Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpuszczeni w Maliny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote]Dla mnie np. przykładem idiotyzmu jest dyskredytowanie ludzi jednym krótkim, chamskim postem.[/quote]

Nie jest chamski tylko dosadny. Jeśli "były student" ( jak domenicus sam się określa) ładuje taki kwiatek jak zacytowany przeze mnie wyżej, to pozostaje wyłącznie miec nadzieję że nie jest "byłym studentem" nauk ścisłych. W dodatku nawet nie wysilił się, żeby to sprostowac.

[quote]Jak widać: co człowiek to pogląd[/quote]
[quote]Podkreślam, idiotą jest jednostka która nie potrafi samodzielnie myśleć[quote]

Czy miałbyś ochotę toczyc z kimś dyskusję, czy 2+2 jest 4 czy może 5? Jak nazwałbyś osoby które bezkrytycznie łykają wszystko, co jest im podawane w sieci (np poczytny temat ufonautów )? To że ktoś samodzielnie myśli niekoniecznie oznacza, że wyciąga właściwe wnioski.
  • 0

#17

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie jest chamski tylko dosadny. Jeśli "były student" ( jak domenicus sam się określa) ładuje taki kwiatek jak zacytowany przeze mnie wyżej,


Szanowny Panie,

o zmienianiu kolorów podczas przechodzenia elektronu z jednej orbity na drugą (a ściślej - przeskakiwaniu z "piętra na piętro" - mamy prezentację w wielu filmach naukowych - np. bardzo popularnym filmie, który prezentuje wojnę ideologiczną pomiędzy Bohrem i jakimś niemcem (końcówka -bergiem, czy podobnie) - i właśnie jeden z nich odrzucił model matematyczny, a zastosował inny - co spotkało się z oporem naukowców w tym Einsteina i innych- i właśnie wtedy około 1920 roku ów naukowiec odkrył, że z im wyższego "piętra" atomowego spadnie elektron tym kolor świeczenia jaśniejszy - im mniejszy, tym bardziej czerwony) - dlatego też telekineza wyzwala silnie (lub słabe) jarzenie pochłaniania białe lub niebieskawe (czasem zielone, podczas wydalania energii).

Nie odpowiadam na podobne paszkwile dlatego, że Wy - tj. rzekomi obrońcy "nauki" - a wrzeczywistości (wrzucam do jednego worka teraz, nie rozstrząsam się na jednostkami, gdyż nie o tym tutaj mowa) tworzycie bardzo szatańską sztuczkę, którą nazywam FOCUSINGIEM - tj. focusujecie, ogniskujecie, skupiacie uwagę ludzi nieobznajomionych z tematem na elemencie, przybliżacie go i za pomocą pół-prawd, kłamstwa lub nawet oszczerstwa zmieniacie pogląd na CAŁĄ sprawę.

Przykład: jeśli toczylibyśmy intelektualny spór o istnienie mąki (takiej do pieczenia) to cała diabelskość różnych Waszych sztuczek polega na tym, że jak już nie umiecie bardziej zohydzić komuś człowieka - to wmawiacie, że mąka nie ma prawa istnieć, bo mąka pod mikroskopem (focusing) to są olbrzymie kamienie. A jak wiadomo olbrzymie kamienie nie mieszczą się do miski. Oczywiście, w dyskusji robicie to bardziej inteligentnie, sprytnie i niemal automatycznie.

Te same metody z magnokraftem - jeśli na siłę chcecie wmówić, że nie da się go zbudować ani komory oscylacyjnej, przybliżacie /focus - rozmowę (po uprzednim obrzuceniu człowieka tak jak mnie w kilku postach śmierdzącymi paszkwilami) na taki element, który mamy poznany najsłabiej i za pomocą tego najsłąbiej poznanego elementu udowadniacie nieistnienie całego wehikułu.

Aby ośmieszyć problem z Lądowaniami na Księżycu (a jest tam wiele nieprawdy i nieścisłości) - wybieracie taki element, na którym się ktoś pomylił, albo na którynie ma dowodów i za pomocą tego elementu zohydzacie całą rozmowę.

Tak się dzieje w KAŻDEJ dziedzinie, którą poruszacie. Teraz atakujecie mnie za to, że byłem, nie byłem, lub w jakiej dziedzinie studentem - a przecież chodziło TYLKO o to, że profesorowie wszystkich dziedzin nie tylko się mylą, ale zmieniają poglądy, mają swoje widzimisię. Wy tworzycie wrażenie, jakoby wszyscy się mylili - a Wasi, "naukowi" wykładowcy to ostoja prawdy, sprawiedliwości i braku wad. Jest dokładnie na odwrót!

Przypominam tylko, jak wyśmiewano w latach 80 tych XIX wieku pewnego doktora, który twierdził, że małe dzieci u mierają bo doktorzy nie myją rąk, a na rękach są NIEWIDZIALNE bakterie - Boże jaką hańbą ówczas okryto tego człowieka, ile złorzeczeń chamstwa i sarkazmu. A miał rację! Wystarczyło, że doktorskie głąby zaczęły myć łapki przed porodem- a śmiertelność dzieci zmalała o kilkadziesiąt procent.

Metod, które stosowane są aby ośmieszyć wszystko związane z ufo, Pająkiem, wogóle zewszystkim, co niemieści się w mało pojemnych rozumkach jest bardzo wiele.

Co prawda, mam szacunek do WIEDZY jaką posiadają niektórzy! Ale wiedza, a umiejętność jej poszerzania, rozum


Czy miałbyś ochotę toczyc z kimś dyskusję, czy 2+2 jest 4 czy może 5?


Kwestia 2+2=4. Matematycznie udowodniono (tak, za pomocą logiki matematycznej) że dwa plus dwa wcale nie równa się cztery. Wniosek, do którego ów matematyk doszedł jest taki, że to, że 2+2=4 jest tylko uproszczeniem matematycznym.

Wniosek z tego taki,że pomimo tego, że cały świat opiera się na tym uproszczonym przykładzie, że całe ekonomie, banki, ludzie traktują fakt =4 wcale nie oz nacza,że jest on absolutnie prawidłowy.


Pozdrawiam,
D. Myrcik
  • 0

#18

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm zadko udzielam sie na jakimkolwiek forum z tego wzgledu, ze ludzie nie szanuja pogladow innych osob.
Poszanowanie drugiej osoby nie oznacza, ze musze zgadzac sie z wszystkim co ona mowi.
Przeciwnie czasami przedstawiajac kontrargumenty obie strony sie ucza. Ale z tego co widze na forum paranormalne to masa ludzi miesza z blotem kogos kto czasami pomyli sie w czyms badz napisze cos niezgodnie z prawda. Spokojnie to nie wojna ani chlew zeby sie wyzywac itp. Pamietajcie ,ze kazdy z nas na tym forum stara sie odkryc prawde. Nie jestesmy ludzmi, ktorzy prowadza konsumpcyjny tryb zycia. Wkladamy wysilek w poznanie czegos nieodkrytego.
Mozna stanowczo wyrazic swoj poglad ale czy wyklinanie albo szydzenie z innych cos wam da? Zastanowcie sie jaki profit z tego bedziecie mieli?
Odp: Zaden
Nie ma co na sile walczyc z czyms bo powoduje to wiecej zlosci i agresji..

ok koniec wywodow

Cu

edit AlienGrey
No niestety, takich tutaj mamy - co poniektórych - czytelników..
Zamiast szanować - mieszają z błotem
Ale walczymy z takim zachowaniem ;)
offtop OUT

  • 0

#19

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja się zamotałem już w tym czytaniu :/ , nie rozumiem, o co tu chodzi, tj rozumiem znaczenie postów, ale trudno mi je przetrawić, bo są długie i pisane nieco górnolotnym stylem :)


Wyjdę na ignoranta i spytam: Kim jest pan Pająk i co on takiego kontrowersyjnego i niesamowitego odkrył??


Jestem póki co Liceastą i prosiłbym o napisanie w wersji bardziej dla mnie przystępnej :)

Pozdrawiam
  • 0

#20

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podczas przechodzenia elektronu z jednej orbity na drugą


Udało się nam jednak dojśc do tego, że to nie atom zmienia orbital, tylko elektron. To już postęp.

dlatego też telekineza wyzwala silnie (lub słabe) jarzenie pochłaniania białe lub niebieskawe (czasem zielone, podczas wydalania energii).


Co ma wspólnego telekineza ze spektroskopią? Pomijam już sam fakt że telekineza jest totalną bzdurą, a to "białe lub niebiskawe" jarzenie, to skąd mój szanowny rozmówca wziął?

skupiacie uwagę ludzi nieobznajomionych z tematem na elemencie, przybliżacie go i za pomocą pół-prawd, kłamstwa lub nawet oszczerstwa zmieniacie pogląd na CAŁĄ sprawę.


Czasem wystarczy właśnie jeden drobny niepasujący szczegół, aby drastycznie zmienic pogląd na CAŁĄ sprawę. Prosty przykład, każdy był kiedyś w podstawówce/gimnazjum/liceum etc. i na pewno zdarzyło mu się liczyc jakiegoś tasiemca, wystarczy pomylic gdzieś plus z minusem i wychodzą PIERDOŁY mimo tego, że reszta była policzona dobrze! Tak, szczegół może diametralnie zmienic wszystko. A półprawdy i kłamstwa to już domena paranauki. Właśnie paranauka skupia uwagę ludzi niezaznajomionych z tematem, bo wydaje się głosic rewolucyjne teorie. Jednak właśnie szczegóły, a czasem ogół takich teorii to po prostu BZDURY.

Teraz atakujecie mnie za to, że byłem, nie byłem, lub w jakiej dziedzinie studentem


Fakt, 25 lat po studiach człowiek może zapomniec niektóre rzeczy. Ale wypowiadac się na temat o którym nie ma się pojęcia to po prostu wstyd.

a przecież chodziło TYLKO o to, że profesorowie wszystkich dziedzin nie tylko się mylą, ale zmieniają poglądy, mają swoje widzimisię.


Super, więc doszliśmy do tego że cała elita naukowa zawsze jest w błędzie. Poglądy się zmienia, gdy pojawiają się nowe fakty teoretyczne lub doświadczalne.

Wy tworzycie wrażenie, jakoby wszyscy się mylili - a Wasi, "naukowi" wykładowcy to ostoja prawdy, sprawiedliwości i braku wad. Jest dokładnie na odwrót!


Żal żal i jeszcze raz żal... mam wrażenie, że mój rozmówca w ogóle nie miał styczności ze środowiskiem naukowym, lub nie udało mu się zdobyc dyplomu. Stąd taka niechęc i zawiśc.

czy 2+2 jest 4 czy może 5?


4-4=10-10
(2+2)(2-2)=5(2-2)
2+2=5
Prawda?

Metod, które stosowane są aby ośmieszyć wszystko związane z ufo, Pająkiem, wogóle zewszystkim, co niemieści się w mało pojemnych rozumkach jest bardzo wiele.


Wystarczy że pająk na wątku lentexu na forum parkietu pisał, że ufonauci sa odpowiedzialni za spadek ceny i już nikt więcej nie musi go ośmieszac. Sam robi to całkiem dobrze.
  • 0

#21

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyjdę na ignoranta i spytam: Kim jest pan Pająk i co on takiego kontrowersyjnego i niesamowitego odkrył??
Pozdrawiam


Witam Pana,

Prof. Pająk wyjechał w 79 roku do Nowej Zelandii. Jest twórcą Teorii Magnokraftu i Komory Oscylacyjnej.
Magnokraft to pojazd, który ludzie nazywają UFO - zaś komora oscylacyjna to potężny magnes (naprawdę potężny), który napędza magnokraft.

Kiedy prof. zorientował się że jego pojazd mangokraft ma podobne cechy do ufo - zaczął się tym interesować. Po 30 latach badań doszedł do wniosków bardzo głębokich i niestety drastycznch, że ziemia jest pod okupacją UFOnautów, którzy już mają zbudowane magnokrafty.

Oczywiście, to tylko bardzo absolutny skrót.

Prof. Pająka nienawidzą fizycy, naukowcy - bo jest dokładnie tak samo ośmieszanym geniuszem jak da vinci - po prostu wyobraź sobie, że Da Vinci ponad 400 lat temu rozważał możliwość budowy samolotu i helikoptera.

Prof. Pająk - to dzisiejszy chłopiec do bicia dla ludzi o małostkowej naturze. Oni nie potrafili wymyślić rewolucyjnych technologii, więc miażdżą każdego wielkiego myśliciela i geniusza.

Niestety, oprócz magnokraftu prof. Pająk zająl się też ufologią i urządzeniami Free Energy.

To z kolei wkurzyło wszystkich "badaczy" ufo - bo oni myśleli, że posiedli patent na wiedzę i prawdę, tymczasem jak wynika np. z polskich doświadczeń - CAŁY ufologiczny świat w Polsce (Fundacja Nautilus, Zagórski, CBUFO, Nieznany Świat - slowem wszyscy) - umówili się, że będą ośmieszać Pająka i wyzywać od wariatów - bo widzisz, on BADA ufo - a oni bawią się jak dzieci w piaskownicy "badając" ufo. A jedynie o co im chodzi, to poklask, bzdurne i bezproduktywne zloty n o i kasa, media, telewizja i brylowanie w mediach.

A wie Pan co jest najbardziej smutne?

Że ci "badacze" stosują dokładnie takie same metody wobec prof. Pająka, jakie wobec nich stosuje "nauka" : ośmieszanie, opluwanie, dezawuowanie wartości jako ludzi, dezawuowanie argumentacji, obalanie każdego argumentu - i jeszcze dziesiątki metod.

Ani "badaczom" ufo - ani "naukowcom" - prof. Pająk nie pasuje - i jedni i drudzy nie dorastają mu intelektualnie do pięt.

Niestety, prof. Pająk ma swój styl pisania, wypowiadania się. Aby ośmieszyć jego teorie, zajmuje się tym profesjonalnie kilkuset ludzi w Polsce - w tym oczywiście niewiadoma liczbowo ilość ufonautów - którzy do perfekcji opanowali obalanie każdej dyskusji na temat ufo, prof. Pająka itd.

Proponuję zacząć przygodę z teoriami Jana Pająka od mojej pierwszej książki - która jakby kompresuje i przedstawia w kilkuset stronach bardzo rozległe teorie.

Wczoraj na mojej stronie miałem premierę http://angelus-siles...zi_prawdy_2.pdf, myślę ważniejszej książki.

Moja strona będzie jeszcze działać do około stycznia 2009 - więc zalecam Panu się pospieszyć.

Moje książki NIE są idealne, są tylko przekaźnikiem.

Ale jeśli posiądzie Pan podstawy i zrozumie o czym w nich mowa - zapewniam, że całkiem, ale to całkiem inaczej spojrzy Pan na sprawy ufo.

Pozdrawiam,

Dominik Myrcik
  • 0

#22

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ani "badaczom" ufo - ani "naukowcom" - prof. Pająk nie pasuje - i jedni i drudzy nie dorastają mu intelektualnie do pięt.


Aby ośmieszyć jego teorie, zajmuje się tym profesjonalnie kilkuset ludzi w Polsce - w tym oczywiście niewiadoma liczbowo ilość ufonautów - którzy do perfekcji opanowali obalanie każdej dyskusji na temat ufo, prof. Pająka itd.


Panie Myrcik, pan jest nawiedzony. Tych kilkuset ludzi to się chyba nudzi.

Proponuję zacząć przygodę z teoriami Jana Pająka od mojej pierwszej książki - która jakby kompresuje i przedstawia w kilkuset stronach bardzo rozległe teorie.


Może sklepik internetowy i papierowe wydanie? Łatwiej się czyta niż z ekranu a i trochę grosza można przyciąc.

Wczoraj na mojej stronie miałem premierę http://angelus-siles...zi_prawdy_2.pdf, myślę ważniejszej książki.


Już z pierwszej strony dowiedziałem się, że Jan Pająk nie jest już tylko dr inż. ale doszedł mu jeszcze tytuł prof. ! Kiedy to nasz kochany prezydent uznał ogrom zasług i przyznał doktorowi tytuł profesorski? A może jest to po prostu jawne nadużycie?
  • 0

#23

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyznam, ze zaciekawiony tematem o dr inż. Pająku postanowiłem trochę poczytać. Nawet po pobieżnym zapoznaniu się z materiałami zawartymi na jego stronie nasuwa się tylko jeden: ten człowiek oszalał. To co wipisuje jest absolutnie niedorzeczne. Nazywanie osoby niezrównoważonej geniuszem jest chyba trochę nie na miejscu. Brednie prezentowane przez "profesora" są po prostu śmieszne. Jego pseudonaukowa działalność kojarzy mi się tylko z jednym, mianowicie L. Ron'em Hubbard'em i jego scjentologicznymi fantazjami.

Nie mam pojęcia kim pan jest panie Myrcik, ale chyba pan też potrzebowałby specjalistycznej opieki ambulatoryjnej. Być może specjaliści od chorób psychicznych byliby w stanie panu pomóc.

P.S.
"Profesora" Pająka nikt nie musi ośmieszać, on sam jest w tym najbardziej skuteczny.
  • 0

#24

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie Myrcik, pan jest nawiedzony.


Wdawanie się z Panem w pyskówki do niczego nie prowadzi, więc to jest ostatnia moja odpowiedź na Pana podpuszczenia, chamstwo, obelgi, etc.


Już z pierwszej strony dowiedziałem się, że Jan Pająk nie jest już tylko dr inż. ale doszedł mu jeszcze tytuł prof. ! Kiedy to nasz kochany prezydent uznał ogrom zasług i przyznał doktorowi tytuł profesorski? A może jest to po prostu jawne nadużycie?


Kwestia profesury prof. Pająka już dawno (8 lat temu) została rozstrzygnięta i wyjaśniona.

Po pierwsze, faktycznie, technicznie nikt nie nadawał tego tytułu dr Janowi Pająkowi - ale na Zachodzie i Wschodzie (w kulturze uniwersyteckiej) używa się tytułu profesora (associate professor - asystent profesora) dla ludzi, którzy zostali zaproszenia na dany Uniwersytet na profesurę - pomimo tego, że nie mają oficjalnego nadania tytułu.

Taki tytuł osoby zaproszone na Uniwersytety mogą używać w trakcie trwania kontraktu profesorskiego (później już nie) - ale de facto przecież nie anuluje to faktu, że prof. Pająk miał zaszczyć odbywać profesurę w kilku krajach, na kilku uniwersytetach.

Natomiast stanowczo NIE można tego porównać do przyzwyczajeń uczniowskich, gdzie nauczyciela z szacunku nazywało się "pani profesor" lub "panie profesorze" - bo po prostu niezbyt grzecznie brzmi "panie nauczycielu" - tak samo, jak mówimy "panie doktorze" do lekarza a nie "panie lekarzu".

Natomiast gdyby prof. Pająk ani razu nie odbył żadnej profesury - wtedy zgodziłbym się używać nazwy doktor.

Zresztą - jakie to ma znaczenie?

Otóż takie, że zajmujecie się bzdurami typu tytuły, podważanie - celowo odciągając od sedna sprawy.

A sedno sprawy jest takie: większość ludzi, którzym nadano faktycznie przez prezydentów tytuły profesorskie nie ma prawa stanąć w cieniu (jeśli chodzi o horyzonty poglądów i teorie) przy Janie Pająku. Wcale to jednak nie umniejsza ich wartości jako ludzi.

Za to w Polsce używa się tytułu Profesor Bartoszewski wobec człowieka, który ukończył szkołę średnią i nawet studiów nie zaczął.

Społeczeństwo wybrało na prezydenta człowieka magistra, którzy magistra nie miał - okłamał ludzi.

Ale zawsze lepiej jest mieć chłopca do bicia - Jana Pająka - bo przecież on taki wdzięczny!

Można go wyśmiać za tytuły - chociaż mu się należą.
Można go wyśmiać za poziom intelektu - chociaż opluwający nie dorastają do jego inteligencji.
Można nim wycierać podłogi - chociaż to wycierający przypominają ludzkie (intelektualne) ścierki.

I tak dalej.

Nie będę więcej komentował tego, co już przez ostatnie 9 lat było wałkowane 1000 razy.

Skoro Teorie Jana Pająka nie istnieją lub są głupie - to zostawcie je ludziom, którzy się nimi interesują.

Przecież Magnokraft nie istnieje, ani UFOnauci, ani Telekineza...to oczym rozmawiamy, skoro coś nie istnieje?

O co się tak rzucacie, o co te bluzgi? Przecież UFO NIE ma!

Pozostawcie takim wariatom jak, ja (skoro ufo nie ma, magnokraftu nie da się zbudować) sobie w to wierzyć, rozważać - przecież jestem tylko nieszkodliwym głupcem. Tam sobie pogaworzę, z tym pogadam, tamtemu coś powiem - ale i tak to NIC nie zmienia - bo wszystko, o czym piszę, podobno nie istnieje.

To o co się tak burzycie?

Pozdrawiam

D. Myrcik
  • 0

#25

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To niech pan "profesor" zbuduje ten cholerny magnokraft. Wypisuje jakies totalne pierdoly, ze niby to takie proste itd. Wie jak to cos ma niby dzialac, to czemu tego nie zbudowal i nie pokazal swiatu. Wtedy faktycznie bylyby podstawy na uwazanie, ze Pajak to geniusz. Na jego stronie z fantazjami jest napisane, ze niby szuka sponsorow czy cos w tym stylu, przeciez gdyby te jego "projekty" dalo sie urzeczywistnic to sponsorow znalazlby "z palcem w dupie". Zreszta dyskutowanie z osobami niespelna rozumu mija sie z celem... Niech Pajak dalej wypisuje glupoty i szuka wyznawcow podobnych tobie panie Myrcik.
  • 0

#26

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za to w Polsce używa się tytułu Profesor Bartoszewski wobec człowieka, który ukończył szkołę średnią i nawet studiów nie zaczął.


Radzę sprawdzic, bo znowu bzdury nam pan wciska panie Myrcik.


Otóż takie, że zajmujecie się bzdurami typu tytuły, podważanie - celowo odciągając od sedna sprawy.

A sedno sprawy jest takie: większość ludzi, którzym nadano faktycznie przez prezydentów tytuły profesorskie nie ma prawa stanąć w cieniu (jeśli chodzi o horyzonty poglądów i teorie) przy Janie Pająku.


Rany, to już zakrawa na fanatyzm.

Pozostawcie takim wariatom jak, ja (...) sobie w to wierzyć,(...)


Trafnie się pan określił.

Prawda jest taka, że gdyby ten cały bełkot miał sens, dano już znalazłby się Iwan z kasą, kupił i opatentował.
Skoro nikt do tej pory tego nie zrobił, to znaczy że jest to niewarte komentarza.

To o co się tak burzycie?


Nikt chyba nie lubi, jak chce się go zrobic w konia prawda? Te bzdurki są śmieszne, ale tylko do pewnego stopnia, później już robi się to uciążliwe.

Kończę ze swojej strony tą wymianę zdań, widac że mój rozmówca jest twardszy niż beton w swoich przekonaniach i zaślepiony osobą dr Pająka.
  • 0

#27

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzeczywiście pan domenicius pisze w sposób dość mętny i odczuwa się fanatyzm, bo pisze, jaki to "prof." Pająk jest mądry, a jedyną rzecz, ktora mogłaby być uznana za odkrywczą, to ten magnokraft, którego nie może zbudować, bo nie chce, lub nie ma sponsorów.

No ale po co ci sponsorzy?? Jacyś kolesie w ameryce chcieli pobić rekord prędkości na lądzie, a nie mieli żadnych sponsorów, ot grupka mechaników z dużą wiedzą i umiejętnością zrobienia czegoś z prawie śmieci.

Czemu nie może on stworzyć jakiejś uproszczonej, zmniejszonej wersji magnokraftu, żeby tylko pokazać, że coś takiego działa?

A w zasadzie jak ma działać ten magnokraft?? Jak cewka Boyda ??



Ale fakt faktem, że to iż uważa, że obcy kontrolują Ziemię podważa jego wiarygodność :/
  • 0

#28

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko mi tu spokojnie, każdy ma prawo do własnych przekonań i do własnego zdania, szanujcie to, albo won z forum :P

7.6 Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowe i szerzące nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum.
  • 0



#29

kael.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szanowny panie Domenicus/Myrcik,
Z wielkim zaciekawieniem obserwuję przebieg niniejszej dyskusji. Już na wstępie przyznaję, że z nazwiskiem dr/prof Pająka spotykam się tutaj po raz pierwszy, tak więc nie będę się wypowiadał na temat jego pracy. Natomiast Pańskie obszerne wypowiedzi pozwoliły mi na wyrobienie sobie opinii o Panu samym. Przede wszystkim próbuje Pan uchodzić za badacza, intelektualistę, osobę światłą... Niestety w moich oczach dyskredytuje Pana już sam sposób wypowiedzi, w którym obrzuca Pan inwektywami wszystkich, którzy ośmielają się podważać Pańskie twierdzenia. Używanie wulgaryzmów, nawet tych "lekkich", również nie przystoi osobie która chce by brano ją na poważnie. Wytyka Pan innym ograniczoność umysłu, powołując się na to, iż "zbijają oni każdy argument" który Pan lub pan Pająk przedstawia. -Proszę powiedzieć, czy nie uważa Pan że na tym właśnie polega słabość fałszywych teorii, że ich argumenty da się zbić innymi argumentami? Czy nie jest tak, że twierdzenie prawdziwe jest niepodważalne właśnie ze względu na swoją prawdziwość? Wytyka Pan "ślepotę intelektualną" naukowcom, gdyż negują hipotezy które w świetle ich wiedzy są niemożliwe. Jednak nie przedstawia Pan żadnych dowodów, iż może być przeciwnie, a jedynie czyste spekulacje, tworzące pewien mniej lub bardziej spójny wewnętrznie system logiczny, jednak nie mający oparcia w realnym świecie poznawalnym, przez co niemożliwy do zweryfikowania, potwierdzenia lub sfalsyfikowania. Na tym właśnie opierają się religie, a nie nauka, i w tym właśnie tkwi cały problem z nimi.
Czasem można się zagubić w meandrach twierdzeń i ich konsekwencji, jednak pozostaje nam jeszcze zdrowy rozsądek. -W taki właśnie sposób, jak to ktoś już przedstawił, udaje się "matematycznie" potwierdzić że 2+2=5 (lub dowolna inna liczba), jednak próżno bym zapewne szukał wśród szanownych rozmóców, który z Was się zgodzi, bym dał mu 2zł i jeszcze raz 2zł, a on oddałby mi 5zł i uważałby że jesteśmy kwita.

Tak więc dla odmiany, zamiast wytykać innym niezdolność do szerszego spojrzenia na sprawy poznania, życzę Panu by dostrzegł Pan, że to, dlaczego w ogóle ta dyskusja się tutaj toczy, to dlatego że ludzie właśnie owego "nieznanego" poszukują.

Na zakończenie, by nie było niejasności, chciałbym jednoznacznie określić moje podejście: Wcale nie uważam że współczesna nauka osiągnęła już wszystko i poznała wszystkie prawa i prawdy rządzące Wszechświatem, ba, wręcz takie twierdzenie uznałbym za najwyższą ignorancję. Jestem jak najbardziej otwarty na "nieznane", na to, co dopiero na nas czeka. Jednak, tak samo jak dotychczasowy postęp w odkrywaniu praw fizyki, chemii, biologii itd musiał zostać poparty jednoznacznymi dowodami i zastosowaniami praktycznymi (a ich luki i falsyfikacje tworzyły podstawy do poprawiania starych i tworzenia nowych teorii), tak też tego oczekuję od przyszłych odkryć z dziedzin "nieznanego".
pozdraiwam
k.l.
  • 0

#30

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panie Dominiku,

Jest Pan bardzo kontrowersyjną postacią trochę taką "bajkową". Niczym, samotny rycerz z gry Resurrection: The Return of the Black Dragon (Resurrection: Powrót Czarnego Smoka) opis do gry: "Domenicus – pokraczny człowieczek z pazurami a’la Wolverine" - niech Pan oczywiście nie traktuje tego porównania osobiście. Wygląda na to, że jest Pan wielbicielem tej gry i przybrał Pan dość specyficzny Nick.

Moim zdaniem zakładanie coraz to nowych tematów przez Pana doprowadzi do tego, że trzeba będzie zmienić adres tego forum na www.pajak.pl. Wyznaje Pan dość specyficzne poglądy a retoryka Pana postów ma wyzwolić u potencjalnych czytelników poczucie strachu i wiarę w słuszność Pana poglądów. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i ta słuszna ideologia przyświeca twórcom tego forum i niech tak zostanie.

Tylko dlaczego mam cały czas wrażenie, że Pana wypowiedzi mogą stanowić poniekąd naruszenie Regulaminu:

§ 7. Zabronione na forum
7.8 Na forum nie można reklamować innych stron internetowych, za wyjątkiem specjalnie przeznaczonego do tego celu pola "Strona WWW" w profilu użytkownika (nie dotyczy grup Zasłużeni, Sponsorzy, Adept, Moderatorzy, Super moderatorzy).

Zaznaczam, że treść Pana postów nie odnosi się bezpośrednio do strony www ale interpretację pozostawiam oczywiście moderatorom. Regulamin nie może przecież przewidzieć wszystkich form :reklamy".

Jest Pan osobą bardzo aktywną na wielu płaszczyznach zjawisk para i normalnych. Przytoczę może przykład:

http://www.totalizm....2d2cff17ff80cde

Dodatkowo zaistniał Pan w mediach:

http://www.tvs.pl/in...d_materialu=656

Nie mogę podważyć Pana (defacto - P. Pająka) teorii na temat teorii katastrofy tunguskiej, ale tłumaczenie wszystkich niewyjaśnionych zdarzeń wynalazkiem (magneto-coś-tam) jest już trochę przesadzone.

Może zaprezentuje Pan w końcu swoje stanowisko? liczę bardzo na to...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych