Skocz do zawartości


Zdjęcie

13-latka została ukamienowana za cudzołóstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kalahan, ależ oczywiście że tak. Najgorzej jest, jak się cały "cywilizowany zachód" zaczyna pchać z łapskami tam, gdzie nie ich miejsce i próbuje zaprowadzić swoje obyczaje.
  • 0

#17

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odwieczną tradycją i według własnego prawa.


Nie ma takiego prawa, w którym można zabijać ludzi. A jeżeli jest, to oczywiście że trzeba się tam wbić i im przeszkodzić, lub uzmysłowić że to jest ZŁE, a nie że jest zgodne z kulturą i obyczajami (co to ma wogóle do rzeczy?!).
  • 0

#18

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kalahan, ależ oczywiście że tak. Najgorzej jest, jak się cały "cywilizowany zachód" zaczyna pchać z łapskami tam, gdzie nie ich miejsce i próbuje zaprowadzić swoje obyczaje.


Lub jak cały "niecywilizowany wschód" pcha się z łapskami do "cywilizowanego zachodu", wystarczy popatrzeć co dzieje się w Wielkiej Brytanii.

Jakoś ta sprawa mnie nie dziwi.
  • 0



#19

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Don Corleone, to swoją drogą. Należy zachować równowagę, a że się nie da, to już druga sprawa.

Nie ma takiego prawa, w którym można zabijać ludzi. A jeżeli jest, to oczywiście że trzeba się tam wbić i im przeszkodzić, lub uzmysłowić że to jest ZŁE, a nie że jest zgodne z kulturą i obyczajami (co to ma wogóle do rzeczy?!).


A jest prawo, które pozwala się wtrącać do tego,? Ludzie mordowali się od początków cywilizacji i jak widać, wcale nam ludzi na świecie przez to nie ubyło.
W Polsce też mordować ludzi nie wolno, a czy to powoduje, że morderstwa się nie zdarzają?
  • 0

#20

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jest prawo, które pozwala się wtrącać do tego,?


No a czy to twoim zdaniem wybór tej dziewczyny? Sama dała się zgwałcić, a później się cieszyła że ją ukamieniowali? Przepraszam bardzo, ale nieważne jakie jest prawo i nieważne gdzie się to dzieje, takie rzeczy nie mogą się zdarzać. Nikt nie mówi że trzeba im zmieniać kulturę, obyczaje, ale ludzkie życie ma większą wartość, i takie sytuacje nie moga mieć miejsca. Postaw się na miejscu tej dziewczyny, a może zrozumiesz.

Ludzie mordowali się od początków cywilizacji i jak widać, wcale nam ludzi na świecie przez to nie ubyło.


Nie rośmieszaj mnie. Jak to nie ubyło? A co, przybyło? Jak się zabija człowieka, to chyba go później nie ma, więc jest jasne że ludności ubyło. Zresztą to nie są te czasy, teraz żyjemy w cywilizowanym świecie, w którym takie rzeczy już nie przejdą. To że kiedyś tak było, nie znaczy że może być teraz. A życie tej dziewczyny jest więcej warte, niż tych pieprzonych urzędasów, którzy bawią się w sędzie Bożego, i wyznaczają kto ma umrzeć - a kto nie.

W Polsce też mordować ludzi nie wolno, a czy to powoduje, że morderstwa się nie zdarzają?


Czyli uważasz, że jakby pozwolić się zabijać, to by było lepiej? No chyba SĄ jakieś granice nie? Nieważne czy to jest Polska, Ameryka, Kambodża czy Honk Kong, nie ma takiej siły która może decydować o śmierci niewinnej osoby.
  • 0

#21

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie można jednego zła usprawiedliwiać innym - na zasadzie 'u was też biją murzynów!'.
  • 0



#22

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Confident, najpierw uświadom sobie ile ludzi żyło na świecie choćby w XVI wieku, a ile żyje teraz, może uda Ci się zrozumieć co miałam na myśli, nie tracę nadziei.

Postaw się na miejscu tej dziewczyny, a może zrozumiesz.


Nie mam po co stawiać się na jej miejscu, to taki kiepski argument używany w dyskusjach, mający na celu chyba wyłącznie zmiękczenie przeciwnika.

Czyli uważasz, że jakby pozwolić się zabijać, to by było lepiej? No chyba SĄ jakieś granice nie? Nieważne czy to jest Polska, Ameryka, Kambodża czy Honk Kong, nie ma takiej siły która może decydować o śmierci niewinnej osoby.


Confident, to słuchaj. Biegnij do tej Somalii z Biblią, lub czym tam sobie chcesz i nauczaj ludzi tam mieszkających, że nie można zabijać, bo... <wstaw co chcesz>. Nie zrażaj się tym, że ludzie żyją tak od wieków.

Zresztą to nie są te czasy, teraz żyjemy w cywilizowanym świecie, w którym takie rzeczy już nie przejdą.


Oooo matko. TY żyjesz w cywilizowanym świecie. Oni nie.
  • 0

#23

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten przypadek nie jest odosobniony. Jak tutaj
Wygląda to na politykę zagłady rdzennych mieszkańców Afryki środkowej. Zniżenie wartości kobiety do poziomu fekaliów, oczyścić z kobiet (fekaliów)Afrykę, (jak prości ludzie na to się godzą?), a narody wyginą

Islamskie władze wojskowe Somalii

Przecież to nie są rdzenni mieszkańcy Somalii. Przywlekli ze sobą do Somalijczyków islam, z którym ten biedny naród sobie nie radzi. Oddają się okupantowi, a skoro ktoś z zewnątrz przejął władzę nie można mówić o tym, by zostawić ich samym sobie bo taka ich kultura.
  • 0



#24

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Confident, najpierw uświadom sobie ile ludzi żyło na świecie choćby w XVI wieku, a ile żyje teraz, może uda Ci się zrozumieć co miałam na myśli, nie tracę nadziei.


A ja właśnie chce żebyś zrozumiała, że to wcale nie znaczy że tamte morderstwa były "usprawiedliwione".

Nie mam po co stawiać się na jej miejscu, to taki kiepski argument używany w dyskusjach, mający na celu chyba wyłącznie zmiękczenie przeciwnika.


Nie, to nie jest argument. Zapewne nie zdziwiło by cię, gdybyś wyszła z domu i ktoś by cię zgwałcił, a później jakbyś chciała to zgłosić to by cię za to zabili, i to tylko dlatego że gwałciciele mieli inne obyczaje. Nie wiem czy ty tego nie rozumiesz, czy wmawiasz sobie że to jest dobre.

Confident, to słuchaj. Biegnij do tej Somalii z Biblią, lub czym tam sobie chcesz i nauczaj ludzi tam mieszkających, że nie można zabijać, bo... <wstaw co chcesz>. Nie zrażaj się tym, że ludzie żyją tak od wieków.


E a o czym to jest temat? Nie pomyliły ci się przypadkiem? Nie mam zamiaru nikogo nauczać, bo każdy NORMALNY człowiek wie, że zabijać nie można. I w dupie mam za przeproszeniem, że ludzie tak żyją od wieków. Tak śmiesznie sobie to tłumaczysz, że nie moge w to uwierzyć.

Oooo matko. TY żyjesz w cywilizowanym świecie. Oni nie.


A to oni to są jakieś "podludzie"? To że nie żyją w cywilizowanym świecie, to znaczy że można sobie tam zabijać kogo się żywnie podoba? To są chyba jakieś żarty z twojej strony.
  • 0

#25

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja mam Confident wrażenie, że dla Ciebie świat jest albo biały, albo czarny, żadnych innych barw. To, że nie potrafisz zrozumieć tego, że różnice kulturowe oznaczają inne zachowania i inne postrzeganie tego, co jest dobre, a co nie, to naprawdę nie moja wina. Starasz się w ogóle dowiedzieć czegokolwiek na ten temat? Próbujesz dociekać, skąd się biorą takie, a nie inne zachowania, czy mierzysz wszystko jedną, odgórnie przyjętą europejską miarą?

Żeby była jasność - nie popieram morderstw, ale staram się brać pod uwagę ogromne różnice kulturowe pomiędzy nami <czyt. Polską>, a krajami Bliskiego Wschodu czy krajami Afrykańskimi.
  • 0

#26

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ładna mi wyższość rasowa... Zanim ktoś powie ''głupie zwierzę'' niech zastanowi się trochę nad intelektem człowieka.

afryke nalezy powtornie skolonizowac - i nauczyc cywilizacji odgornie - a nie rozkladac rece i wysylac im bron


Afrykę najlepiej zostawić w spokoju. Póki myśmy tam nie pojechali wszystko było fajnie. A przez kolonizację upadło wiele ciekawych kultur i obyczajów.


"Afryke najlepiej zostawic w spokoju" - uwazam iz na chwile obecna pozostawienie afrykanow samych sobie doprowadzilo by do zbiorowej rzezi na tym kontynencie.

Mam kontakt z wieloma osobami z RPA, bylej Rodezji i pozostalych kolonii. W opinii tych osob w kazdym z tych krajow, z chwila kiedy wladze przejeli czarni zaczela sie masowa degradacja dotychczasowych wartosci, rozkradanie majatku narodwego - zawlaszcznie poprzez czlonkow rodziny rzadzacej. Blyskawicznie pojawila sie korupcja, calkowity upadek sluzby zdrowia, infrastruktury.
Modelowym wrecz przykladem jest RPA. Znacjonalizowano tam prywatne farmy, oddajac je pod zarzad czarnych farmerow wyznaczonych przez rzad. Po 2-3 latach 95% z tych farm upadlo, wiec przerazone wladze zwrocily sie do bialych farmerow o ponowne ich objecie i zagospdarowanie. Wracjacy poprzedni wlasciciele zastali gospodarstwa calkowicie zdewastowane.

Wsrod wielu czarnych teskni za tym co bylo, za stabilnoscia ktora gwarantowali im rzekomi "dreczyciele"

Na chwile obecna UE nie moze sobie poradzic z natlokiem emigrantow z Afryki. czy nie lepiej bylo by zagwarantowac im w miare normalne zycie w Afryce pod zarzadem bialych, niz zmagac sie z nimi na terenie Europy?
  • 0



#27

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odkąd zabijanie ludzi jest dobre? Morderstwo nigdy nie jest dobre i usprawiedliwianie go kultura czy czymś innym jest... Zacznę może nagle na ulicy strzelać do ludzi i tłumaczył się będę odpowiednim organom, ale u nas to normalka, taką kulture mamy!

Litości..
  • 0



#28

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy wie że z fanatykami Islamskimi należy coś zrobić.
Niestety nikt nie wie co...
  • 0

#29

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mango, dla mnie po prostu nie ma NIC, co może usprawiedliwić morderstwo. Albo ludzkie życie ma dla nas znaczenie, albo nie ma. Nie ma wartości po środku, albo ma albo nie. Tyle.

Odkąd zabijanie ludzi jest dobre? Morderstwo nigdy nie jest dobre i usprawiedliwianie go kultura czy czymś innym jest... Zacznę może nagle na ulicy strzelać do ludzi i tłumaczył się będę odpowiednim organom, ale u nas to normalka, taką kulture mamy!

Litości..


Dokładnie tak.
  • 0

#30

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Śmierć przez ukamienowanie to dobra kara. Obecnie dostaje się zastrzyk. Jedyny ból jest przy wkłuwaniu, potem zaśnięcie i spokojna śmierć. Dobra śmierć. Naturalnie nigdy się tak nie umrze, a wiele osób chciałoby umrzeć przez sen bez cierpienia. Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto popełnił okropne zbrodnie ma umrzeć dobra śmiercią. Powinien pocierpieć.
Inna sprawa, że w tym przypadku nie było żadnej sprawiedliwości, tylko paranoja.

"...fanatyzm jest przekleństwem narodów
Kult jednostki, religijny, polityczny, nacjonalizm
Będą zawsze tym samym - czarną stroną człowieczeństwa
Nic nie tłumaczy morderstwa!"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych