Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieświadoma telekineza czy przypadek???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :D chciałbym tu opisać coś co przydarzało mi się od dawna, lecz nie zwracałem na to zbytniej uwagi (sorki za debilny przykład ale to jedyny jaki posiadam): otóż od dawna (z jakieś 6 lat) zawsze pokonywałem moich przeciwników w znanej wszystkim grze jaką jest chińczyk ;p (nie gram od jakichś 4 lat). Nie było by w tym nic dziwnego, lecz zawsze pokonywałem ich do zera lub maksymalnie do jednego. Powodem tego była wręcz niewyobrażalna dla normalnego gracza liczba "szóstek" wyrzucona podczas gry (średnio 2-3 razy na turę w każdej grze, rekordem było wyrzucenie szóstki aż 9 razy pod rząd, a zaraz po tym rzucie był następny 6 razy), podczas gdy wg. rachunku prawdopodobieństwa powinno być to 51 razy w 235 rzutach. To jak już widać po średniej rzutów zdecydowanie przekracza tę liczbę. Czy to może być spowodowane nieświadomym użyciem zdolności mikro TK? (lub też półświadomym jak kto woli ponieważ zawsze przed rzutem dość intensywnie myślałem w stylu: będzie sześć itp.) Proszę nie udzielać odpowiedzi w stylu: "idź się lecz" , "jesteś nienormalny itp." (już widziałem podobne na tym forum), tylko konkretne odpowiedzi na ten temat (po prostu jestem zwolennikiem teorii, że ludzki umysł ma nieograniczone możliwości ;) choć po tym, co było z Fenixem nie dziwię się niektórym sceptykom [tak czytałem uważnie na ten temat]), no i interesuje mnie czy mogę posiadać jakieś szczątkowe zdolności w tym kierunku :D

PS. Jak coś może nakręcę filmik. Jeśli namówię brata (nie wiem dlaczego ale odkąd wygrywałem z nim do zera nie chciał i może nie chce ze mną grać ;) ).
  • 0

#2 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Masz po prostu szczęście. Wyobraź sobie, że podczas rzutu kostką prawdopodobieństwo tego, że ułoży się ona 6 do góry jest takie samo jak dla innej ilości oczek. Więc czemu ma nie wypaść nawet 20 razy pod rząd 6? Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie - przypadek. Aczkolwiek z Twoim szczęściem zacząłbym grać w kasynie ;)
  • -1

#3

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiesz jeszcze nieletni jestem więc na razie nic z tego ;) Choć wciąż mam pewne wątpliwości co do twojej teorii (od dawna wiadomo, że człowiek łatwiej wierzy w "nadprzyrodzone" {choć w tym wypadku raczej nieodkryte}, niż w logiczne teorie. Ja wyjątkiem nie jestem :P )
  • 0

#4

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy kostki, którymi grasz, są na pewno w pełni "uczciwe"? ;)
  • 0

#5

-Neml-.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Standardowe kostki z zestawu :)
  • 0

#6

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

panzer39 - pomyśl trochę ;p wszyscy gracze rzucają tą samą kostką, więc gdyby była "lewa", to raczej wszystkim nadzwyczaj często wypadałyby szóstki, i wszyscy mieliby równe szanse.

Okiem sceptyka - czysty przypadek. Okiem niesceptyka - mikroTK :)

Jednak jeśli to prawda o tym co mówisz, że wyrzuciłeś 9 razy pod rząd, to jeśli to nie mikroTK, to musiałeś mieć wyjątkowego farta - szansa na coś takiego wynosi 1:10077696 :) Dla porównania prawdopodobieństwo trafienia szóstki w totka wynosi 1:13983816 - ja na twoim miejscu tego dnia leciałbym do kolektury :P
  • 0

#7 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Zyru, zdaję sobie sprawę, że człowiek łatwiej uwierzy osobom mówiącym mu, że jest niesamowity i ma ponadprzeciętne zdolności, niż komuś kto przedstawi temat logicznie i sprowadzi na ziemię. Zdaję sobie z tego sprawę doskonale. Jeśli koniecznie chcesz sprawdzić, czy coś jest z Tobą nie tak rzuć około 10 000 razy kostką. To powinno dać w miarę obiektywny wynik. Zapisz sobie ile razy wyrzuciłeś jakie oczko i porównaj. Powinno wyjść w miarę po równo.
Ewentualnie rzuć tyle samo razy myśląc tylko o 6, ciekawe co z tego wyjdzie :)
  • 0

#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

proponuje przeprowadzenie odpowiednich badan
wspominales o filmiku wiec proponuje abys nagral jak rzucasz kostka koncentrujac sie na szesciu oczkach
oczywiscie aby doswiadczenie dalo sensowne wyniki rzutow kostka powinno byc w miare duzo (przynajmniej 100)

podliczymy wyniki i sie zobaczy czy miales farta czy masz zdolnosci telekinetyczne
  • 0

#9

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

panzer39 - pomyśl trochę tongue4.gif wszyscy gracze rzucają tą samą kostką, więc gdyby była "lewa", to raczej wszystkim nadzwyczaj często wypadałyby szóstki, i wszyscy mieliby równe szanse.

Wiele razy grałem lewą kostką i tylko mnie udawało się wyrzucać prawie same 6 ;)

Ale że:

Standardowe kostki z zestawu smile2.gif

To jednak trzeba szukać innego wyjaśnienia :)

rzuć około 10 000 razy kostką

To dobry pomysł, ale bez przesady - wystarczy 100 rzutów i wyliczenie na ich podstawie średniej procentowej.
  • 0

#10

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panzer, 100 rzutów to znacznie za mało. Dopiero gdzieś przy około 1000 widać prawidłowości rozkładu dla danych kostek. Empirycznie potwierdzałem na zestawach do RPG.
  • 0

#11

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

100 rzutów to znacznie za mało

No, a co np. ze znużeniem, ze zmęczeniem umysłu?
  • 0

#12 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

No, a co np. ze znużeniem, ze zmęczeniem umysłu?

Podczas czego? Rzucania kostką? O masz... Przecież nie musi rzucać od razu tyle a tyle razy, może rozłożyć to sobie w czasie. I już :D
  • 0

#13

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ponieważ zawsze przed rzutem dość intensywnie myślałem w stylu: będzie sześć itp.)


No, jak widać nie tylko podczas rzucania kostką :)



Zresztą... miałam coś podobnego i też się zastanawiam, czy to mini tk czy dziwaczny przypadek o.O
  • 0

#14

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CYTAT
No, a co np. ze znużeniem, ze zmęczeniem umysłu?
Podczas czego? Rzucania kostką? O masz... Przecież nie musi rzucać od razu tyle a tyle razy, może rozłożyć to sobie w czasie. I już biggrin3.gif

Rzuciłem sobie kostką 1000 razy - po 100 z przerwą kilkuminutową i szlag mnie trafiał, ale nie odpuściłem :P

274 razy - 6
212 razy - 2
205 razy - 1
122 razy - 3
100 razy - 5
087 razy - 4

Rzucałem ciężką, profesjonalną kostką sześciościenną do gier RPG, taka, która nigdy nie staje "na boku" ani nie lata po całym pokoju - więc wyniki jakie uzyskałem można uznać za 100% przypadek.

Jak widać - szóstka dominuje, jedynka w sumie też bardzo często się pojawiała; ale jak widać - wyniki są zbliżone, a więc nadprzyrodzonych zdolności nie mam na pewno ;)

Mimo to, gdybym rzucił np. 100 razy - "6" wypadłoby pewnie ze 20, 30 razy - i to prawdopodobieństwo wystarczyłoby do wygrania każdej planszówki ;)
  • 0

#15 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Rzuć jeszcze jedną serię, ale inną kostką. Najlepiej jakbyś znalazł taką z głębiej wydrążoną 1. Tak dla pewności. Więcej wymagał nie będę :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych