Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawa o GMO juz gotowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#46

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lewicowo-ekologiczna propaganda powiadasz?
dajesz się robić w bambuko po raz kolejny.


Tak propaganda i ludzie dają się robić w bambuko. Nikt nie udowodnił że tzw dziura ozonowa powstała w wyniku działalności człowieka, a to że dziwnym trafem była nad biegunem czyli tam gdzie ludzi nie ma to już jakoś nie ważne. Lodowce topnieją bo klimat się ociepla w sposób NATURALNY no ale to raczej TY dajesz się robić w bambuko i myślisz że klimat się ociepla bo jeździsz samochodem albo że krowy puszczają bąki. Ciekawe czy jak lodowców by przybywało bo klimat by się oziębiał (ostatnie spore oziębienie klimatu to lata 40-60 XX wieku! )to tez tłumaczyłabyś to działalnością człowieka... ?

Piszesz też o czymś co może ale wcale być nie musi ale lepiej się "zabezpieczyć". Nie to nie jest racjonalne.

Tak, jesteśmy pyłkiem na tej ziemi i jak przyjdzie huragan to nas zmiecie ale to świadczy właśnie o tym że mamy minimalny wpływ na klimat ale wolisz wierzyć że człowiek jest tak potężny że może ocieplić klimat o 5 stopni w ciągu 100 lat, otóż nie potrafi i nawet jak jest "pasożytem" (aczkolwiek naturalnym) to takim którego można się pozbyć podrapaniem się po tyłku.

A wracając do tematu, zasięgałem opinii ludzi z redakcji jednego z największych w Polsce pism o tematyce ogrodniczo-rolniczej i nie potwierdzają słuszności obaw przed GMO, po prostu mamy za mała wiedzę aby przytaczać kategoryczne twierdzenia, także zarówno wychwalanie jak i potępianie (to aż wylewa się z tego tematu) jest tylko propagandą i niczym więcej.

Każdy może oczywiście mieć swój pogląd, ja mam taki że GMO jest dobre, Przemo i spółka że jest złe i bardzo dobrze, tylko że ja nie chce nikomu narzucać swoich poglądów, chce aby GMO było dostepne dla tych co go chcą, a Wy na to pozwolić nie chcecie bo macie pogląd: moja racja jest mojsza no i trudno, nie ma co dyskutować.
  • 0

#47 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Snemies!
Mam nadzieję że masz już dzieci, bo spożywanie GMO powoduje bezpłodność.
Poczytaj też może coś o właścicielach MONSANTO, o tym jacy to mili i myślący o innych ludziach jegomoście.
Nie uprawiaj taniej demagogii - "dla mnie jest ok, mam do tego prawo" bo to g...no zapyla uprawy na całym świecie i rozprzestrzenia się odbierając ludzkości jakąkolwiek alternatywę - a to już faszyzm w czystej postaci :mrgreen:
Dziwię się że załapałeś się na mit jakoby GMO uratuje świat przed głodem - człowieku codziennie pali się tony jedzena!!!!
To nie problem z zaopatrzeniem, ale z dystrybucją....
Różnica między krzyżówką naturalną i tą w laboratorium - ci kolesie z laboratorium w ogóle nie zaprzątają sobie głowy budową elektromagnetyczną DNA, łączą wycinki filmu nie wiedząc gdzie zaczynają się czy kończą kolejne kadry lub sekwencje.
I nie wmawiaj nikomu że to podobny proces jak w naturze, bo to gwałcenie jej praw w pełnym wymiarze.
Życzę Ci żebyś to skumał, widzę że daleko od tego nie jesteś boś inteligentny gość.
pozdrawiam
  • -1

#48

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czytałeś może mój poprzedni wpis na temat skażenia meksykańskiej kukurydzy?


Tak czytałem, jedyny wniosek jaki można z tego wpisu wyciągnąć to, to że być może w meksyku rolnicy hodowali/hodują kukurydze GMO. Tak jak już pisałem wcześniej uprawy wysiewa się z nasion kupowanych od firm zajmujących się produkcja nasion wiec nie jest możliwe "zapylanie" czy krzyżowanie się GMO i "naturalnych" roślin bo po prostu co roku wysiewane są nowe uprawy. No chyba że firmy nasienne sprzedają okłamując swoich odbiorców GMO ale to już inna inszość
  • 0

#49

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Snemies!
Mam nadzieję że masz już dzieci, bo spożywanie GMO powoduje bezpłodność.
Poczytaj też może coś o właścicielach MONSANTO, o tym jacy to mili i myślący o innych ludziach jegomoście.


Wiele rzeczy powoduje bezpłodność, i nie znam żadnych rzetelnych badać mówiących iż spożywanie GMO bez względu na inne czynniki też powoduje, z resztą ile trzeba jeść żeby był taki efekt? To właśnie jest demagogiczny argument: GMO powoduje bezpłodność. Częste przesiadywanie na ogrzewanym fotelu np w aucie tez powoduje bezpłodność i jaki stąd wniosek? Zakazać ogrzewanych foteli??

Co do Monsanto to wierze że nie są to mili ludzie, mogę tylko wierzyć bo ich nie znam, a to że myślą tylko o pieniądzach, no cóż przeciętny rolnik też nie wychodzi w pole dla zabawy tylko właśnie dla pieniędzy.

Dziwię się że załapałeś się na mit jakoby GMO uratuje świat przed głodem - człowieku codziennie pali się tony jedzena!!!!
To nie problem z zaopatrzeniem, ale z dystrybucją....


Tu się zgadzam, i jak w krajach rozwiniętych będzie jeszcze więcej jedzenia dzięki GMO to w biednych krajach jedzenia nie przybędzie. ale GMO może dać to iż właśnie w tych krajach łatwiej będzie produkować więcej jedzenia bo często są to kraje o trudniejszych warunkach uprawy w których tylko GMO może się sprawdzić bo jak widać "naturalne" odmiany są niewystarczające

Różnica między krzyżówką naturalną i tą w laboratorium - ci kolesie z laboratorium w ogóle nie zaprzątają sobie głowy budową elektromagnetyczną DNA, łączą wycinki filmu nie wiedząc gdzie zaczynają się czy kończą kolejne kadry lub sekwencje.


Nie patrze im na ręce więc nie wiem, ty też nie wiesz, a czerpiesz tylko wiedzę ze źródeł "anty"

I nie wmawiaj nikomu że to podobny proces jak w naturze, bo to gwałcenie jej praw w pełnym wymiarze.


Zależy jak rozumieć słowo podobny. W zasadzie np żaden gatunek psów nie powstał naturalnie, podobnie jest wszystkie zwierzęta hodowlane, rośliny również. To jest gwałcenie praw natury czy nie?

Życzę Ci żebyś to skumał, widzę że daleko od tego nie jesteś boś inteligentny gość.
pozdrawiam


Dziękuje ale komplementując przeciwnika go nie przekonasz bez solidnych argumentów:) A takowych po prostu nie ma bo mamy za małą wiedzę w tym temacie.

uważam po prostu że bez ryzyka nie ma rozwoju, cały ludzki postęp wiąże się z ryzykiem, to dzięki niemu są nowe wynalazki, nowe odkrycia. GMO jest już stosowane od dość dawna i dość powszechnie w niektórych krajach i jakoś armagedonu tam nie widać wiec jestem za chociaż z ograniczonym zaufaniem, ale za:)
  • 0

#50 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiele rzeczy powoduje bezpłodność, i nie znam żadnych rzetelnych badać mówiących iż spożywanie GMO bez względu na inne czynniki też powoduje, z resztą ile trzeba jeść żeby był taki efekt? To właśnie jest demagogiczny argument: GMO powoduje bezpłodność.

Informuję Cię że GMO powoduje bezpłodność u ponad 90% procent populacji w ciągu kilku dni od rozpoczęcia odżywiania tym syfem. Plus jakieś porąbane i nieprzewidywalne mutacje...

Co do Monsanto to wierze że nie są to mili ludzie, mogę tylko wierzyć bo ich nie znam, a to że myślą tylko o pieniądzach, no cóż przeciętny rolnik też nie wychodzi w pole dla zabawy tylko właśnie dla pieniędzy.

Więc może zapoznaj się z tą rodzinką mającą wspaniałą historię i piękne tradycje wyrosłe na handlu ludźmi...
Bo to bezpośrednio wiąże się z tematem, a twierdzenie że myślą tylko o pieniądzach to tylko projekcja w Twojej głowie.
Oświecę Cię - oni na pieniądzach śpią od zawsze i totalnie im zwisa ile mają zer na kontach.
Tu chodzi o trucie ludzi w biały dzień za przyzwoleniem niedoinformowanych bystrzaków Twego pokroju.

Tu się zgadzam, i jak w krajach rozwiniętych będzie jeszcze więcej jedzenia dzięki GMO to w biednych krajach jedzenia nie przybędzie. ale GMO może dać to iż właśnie w tych krajach łatwiej będzie produkować więcej jedzenia bo często są to kraje o trudniejszych warunkach uprawy w których tylko GMO może się sprawdzić bo jak widać "naturalne" odmiany są niewystarczające

Powiedz to rolnikom z Indii popełniającym samobójstwa bo nie stać ich na zakup naion i trucizn od Monsanto.
Wyjaśnij mi też co rozumiesz pod pojęciem "zgadzam się" bo tak piszesz a później dodajesz że "naturalne" odmiany są niewystarczające - niewystarzające znaczy kiepsko się palą czy jak?

Różnica między krzyżówką naturalną i tą w laboratorium - ci kolesie z laboratorium w ogóle nie zaprzątają sobie głowy budową elektromagnetyczną DNA, łączą wycinki filmu nie wiedząc gdzie zaczynają się czy kończą kolejne kadry lub sekwencje.


Nie patrze im na ręce więc nie wiem, ty też nie wiesz, a czerpiesz tylko wiedzę ze źródeł "anty"


To może zacznij patrzeć, bo wg mojej wiedzy jeśli już jakimś cudem uda Ci się spłodzić dzieci możesz mieć przez resztę życia dużo męczącej zabawy z walką o ich zdrowie.

I nie wmawiaj nikomu że to podobny proces jak w naturze, bo to gwałcenie jej praw w pełnym wymiarze.


Zależy jak rozumieć słowo podobny. W zasadzie np żaden gatunek psów nie powstał naturalnie, podobnie jest wszystkie zwierzęta hodowlane, rośliny również. To jest gwałcenie praw natury czy nie?

W zasadzie nie kojarzę aby jakiś naturalnie skrzyżowany gatunek psów miał geny owcy, wyżła, biedronki, fasoli czy muszki owocówki.
Zaczynasz kojarzyć różnicę?

Dziękuje ale komplementując przeciwnika go nie przekonasz bez solidnych argumentów:) A takowych po prostu nie ma bo mamy za małą wiedzę w tym temacie.

Argumenty masz w necie, tysiące.
Nie jesteś dla mnie żadnym przeciwnikiem w dyskusji - po pierwsze każdy człek jest dla mnie bratem, po drugie z całym szacunkiem Twa wiedza wydaje się być zbyt fragmentaryczna żybyśmy mogli pogwarzyć o PROBLEMACH TEGO
ŚWIATA., a niewątpliwie to takiej kategorii należy żywność GMO.

uważam po prostu że bez ryzyka nie ma rozwoju, cały ludzki postęp wiąże się z ryzykiem, to dzięki niemu są nowe wynalazki, nowe odkrycia. GMO jest już stosowane od dość dawna i dość powszechnie w niektórych krajach i jakoś armagedonu tam nie widać wiec jestem za chociaż z ograniczonym zaufaniem, ale za:)

Porozmawiaj z jakimiś rolnikami którzy stosują GMO od dawna, może się dowiesz paru rzeczy wskazujących na to że jednak mamy do cynienia z jakąś formą armagedonu.
Tu nie chodzi o żadne ryzyko i rozwój, ale o trucie ludzi i niszczenie planety w biały dzień.
pozdrawiam
  • 0

#51

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Informuję Cię że GMO powoduje bezpłodność u ponad 90% procent populacji w ciągu kilku dni od rozpoczęcia odżywiania tym syfem. Plus jakieś porąbane i nieprzewidywalne mutacje...


Zaiste silny argument, o czym jeszcze możesz poinformować?

Bo to bezpośrednio wiąże się z tematem, a twierdzenie że myślą tylko o pieniądzach to tylko projekcja w Twojej głowie.
Oświecę Cię - oni na pieniądzach śpią od zawsze i totalnie im zwisa ile mają zer na kontach.


Przecież każdy człek jest dla ciebie bratem, ładnie to tak rzucać oszczerstwami w ludzi których nie znasz?

Powiedz to rolnikom z Indii popełniającym samobójstwa bo nie stać ich na zakup naion i trucizn od Monsanto.


ktoś ich zmusił do kupowania i stosowania takich nasion?

To może zacznij patrzeć, bo wg mojej wiedzy jeśli już jakimś cudem uda Ci się spłodzić dzieci możesz mieć przez resztę życia dużo męczącej zabawy z walką o ich zdrowie.


Może przestań wysuwać takie "argumenty" bo nic Ci do tego czy spłodziłem lub będę płodzić dzieci bo nijak ma to się do tematu.


W zasadzie nie kojarzę aby jakiś naturalnie skrzyżowany gatunek psów miał geny owcy, wyżła, biedronki, fasoli czy muszki owocówki.


Nie odpowiedziałeś na pytanie

Twa wiedza wydaje się być zbyt fragmentaryczna żybyśmy mogli pogwarzyć o PROBLEMACH TEGO
ŚWIATA

A twa wiedza jest tylko wynikiem propagandy anty GMO, natomiast konkluzja się zgadza

Porozmawiaj z jakimiś rolnikami którzy stosują GMO od dawna, może się dowiesz paru rzeczy wskazujących na to że jednak mamy do cynienia z jakąś formą armagedonu.


Ty rozmawiałeś jak rozumiem?
  • 0

#52 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Hej!

Zaiste silny argument, o czym jeszcze możesz poinformować?

oprócz bezpłodności niemożliwość wykorzystania potencjału swego DNA- obejrzyj sobie "purpose of DNA"- dzięki wprowadzeniu do Twego organizmu genów owcy, gąsienicy czy komara nasi bracia z Monsanto powodują mutacje w Twym organiźmie uniemożliwiające Ci parę wanych rzeczy.

Bo to bezpośrednio wiąże się z tematem, a twierdzenie że myślą tylko o pieniądzach to tylko projekcja w Twojej głowie.
Oświecę Cię - oni na pieniądzach śpią od zawsze i totalnie im zwisa ile mają zer na kontach.


Przecież każdy człek jest dla ciebie bratem, ładnie to tak rzucać oszczerstwami w ludzi których nie znasz?

dla Ciebie, czy innego ignoranta który nie zadał sobie trudu i nie zapoznał należycie z genealogią rządzących tym światem może to i oszczerstwa i spiskowe brednie. Dla mnie to fakty

Powiedz to rolnikom z Indii popełniającym samobójstwa bo nie stać ich na zakup naion i trucizn od Monsanto.


ktoś ich zmusił do kupowania i stosowania takich nasion?

Zaczęcili ich tacy ignoranci jak Ty, a zmusili kolesie z Monsanto, w jaki sposób możesz się dowiedzieć oglądając jakichś z filmików na temat tej prężnej firmy

To może zacznij patrzeć, bo wg mojej wiedzy jeśli już jakimś cudem uda Ci się spłodzić dzieci możesz mieć przez resztę życia dużo męczącej zabawy z walką o ich zdrowie.


Może przestań wysuwać takie "argumenty" bo nic Ci do tego czy spłodziłem lub będę płodzić dzieci bo nijak ma to się do tematu.

Ale chciałbym żeby moje dzieci nie musiały się żenić między sobą bo słyszałem że to niezdrowe.
Wiesz - przeyszłość, te sprawy...

W zasadzie nie kojarzę aby jakiś naturalnie skrzyżowany gatunek psów miał geny owcy, wyżła, biedronki, fasoli czy muszki owocówki.


Nie odpowiedziałeś na pytanie

Widzę że masz problemy z czytaniem, może za dużo kukurydzy GMO:
RÓŹNICA MIĘDZY NATURALNYMI METODAMI KRZYŹOWANIA GATUNKÓW A TYM CO ROBIĄ W LABORATORIUM JEST ZASADNICZA - W NATURZE KUKURYDZA NIE MA MOŹLIWOŚCI ZAPŁADNIAĆ OWIEC

Porozmawiaj z jakimiś rolnikami którzy stosują GMO od dawna, może się dowiesz paru rzeczy wskazujących na to że jednak mamy do cynienia z jakąś formą armagedonu.


Ty rozmawiałeś jak rozumiem?

sam jestem rolnikiem i zajmuję się krzyżowaniem gatunków roślin od 15 lat. mam też dużo znajomych braci rolników którzy nie muszą oglądać żadnych filmików żeby skumać że hodowanie roślin i opryskiwanie ich truciznami przez cały proces wzrostu jest chore i nie prowadzi do niczego dobrego.
nie wspominając o tym że żaden z nich nie pozwolił by sobie na ziemniaki z genami owcy na stole.
smacznego Bracie!
  • 0

#53

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może zacznij patrzeć, bo wg mojej wiedzy jeśli już jakimś cudem uda Ci się spłodzić dzieci możesz mieć przez resztę życia dużo męczącej zabawy z walką o ich zdrowie.


Ty dalej to samo, może przestań się martwić o moje dzieci?

Ale chciałbym żeby moje dzieci nie musiały się żenić między sobą bo słyszałem że to niezdrowe.
Wiesz - przeyszłość, te sprawy...


Czyli na wszelki wypadek chcesz się wtrącać do wychowywania w tym odżywiania moich dzieci bo a nóż skumają się z twoimi? Jesteś faszystą czy to był żart?

Widzę że masz problemy z czytaniem, może za dużo kukurydzy GMO:
RÓŹNICA MIĘDZY NATURALNYMI METODAMI KRZYŹOWANIA GATUNKÓW A TYM CO ROBIĄ W LABORATORIUM JEST ZASADNICZA - W NATURZE KUKURYDZA NIE MA MOŹLIWOŚCI ZAPŁADNIAĆ OWIEC


To ty masz problemy z odpowiadaniem na proste pytania, ale czekam dalej, dla pewności powtórzę pytanie. Czy aby skoro tym się zajmujesz krzyżowanie gatunków jest czy nie jest ingerowaniem w naturę? tak czy nie?

sam jestem rolnikiem i zajmuję się krzyżowaniem gatunków roślin od 15 lat. mam też dużo znajomych braci rolników którzy nie muszą oglądać żadnych filmików


znów piszesz nie na temat bo miało być o rolnikach stosujących GMO a ty takim nie jesteś, no ale oglądasz filmiki więc spoko :mrgreen:

smacznego Bracie!


nie jesteśmy braćmi, ale skoro ty uważasz inaczej to tym bardziej nie rozumie dlaczego tak usilnie chcesz mnie uszczęśliwiać wbrew mojej woli, może zajmij się sobą? Ja ci nie mowie co masz jeść a ty mi tak
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych