Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obcy w grach i filmach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W wielu grach i filmach występują istoty pozaziemskie, ale zazwyczaj są one pokazane jako potwory które pragną tylko jednego: Naszej zagłady.
Co sądzicie o typowym wizerunku obcego przedstawianego w grach i filmach?
Prawdopodobnie Obcy są częstymi gośćmi na naszej planecie, a jednak nikt nie słyszał o celowych działaniach kosmitów w celu unicestwieniu ludzi, więc to co pokazują nam scenarzyści nie jest zbyt naiwne?
W każdej produkcji, niezależnie czy filmowej, czy programowej walczymy z Nimi i wygrywamy.
Zastanawialiście się czy na pewno mielibyśmy takie szanse? Czy jesteśmy gotowi na walke z obcymi?
Która gra lub który film według was najlepiej przedstawia wizerunek obcego, a tagże relacje pomiędzy ludzmi a kosmitami? Może "E.T" albo "Dzień nie podległości" w którym właściwie nasz los jest przesądzony a jednak dzięki naszej inteligencji wygrywamy tą wojnę. A jak wam się podoba przedstawienie Obcych w grze "Gears of War" w której kosmici nie atakują nas z powietrza lecz wychodzą z ziemi? Czy znacie jakiś warty polecenia film lub grę w której główną role odgrywa pozaziemska cywilizacja?
  • 0

#2

1q2w3e4r5t6y7u8i9o0p.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Quake2, Quake4 i Enemy Territory Quake Wars to jest to co lubię najbardziej i dla mnie są najbardziej wiarygodne a nie jakieś słoiki na łbach :rotfl:
  • 0

#3

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Żołnierze Kosmosu". IMO absolutna klasyka wojennego s-f. Piekielnie długi film, i niesamowicie efektowne sceny batalistyczne walk ludzi i arachnidów. Interesująca wizja przyszłości, gdzie ludzie zaczęli podbój innych planet, poznali prawie całą Drogę Mleczną, w której okazała się istnieć jeszcze jedna "inteligentna" rasa - wielkie robale, które żyły dotychczas z ludzkością w niepewnej neutralności, aż pewnego dnia, meteor wysłany przez nich (ciekawe sposoby podróży kosmicznych opanowały ;) ) z ich rodzimej planety niszczy rodzime miasto głównego bohatera na Ziemi, a planety, które dzielili między sobą ludzie i arachnidzi, zostają całkowicie opanowywane przez tych drugich. Akcja koncentruje się właśnie na jednej z nich.
Do tego wątek miłosny wciśnięty (jest nawet scenka, ale niezbyt wulgarna).
Ten obrazek na zachętę :)
Dołączona grafika

Ukazały się też dwie następne części filmu. Druga, znacznie o mniejszej skali, koncentruje się na przygodach małej grupki żołnierzy na pustynnej planecie, broniących się przed robalami z zewnątrz oraz... Nie, to pozostawię wam do odkrycia, zwroty akcji są tutaj znacznie częstsze niż w pierwszej części. Jednak brakowało mi straszliwie wielkich scen batalistycznych... Jednak fabuła jest na pewno głębsza od płytkiej w tym względzie jedynki (jak to film wojenny).
Trzeciej części nie oglądałem, może uda mi się kupić DVD.

Ukazała się również gra FPS na motywach pierwszej części. Mam ją u siebie, czeka prawie rok na troszkę lepszy sprzęt, gdyż procesor mam za słaby ;)
  • 0



#4

Axor.
  • Postów: 24
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alien vs Predator :P Jest gra i film polecam. Film i gra podchodza pod horror ale krwi tak duzo nie ma :) Filmow jest 2 gier tez 2. Bedzie za rok nowa gra Aliens: Colonial marines cos takiego. Jest tez mini serial obcy (lub alien jak kto woli) i pare odzielnych filmow z predatorem.
Polecam wszytkie zobaczyc.
  • 0

#5

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Reesvin, a jak wyobrażasz sobie grę komputerową z przyjaznymi kosmitami? Kosmiczne Simsy? Wszystko, co krwawe, sprzedaje się najlepiej, normalka.
  • 0

#6

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warhammer 40000-w tym uniwersum ciekawi są nie tyle obcy co ludzie. Otóz w każdym normalnym świecie SF ludzie to czyste dobro, demokracja i humanitaryzm. Tutaj zaś mamy bandę zatwardziałych religijnie nazistów zabijających wszystko co nie jest człowiekiem. To nie obcy w tym systemie przylatuja na ziemie i mordują-to ludzie są bezwzględnymi mordercami Xenos. Czy nie sądzicie że takie zachowanie byłoby blizsze ludzkiej naturze niż organizacja kosmicznej demokracji?

W W40k obcy zaś prezentują wszystkie mozliwe stereotypy obcej cywilizacji. Mamy zaawansowanych technicznie i psionicznie podobnych ludzią Eldarów żyjących na ogromnych światostatkach, mamy również walczacych o wyższe dobro niczym typowe ludzkie dominium ze Star Wars Tau. Dla miłośników terminatora-Nekroni-rasa maszyn z żywego metalu a dla fanów obcego Tyranidzi-rój kradnących geny robali. Oprócz tego zachowujacy się jak dresiarze Orkowie oraz Mroczni Eldarowie-zła i zboczona odmiana zwykłych Eldarów.
  • 0

#7

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reesvin, a jak wyobrażasz sobie grę komputerową z przyjaznymi kosmitami? Kosmiczne Simsy? Wszystko, co krwawe, sprzedaje się najlepiej, normalka.


Startopia, budowanie bazy kosmicznej dla obcych. :D
  • 0

#8

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reesvin, a jak wyobrażasz sobie grę komputerową z przyjaznymi kosmitami? Kosmiczne Simsy? Wszystko, co krwawe, sprzedaje się najlepiej, normalka.

Na przykład gra w której toczy się bój pomiędzy kilkoma nacjami Obcych a my musimy wybrać po której stronie jesteśmy (coś jak Amerykanie lub Rosjanie; tak źle i tak nie dobrze). Jednak ta gra musiała by się dziać w przyszłości bo jak na razie to nie mamy nic do zaoferowania Obcym. Nawet jak mamy jakieś tajne projekty to i tak to są tylko projekty a nie masowo produkowane maszyny bojowe.
Albo gra w której budujemy kolonie na odległej planecie i w pewnym momencie zdarza się katastrofa a jedynym ratunkiem dla kolonistów jest pomoc obcych.
Kosmiczne Simsy? A co powiesz na nową produkcje jaką jest gra "Spore". Przyznaje że to może byc ciekawa gra nie tylko dla dziewczyn. (A kto wogóle powiedział że Simsy są dla kobiet?)
A znacie jakąś gre o kosmitach która się okazała totalną beznadzieją?
  • 0

#9

Michalluss.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja polecam serie UFO Enemy Unknown gierka stara i zapewne mlodszym sie nie spodoba ale ci co pamietaja czasy jej swietnosci napewna ja docenia........i ten klimat :D , ktorego jak dla mnie zadna inna gra o kosmitach nie ma :D
  • 0

#10

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Żołnierze Kosmosu". Oglądałem ten film. Pierwszy raz jak go oglądałem, to z początku nie wydawał mi się obiecujący, ale jednak okazał się ciekawym filmem. Podobał mi się obraz kosmitów którzy nie posiadają jakieś mega kosmicznej technologi. Z takimi kosmitami chociaż mielibyśmy szanse dlatego uważam że ten film jest jak na s-f nawet realistyczny.

Ja polecam serie UFO Enemy Unknown gierka stara i zapewne mlodszym sie nie spodoba ale ci co pamietaja czasy jej swietnosci napewna ja docenia........i ten klimat :D , ktorego jak dla mnie zadna inna gra o kosmitach nie ma :D

Wiele starszych tytułów jest o wiele lepszych niż te pseudo hity które teraz zalegają na pułkach. Hmm ciekawe czy ktoś pamięta pewną lokacje z Fallouta 2, a mianowicie Sierra Army Depot (zapomniałem jak to się pisze poprawnie więc przepraszam jeśli popełniłem błąd) w której można było odnaleźć zwłoki kosmity. Moim zdaniem była to aluzja do Strefy51.
  • 0

#11

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin, nie jestem pewny, ale kiedyś chyba oglądałem ten film w TV, w godzinach nocnych. Nie wiem czy to to, bo nie pamiętam tytułu. Ale Wojna ludzi z robalami. Tak mi się ten film spodobał, szukałem go długo lecz nie mogłem znaleźć chyba właśnie mi pomogłeś :D Będę musiał sobie zmotać te 3 części.

Aha i jak jeszcze mógłbyś podać tytuł gry.


1q2w3e4r5t6y7u8i9o0p: Boli mnie że nie doceniasz Quake 1. Może Q2 jest realistyczniejszym obrazem obcych lecz pierwsza część wstrząsu jest najpiękniejsza. Ani ani 2, ani 3, ani nawet 4 nie dorównuje 1.


Gra o kosmitach: Doom 3, podobno Area 51 jest dobra, Crisis.

Film: Predator, i jakiś taki film co pokazują jak SETI nasłuchują, potem dostają jakieś plany budowy statku i babka tam leci tym statkiem i spotyka kosmitów i potem wraca. Ona mówi że to trwało 7min, gapie mówią że sekundę i że nigdzie nie poleciała, ale na taśmie było 7min nagrane. Alien vs. Predator, typowy film który pokazuje że 2 cywilizacje zrobiły sobie z ziemi pole walki. Tak samo było z Polską w czasach IIWŚ, też sobie zrobili z Polski pole bitwy.

Chciałbym obejrzeć film który traktował by o politycznej stronie spotkania z obcymi, traktaty, rozmowy, bunty ludzi za i przeciw. A na końcu albo dochodzi do porozumienia, albo obcy odlatują stwierdzając że nie jesteśmy gotowi i takie tam. Napisze ktoś scenariusz? mogę pomóc :D
  • 0

#12

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mysle ze serial Stargate: SG 1 (Gwiezdne Wrota) bylby ciekawym przykladem :)
  • 0

#13 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Obcy pasują do horrorów, thilerów. A dlatego, że scenarzyści niemają tematw do filmów, a publika chce sceny grozy itp. Filmy są kręconrze na potrzebypubliczności. Fakt są żli obcy i dobrzy. Dajmy na to ET :) Obcy VS predator gdzie jeden kosmita morduje, a kolejny pomaga ludziom. Poprostu ludziom zasklepiło się w głowach, że kosmici to potwory, pragnące krwi.
  • 0

#14

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myśle że to przez niewiedze ludzi. Człowiek zobaczył na niebie spodek i pomyślał, że przyleciał taką droge tylko i wyłacznie po to aby nas zniszczyc.
Może z drugiej strony obcy w filmach i grach są źli bo potrzebujemy po prostu jakiś złych aby można było (chodzi o gry) ich mordować. W końcu odzywają się różni działacze przeciwni przemocy w grach i zabijaniu drugiego człowieka, a tutaj na tacy bardzo dobry wróg który może zastąpić człowieka - obcy.
  • 0

#15

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... Czemu nikt nie powiedział Star Wars? :D Może naszej ziemi tam nie ma, ale kosmici jak najbardziej:D
Są spore wątki polityczne oraz wojny.

Jednak ja nie miałem takiej polityki na myśli, ja chce czegoś typowego dla ziemi. Takiej polityki no takiej sami wiecie. Rozmów jak to będziemy żyli z tymi kosmitami, może kościół się trochę wypowie, żeby w filmie była taka fabuła porządna.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych