Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateizm, ateiści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
493 odpowiedzi w tym temacie

#91

pawlo18.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale będziesz miał satysfakcję, że próbowałeś. W sumie dla 6 miliardów ludzi wbić do łba jakąkolwiek myśl i żeby każdy tak samo myślał to by ci chyba Nobla dali tylko nie wiem w jakiej dziedzinie. :)
  • 0

#92

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam jestem Chrześcijanem, ale już "prawie" Agnocystą. Kto wie, co będzie potem ;) . Przeraża mnie troche bezgraniczna miłość do Boga i religii.
  • 0

#93 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Głownie pytam wierzących co myślicie o ateistach?
Czy uważacie, że to lepsi ludzie od nas wierzących?


To pytanie mnie rozłożyło posłuchaj sobie tego pana:

http://pl.wikipedia....Richard_Dawkins

i jeszcze ten filmik bardzo ciekawy:

http://pl.youtube.co...h?v=oJemE4dnLiY

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi bo nie wiara bądź jej brak czyni człowieka lepszym,tylko to co on sam sobą reprezentuje.
  • 0

#94

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja staram się na własną rękę znaleźć odpowiedzi na pewne pytania. Muszę stwierdzic, że odkąd odrzuciłem religię i sam poszukuję - jestem coraz bardziej do przodu. :)
  • 0

#95

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pytanie mnie rozłożyło posłuchaj sobie tego pana:

http://pl.wikipedia....Richard_Dawkins

i jeszcze ten filmik bardzo ciekawy:

http://pl.youtube.co...h?v=oJemE4dnLiY

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi bo nie wiara bądź jej brak czyni człowieka lepszym,tylko to co on sam sobą reprezentuje.


Słuchałem i czytałem tego pana wiele razy i nie przekonał mnie.
  • 0

#96 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

No to jak on cię nie przekonał to już chyba nikt tego nie zrobi :) .

Ale samo pytanie jest zbyt banalne bo to tylko kwestia naszych czynów a nie wyznania świadczy o nas samych i to jak wierzący spojrzy na ateistę powinno zależeć wyłącznie od tego jaka ta osoba jest pod względem moralnym.
  • 0

#97

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Można powiedzieć, że Dawkins jest lepszy od tych chrześcijan/katolików, których maile czytał na filmiku.
  • 0

#98

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jak on cię nie przekonał to już chyba nikt tego nie zrobi :) .

Ale samo pytanie jest zbyt banalne bo to tylko kwestia naszych czynów a nie wyznania świadczy o nas samych i to jak wierzący spojrzy na ateistę powinno zależeć wyłącznie od tego jaka ta osoba jest pod względem moralnym.


Ale nasza moralnośc zależy chyba od religii.
  • 0

#99

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli np. ateista to od razu zło wcielone?
  • 0

#100

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie rozumiem po co takie tematy? przeciez z tego co piszemy na tym forum mozna wywnioskowac odpowiedzi na pytanie zadane przez Ciebie zbyszku....to sie nazywa dedukcja. Jedni mysla ze sa lepis 2 nie i tyle o czym tu roprawiac?
  • 0

#101

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli np. ateista to od razu zło wcielone?


Nigdy tak nie powiedziałem i nigdy tak nie myślałem, ale ma inne wartości moralne.
  • 0

#102 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

ale ma inne wartości moralne.

O, idealny przykład stereotypowego myślenia społeczeństwa. A tak przy okazji, cytat ze strony satan.pl:

Amoralizm. Czyli to, co tak przeraża wszystkich, którzy się z satanizmem pierwszy raz stykają. Bo jeśli ktoś nie ma żadnego kodeksu, żadnych od bogów danych wytycznych i jest wręcz dumny ze swej wolności, o zgrozo, to na pewno jest kimś z gruntu zdeprawowanym, siejącym spustoszenie i Zło. Amoralność jednym tchem wymieniana jest z czarnymi kotami, dewastacją cmentarzy i gwałceniem dziewic. Tymczasem prawda jest inna. Prawdą jest to, że człowiekowi zewnętrzna, narzucona moralność nie jest potrzebna do tego, żeby był dobry. Dobry nawet w chrześcijańskim rozumieniu - ale to tylko część prawdy. Druga część powiada, że kiedy kodeks stawia się nad rozumem, wtedy dopiero pojawia się zło. Kiedy człowiek przestaje myśleć, kontrolę nad nim przejmują inni. A jeśli ktoś chce czy potrzebuje być czyimś panem, panem czyjegoś umysłu, sam jest chory. Oddając swą wolność komuś choremu - to nie może mieć pozytywnych skutków. I z reguły nie ma. Czyż chrześcijan ich moralność czyni lepszymi ludźmi? Zło wynika z braku wolności, nie z jej nadmiaru. Jeszcze jedno należy podkreślić: jesteśmy amoralni - nie antymoralni. Do moralności wyznawanej przez kogoś mamy stosunek obojętny, dlatego nie mamy potrzeby robienia czegoś, co uchodzi za "złe" - to byłoby głupotą, a tej nie lubimy. Pseudosataniści uwielbiają się obnosić ze swą pogardą dla moralności chrześcijańskiej, oraz robić rzeczy na odwrót, by zademonstrować swoją rzekomą "wolność". Niestety, jeśli ktoś ma potrzebę działania przeciw, nie jest wolny. My jesteśmy. Nie musimy niczego udowadniać ani sobie, ani światu.


  • 0

#103 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale nasza moralnośc zależy chyba od religii.


Aha czyli to jest tak:

-cześć
-cześć
-jakiego jesteś wyznania
-jestem chrześcijaninem,a ty
-ateistą
-więc nie pokazuj mi się więcej na oczy gnoju
-czemu
-ponieważ nie wierzysz w Boga

Jaki sens ma twoje pytanie z 1 strony.Nie ma na to znaczenia czy ktoś wierzy czy nie ludzie przynajmniej powinni traktować się na równi bez względu na kwestie religijne.
  • 0

#104

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wy widzicie tylko białe i czarne!!
  • 0

#105 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak bym tego nie ujął.Po prostu ja nie mógł bym wystawić opinii innemu człowiekowi na podstawie jego wyznania bądź jego braku bo to czysto prywatna sprawa danej osoby.Nie chce owijać w bawełnę po prostu tak to widzę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych