Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skorpion?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Otóż po moim mieszkaniu chodziła taka rzecz
http://www.fothost.p...20_tarno006.jpg
Od szczypiec do odwłoku miał łącznie z 4 cm.
Czy ktoś może pomóc co to jest? Bo nie wierze w skorpiona w moim mieszkaniu...
pozdrawiam
  • 0

#2

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uciekł komuś. Prawdopodobnie pozbawiony był jadu a Ty go pewnie zabiłeś, morderco.

Btw, rzecz to czapka na Twojej makówce, to jest żywe stworzenie.
  • 0

#3

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie wygląda jak stuprocentowy skorpion, a przyznam, że trochę na zwierzętach się znam :P Zdanie podobne jw - uciekł komuś z hodowli. Być może młodociany osobnik tego gatunku:
http://republika.pl/...sz/skorpion.jpg
  • 0



#4

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sierpniu była u mnie znajoma z afryki. gdzieś z północy nie wiem dokładnie gdzie.
  • 0

#5

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No jest to nawet dość istotna poszlaka :D Mogła jednego ze sobą przywieźć zupełnie nieświadomie. Skorpiony to zwierzęta nocne, które w dzień chowają się w różne zakamarki i bywa, że wybiorą sobie na kryjówkę coś z ludzkiego odzienia lub bagażu, jak mogło byc w tym przypadku. :)
  • 0



#6

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skorpiony z rodzaju Euscorpius
http://www.skorpiony...c...8&Itemid=48
  • 0



#7

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja Ci powiem tak : masz/miałeś w mieszkaniu skorpiona. A Ty mi odpowiedz,proszę,czy piszesz serio. I napisz dokładnie jak to było,jak go znalazłeś itp. Interesuje mnie to,bo mam zawał na samą myśl,że oto-bezpieczna ostoja jaką jest moje mieszkanko może być nawiedzona przez... coś sto razy gorszego od pająka....

Ale chyba dział nie ten. Skorpion to nie kryptozwierzak,ale znalezienie skorpiona w polskim mieszkaniu to już pod dział ciekawostek podchodzi.
  • 0

#8

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, to jest normalne zwierzę i (jak już stwierdzono) pewnie uciekł komuś, a Ty robisz z tego nie wiadomo jaką sensację. Mogłeś napisać że zobaczyłeś błysk i zemdlałeś, a później jak już się obudziłeś to ujrzałeś to stworzonko na podłodze w kiblu.
  • 0

#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja miałem w kuchni sporego pająka, prawie wielkości mojej dłoni. Mam nawet jego zdjęcia. Nie wiem jaki to był gatunek. Też mam zakładać o tym temat?
  • 0

#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja miałem w kuchni sporego pająka, prawie wielkości mojej dłoni. Mam nawet jego zdjęcia. Nie wiem jaki to był gatunek. Też mam zakładać o tym temat?

Zależy od tego czy był czerwony i radioaktywny :]
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Był czarny, miał skrzydła i mówił do mnie że koniec jest bliski xD
  • 0

#12

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja miałem w kuchni sporego pająka, prawie wielkości mojej dłoni. Mam nawet jego zdjęcia. Nie wiem jaki to był gatunek. Też mam zakładać o tym temat?


Na pewno nie zaszkodzi, chyba, że jesteś hodowcą ptaszników :D To by tłumaczyło takiego bydlaka :D No chyba, że masz małe dłonie :D
  • 0



#13

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam,że temat jest wart pociągnięcia-ale nie w tym dziale,lecz w dziale ciekawostki. Słyszałam już parę historii o egzotycznych zwierzakach znalezionych w polskich mieszkaniach. Mnie ciekawi jak się tam dostały,jak przetrwały (np.czym się żywiły). Może dla reszty to żadna ciekawostka znależć skorpiona we własnej łazience-ale dla mnie to SENSACJA-chyba bym rok o tym opowiadała :D ... i już do końca zaburzone zostałoby moje poczucie bezpieczeństwa. No bo co następne? Wąż?

Judas666! Nie musisz zakładac nowego tematu,ale mógłbyś tu zamieścić zdjęcia. Ja bym z chęcią uświadomiła się,na co można się natknąć we własnej łazience :D
  • 0

#14

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie proszę o przeniesienie tematu do ciekawostek.
A sprawa jest jak najbardziej serio, skorpion leży martwy w słoiku.
Przeszukałem całe mieszkania cz aby nie ma ich więcej i na szczęście nie znalazłem żadnego.Chociaż nigdy nie mogę być pewny...
  • 0

#15

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To akurat była kuchnia i temat już założyłem :) Szkoda, że temu wielkiemu, zielonemu świerszczowi z wielkim żądłem na odwłoku nie zrobiłem fotek. To co prawda nic nadzwyczajnego, wiele takich widziałem, ale zwierzak fajny :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych