Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zrobił zdjęcie duchowi!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#31

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam!

Jak zwykle nasze polskie serwisu nie popisały się...

O co chodzi? TO NIE ZDJECIE A FILM!

I temat nabiera nowego znaczenia, opinie o słabej jakości itd są do wyrzucenia.

Oto co znalazłem.

<a href="http://in-trep-id.blogspot.com/2007/10/rom...ffles-club.html" target="_blank">http://in-trep-id.blogspot.com/2007/10/rom...ffles-club.html</a>

Zjedźcie w dół-macie filmik.

I jest doprawdy ciekawy. Autor też wygląda przekonywująco...jakis starszy pan.. cHyba nie w głowie mu głupoty?

Nie wiem, wygląda to dziwnie, ekspertem w sprawach video nie jestem, choć stycznośc miałem z kamerami... poogladam-może mnie olśni.


Pozdrawiam i zapraszam do oglądania!!

***EDIT******EDIT******EDIT******EDIT******EDIT******EDIT******EDIT******EDIT***



No i długo patrzeć nie trzeba było...

W pierwszej chwili przeoczyłem NAGŁE pojawienie się sylwetki...

Po kolejnych obejrzeniach sądzę już, że wiem o co tam chodzi.

Postać pojawia się w kolejnym ujęciu, jak widać autor wraz z kamerą przesuwa się kilka metrów do przodu. Zmienia się nieznacznie kąt filmowania. Z tym, że nawet to "nieznacznie" może wpływać na tworzenie się efektu flary.
Sądzę jednak, że to niekoniecznie typowa flara, przypadłość elementów optycznych.

Jak widać na początkowych sekundach nagrania, wieje silny wiatr. Z drzew lecą różne brudy. Stawiam na to, że jest to właśnie jakiś brud przyklejony na obiektywie. Możliwe całkiem, że jakaś kropla. Pogoda wygląda na typowo taką z przelotnym deszczem (słonce raz się chowa, raz wychodzi...silny wiatr). Być może to coś kapnęło z drzewa?

Nie ważne, czy byłaby to typowa flara (te jednak wyglądają trochę inaczej), czy też kropla/brud. Jest to coś fizycznego, moim zdaniem na obiektywie. Dlaczego tak uważam. Warto zauważyc w połowie filmiku, słonce wychodzi zza chmur. Na chodniczku, po którym biegną ludzie widać cien rzucany przez gałęzie... Przybiera na sile w tym samym czasie gdy "postać" staje się wyraźniejsza.
  • 0



#32

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale na końcu znika, a ten przeskok to marze dla tego, że był to jakiś wyścig (biegacze mają numery, czy coś takiego).
Myślę, że ten przeskok to wina tego, że się nie chciało gościowi pół godziny niepotrzebnego filmu kręcić, wyłączył kamerę, i uruchomił wtedy, gdy pojawili się biegacze. Może ta zjawa pokazuje się tylko przez pewien okres czasu?????
  • 0



#33

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

...

No raczej, że dlatego, że nie chciał kręcić niepotrzebnego, albo też dlatego, żeby zmienić kadr trochę...


"no ale przecież to nie wygląda na żadną zjawę ani nic..." - powiedział mój kolega robiac o_O


pozdrawiam
  • 0



#34

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zrobiłam dwa zdjęcia na których widac coś co jest raczej dziwne. Niestety to zdjęcia z komórki.
  • 0

#35

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to po co ktoś miałby podrabiać takie zdjęcie.
Żeby zwrócić na siebie uwagę...
Ale moim skromnym zdaniem to zdjęcie nie jest fałszywe,widać dość wyrażną postać.
  • 0

#36

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to gra światła, co prawda niebo było dość zachmurzone, jednakże w pewnym momencie widać było przejaśnienie - czyli wiatr umożliwił pewne przebłyski. Słońce zatem pojawiło się gdzieś z prawej, część promieni przeszła między gałęziami utworzyła coś takiego - jakby taki tunel, umożliwiając oświetlenie części ścieżki. Paradoksalnie wiatr pomógł w pojawieniu się ducha, gdyż doszło do rozproszenia na małych cząstkach, dzięki czemu duch wygląda jak wygląda - jakby był z pary.
Czy nikt nie zauważył, że duch jest praktycznie nieruchomy ?
  • 0

#37

panzer39.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autorowi wydawało się, ze jest to duch legionisty bo prawdopodobnie taką idiotyczną historyjkę o tym miejscu - usłyszał.
Cóż to za problem? Dowiedział się facet, że w tym i tym miejscu biega sobie martwy legionista (choć powinien to być co najmniej centurion, w końcu duchem nie zostaje byle kto:P ), popstrykał fotki, z którym zmontował film ( to ciekawe, że fotografie udokumentowały zdarzenie, a tu nagle wyskoczył z nich film z kamery - to na bank komórka;) ) - i zobaczył ducha.

Nie wiem jak to możliwe, żeby przyrząd o optyce gorszej od ludzkiego oka o 100000 razy zarejestrował coś, czego owe oko nie było w stanie.

A oto kilka dowodów na to, ze jest to prosty, naiwny i całkowicie idiotyczny FEJK:

1. Duch się nie porusza, pomimo że autor filmu oznajmił, ze maszerował.
2. Duch się jednak porusza gdy przyjrzymy się filmikowi - jego kontur delikatnie i płynnie przesuwa się zgodnie z
ruchem reki "operatora" telefonu komórkowego wyposażonego w kamerkę VGA.
3. Duch nie znika gdy pojawiają sie biegacze - stoi jak stał.

KriSSnt ma 100% rację.

ale na końcu znika, a ten przeskok to marze dla tego, że był to jakiś wyścig

Jak sie przypatrzysz filmowi to okaże się, ze duch jednak wcale nie znika :)
  • 0

#38

Szperacz.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jednej strony wydaje mi się oryginał a z drugiej troche na fotomontaż
  • 0

#39

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jednej strony wydaje mi się oryginał a z drugiej troche na fotomontaż




Niesamowite, Twoje wypowiedzi tak wiele mnie uczą i pokazują jakie masz zdanie na dany temat. Gratuluję. ;) Złota Malinka?
  • 0

#40

Mar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto piękny przykład co warte są te historyjki na różnych portalach. Same niescisłości. Może się czepiam, ale jak można wierzyć w jakąś treść skoro myli się odnośnie prostych faktów (artykuł uparcie opisuje fotografię zamiast filmu itd).

Co do samego "zdjęcia" to kolejny raz ktoś robi prostego fake, wymyślając denną historię chce zaistnieć w mediach. Nie mniej jednak widzącym tam legioniste zazdroszczę wyobrazni ;)
  • 0

#41

Gambit.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takich zdjęć mam conajmniej 3 na swoim dysku, i w żadnym wypadku nie mówe, że to duch.
Wszystkie 3 zrobione w jednej okolicy (dokładnie w obrębie może 50 metrów jednego domku w Bieszczadach), zrobione w zimie i w lecie (raz byliśmy przejazdem na 1 dzień w lutym, drugi raz w lecie [wakacje] na 3 dni). Poprostu wydaje mi sie, ze powietrze tam ma większą wilgotność? Bliskość lasu? Coś naturalnego wyrzuca tam poprostu dym na zdjęciach. Oto jedno z nich, robione przezemnie (to coś po lewej stronie zdaje się patrzeć na ludzi, widać coś w stylu rzutu postaci zza głowy i delikatny profil ucha łysej głowy):

Dołączona grafika

[wybrałem akurat to, bo najmniej widać na nim ludzi obecnych na fotce, na innych musiałbym zamazywać twarze]

Dysponuje również fotką zrobioną dokładnie tym samym ludziom w tej samej minucie, i tego "dymu" nie ma już na zdjęciu. Nie paliłem w tym momencie papierosa, ani nikogo obok mnie nie było (autko 5osobowe, zaraz przed powrotem do domu).

Spełnia większość wymogów zdjęcia czegoś dziwnego, ale uważam, ze to poprostu jakieś naturalne zawirowanie powietrza :) .

Nie wszystko duch co sie rozmywa :D
  • 0

#42

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze zdanie w tym temacie, że amator fotografii robił to zdjęcie, eliminuje moje wszelakie wątpliwości że jest to fake. Żeby zrobic tak złe zdjęcie, trzeba miec nie mały talent, trzeba nie potrafic ustawic ani czułości ISO ani balansu bieli, i w sumie to nie mam pojęcia jak on zrobił tak złe zdjęcie. Pierwszym lepszym kompaktem za 200 zł zrobi się lepsze na automatyku, nie wiem jak można wogóle wierzyc że przedstawiona tu historia jest prawdą :o
  • 0

#43

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem trudno powiedzieć nie mówie że to jest duch ale nie mówie że nim nie jest ;)
  • 0

#44

Klauth.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziadek należy do jakiegoś kółka fotograficznego, a ten film wygląda jak nakręcony komórką. Pozostaje mi tylko zostawić to bez komentarza i współczuć tym, którzy zobaczyli legionistę.
  • 0

#45

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

46 sekunda na ty filmiku powyżej jak biegacze omijają "obiekt" widać jakby ich odbicie/załamanie światła w obrębie tego białego obłoku ponad to mam wrażenie ze nabiera on ostrości wraz z przybliżaniem się zawodników. Zastanawia mnie fakt iż to coś się nie rusza jako duch raczej by się przemieszczało.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych