Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głosy z piekła

krzyki z głębi ziemi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#61

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ Horror.
Dokładnie.

Zero żywności i wysoka temperatura.
Nie wiem jaki organizm przetrwałby w takich warunkach.
  • 0

#62

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tradycji ludzi przyjęte jest, że piekło jest gdzieś pod ziemią.
Nie ma to jednak potwierdzenia w Biblii. Jest po prostu niżej niż niebo i na pewno
jest niewidzialne, a więc równie dobrze może być gdzieś w powietrzu jak i pod ziemią. Czy rzeczywiście piekło znajduje się pod skorupą ziemi... Jest jak najbardziej możliwe, ale czy prawdziwe?
  • 0

#63

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Rownie dobrze moze sie znajdowac w innym wymairze zupelnie
  • 0

#64

BioComp.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

. Ciekawe jakiej wielkości musiał być ten potwór? Po drugie w trakcie odwiertu do otworu wlewa się non stop pewną ciecz zwaną płuczką, która chłodzi wiertło. Po trzecie różnica ciśnień z pewnością zabiłaby potencjalnego potworka gdyby jakimś cudem wydostał się z takiego otworu.

To był gaz który przybrał wygląd żywiołu - potwora/szatana. 5cm wystarczy. Zrób w rurze od gazu do gotowania w domu dziure chociażby 1cm, to zobaczysz jak fajnie się ulatnia :> Podczas wybuchu WTC też z ognia wyłoniła się postać szatana... Być może przypadek, ale to już nie pierwszy raz... Być może za wodą, ogniem i innymi substancjami stoją jakieś moce/energie/żywioły/anioły/demony które mogą przybrać postać z opętanej przez nich materii.


Cała ta historia także może byc prawdziwa jak i totalnie zmyślona. Jest jednak ciekawa. O wiele ciekawsza niz niektóre komentarze.

Dokładnie mogło być tak, że coś nagrali, co im przypomniało krzyk i zdębieli. A później jak to zwykle bywa, ktoś dokoloryzował, ktoś coś dodał, a jeszcze te gazety... Informacja wędrowała z jednego miejsca do drugiego, wzbogacając się o nowe nieprawdziwe "fakty".


A może to... Jakieś pomieszczenie III Rzeszy? Przecież podobno oni ukryli się gdzieś pod ziemią, wloty dla ich pojazdów (opartych o konstrukcje V1) znajdują się gdzieś na arktyce, a akurat pod syberią mają hipermerket? :P

Lub to obcy, tortutują i eksperymentują na ludziach, istnieje przecież teoria że nie są z kosmosu, a właśnie spod skorupy ziemskiej - tak zwana druga cywilizacja.

Możliwości może być wiele, najprostszym sposobem na sprawdzenie, jest wykonanie kolejnego odwiertu...

A co do nagrania, bardziej wygląda mi na "huczną zabawę" niż cierpienia ludzi :> Piszczy co jakiś czas "zapętlona kobieta" a jakiś facet coś nawija, ale przecież może ją ktoś tam podszczypuje po pijaku, w ramach podrywu ;) A może nagrali samych siebie, nieco wstawieni, kobieta piszczala bo zobaczyla "szatana nietoperza", faceci gadali, może ją uspokajali. ;) Rano się obudzili i przypomnieli sobie, że wczoraj po pijaku nagrywali dźwięki z odwiertu, a tu niechcący usłyszeli swoje party :P myśląc, że to nagranie z odwiertu... :P
  • 0

#65

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

''Wzgorza maja oczy'' to mocne filmy, zarowno orginaly jak i remaki ;) Co do tematu to jest arcyciekawy, bardzo lubie tego typu zjawiska. Rowniez nie sadze zeby to byly ''glosy z piekla'' wrecz kiepski pomysl, bardziej pasuje tu motyw z Reptalianami, ktore jak powszechnie wiadomo zamieszkuja podziemne bazy i tunele (a przynajmniej tak podaja zrodla). Co ciekawe na nagraniu wsrod wrzaskow zdaje sie slychac trzepot wielu skrzydel, jakby nietoperze zerwaly sie do lotu, czyzby naukowcy natkneli sie na gniazdo kopalnych latajacych gadow? kto wie.. Same wrzaski natomiast przypominaly mi ryki orkow z LOTRa albo motywy wokalne z zespolu Emperor. Bardzo dziekuje za te materialy, bardzo mi sie przydadza. Pozdrawiam!
  • 0

#66

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy naprawdę w was nie wzbudza podejrzeń, że nigdzie nie ma danych o takich głębokich odwiertach ? Gdyby wywiercono coś takiego z pewnością byłoby to odnotowane, a nie tylko zniekształcona informacja idąca z jednego źródła...
http://hypertextbook...amCassino.shtml
  • 0

#67

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jak to nie ma???

Nie tworz kolejnych teorii spoiskowych, oto wyniki wyszukiwania w google:

http://www.google.pl...o... Google&lr=

a oto strona z Wikipedii


http://en.wikipedia....erdeep_Borehole

pozatym kiedys byl film doklumentalny o tym odwiercie na planete
  • 0

#68

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sebcio:
zajrzałeś do mojego linka chociaż ? 14,4 km było napisane w artykule

To z Twojego linka

The deepest, SG-3, was completed in 1989, creating a hole 12,261 metres (about 40,226 feet or 7.62 miles) deep,[1] which is still the deepest hole ever drilled. The longest hole ever drilled is the 40,320 feet (about 12,290 meters or 7.64 miles) long Maersk Oil BD-04A well at Al-Shaheen field in Qatar[2].

Więc otwór do piekła musiałby być pobiciem rekordu...

Nie tworz kolejnych teorii spoiskowych

Nie właśnie Ty udowodniłeś, że nie czytasz tego co ktoś pisze... Z niedomówień robi się plotka z plotki kłamstwo lub przekłamanie, a z tego teoria spiskowa... Dałbym Ci minusa, ale się powstrzymam z powodu podanego poniżej ...

Dzięki za link, coś ciekawego znalazłem :) :
http://en.wikipedia....ll_to_Hell_hoax

Użytkownik +..... edytował ten post 26.09.2008 - 18:27
poprawienie linka

  • 0

#69

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

sorry masz racje, nie do konca doczytalem
  • 0

#70

misk0.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za bezsens. Osobiście nie wierze w Boga i te inne duperele, ale jest to dla mnie po prostu absurdalne. Dokopali się do piekła... Skoro "dokopali"i się do piekła, to czemu nie można "dolecieć" do nieba? Dziwne, nie sądzicie?
  • 0

#71

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co za bezsens. Osobiście nie wierze w Boga i te inne duperele, ale jest to dla mnie po prostu absurdalne. Dokopali się do piekła... Skoro "dokopali"i się do piekła, to czemu nie można "dolecieć" do nieba? Dziwne, nie sądzicie?


Ja wierzę w Boga, niemniej jednak pomysł by dokopać się do piekła czy dolecieć do Nieba jest absurdalny i nierealny zwłaszcza, że w kwestii wiary chodzi o światy duchowe nie materialne :|


Sądzę, że głosy które słyszeli i ta istota jaka sie im ukazała są wynikiem halucynacji wywoływanych przez wydzielający się gaz. To co udało się im na tych taśmach zarejestrować- to co zunali za krzyki mogło być jakimiś zakłoceniami, które oni wzieli za ludzki krzyk.
  • 0

#72

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jednej z wersji skrzydlata postać przeobraziła się na ciemnym syberyjskim niebie w lśniący napis w języku rosyjskim „ Zwyciężyłem".

źródło
http://www.racjonali...l/kk.php/s,1750

Widzicie to już takie bajki powstawały na temat tego piekła...
wiadomo co jeszcze ludzie mogli wymyśleć?
Ale zauważcie, że ta skrzydlata postać to ruski diabeł :D
Dlaczego nie powiedział po innym języku tylko po rosyjsku ?
Hahah, myślę, ze może i coś tam było ale przekręcono to wszystko :P
  • 0



#73

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam

Zastanawiaja mnie dwie podstawowe rzeczy, nie wyjasnione w tym artykule:

1. Jaki byl koszt i cel wierconego otworu;

Na chwile obecna przymuje sie ze koszt wierconego otworu wydobywczego wynosi ~ 100.000 $ na kazde 100 metrow.
O ile wiercenie na polwyspie Kolskim mialo pewne przeslanki naukowe (min. zbadanie jednej z najstarszych zachowanych plyt tektonicznych, oraz zbadanie prawie calego profilu geologicznego od okresu prekambryjskiego po czasy wspolczesne), to wiercenie na Syberii tak glebokiego otworu nie ma najmniejszego sensu. Poklady ropy naftowej oraz gazu w tym rejonie znajduja sie na poziomie do ok 4 km, zrobiono zapewne kilka otworow badawczych o wiekszej glebokosci.
Czy zdajecie sobie sprawe jak trudne jest wiercenie takiego otworu? Nie mozna zastosowac tu techniki rdzeniowej z uwagi na przenoszone naprezenia, opory wiercenia itd. Ciaglym problem jest pompowanie pluczki, ktora nalezy nastepnie odfiltrowac w celu znalezienia zmielonych okruchow zwiercanej skaly, nastenie jej identyfikacja, okreslenie zawartych mineralow. Na tej podstawie robi sie dopiero profil geologiczny. Do tego dochodza uskoki tektoniczne, warstwy od duzych nachyleniach, kawerny w ktorych moze nastapic ucieczka pluczki.

Nawet takie mocarstwo jak ZSSR nie mogloby pozwolic sobie na prowadzenie wiercen jednoczesnie dwoch takich otworow.

2. Nie jest praktyka (nigdy nie bylo - nie ma takiej mozliwosci) aby wprowadzac mikrofony na tak duze glebokosci.
Nie jest to fizycznie mozliwe. Niby jak? Na kablu wewnatrz rury? We wspolczesnej geofizyce stosuje sie odsluch geofonami, lecz w specjanie do tego przygotowanych otworach, i tylko w przypadku kiedy sa one rozmieszczone w siatce, oraz prowadzony jest specjany odstarzal majacy na celu wzbudzenie fal sejsmicznych.
Dodatkowo rzecza ktora wzbudza moje podejrzenia jest fakt zarejestowania odglosow ludzkich. Nie znalazlem nigdzie wyjasnienia w jaki sposob odfiltrowano odglosy ludzkie od naturalnych odglosow skorupy ziemskiej plus oczywiscie odglosow pracujacego wiertla i szumu przeplywajacej pluczki.


Moim zdaniem historia ta zostala opisana przez osobe bez zadnego przygotowania geologicznego, nie znajaca realiow wiertnictwa, dlatego jest wedlug mnie calkowie zmyslona.
  • 0



#74

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież według religii chrześcijańskiej piekło nie jest pod ziemią. To jest stan, w którym znajdują się dusze po śmierci ciała. Na pewno nie jest tak, że jak wykopiemy dół to usłyszymy diabła. A jak Sputniki polecą w kosmos to będą się zderzać z aniołami. Fajnie się czyta, ale to zwyczajna bajka jest.
  • 0

#75

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nagranie jakieś dziwne, nawet jak nieprawdziwe, to mi działa na mózg, szczególnie, że mam gorączkę. Ja nie wierzę w piekło jako fizyczne miejsce. diabły, itp. bzdury.

Ci ludzie, jesli krzyczą to z przerażenia, haos taki jakby po ataku terrorystów.

ale po co w ogole krzyczą? zupełnie jakby piekło chciało, żeby je usłyszec. ktoś ma w tym interes :))

ludzie, którzy chcą jakoś podkręcic swój program bo troche nudny sie stał ;) , albo Bóg, żeby nastraszyc ludzi, albo diabeł, ale on to po co? on sie nie musi starac, wszyscy nadajemy sie do piekła :))
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych