Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blossom tłumaczy się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#121

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak sie zastanawiam czy ktokolwiek z was mial stycznosc z prawdziwymi (w sensie rzetelnymi channelingami)?
Wiekszosc ludzi wypowiadajacych sie na temat channelingow nie ma pojecia o czym mowi bo nawet nie przeczytala ulamka tego co one oferuja. Dzieciarnia uslyszala o 14 pazdziernika i odrazu zaczeli czytac channelingi Blosom, po czym stwierdzili, ze to stek bzdur i nie beda czytac juz zadnych innych channelingow.
Prawda: channelingi Blosom to stek bzdur naladowanych po brzegi informacjami typu Love , love , love.
Ale czy kiedykolwiek slyszeliscie o channelingach Kasjopeja albo Ra?
Poszukajcie kiedys o tym a zobaczycie na czym polega roznica w channelingach, zobaczycie dlaczego nie ma zadnego kontaktu, dlaczego nie ma zbednych obietnic, na czym polega prawdziwe zrozumienie wszechrzeczy.
Jest mnostwo interesujacych zagadnien, o ktorych moglibysmi wszyscy razem podyskutowac ale czesc z was woli isc na latwizne i bez wczesniejszego badania tematu, wypowiada sie siejac tylko zamet.
Channelingi Ra i Kasjo licza lacznie kilka tysiecy stron. Co najciekawsze nie sa publikowane aby czerpac z nich zyski, nie narzucja niczego, sa przeznaczone dla ludzi, ktorzy poszukuja czegos nieznanego i czegos co od dawna juz wiedzieli.
Moim zdaniem dobra polska strona jest www.thelinked.pl , z ktorej mozecie dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy z dziedziny ezoteryki. Polecam.

Dzieki , czesc.
  • 0

#122

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W interesie tych ludzi nasze ukazanie zostało zmniejszone/opóźnione na krótki okres do momentu kiedy oni bedą bardziej zdolni do zaakceptowania.


A nie mówiłem. Od razu było wiadomo, że taka będzie wymówka. Nie wszyscy są GOTOWI. Smiech.
  • 0

#123

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W każdym razie.. Dziś pojawił sie nowy Channeling na stronie Blossom:
First channelling since oct 14th.

1.Hello …. Not sure what to say, much talk and differences as to what happened … or didn’t. Need you to know, I for one, still LOVE you …handy to have an explanation straight from the horse’s mouth though.

We are with you in our splendour and Light. We do not expect you to understand for we had said in honour that we would do what we would do and then to great disappointment we did not uphold that honour. That is how it is seen through human eyes is it not?

Some eyes maybe … I just can’t help but KNOW you are of TRUTH although many are saying I have been deceived by the darkness. I have searched my soul and cannot go along with that, for immediately now I am back with you I feel the deep LOVE for you and my body is tingling with Truth.

We are most concerned for your well being dearest lady. We are aware of the enormous responsibility that has been placed on your shoulders. Yet, do you think we would have given you this position if we thought you could not uphold your spirit and your LIGHT?

Not really sure what that position is right now.

You are the one who has brought forth the understanding of what is to come. You listened to your soul and you listened to your reasoning. You heard from this that we are here and that this is just the beginning, just the way things should be.

I don’t feel any anger towards you. However I would like clarification, (and so would a few other million folks just quietly!). What exactly was the reason for the ‘no show’… big breath … over to you …

We are here; most of you can feel this in your being. It was proposed that we remain unseen due to the upheaval we would cause on your plane. There was much distrust from those who have been deeply influenced by those who remain in the dark on your planet and the decision was made to abort the actual appearance for the safety of your race.

(I was interrupted and not able to resume until a day later … i.e. now!)


With all respect, you said you had everything covered. You must have known of this, so why was your last message as it was, so positive you were coming, just two days before.

If we had said two days before that we were calling it off, what would you have done?

Freaked out big time!!!!!!!!!!!!

Blossom, All is appropriately placed in the big scheme of things. Look how your world has become more aware of themselves. This can only be seen as successful in that respect. Is it not so that many hundreds of sightings have been captured upon your camera lenses? Is it not so that in your great cities we are showing to you LIGHTS in the sky that souls of your earth will not accept deceivances as an explanation? If our message had not been sent out by you, would your world be viewing these phenomena as they are? We have succeeded dear one. We have succeeded. And it is not over yet ...

Here we go again… I think that’s why I was shying away from contacting you because I had a feeling you might be calling me up for duty and I thought I had taken leave for a bit!

As we stated ... Expect the unexpected. In the fullness of time our words shall be accepted as Truth. There shall be no option.

WE ARE HERE!

Many of you can feel the LOVE we are sending as we said we would. Your planet is waking up to Truths not only within themselves but within the atrocities of hidden agendas that have been controlling your planet for too long. See how brave you souls of earth can be when you walk in your LIGHT.


LOVE IS THE ANSWER TO ALL THINGS. TRUTH IS THE ANSWER AND CANNOT BE OVERSHADOWED BY DARKNESS. THE LIGHT IS SHINING THROUGH NOW DEAR ONES .BRIGHTER THAN EVER.

This is the way forward. We said it is the beginning. We shall be True to our words. We shall not abort this mission. Yet we shall take into consideration above all, the safety of our LOVED ONES , which is you and the planet and all LIVING things there in. Do you not think we could ‘sense’ your pain and the pain of many? Do you think we sat up here on our pedestal and laughed? Indeed we suffered to feel the disappointment we had caused. Yet … we ask those of you who are able to understand from the deepest place within, that everything is perfect. We have no other way of expressing through words .


May I say … I actually don’t have a problem with all of this as you know. Once my ego excused itself and left I could just feel the extreme LOVE that was being sent and I had the privilege of being sent consumous amounts of Light Love, courage and understanding by thousands. Many were not as blessed as me in that respect. What would you say to them? Many are asking for your take on it all. Is there more you would wish to express?

Indeed. Each soul in their individual form is experiencing the growth within their soul in one form or another., Each soul is having to decipher for themselves what all of this meant to them. What outcome could be better than the soul searching within each one that is taking place?
Do you see? Do you feel this awakening? We assure you in LOVE it is happening. Be of the DIVINEST LOVE dear ones of earth. Even those who have convinced their souls that we are not even figments of their imagination, shall in coming days find their confusion turn into understanding.

With respect, not for me, but for the many who shall read this … that’s what we thought was going to be accomplished on 14th OCT!!

The message has served its purpose. Far more effectively than you can imagine. IT WAS NOT A FAILURE.

I had said to you before the ‘non event’, that no excuse would do. Not for the world s sake or indeed mine, because this thing had become so big that it would simply make everyone lose faith AGAIN. I guess you don’t seem to be making an excuse. Pretty relieved about that. Many are saying that I knew on another level of myself that this is how it was going to be. Clearly, not on the human level. I doubt any human in their right mind would agree to doing what I did if they knew you weren’t going to show up!!! And … yep … I can accept that. I have bounced right back because of my knowing of LOVE and all it stands for. ALL IS AS SHOULD BE. I KNOW THAT. And that’s why I don’t really need an answer but I understand that many do.

It is time for us to close now. We are aware of pressures upon you on your captive time values regarding matters you must attend to. Yet we should ask if we may continue our communication when it is appropriate?

Are you asking me to continue on a weekly basis?

No… but on a regular one.

Would that not be weekly then??

If that suits.

Could you send me a secretary then?

Would you rely on her to turn up on time?

Classic! Love it. Truly I have no concerns about the whole affair. I feel fantastic … because of the Love that is already on this planet and due to your no show, it has allowed us to show each other who we TRULY are. Nice plan guys. Nice plan. And I KNOW when we are ready ,not just a few of us, … but the majority of us… you shall reveal yourselves in the manner that we were all trying to imagine.

Blossom … take time to replenish your soul’s energy. As indeed each one should. For those of you that KNOW we are here with you, allow us to enter your hearts. For those of you who are unsure as to whether we are here with you … allow us to enter your hearts. For those of you who choose to deny we are here with you … let yourself and the LOVE that you are enter your heart. You certainly are not in need of ‘us’ to figure out that!

BE AT ONE WITH ONE ANOTHER. THE LIGHT OF GRACE SHINES DOWN INTO YOUR HEARTS FROM THOSE OF US THAT ARE IN GRATITUDE OF THE LOVE THAT YOU ARE SENDING TO US.

FOR INDEED WE ARE ONE.

Ok. That’s that then! Phew. I just can’t help but LOVE you guys. I just can’t help it! Many thanks as always. Nothing has changed. Except everything!! In Love and Thanks.
--------------------
Oni ciągle tutaj są. Chodź w dalszym ciagu sprawiają wrażenie innych istot niż ta cała Salusa.
  • 0

#124

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

im szybszy i dalszy postep tym coraz nowsze formy paranormalne

poczytalem o tym channelingu i ... no wlasnie - co ma z tego wynikac ?
nie wierze ze ludzie na tym nie zarabiaja - powstaje jedna ksiazka, zbieraja sie milosnicy, powstaja spotkania, grupy, nowe strony internetowe, wielkie obietnice i ... nic

osobiscie wierze w istnienie dusz - ale nie ufam ludziom ktorzy chca na tym zbic fortune

ps. przez prawie 30 lat powstalo mnostwo materialow - ale czy to swiadczy o ich jakosci ?
wg mnie nie za bardzo - a przekazy channelingowe oprocz fantazji polaczanych z modnym ruchem ideowym typu new age sa lakomym kaskiem dla spragnionego ludu, sa miodem na dusze, sa powiewem swiezosci...

juz zaczynam dochodzic do tego czym na prawde ma byc dojrzalosc czlowieka - sposobem na te wszystkie teorie, spiski, religie, sekty, channelingi, wiary, paranormalne zjawiska itp itd - jak sie w tym nie pogubic
  • 0

#125

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to proste, nie wierz w nic, włącz umysł analityczny i kompresję danych ;)
odsiej to co jest "szumem informacyjnym"

zastanów się skąd w channelingach sprzed roku są wypowiedzi takie jak "wasze słońce się zmienia" i dlaczego dopiero kilka tygodni temu wypłynęła kwestia heliosfery - rozumiem, że to "przypadek i mało zbieżne informacje" ;)

odnieś się z rezerwą do tego co wiesz od "naukowców" - przykłady badań i ich wyników podanych do publicznej wiadomości czasami potrafią logicznie myślące osoby doprowadzić do szału intelektualnego (przykład z heliosferą jest doskonały, oni wiedzieli o tym od ponad kilku lat a my dowiedzieliśmy się dopiero teraz gdy gołym okiem widać że na słońcu nie ma plam)

co do argumentów finansowych, skoro ktoś udostępnia za darmo wszystkie materiały i sprzedaje je w formie drukowanej - przyjmij do wiadomości, że skoro nie musisz płacić to argument z nastawieniem na zysk ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - myślę że dyskusja na temat modeli ekonomicznych takiego przedsięwzięcia wykracza poza temat i jeśli dalej myślisz że masz w tej kwestii rację to załóż nowy temat a ja chętnie pokażę Ci słabe punkty takiego myślenia. nie zapominaj, że żyjemy w rzeczywistości materialnej - za bułki też musisz płacić i nie możesz ich mieć za darmo (tutaj masz alternatywę)

nie zadawaj pytań otwartych, one zawsze pozostawią "margines odpowiedzi"- jeśli oczekujesz jasnych odpowiedzi musisz zadawać pytania które niosą ze sobą konieczność odpowiedzi zamkniętych. zastanów się nad motywacją ludzi którzy ci odpowiadają - czy robia to po to aby zachować status quo, czy robią to po to aby przedstawić własny punkt widzenia poparty doświadczeniem z zamiarem "nauczenia się" czegoś nowego.

włącz logikę, i używaj jej nawet jeśli jej skutki będą sprzeczne z twoim obrazem świata - przecież nie chcesz myśleć w sposób wyrażony słowami

"jeśli fakty przeczą rzeczywistości tym gorzej dla faktów"
  • 0

#126

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odniose sie do modeli ekonomicznych - tu się z Tobą nie zgodzę - moze to nic nie zmienia ale akurat jestem ekonomistą i marketingowcem - i sprawa darmowych materialow oraz sprzedazy ksiazek to wierzcholek gory lodowej - do calego modelu nalezy doliczyc jeszcze dodatkowe czynniki (w tym niematerialne) typu : popularnosc, reklama - zysku nie buduje sie tylko na sprzedazy produktu (patrz: promocja rozgaleziona)
wiec przyjmowanie do wiadomosci, ze nie musze placic i brak tu nastawienia na zysk jest bledny - prosty przyklad - serwis myspace - calosc darmowa, a wlasciciele sa miliarderami.

co do reszty: w zupelnosci przyznaje Ci racje - choc rozumiem ze stalibysmy po dwoch roznych stronach
  • 0

#127

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Blossom nie prowadzi majspejsa, nie dorobi się majątku i nie ma rozbudowanego ego ---->> MOTYWACJA czyli intencja jest inna, argument nietrafiony

musisz sięgnąć głębiej, ślizganie sie po rzeczywistości jaką znasz obecnie zaprowadzi cie dokładnie tam gdzie jesteś - czyli w miejsce gdzie zadawać będziesz pytania otwarte kierując się "pragmatyzmem" (to piekne słowo, kocham je ubijać w trakcie dyskusji)

ziemia nie może być i płaska i kulista, ale zanim nie pożeglujesz na skraj oceanu nie odkryjesz prawdy (wiem, jeśli jest płaska to spadniesz w Otchłań, ale zawsze możesz być potem kreowany na superbohatera i to ci przysporzy chwały) ;) ahhh ten marketing
  • 0

#128

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z drugiej strony zbytnia głębia prowadzi do schizofrenii (jak udowodnic komus kto w cos mocno wierzy ze jest oszustem czy ze sie myli ?)

sechmet - piszac o wyksztalceniu nie mialem na mysli przechwalek - te Twoje xxxxxxx euro rocznie nie robi na mnie wrazenia z dwoch wzgledow (1)zajmuje sie tym co Ty ale na wlasny rachunek, 2)mozna zarabiac na wielu roznych rzeczach, chocby na wywozie smieci, ale to chyba nie ma wplywu na to o czym rozmawiamy?)

co do motywacji Pani Blossom - ani ja ani Ty chyba nie potrafimy okreslic czym sie ta Pani kieruje - wiem tylko tyle ze pojawiali sie juz roznej masci ludzie i naciagacze i gleboko wierzacy w to co mowia. Byla epidemia na szare ludziki, teraz jest na jaszczuro-ludzi itd. Spotkalem sie z channelingami od istot pozaziemskich jak i zwyklych dusz.

Nie jest w zasadzie istotne czy pani Blossom prowadzi majspejsa (notabene zbieznosc nazwa dosc ciekawa;]), czy nawet ma na nim swoje konto czy robi taka sama robote na swoim blogu, spotkaniach autorskich itp. Istotne jest ze nie pozostaje to bez wydzwieku medialnego, szumu - a pragmatyka pokazuje ze ida za tym pieniadze ...

Jeszcze raz podkreslam - nie neguje tej Pani - po prostu glosno sie zastanawiam nad wieloma mozliwosciami
  • 0

#129

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

z drugiej strony zbytnia głębia prowadzi do schizofrenii (jak udowodnic komus kto w cos mocno wierzy ze jest oszustem czy ze sie myli ?)


mathematics is a language of nature ;) skoro metody matematyczne dowiodły iż niemożliwe jest przedstawienie zjawisk świata kwantowego w przestrzeni mniej niż N-wymiarowej, gdzie N >= 11, to na Twoich barkach leży udowodnienie mi, że jest inaczej (skoro potrafisz to ciesz się, dostaniesz Nobla!)

-- cut -- świat $ pomijamy

co do motywacji Pani Blossom - ani ja ani Ty chyba nie potrafimy okreslic czym sie ta Pani kieruje - wiem tylko tyle ze pojawiali sie juz roznej masci ludzie i naciagacze i gleboko wierzacy w to co mowia. Byla epidemia na szare ludziki, teraz jest na jaszczuro-ludzi itd. Spotkalem sie z channelingami od istot pozaziemskich jak i zwyklych dusz.

i widać że nie trafiłeś w swoim życiu na takie zdarzenia jakie są udziałem innych, rozumiem że grenlandii tez nie widziałeś - czy cokolwiek zmienia fakt że widzieli ją inni ?

Nie jest w zasadzie istotne czy pani Blossom prowadzi majspejsa (notabene zbieznosc nazwa dosc ciekawa;]), czy nawet ma na nim swoje konto czy robi taka sama robote na swoim blogu, spotkaniach autorskich itp. Istotne jest ze nie pozostaje to bez wydzwieku medialnego, szumu - a pragmatyka pokazuje ze ida za tym pieniadze ...

pragmatyka kazałaby ci wziąć rok temu kredyt we frankach - wierzysz jakiejś pragmatyce ? ja kieruję się logiką, to znacznie bardziej twórcze ;)

Jeszcze raz podkreslam - nie neguje tej Pani - po prostu glosno sie zastanawiam nad wieloma mozliwosciami

dobrze, teraz zastanów się - skoro rzeczywistość jest minimum 11-wymiarowa, a Ty kierując się swoja wiedzą trafiasz na zdarzenia które dowodzą tego, że niektóre jej aspekty w zakresie postrzegalnej rzeczywistości wykraczają poza 3-wymiarowe metody poznawcze, to czy winne są zdarzenia czy sposób ich interpretacji ? i tylko proszę nie zaprzeczaj że sam nie jesteś pełen ciekawości, o co w tym wszystkim chodzi ?

ps - logika kazałaby jej stworzyć jakąś mętną wizję czegoś co dałoby jej dużo kasy, np. otworzyć biuro pośrednictwa finansowego :) rok temu to byłby niezły interes
  • 0

#130

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sechmet, pomijając już fakt że nie odniosłeś się w żaden sposób do mojego poprzedniego pytania do Ciebie, to mam jeszcze jedno, i tym razem liczę na odpowiedź.
-Przyznaję bez bicia że z fizyką kwantową jestem na bakier, a Ty brzmisz mi za to na osobę zorientowaną -czy możesz mi proszę powiedzieć skąd się wzięło to > / =11 wymiarów rzeczywistości? Bo pierwszy raz się z tym spotykam. I przede wszystkim -JAKIE to są wymiary? Ja osobiście znam 3 wymiary przestrzeni, i czwarty wymiar -czas. Na upartego, piątym wymiarem może być masa (?). Możesz mi prosze powiedzieć jakie jest pozostałych 6?? Lub przynajmniej wskazać jakieś sensowne źródło?
  • 0

#131

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mathematics is a language of nature ;) skoro metody matematyczne dowiodły iż niemożliwe jest przedstawienie zjawisk świata kwantowego w przestrzeni mniej niż N-wymiarowej, gdzie N >= 11, to na Twoich barkach leży udowodnienie mi, że jest inaczej (skoro potrafisz to ciesz się, dostaniesz Nobla!)


przychylam sie do prosby kael'a - nie bardzo rozumiem o czym piszesz - a juz napewno chyba nie zrozumiales o co mi chodzi - mianowicie piszac o glebi mialem na mysli ze zdarzaja sie osoby ktorym sie WYDAJE ze cos wiedza i sa na tym punkcie chorzy (celowo ciagne temat motywacji - poniewaz jedni sa "mesjaszami" bo widza w tym interes, drudzy naprawde w to wierza - a czy nimi są - nie wiem, może" im bardziej (głębiej) wchodza w swoje fantazje tym bardziej przybieraja one wymiar realny

i widać że nie trafiłeś w swoim życiu na takie zdarzenia jakie są udziałem innych, rozumiem że grenlandii tez nie widziałeś - czy cokolwiek zmienia fakt że widzieli ją inni ?


w tym przypadku bardziej wg mnie trafne jest porownanie do osobnika ktory twierdzi ze spotkal latającą krowę - pytanie czy mu wierzyć czy nie. Samemu przeciez tez tego nie doswiadczylem/es...

pragmatyka kazałaby ci wziąć rok temu kredyt we frankach - wierzysz jakiejś pragmatyce ? ja kieruję się logiką, to znacznie bardziej twórcze ;)


pregmatyka w takich przypadkach ma szersze znaczenie - czy pragmatyka kaze Ci w tej chwili brac kredyt w zlotowkach ? raczej wierzylbym w zdolnosci analityczne niz pragmatyke ktora mi kojarzy sie nieco z rutyną w dluzszym okresie

dobrze, teraz zastanów się - skoro rzeczywistość jest minimum 11-wymiarowa, a Ty kierując się swoja wiedzą trafiasz na zdarzenia które dowodzą tego, że niektóre jej aspekty w zakresie postrzegalnej rzeczywistości wykraczają poza 3-wymiarowe metody poznawcze, to czy winne są zdarzenia czy sposób ich interpretacji ? i tylko proszę nie zaprzeczaj że sam nie jesteś pełen ciekawości, o co w tym wszystkim chodzi ?


oczywiscie ze jestem ciekaw, dlatego kolejny raz zaznaczam ze niczemu nie zaprzeczam a jedynie sie zastanawiam

troche zagmatwane jest to co piszesz, bo odwracajac kota ogonem - czy w ten sam sposob nie moge wytlumaczyc naciagactwa pewnych jednostek ? ktos twierdzi ze gdzies tam cos mu sie objawilo i "daje wybor" nam w to wierzyc - opierajac sie na ramach (11 wymiarow) a nie tresci (sam przekaz)

ps - logika kazałaby jej stworzyć jakąś mętną wizję czegoś co dałoby jej dużo kasy, np. otworzyć biuro pośrednictwa finansowego :) rok temu to byłby niezły interes


i tu sie z Tobą niezgodzę - dostrzegając korzyści w dłuzszym okresie widze w jej dzialaniach (zamierzonych badz nie) ogromny potencjal finansowy - przy minimalnym ryzyku - vide przyklad 14 pazdziernika gdzie nic sie nie wydarzylo a nadal sa ludzie ktorzy w to wierzą
  • 0

#132

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam, że się wtrącę. Bardzo się wciągnąłem w temat, ale nagle mnie olśniło. Czy ludzie wierzą Pani Blossom tylko dlatego, że jest starszą, wzbudzającą zaufanie kobietą?

W ogóle argumentacja w stylu "ona nic na tym nie zarabia, więc musi mówić prawdę, bo po co miałaby kłamać" nie przemawia do mnie wcale. Może zrobiła to dla rozgłosu (nikt mi nie powie, że nie ma z tego kasy). To co, że oddała kasę za książki, dam głowę, że wystąpiła w kilku audycjach TV i radia.

A może przewidziała coś co się potwierdziło? Z całym szacunkiem, ale przepowiednie typu "wasze słońce się zmienia" to żadne przepowiednie. Słońce zawsze się zmienia, a my potrafimy to przewidzieć. Coś jeszcze przewidziała?

Inną sprawą jest jeśli ktoś chce wierzyć nawet jeśli to nieprawda. Wtedy potrzeba tylko i wyłącznie słabego bodźca np. wiarygodnego opowiadania i już mamy fanatycznych wiernych Blossom.

Co o tym myślicie?
  • 0



#133

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

-- cut -- Lub przynajmniej wskazać jakieś sensowne źródło?


Odsyłam do Heisenberga, Einsteina, i reszty ludzi zwanych przez "normalną część populacji" nieszkodliwymi wariatami - fizyków kwantowych ;) - na pewno znajdziesz lekturę po pobieżnym przewertowaniu półki w bibliotece akademickiej lub naprawdę porządnej bibliotece lub czytelni publicznej.

Uogólniając i przedstawiając to w sposób "przyswajalny" dla części populacji "niematematycznej" - chodzi o to, że przyjmując jakikolwiek inny model przestrzeni, tzn model w którym N<11 pojawia się problem z przedstawieniem zjawisk zachodzących w świecie kwantowym. Równania nie znajdują rozwiązania, lub dają rozwiązania dramatycznie odmienne od zaobserwowanych zjawisk - to tak, jakby równanie na staczanie się kuli po równi pochyłej dawało rezultat ruchu jednostajnie opóźnionego, gdy tymczasem kulka przyspiesza.

Na szczęście fizycy nie kierują się pragmatyzmem, tylko matematyką ;)

PS - nie, niestety nie jestem fizykiem, jeśli chcecie to poproszę znajomą aby zarzuciła Wam równania ;) ale uprzedzam że są trudno przyswajalne.

PPS - odniesienie się do Twojego poprzedniego zdania to elaborat na 40 stron, oraz dyskusja na 3 dni i noce - po czym i tak kierowany pragmatyzmem byś uznał że skoro dowody przeczą rzeczywistości tym gorzej dla dowodów.

PPPS - Twoje "mniejsze zło" to, póki co, miliony istnień - GMO, broń jądrowa i jej "chwalebne użycie", pociski z DU, wojna w Iraku i Afganistanie - to tylko kilka przykładów.

------------- edit2add

r3vo, to nie jest już dyskusja tylko przerzucanie się argumentami, nie jestem głupcem i nie dyskutuję w taki sposób, podałem swoje argumenty i doświadczenia na tacy i one są jakie są

rzucanie argumentów o latających krowach to aluzja do tłistera czy do inteligencji administratora ? bo do dyskusji to co napisałeś NIC nie wnosi, podajesz cały czas te same argumenty

a jeśli czujesz się Mesjaszem :D to IDŹ ZBAWIAĆ ŚWIAT ja tutaj wypowiedziałem i uzasadniłem swoje zdanie, nie odpowiadam za inteligencję rozmówców i ich rozumienie lub nierozumienie macierzy, tablic, przestrzeni wielowymiarowej i matematyki - odsyłam do szkoły lub do samodzielnej lektury, może korepetycje ? ;) ale ja nie udzielam - musisz sam poszukać korepetytora/ki ? ;)
  • 0

#134

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z tym słońcem to się z panem nie mogę nie zgodzić, to już bez pomocy "obcych" wiemy.

Ogólnie mówiąc całkowicie pański wywód popieram :)
  • 0

#135

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sechmet, dzięki za odp. i za przedstawienie sprawy w sposób "łopatologiczny" -do mnie osobiście przemawia znacznie lepiej niż pół kilo wzorów:) Z tego co piszesz jednak zrozumiałem, że owe nadliczbowe 6 wymiarów tak naprawdę nie wiadomo czym jest, a jedynie ich istnienie jest postulowane żeby "równania się zgadzały"? Trochę jak z bozonem Higgsa i czarną materią?

Co do "PPS-a" -skoro nie chcesz dyskutować bo zakładasz z góry efekt dyskusji, to cóż, zmuszać cię nie będę :)
A tak na marginesie -dowody, jeśli są prawdziwe, nie mogą świadczyć przeciwko rzeczywistości, bo dowody ze swej natury wynikają z rzeczywistości. Jeśli przeciwko niej świadczą, znaczy że są fałszywe, ergo nie są dowodami.

Jeśli chodzi o "mniejsze zło", miałem na myśli stosunek rządów do własnych obywateli, a nie politykę międzynarodową, która jest niestety mocno popaprana, że się tak kolokwialnie wyrażę :) Wojny, choć same w sobie zdecydowanie złe z etycznego punktu widzenia, nie mają zbyt wiele wspólnego z naszym tematem. Tutaj patrzymy na rządy jako na reprezentantów narodów, wybranych spośród nich i dla nich -a to że te narody nie umieją się między sobą dogadać i się mordują, to już zupełnie inna sprawa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych