Skocz do zawartości


Zdjęcie

Banki inaczej złodzieje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dajmy na to że to wszystko .... się rozpadnie . Świat stanie w kryzysie . Wybuchną wojny i tego typu sprawy. Czytałem że gdyby chiny zamknęły granice na kilka miesięcy to mielibyśmy kryzys większy od tego w latach 20
  • 0

#32

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lachon, zwróciłem uwagę na kilka Twoich wypowiedzi, które szczerze mnie śmieszą:

A czy przypadkiem im o to nie chodzi ? .. żebyś robił co ONI chcą pod pozorem tego, że dadzą ci fałszywe bezpieczeństwo ?


Sądzisz, że dziecko, które bardzo długo błagało rodziców o nowy zestaw wymarzonych robotów z klocków chciałoby je, ot tak, wywalić za okno? Nie? Czyli "władza" nie zrobi tego z nami, bo nie mieliby kim rządzić. Czyli bezpieczeństwo takim fałszywym nie jest.

2."Co by nie zrobił to zawsze będzie ograniczony do swojej "zagrody"". - a czy jeżeli skończy się trawa to krowy nie będą próbowały zniszczyć tejże zagrody, by znaleźć nową trawę by dalej żyć ?


Tak, a gdy dzikie krówska będą przebiegać przez ulice to potrąci je tir. I koniec z wolnym życiem. Zycie w zagrodzie jest bezpieczne, stąd:

Właśnie np. poprzez filmy które wymieniłem wcześniej ? Sądzę iż zrobili to aby pokazać, że da się żyć w lepszym świecie.


Jeśli lepszy świat ma być hasaniem po wolności bez zbędnych ograniczeń, to wolę żyć w tym zUym, szatańskim, skorumpowanym przez jaszczury, szaraki i urojony przez palących zioło Bóg wie jeszcze co. Większość ludzi jest za głupich by żyć bez "władzy".

A teraz drogą wybuchnięcia śmiechem:

1."To bez znaczenia " ? Wszystko ma jakieś znaczenie. Mogę przecież powiedzieć : po co się urodziłeś ? przecież to bez znaczenia, na świecie jest tak dużo ludzi więc ty jesteś bez znaczenia.


Mimo wszystko, ale ludzie SĄ bez znaczenia. Więc lepiej siedzieć cicho, nie głosić swoich chorych ideologii o równości i żyć tak, jak się da żyć. Jako 1/6.000.000.000 społeczeństwa, a nie jako 1/1 człowieka.
  • 0

#33

Lachon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok może moje wypowiedzi Cię śmieszą ale to tylko moje zadnie.

Mimo wszystko, ale ludzie SĄ bez znaczenia. Więc lepiej siedzieć cicho, nie głosić swoich chorych ideologii o równości i żyć tak, jak się da żyć. Jako 1/6.000.000.000 społeczeństwa, a nie jako 1/1 człowieka.


A może ja chcę żyć inaczej? Nie chcę siedzieć cicho. Ten świat to rutyna i nic więcej a ja chciałbym żeby właśnie świat tą rutyną nie był.
  • 0

#34

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trajan, właśnie o to mi chodzi x] żeby się nad tym zastanowić, co możnaby zrobić. Bo też nie mam zbyt dobrego pojęcia, ale mówię że powinniśmy się obywatele tego świata zorganizować. Co do wcześniejszego paranoika, to raczej bym z tym nie przesadzał, to co napisałem odnośnie Ciebie i Pakerszyka właściwie jest charakterystyką zachowania ogólnie na świecie panująca. Czyli nie mieszać się dopóki to mnie nie dotyczy. Jeśli Ciebie lub Pake... uraziłem to sorka, to czysta dyskusja, nie ma potrzeby się irytować.

P.S.
Ale jeden pomysł przychodzi mi do głowy :rotfl:
Przygotować ogólnoświatową grupę hakerów i crackerów i kto się zna na obchodzeniu zabezpieczeń i zrobić akcje, blokując servery agencji wszystkich rządów odpowiedzialnych za wywiad, kontrwywiad i tajne projekty i znaleźć dokumenty odnośnie wolnej energii (jeżeli w ogóle są) i upublicznić tą technologię.
  • 0

#35

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Lachon

Żyj sobie jak chcesz. Ale wg. mnie jeśli będziesz tak żył, będziesz jak ta "krowa", której przeznaczeniem jest czołowe zderzenie z samochodem dostawczym.
  • 0

#36

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z braku czasu przejrzałem temat dość wyrywkowo, lecz nasuwa mi się jedno pytanko.....jak wiemy religia chrześcijańska oraz Koran zakazują lichwy czyli pożyczania pieniędzy na procent. Szeroko omawiał to zagadnienie nawet Benedykt XVI przedstawiając lichwę jako grzech ! Niestety w społeczeństwach pseudo chrześcijańskich jest to normalna praktyka, inaczej jest u Muzułmanów, ten biblijny zakaz jest respektowany do dziś, banki muzułmańskie przy wpłatach oraz pożyczkach oferują tylko i wyłącznie jednorazową opłatę manipulacyjną. Mam nadzieję że teraz zrozumiecie nienawiść świata zachodniego do religii muzułmańskiej....jest to ponad miliard potencjalnych klientów którzy nie płacą odsetek. Co za strata trzeba natychmiast wprowadzić demokrację.

I jako ciekawostka:
Międzynarodowy Fundusz Walutowy powstał w Bretton Woods w 1944 r. Jego twórcą był Harry Dexter White, znany komunistyczny szpieg. Prezydent Truman wiedział od FBI o jego komunistycznych powiązaniach, ale zamiast kazać go aresztować, polecił go do Międzynarodowego Funduszu Monetarnego wraz z innymi komunistycznymi szpiegami zajmującymi wysokie stanowiska. Byli to Frank Coe, Laughlin Currie, William Ullman, Nathan Silvermaster i Alger Hiss. Wszyscy zajmowali najwyższe stanowiska w amerykańskim Departamencie Stanu i na bezpośrednie polecenie Prezydenta, nie mogli być ujawnieni. Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych miałby ochronić komunistycznych szpiegów? Istnieje tylko jedna odpowiedź: Prezydent, podobnie jak szpieg, otrzymuje rozkazy.
  • 0



#37

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

banki muzułmańskie przy wpłatach oraz pożyczkach oferują tylko i wyłącznie jednorazową opłatę manipulacyjną.


Ciekawe... jaka jest wysokośc tej opłaty? Oraz na czym w takim razie z czego te banki mają przychód?

Co za strata trzeba natychmiast wprowadzić demokrację.


Co za strata, dlaczego mam płacic złodziejski procent, skoro mogę wziąc pożyczkę na preferencyjnych warunkach?
Jeśli masz link do oferty kredytu oferowanego przez taki bank, proszę prześlij mi na pw.

Dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych miałby ochronić komunistycznych szpiegów? Istnieje tylko jedna odpowiedź: Prezydent, podobnie jak szpieg, otrzymuje rozkazy.


A może po prostu zrobił, co uznał za stosowne? Jak historia ocenia tą sytuację?
  • 0

#38

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podlegać konstytucji = działać ZGODNIE Z PRAWEM
Stać ponad konstytucją = ROBIĆ CZEGO DUSZA PRAGNIE BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI.

Przecież ramy prawne działań są określone. To że jest niezależny nie oznacza, że jest ponad prawem.

banki muzułmańskie przy wpłatach oraz pożyczkach oferują tylko i wyłącznie jednorazową opłatę manipulacyjną.

Nie wszystkie banki. Faktycznie pobierając jedną opłata - tyle, że ta opłata jest również uzależniona od wielkości pożyczki. I dotyczy to również obligacji.


Zresztą jest wolny rynek - chcesz to też załóż bank, który będzie oferował pożyczki na takich warunkach...

A dajmy na to że to wszystko .... się rozpadnie . Świat stanie w kryzysie .

Skoroście tacy pewni, że świat stanie w kryzysie to... grajcie na krótką pozycję i się bogaćcie :|
  • 0

#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co za strata, dlaczego mam płacic złodziejski procent, skoro mogę wziąc pożyczkę na preferencyjnych warunkach?
Jeśli masz link do oferty kredytu oferowanego przez taki bank, proszę prześlij mi na pw.


Nic nie będę wysyłał na PW, natomiast jeśli masz ochotę pogadać z moim braciszkiem który od ośmiu lat pracuje w banku w Teheranie to bardzo proszę, dokładnie Ci wyjaśni pojęcie lichwy. Możesz jeszcze nazbierać troszkę gotówki i jechać do Szwajcarii z nadzieją na dobrą lokatę.....zaoferują Ci procent oscylujący pomiędzy 0,-1,lub +1%, Przy okazji pogadaj o pożyczce, dopiero otworzysz oczy na lichwę !

Zapomniałem...w Iraku ruszyły preferencyjne kredyty na odbudowę dla ludności, gdybyś chciał kilka minut zajmie Ci wyszukanie właścicieli tej demokratycznej propozycji !

I jeszcze mi nie wciskajcie głupot o różnicach międzykulturowych, ten mój zboczony braciszek ma więcej dziewczyn Muzułmanek niz Wam się może przyśnic, a według naszych mediów dawno powinien stracić głowę.
  • 0



#40

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja już czekam na audycje propagandowe twojego braciszka :D
  • 0

#41

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...) mówię że powinniśmy się obywatele tego świata zorganizować.

Teoretycznie, gdyby określoną ilość ludzi z różnych grup społecznych zmobilizować do takiego działania, jakie masz na myśli to możliwe, że mogłoby się to udać. Policjanci, żołnierze, prawnicy, lekarze oraz inni... stojący na przeciw rządom, bankom, wszystkim tym, dla dla których jesteśmy szarą masą. Te instytucje straciłyby wtedy swoją główną siłę, czyli podporządkowanych sobie ludzi. Przyznam, byłoby wtedy ciekawie.
Tak poza tym to jestem Pakerzyk, nie "Pakerszyk" czy "Pake...".

(...) jak wiemy religia chrześcijańska oraz Koran zakazują lichwy czyli pożyczania pieniędzy na procent. Szeroko omawiał to zagadnienie nawet Benedykt XVI przedstawiając lichwę jako grzech !

A jak to wygląda w przypadku Banku Watykańskiego?
  • 0



#42

Lachon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) mówię że powinniśmy się obywatele tego świata zorganizować.

Teoretycznie, gdyby określoną ilość ludzi z różnych grup społecznych zmobilizować do takiego działania, jakie masz na myśli to możliwe, że mogłoby się to udać. Policjanci, żołnierze, prawnicy, lekarze oraz inni... stojący na przeciw rządom, bankom, wszystkim tym, dla dla których jesteśmy szarą masą. Te instytucje straciłyby wtedy swoją główną siłę, czyli podporządkowanych sobie ludzi. Przyznam, byłoby wtedy ciekawie.
Tak poza tym to jestem Pakerzyk, nie "Pakerszyk" czy "Pake...".

(...) jak wiemy religia chrześcijańska oraz Koran zakazują lichwy czyli pożyczania pieniędzy na procent. Szeroko omawiał to zagadnienie nawet Benedykt XVI przedstawiając lichwę jako grzech !

A jak to wygląda w przypadku Banku Watykańskiego?



Hmm ciekawe ponoć kościół jest tak otwarty na ludzi .... : http://pl.wikipedia....eł_Religijnych

A nie chcą nic więcej o swoim banku powiedzieć ? ...
  • 0

#43

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nie będę wysyłał na PW, natomiast jeśli masz ochotę pogadać z moim braciszkiem który od ośmiu lat pracuje w banku w Teheranie to bardzo proszę, dokładnie Ci wyjaśni pojęcie lichwy.


Nie mam ochoty na rozmowę o lichwie. Chcę się jedynie dowiedziec, ile muzułmański bank zarabia na kredytobiorcy. Skoro masz brata w Teheranie, to masz bliżej do żetelnego źródła niż ja.
Lokaty nie potrzebuję, nie jestem frajerem.
  • 0

#44

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jak to wygląda w przypadku Banku Watykańskiego?


Temat Banku Watykańskiego omawialiśmy na forum w dawnych dobrych czasach. Ale przy okazji....trzeba się wykazać wielkim poczuciem humoru aby postawić znak równości między Watykanem a religią :beer:

Nie mam ochoty na rozmowę o lichwie. Chcę się jedynie dowiedziec, ile muzułmański bank zarabia na kredytobiorcy.


Nie widzę problemu kontakt dam Ci na PW
  • 0



#45

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Y2K12

Ale jeden pomysł przychodzi mi do głowy grin1.gif
Przygotować ogólnoświatową grupę hakerów i crackerów i kto się zna na obchodzeniu zabezpieczeń i zrobić akcje, blokując servery agencji wszystkich rządów odpowiedzialnych za wywiad, kontrwywiad i tajne projekty i znaleźć dokumenty odnośnie wolnej energii (jeżeli w ogóle są) i upublicznić tą technologię.

Załóżmy hipotetycznie, że udaje się złożyć taką ekipę. I co dalej? Włamać się na serwery - tyle, że wywiad i kontrwywiad są między innymi od tego, żeby nie można było w ogóle, a jeżeli już to w minimalnym stopniu i na pewno nie bezkarnie włamywać się na ich serwery. Poza tym jak chcesz ustalić na jakim serwerze owe dokumenty mają się znajdować. No i co tak właściwie ma temat wolnej energii (jeżeli coś takiego w ogóle istnieje) do mechanizmów tworzenie pieniądza fiducjarnego we współczesnym świecie :)

@Lachon

Podlegać konstytucji = działać ZGODNIE Z PRAWEM
Stać ponad konstytucją = ROBIĆ CZEGO DUSZA PRAGNIE BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI.

Dobrze, rozumiem zatem, że chodzi Ci cały czas o to, że FED podejmuje jakieś działania sprzeczne z amerykańskim prawem. Ale jakie właściwie działania FEDu naruszają jakie normy prawne?

Zobacz, że FED "stworzył" walutę i POŻYCZA JĄ NA PROCENT AMERYCE. Czyli jeżeli zażąda spłat to wszystkie pieniądze jakie tylko są w obiegu Ameryka będzie musiała oddać. Złota i innych kruszców nie - bo właśnie FED je ma jako "pokrycie pieniędzy" .. hmm trochę dziwne ? ...

Problem współczesnego dolara (jak wynika z cytowanego przez Ciebie ciekawego tekstu z forum bankier.pl o mechanizmie Mandrake'a) polega na tym, że ma on charakter na wskroś fiducjarny, to znaczy nie ma pokrycia w złocie ani żadnych dobrach materialnych, a jego legitymacją jest to, że jest używany w USA jako legalny środek płatniczy i to, że jest za taki uznawany przez ludzi. Problem polega właśnie na tym, że banki nie mają zabezpieczenia udzielanych kredytów ani w złocie ani w niczym innym, a te istniejące w USA zabezpieczenia to jedynie obligacje emitowane przez USA, co jest zresztą dokładnie opisane w zlinkowanym przez Ciebie tekście.

Zagrożeniem nie jest to, że FED nagle zażąda zwrotu i skonfiskuje wszystkie pieniądze na rynku, bo jaki miałby z tego pożytek? Żaden, interes banku polega na tym właśnie, że pieniądz jest w obiegu i mnoży się "sam z siebie", powstaje "z niczego".

Kolejna kwestia, to Twoje koncentrowanie uwagi na FEDzie, opisywany mechanizm dotyczy banków w ogóle a nie jednego FEDu, który wyróżnia się i owszem rozmiarami i charakterem swojej działalności, ale nie jest jedyny. Problem dotyka całego systemu a nie jedynie FEDu, dlatego nawet likwidacja FEDu nie spowoduje zmiany działania mechanizmu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych