Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wpuszczeni w Maliny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Badacze" Nieznanego,

Bardzo boleję nad tym, kiedy wielu młodych ludzi, zafascynowanych poszukiwaniem Nieznanego, poszukiwaniem Prawdy o otaczającym Nas świecie - dają się palantom wodzić za nos i wpuszczać w maliny.

I tak 14.10.2008 mieliśmy mieć lądowanie ufo i...nic. I jasne, że nic nie będzie. UFOnauci NIE dopuszczą, by coś takiego miało miejsce - a jeśli miałoby nastąpić (byłoby to równoczesne z przejęciem rządów, polityków i naukowców przez UFOnautów - co jest równoznaczne z zagładą Ziemi) to nie w taki sposób.

Dajecie robić z siebie idiotów tylko z jednego powodu - za mało podstaw wiedzy. Oczywiście ja byłem pewien, że nic takiego nie nastąpi, bo mam te podstawy na tyle mocne, aby wiedzieć. Co nie znaczy o nieomylności. Wiele razy się pomyliłem. Jeśli natomiast WY tworzycie obraz badaczy jako ludzi, którzy jak owieczki na rzeź lecą, bo ktoś tam pierdnął coś - nie schłodziwszy tego - tworzycie niewiarygodny obraz samych siebie.

Dlaczego o tym wcześniej nie napisałem (że żadne ufo nie wyląduje)? Bo ręce opadają człowiekowi i właściwie niniejszego posta TEŻ miałem nie pisać. Ale czuję do Was ogromną sympatię

Nie bądźcie Erichami von Denikenami - którzy owszem, wiele wiedzą, ale od tej podstawy resztę tworzą sciene-fiction, jak Daeniken, który owszem, niechybnie mówi prawdę, że UFOnauci odwiedzali Naszą cywilizację i mieli na nią wpływ - ale reszta jego dywagacji (w jakim celu, w jakich statkach, w jaki sposób) to już bardzo luźna autorska interpretacja.

Kiedy podjąłem z prof. Pająkiem "współpracę" - tj. ok. 9 lat temu - też myślałem tak, jak Wy. Dzisiaj mając zdrowe i mocne fundamenty wiedzy o ufo (ale to i tak tylkko mały procent z tego, co wie prof. Pająk i co można zbadać!) z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, czy coś jest fałszem, czy też prawdą - jasne, są też rzeczy, których nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć.

Przeciwnikom prawdy chodzi o to, aby produkować fabryki ignorantów i ludzi zafascynowanych, których można zwodzić - wtedy Oni mogą NAS pokazać jako szarlatanów, palantów, wariatów itd.

Ja wiem, ile smoły, jadu i wymiocin się robi w kierunku Nas (ludzi, którzy popierają prof. Pająka) aby Nas zdyskredytować - ale spróbujcie się przekonać - że świat WIEDZY jaki otwiera przed badaczem nieznanego jest tak szeroki - że każdy może znaleźć tutaj swoją dziedzinę, którą bada.

Za niedługo będę zmuszony zamknąć moją stronę angelus-silesius - jeszcze ostatnim rzutem na taśmę napisałem dla WAS książkę - możecie się z Nią nie zgodzić, ale jeśli jednak przełamiecie się przez mury nieprawdy - wtedy sami zaczniecie kreować prawdę - będziecie jej towarzyszyć pomimo błędów. Błędów NIE da się uniknąć. Nikt na świecie nie ma takiej mocy.

W temacie Nieznanego są setki dziedzin do zbadania - i jak na razie, mówcie co chcecie - jedynym człowiekiem na Ziemi, na badaniach którego można się oprzeć, jest prof. Pająk.

W Polsce "badacze" (a raczej cwaniaki, którzy robią kasę na opluwaniu Pająka) umówili się jak jeden mąż, że wyzwią Pająka od schizofreników i będą się z niego nabijać - dokładnie tak, jak naukowcy nabijają się z...nich. Parodia, prawda? Stosować te same metody na swoich, kiedy inni stosują je na Nas.

Możemy się różnić i nie zgadzać - jestem pewien, że każdy z Was kiedy zacznie poznawać ufo i inne dziedziny spod kąta teorii Jana Pająka - zacznie widzieć ten fałsz, którym jesteśmy otaczani.

Wiem, że to długi list - ale zależy mi na tym, że kiedy już zamknę stronę, aby moja książka i wysiłek nie poszedł na marne.

Siedzimy po tej samej stronie barykady - nie wbijajmy samym sobie od tyłu sztyletu w plecy - to ONI (obojętnie kim są) są naszym przeciwnikiem - nie My!!!

Jeśli dacie się ośmieszać tymi bzdurami, które codziennie wyczytuję w portalach o ufo, które trzepią wulgarnie kasiurę, gdzie "badacze" znaleźli sobie chłopca do bicia - Pająka i jego teorie - to nie tylko będziemy stać w miejscu - będziemy gadziną w ludzkiej skórze.

A należy się uczłowieczać i podawać sobie rękę. Musimy trzymać się razem nawet, jeśli mamy inne zdanie.


Serdecznie pozdrawiam,
Dominik Myrcik
  • 0

#2

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(puk puk puk) i po reklamie ...
  • 0

#3

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

troche to takie hmm.. fanatyczne?
  • 0

#4

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(puk puk puk) i po reklamie ...


Szanowny Panie,

Jeśli Pan sądzi, że cokolwiek robię dla reklamy - to jest Pan w błędzie. Nikt mi jeszcze nie zapłacił za nic a wręcz przeciwnie - jestem zmuszony zamknąć moją stronę. I to jest ta reklama?

Faktycznie, fundacyjki, stowarzyszonka, trzepią kasę - to do nich nikt nic nie ma - niezależny człowiek - kiedy chce, by jego wypociny przetrwały - a, to już reklama.

Tak...reklama dla Was, żebyście zrozumieli. No - ale cóż, widzę, że nie wszyscy rozumieją. Ja też tego nie wymagam od wszystkich.

Pozdrawiam,

D. Myrcik
  • 0

#5

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dr. Pająk? To chyba ten, który mówił, że będzie koniec świata z kranów poleci piwo, sugerował, że w nocy ufonauci układają nam majtki i kapcie i na poruszonym zdjęciu z rozmazaną osobą z Malborka doszukiwał się obecności istot pozaziemskich?


Proszę...
  • 0



#6

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dr. Pająk? To chyba ten, który mówił, że będzie koniec świata z kranów poleci piwo, sugerował, że w nocy ufonauci układają nam majtki i kapcie i na poruszonym zdjęciu z rozmazaną osobą z Malborka doszukiwał się obecności istot pozaziemskich?

Proszę...


Nie, pomylił się Pan,

Dr Pająk to ten, który jako jedyny naukowiec na ziemi stworzył teorie, do których "naukowcy" nie potrafią podejść, bo są za ciency. Ich horyzonty myślowe nie są szersze niż promień lasera w DVD. To ten, który twierdzi, że UFOnauci czasem zapominają założyć nam po uprowadzeniu i bardzo bolesnych zabiegach nasze ubranie, to ten, który twierdzi, że niektóre załogi bardzo dbają o to, aby specjalnym żelem odkazić nasze organy seksualne (bo ziemskie bakterie mogłyby ich położyć trupem i vice versa). To wreszcie ten, który na bardzo wyraźnym zdjęciu z Malborka dojrzał czerwonawe jarzenie pędników - a kolor czerwony powstaje wtedy, kiedy atom z wyższej orbity spadnie na niższą (o jedno, dwa "pięterka") - nazywa się to telekinezą. Ale sam zwrot dla niektórych to już wyrafinowana dialektyka.

A skąd Pan wziął piwo, koniec świata (????? nigdy o tym nie pisał Pająk) - to już pozostaje tajemnicą.

Grunt, że zderzacz Hadronów spieprzył się po 1 dniu niedziałania i będzie spieprzony przez pół roku. Cóż, jaka cywilizacja, taka "nauka".

Poproszę o więcej inwektyw pod adresem dr Pająka - przypominają mi się stare czasy.

Tyle, że niestety ni emam czasu aby na nie odpowiadać, więc ludzie sami wyciągną wnioski, kto jest kim.

Acha, dla Pańskich kolegów z katedr "akademickich" polecam doświadczenia z elektryzowaniem ebonitu - tylko nie jestem pewien, czy jesteście w stanie pokonać tak "ciężką" barierę intelektualną.

Jak widać nie.

Proszę poczytać nieco prac dr Pająka.

Pozdrawiam
  • 0

#7

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Motyw z piwem...znalazłem na stronie pana Pająka... :/ już WIEEEEELE miesięcy/lat temu.. Jestem pewien. Było coś o tym, że nastąpi koniec świata, będzie wtedy lecieć piwo i coś tam jeszcze z kranów w wyniku sabotażu szatańskich ufonautów O_o Było nawet opisane, w jakich rejonach Polski jakiej marki piwo poleci ... pamiętam ten motyw, bo po tym właśnie popukałem się w czoło i stwierdziłem, że ten pan ma swój świat raczej...

Co do fotografii z Malborka, nawet na tym forum dokładnie zostało wyjaśnione co przedstawia. Tak się składa, że akurat na fotografii znam się od pana Pająka bardziej i niestety doszukiwanie się w zwyczajnie poruszonym zdjęciu "czerwonawego jarzenia pędników" jest conajmniej...absurdalne.

Oczywiście wyjaśnienia alternatywne pod fotografią są zamieszczone... niestety aspekt techniczny jest pominięty, a chyba to powinno stanowić PODSTAWĘ jakiejkolwiek oceny i weryfikacji fotografii.

Na samym tym forum znajdzie Pan z... 263466 podobnych zdjęć. I 99% z nich można wytłumaczyć posiadając choćby podstawową wiedzę w zakresie fotografii czy optyki choćby samej... Ale to pewnie błąd i większość poruszonych, rozmazanych lub prześwietonych zdjęć to dowód na istnienie teorii mikroantystatycznych poruszeń czasoprzestrzennych (totalnie bezsensownej i wymyślonej przeze mnie przed chwilą).

Widać, że dr. Pająk posiada dużą wiedzę, że to co robi jest jego wielką pasją (ilośc materiałów) na stronie jest doprawdy imponująca, jednak mam wrażenie, że bardzo duża ich część jest po prostu wytworem wyobraźni pana Pająka, bez żadnego raczej oparcia w fizyce czy czymkolwiek (aczkolwiek nie będę się tu wdawał w jakąś wielka dyskusję, przypuszczam tylko, niestety z fizyką mam tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem :P ). Całość stwarza niestety wrażenie teoretycznej paplaniny bez jakichkolwiek dowodów.
  • 0



#8

rafalobe.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam, widze ze kolega bardzo "w temacie" teorii prof.pajaka.... ja jestem zainteresowany docelowo zbudowaniem systemu centralngo ogrzewania wykorzystujac grzałke soniczna, narazie zbieram informacje i materialy aby sprawdzic ile rzeczywiscie potrzeba energii elektrycznej do podgrzania konkretnej ilsci wody. mowiac krotko czy to ma wogole sens? ma pan jakies doswiadczenia w tym temacie?

pozdrawiam rafal
  • 0

#9

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm pamietam, ze przeczytalem duza czesc ze zbioru Pana Pajaka ale im dluzej wnikalem w meandry jego wiedzy dotyczacej ufo tym bardziej przekonywalem sie do tego, ze Dr Pajak popada w paranoje. Nie dyskredytuje jego wiedzy naukowej ( z tego co pamietam ma tytul dr w 2 roznych dziedzinach nauki), ale czesc z publikacji to poprostu czcze spekulacje bez pokrycia nawet najmniejszymi dowodami. Niektore teorie spiskowe sa naprawde ciekawe, ale Dr Pajak doszukuje sie na sile zlosliwych zagrywek "ufonautow".
Momentami pelno bzdur i jednoznaczne podejscie do tematu przekresla wiarygodnosc Dr Pajaka.
Otoz wszedlem na jego strone i poczytalem odnosnie korei. (Znam ten jezyk i bylem nie raz w tym pieknym kraju)
Ogolne informacje sa przyjemne gdy sie je czyta, dla laikow dobre. ALE i to duze ALE odnosnie jednej rzeczy.


"Jaskinia wyłamana telekinetycznie przez wehikuł UFO"

http://totalizm.pl/korea_pl.htm

i tutaj fragment: " Jin Cave - co na polskie tłumaczy się jako "jaskinia dżynów". (Dżyny to jeszcze jedna nazwa którą w kulturach Wschodu nadawano kiedyś UFOnautom. Dżyny miały takie same moce jak "diabły" - tyle że kiedyś uważano je za nie aż tak złośliwe jak diabły. W naszej kulturze dżyny znamy głównie z bajki o "Lampie Alladyna" w której podobno mieszkał jeden z owych potężnych stworów"

To co Dr Pajak sugeruje ,ze Jin ma oznaczac ufonaute to brednia jakich malo. Po Pierwsze Panie doktorze, jak juz pan jedzie do korei to niech sie Pan dokladnie dowie w jaki sposob zapisuje sie nazwe wlasna jaskin.
Po 1 nie nazywa sie ona Jin tylko Jin Hyng (진흥굴 眞興窟) i zapisana jest zupelnie innymi znakami niz pan sugeruje.
Jin oznacza , prawde albo szczerosc.

W korei nie mowi sie na diably, duchy czy potwory - Jin.....
O Dzynach pan sie chyba naczytal z basni o Alladynie.
W korei na ducha mowi sie Kuisin (귀신 ) Zaraz Panu pokaze jakim znakiem opisuje sie ducha i diabla w calej azji
... " 鬼 "

na demony mowi sie Angma (pisownia Akma 악마)
a na potwory Guemul (괴물)

Takze nie popisal sie pan swoja teoria spiskowa w tym przypadku.
Z drugiej jednak strony szanuje Pana i nie naleze do osob co oczerniaja innych ale wydaje mi sie, ze powinien Pan podchodzic z dystansem do pewnych spraw.

Dziekuje
  • 0

#10

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hmmm pamietam, ze przeczytalem duza czesc ze zbioru Pana Pajaka ale im dluzej wnikalem w meandry jego wiedzy dotyczacej ufo tym bardziej przekonywalem sie do tego, ze Dr Pajak popada w paranoje.


Co ciekawe - zawsze ci, którzy posądzają Pająka o paranoję, automatycznie działają jak roboty. Jeden gdzieś napisał na forum, że Pająk to... - i już reszta podchwytuje.

Może po prostu Pająk badał coraz głębiej i dochodził do coraz to nowych wniosków? Nowych - jednocześnie dla obserwatora z zewnątrz coraz bardziej drastycznych - co nie oznacza: nieprawdziwych.

A Da Vinci? 500 lat temu wymyślił zasadę latania helikoptera i maszyn latających - 500 lat temu! Podczas gdy naukowe głąby "głęboko analizujące" i "fachowcy" od sranie w banie w 1902 roku wyśmiewali Braci Wright! Czasopismo "Amerykański Naukowiec" (jak widać jakość nauki wszędzie taka sama) przez kilka lat nie wierzyła Braciom. Cóż tutaj mówić o ludziach sprzed 500 lat.

I tak jest z każdym wynalazcą. A chociażby geniusz Tesla. Był tak głupi, że chciał przesyłać prąd za darmo, na odległość. I pewnie by tak było -gdyby nie "naukowcy" pokroju Edisona.

Problem polega na tym, że ludzie, którzy rzekomo naukowo podchodzą do analizowania tego wszystkiego, aby ni emusieć badać i zmieniać światopoglądu - znajdują jakąś bzdurą i łatwą do zapamiętania anty-tezę i już. Będą jej bronić do upadłego. Bo tak mówi tysiąc ludzi to oni też.

Bo gdyby musieli zmienić swoje przekonanie co do ufo, przeciw-świata, w ogóle wszystkiego, to ich zbudowany na kruchych fundamentach świat rozsypałby się jak domek z kart.

Ludzie boją się, że jak się okaże, że niesłusznie atakowali Nas, badaczy, jako paranoików, głąbów, wyzywali od schizofreników etc - to teraz oni zostaną zaatakowani - a przecież to oni chcą być na piedestale...to oni chcą być tymi, którym w Pas się ciemnogród kłania...co by było gdyby ludzie się dowiedzieli o zbrodniach na ludzkości pseudo-nauki, którą jesteśmy karmieni...o nie... nie możecie do tego dopuścić - całe wasze życie okazałoby się jednym wielkim kłamstwem...wtedy jednak przyjdźcie do Nas - a podamy Wam rękę. Na razie jednak, wy wystawiacie ostrza przeciw nam i opowiadacie społeczeństwu takie same bzdury, jak 500 lat temu, jak 100 lat temu ("Wszystko już zbudowaliśmy i wymyśliliśmy, co człowiek mógł wynaleźć" - 1899 rok).

I tego typu bzdury popychacie od jakichś 2000 lat. Słuchać się tego nie da. Nie słuchali też Tesla, Kennedy, Kropp, De Palma i wielu innych..
Na szczęście, bo tego jazgotu nie da się słuchać.


To co Dr Pajak sugeruje ,ze Jin ma oznaczac ufonaute to brednia jakich malo. Po Pierwsze Panie doktorze, jak juz pan jedzie do korei to niech sie Pan dokladnie dowie w jaki sposob zapisuje sie nazwe wlasna jaskin.
Po 1 nie nazywa sie ona Jin tylko Jin Hyng (진흥굴 眞興窟)
Takze nie popisal sie pan swoja teoria spiskowa w tym przypadku.
Z drugiej jednak strony szanuje Pana i nie naleze do osob co oczerniaja innych ale wydaje mi sie, ze powinien Pan podchodzic z dystansem do pewnych spraw.


Dziekuje


Na tym polega cała rzecz: prof. Pająk pomylił się (widocznie, skoro tak Pan pisze) - i cały bajer polega na tym, że tacy ludzie jak Pan - to tej konstrukcji osobowościowej - od razu ekstrapolują (przenoszą) tę pomyłkę na resztę badań. Czy to, że nawet się pomylił w nazwie, anuluje fakt istnienia ufonautów? W każdej kulturze jest ich tylu, że głowa boli. Każde starożytne pismo, legenda, przekaz, są pełne danych na temat diabłów/ufonautów.

Nie dezawuujmy człowieka i jego wielkich dokonań tylko dlatego, że popełnił gdzieś - a popełnić musiał, jako że jest człowiekiem tylko dlatego, że gdzieś tam zrobił błąd.

Co do profesury i umiejętności Jana Pająka: pewnie dlatego, że jest nikim, głąbem i schizofrenikiem (odnoszę się do tych, którzy negują kwalifikacje prof. Pająka) ma profesurę z 3 odmiennych dziedzin (jako...jedyny na świecie) wykładał na kilku uniwersytetach, wśród różnych kultur - wykładał nie byle bzdury, tylko mechanikę, informatykę i programistykę.

Wystarczy wpisać w google prof. Pajak - czy Uniwersytety wiedząc, kim jest Jan Pająk zatrudnioałyby go, gdyby nie miał nic do powiedzenia konkretnego?

Nauka, zachwaszczona błotem imposybilizmu (zauważcie, że nauka NIE jest nastawiona na wynalazczość, tylko na ciągłe zaprzeczanie, że coś tam nie istnieje, że czegoś się nie da zbudować - zamiast wykazać poprzez działanie, że tak faktycznie jest).

"Nauka" ortodoksyjna, to głównie fotelowi pierdzacze, którzy kasując olbrzymie sumki szmalu, otaczając się pseudo-inteligentnymi klakierami, którzy przyklaskują im, bo ci przeczytali 2 książki więcej niż oni sami - kiedyś na pewno przegra. Ale ja bym chciał już. A to jest niemożliwe.

Niemożliwe, bo katedry pełne naukowego gniotu są co roku fabrykami ignorantów, głupców i ludzi o inteligencji nieposolonej frytki - aczkolwiek ludzi którzy mają WIEDZĘ - oni mają bardzo szeroką wiedzę - niestety, przez bramę, którą możnaby przepchąć tę wiedzę przechodzi jedynie pantofelek ew. ameba.

Z drugiej strony - to komu wierzyć lepiej, prof. który dał się do robienia czegoś profesjonalnie, czy podstarzałej blondynce, która twierdziła, że 14 paź. wyląduje ufo (lub się pokaże)?

A ludzie czytając tutaj wpisy nadal wierzą, że to nastąpi - to jest właśnie pokazywanie badaczy nieznanego jako ludzi lekko niezdrowych.

Kończę temat prof. Pająka w tym topicu - ponieważ ani ja nie przekonam tych, którzy będą ciągle kpić - ani oni mnie do zmiany przekonań co do prof. pająka.

W mojej nowej książce ci, którzy chcą, znajdą odpowiedź (lub podpowiedź) na pytanie, dlaczego Zmiana Poglądów ludzi, którzy nie chcą się zmieniać jest bezcelowa.

Pozdrawiam
Dominik
  • 0

#11

Yisunsin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Senior Domenicus po co sie tak bulwersujesz? Czy ja wyzwalem Dr Pajaka od glabow? Czytaj prosze uwazniej posty innych osob i nie atakuj. Zachowujesz sie jak malolat. Niby szanujesz opinie innych ale w kazdym zdaniu atakujesz. Wyglada to tak "kto nie jest z pajakiem niech zdycha".
Ochlon troche i potem zabierz sie do pisania postow.
Ja piszac swojego posta nie mialem na celu dyskredytowania wiedzy Dr Pajaka, pewnie nie mam nawet 10% jego wiedzy odnosnie fizyki itp, ale wydaje mi sie, ze czasami Dr Pajak na sile stara sie dostrzec i udowodnic istnienie zlych obcych (swoja droga wierze, ze sa i zli bo mialem kiedys jedno niemile doswiadczenie ale to juz inna historia).

Biorac pod lupe artykul dotyczacy korei zauwazylem pelno bledow dlatego postanowilem o tym napisac.
Moim skromnym zdaniem, artykul ten (czesc z jinami) byl zrobiony "po lebkach" . W zadnej czesci azji (mowie tu o panstwach chiny, japonia, korea, mongolia, wietnam itp) nigdy nie mialy w swoich legendach nic zwiazanego z Jinami. Hindusi moze i owszem ale nie Korea. To jest pojscie na latwizne skojarzenie jina z dzinem z lampy alladyna i podporzadkowaniem go do calego regionu azji. Smieszne wrecz.
I nie bulwersuj sie czytajac moje slowa gdyz mam prawo wyrazic swoja opinie. Bo tak naprawde to, g...o wiesz jakim jestem czlowiekiem i co przezylem. Tak wiec nie masz prawa mnie szufladkowac wraz z innymi ludzmi. Jesli wiezysz w "totalizm" to powinienes podejsc zupelnie z innej strony piszac swoje posty.

Ja np jestem wdzieczny Pajakowi za jedna rzecz. Otoz od niego zaczela sie cala moja zabawa z dziedzina ezoteryki etc. Podsunal wiele ciekawych pomyslow ALE jak juz wczesniej mowilem wydaje mi sie, ze w czesci swoich publikacji nie ma racji (jak chociazby korea).

CYTAT
Na tym polega cała rzecz: prof. Pająk pomylił się (widocznie, skoro tak Pan pisze) - i cały bajer polega na tym, że tacy ludzie jak Pan - to tej konstrukcji osobowościowej - od razu ekstrapolują (przenoszą) tę pomyłkę na resztę badań. Czy to, że nawet się pomylił w nazwie, anuluje fakt istnienia ufonautów? W każdej kulturze jest ich tylu, że głowa boli. Każde starożytne pismo, legenda, przekaz, są pełne danych na temat diabłów/ufonautów.

WNIOSEK
nie umiejetnie przeczytales to co napisalem. Nie przenosze pomylki na cala reszte badan. Jak juz mowilem i mam nadzieje po raz ostatni ,Dr Pajak wysunal wiele ciekawych spostrzezen ale , w niektorych mija sie z prawda o 180 stopni. (tak jak to bylo z korea)

2 rzecz : masz racje ,ze w kazdej kulturze pojawiaja sie diably i obcy (nie bede uzywal slowa ufonauci gdyz jakos nie przypadalo mi do gustu). W kazdej ale to w kazdej kulturze na calym swiecie jest opis bostwa, schodzacego z nieba w plonacym rydwanie. Z reguly przypominali pol czlowieka pol jaszczura (reptilianie? byc moze kto to wie...)

Filozofia buddyjska mowi: "Wiedza Ciebie chroni"
i tak w przypadku artykulu o korei wiedza mnie ochronila.
Dr Pajak jest tylko czlowiekiem i ma prawo do pomylek , ale takze musi sie liczyc z odpowiedzialnoscia jaka ponosi za publikowanie swoich teorii. Sadze, ze Dr Pajak bada te zjawiska dluzej niz moge sobie wyobrazac, ale pisanie artykulow bez uprzedniego sprawdzenia podstawowych informacji. Jest to pomylka jaka nowicjusze czesto popelniaja a wydaje mi sie, ze takiemu autorytetowi i specjaliscie z 3 dzienin nauki nie wypada.

Co do innych artykulow to nie wypowiadam sie, gdyz nie mam doswiadczenia w fizyce mechanice itp. Niech zrobi to ktos kto to zna.
Jesli chcesz znac moje zdanie to publikacja dotyczaca korei jest totalna klapa.

Takze senior Domenicus nie unos sie i postaraj zrozumiec ,ze czasami nalezy przyjac slowa krytyki. Zwlaszcza, ze ja nie atakuje calego dorobku Pajaka tylko tego jednego artykulu.
Sadze, ze pewnie dostales od zycia po tylku i czesto ludzie wytykali cie palcami za poglady jakie wyglaszasz. Przykro mi ,ze tak sie dzieje bo nie powinno tak byc.
Gatunek ludzki jest manipulowany i glupi ale coz na to poradzic. Trzeba akceptowac zycie jakim jest. Kazde doswiadczenie to kolejny krok na przod.

Dzisiejsi mlodzi ludzie coraz bardziej cofaja sie zamiast rozwijac sie.
A swiat doszedl do tego momentu ,ze przestepstwem stalo sie bycie kims innym niz reszta spoleczenstwa, niz te masy ludzi, ktorzy nie widza nic oprocz nowgo ubrania, butow i komorki. Ludzie inni od calej reszty sa wrecz potepiani i jezeli wreszcie ludzie obudza sie z tego letargu zauwaza, w jakiej malej puszce zyja.
Co nie znaczy ,ze sa gorsi. Tak naprawde nie rozni nas nic tak samo jak nie roznimy sie od roslin, zwierzat i skal. Kazdy stara sie zyc na swoj wlasny sposob i nie mozna winic siebie nawzajem.

Ok wracam do swoich obowiazkow, mam nadzieje Domenicus ,ze zycie ulozy ci sie tak jak tego chcesz HEJ

PS aaaa i wazna rzecz.... to z reguly Ego czlowieka prowadzi do konfliktow, jak sie go pozbedziemy, zniszczymi , rozszarpiemy wtedy ukaze sie prawdziwe oblicze czlowieka.

CZesc i czolem
  • 0

#12

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a kolor czerwony powstaje wtedy, kiedy atom z wyższej orbity spadnie na niższą (o jedno, dwa "pięterka") - nazywa się to telekinezą.


Zabiłeś mnie i nie żyję. Kolor czerwony powstaje wtedy, kiedy cegła spada z wyższego piętra (wystarczy jedno, dwa) przechodniowi na łeb - to się nazywa masakrą.
Masz pojęcie jaką bzdurę napisałeś?
  • 0

#13

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Senior Domenicus po co sie tak bulwersujesz? Czy ja wyzwalem Dr Pajaka od glabow? Czytaj prosze uwazniej posty innych osob i nie atakuj. Zachowujesz sie jak malolat. Niby szanujesz opinie innych ale w kazdym zdaniu Jest to pomylka jaka nowicjusze czesto popelniaja a wydaje mi sie, ze takiemu autorytetowi i specjaliscie z 3 dzienin nauki nie wypada.


Prof. Pająk popełnił kilka takich pomyłek i uproszczeń - denerwują, bo właśnie za pomocą takich drobinek wściekli przeciwnicy Pająka później kpią - ale jako człowiek ma do nich prawo. A zresztą - spotkał się Pan z jakimś profesorem na uczelniach? Myślę, że tak. Ja też, jako były student. "pomyłki i uproszczenia" jakie stosuje Pająk są niczym w porównaniu z tymi, jakie wielokrotnie słyszałem z ust też tęgich głów.



Dzisiejsi mlodzi ludzie coraz bardziej cofaja sie zamiast rozwijac sie. A swiat doszedl do tego momentu ,ze przestepstwem stalo sie bycie kims innym niz reszta spoleczenstwa, niz te masy ludzi, ktorzy nie widza nic oprocz nowgo ubrania, butow i komorki. Ludzie inni od calej reszty sa wrecz potepiani i jezeli wreszcie ludzie obudza sie z tego letargu zauwaza, w jakiej malej puszce zyja.


Też to Pan zauważył? No to jest nas dwóch. To nie jest upadek - to potworny upadek wartości, społeczeństwa, etc. Młodzi? Już nie ma młodych - NIE ma ideałów, ONI nie mają ideałów (procent młodzieży, która miała ideały jest na moje oko nawet o 80-90% mniejszy niż 20 lat temu). Ja widzę, jak małe dzieci i nastolatkowie - oni są po prostu zahipnotyzowani jakoś - dla nich bogiem jest słowo w internecie (tyle, że to napisał jakiś dziennikarz zależny od skorumpowanego szefa!), dla nich bogiem jest komórka i pomnażanie pieniędzy. To nawet nie są "Yuppies". To są chodzące Zombie wyprane z obronności swojego intelektu przed idiotyzmem. Na całym świecie w zastraszającym tempie postępuje rak nowej choroby, gorszej od komunizmu - liberalizm moralny (czyli: leniwy, bezproduktywny i przy jak najmniejszym nakładzie wysiłku, jak największe wyniki styl życia. Szybko, kasa, Karaiby, wódka, impreza. Szybki tydzień, w którym trzepie się kasę przy pomocy jak najwięcej cwaniactwa a nie pracy - i znowu weekend, impreza, "luźny" styl życia - przy jak najmniejszym wysiłku intelektualnym - dla takich ludzi medialnym guru jest TVN24 - telewizja dla odmóżdżonych ludzi - po co gotować? Jest Mc Donalds. Po co myśleć? Jest TVN 24). Moim zdaniem mieszanka brutalnego komunizmu i liberalizmu będzie nowym zabójcą ludzkości (w sensie intelektualno-etycznym). Co ciekawe: dzieje się to przy przyklaskiwaniu pseudo-naukowych elit. "Yntelektualistów" którzy siedząc w g...nie mówią, że wszystko pachnie. To nawet nie jest rak - to jest coś gorszego.



CZesc i czolem


...więc zaśpiewajmy społem: jestem wesoły Romek, mam na przedmieściu domek...a w domku wodę światło gaz ;)

I tak dalej.

Bóg po to stworzył świat różnorodny, że tylko zderzanie się różnorodności Nas i Wszechświat rozwija. Przecież spotkanie się tak samo myślących istot, robiących, wyglądających tak samo nie poryszyłoby ani o cal Universum.

Pozdrawiam,

D. Myrcik
  • 0

#14

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są chodzące Zombie wyprane z obronności swojego intelektu przed idiotyzmem.


Przykład idiotyzmu:

a kolor czerwony powstaje wtedy, kiedy atom z wyższej orbity spadnie na niższą (o jedno, dwa "pięterka") - nazywa się to telekinezą.


Sądzę że intelekt większości skutecznie przed czymś takim się broni.
  • 0

#15

bluelarimar.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Domenicus jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędu. Dla mnie np. przykładem idiotyzmu jest dyskredytowanie ludzi jednym krótkim, chamskim postem. Jak widać: co człowiek to pogląd, ja domenicusa idiotą bym nie nazwał. Holi, powinniśmy się wystrzegać tak błyskawicznego i drastycznego szufladkowania ludzi jakie ty zaprezentowałeś, bo to że ktoś w jakiejś kwestii nie ma racji nie czyni go idiotą.
Podkreślam, idiotą jest jednostka która nie potrafi samodzielnie myśleć i nie ma własnego zdania. Jak mądrze napisał Yisunsin, to z reguly Ego czlowieka prowadzi do konfliktow, spróbój się go na chwile wyzbyc i podejdz do ludzi prezentujących inne poglądy z większym szacunkiem.
Pozdrawiam ;-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych