywnych" mediow, ktore wiedza jak przyciagnac ciemnote do tego typu sensacji

Z ostatniej chwili:
W Pazypicach dachowka zabila psa.
Podczas silnego wiatru od dachu kamienicy oderwala sie dachowka, pech chcial ze przechodzil obok niej bezdomny pies typu kundel model nibru2012, wychodowany przez jaszczurow z oriona...

Pies nazywal sie szarak, byl znany w okoicy, niektorzy przedstawiciele rasy homo-niewiadomo dokarmiali go...
Pani Wieslawa wspomina: Lubilam tego psa, byl inny niz wszystkie. Bronil nasze osiedle przed czupakabra, ktora stale nawiedza ta okolice.

Podobne zdanie ma grupa dresow:
Andrzej:"Pamietam jak go kopalismy po wypicu kilku nalewek i spaleniu skreta niewiadomego pochodzenia. Gdy odbijal sie od scialny swiecil na kolor zielono-niebieski, myslelisy ze to nalewka...."

Wiecej informacji w gazecie "tanie sensacje dla debili"

--------

Ps: Tak wiem tekst denny [moj i wiadomsc]
Ps2: To forum umiera, coraz wiecej cweli ma dostep do sieci i wymysla bzdur typu na moim podworku wyladowali kosmici w ksztalcie kobiecych cyckow.
Ps3:jakim trzeba byc debilem zeby odpisywac na tego typu posty [podpowiedz: reklama tych dennych hakerskich technik i innych new age[owskich] bzdetow.
Ps4: Prosze o racjonalne myslenie a nie sianie propagandy [to do sceptykow i oswieconych].

Teraz poprosze o bana[na]
  • 0

#60

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja przyznaje, że dwa lata temu rozmawiało mi się jakoś bardziej konstruktywnie. Zauważyłam, ze tworzone są tematy z pytaniami, na które można znaleźć odpowiedź choćby udając się do biblioteki. No cóż.....zaryzykuje stwierdzenie, że ludziom się nudzi bo się nic nie dzieje
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych