Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zrobił zdjęcie duchowi!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika



Brytyjski fotoamator sfotografował zjawę sprzed dwóch tysiącleci. Postać, której nie było widać gołym okiem, uwiecznił na zdjęciu amator fotografii, George Gunn.

Ten mieszkaniec Outwood, miejscowości w okolicach Wakefield w zachodnim regionie hrabstwa Yorkshire i członek stowarzyszenia Outwood Community Video Club, przypadkowo utrwalił swoim cyfrowym aparatem niewyraźną, świetlistą sylwetkę. W opinii Gunna, tajemnicza postać przypomina rzymskiego legionistę sprzed dwóch tysiącleci - w tamtych odległych czasach Rzymianie podbili spory obszar Anglii.

Zdjęcie powstało na początku października 2007 r., kiedy to Gunn wybrał się na spacer ścieżką uczęszczaną przez miejscowych amatorów joggingu. W lutym 2008 r. całą tę sprawę ujawniono, a niezwykłą

fotografię zaczęli badać eksperci.

Tamtego jesiennego dnia George Gunn wybrał się w dobrze mu znaną okolicę, aby utrwalić w kadrze lokalne pejzaże. Spędził na tych zajęciach kilka godzin, a przestał fotografować, gdy pojawili się ludzie zakłócający kompozycję - w kadrze pojawiło się dwóch biegających dla zdrowia mieszkańców Outwood.

George Gunn wrócił do domu, ale materiał zdjęciowy przejrzał dopiero kilka dni później. Odkrył wtedy, że aparat fotograficzny zapisał coś niezwykłego. Seria zdjęć dokumentowała przebieg zdarzenia. Najpierw pojawiła się nagle na ścieżce świetlista postać, maszerująca jak na rzymskiego legionistę przystało. Kiedy jednak tą sama drogą nadbiegli miłośnicy joggingu,

tajemnicza sylwetka zniknęła.

George Gunn ma absolutną pewność, że kiedy wykonywał te zdjęcia, nie widział zjawy. W tym czasie nie wydarzyło się też nic niezwykłego, co by mogło zaskoczyć fotografika.

- Słyszałem opowieści, że na tym obszarze widywane są jakiś duchy, ale w to nie wierzyłem - oświadczył Gunn dziennikarzowi serwisu BBC News kilka miesięcy później, kiedy już jego zdjęciem zajęli się fachowcy. - Fotografuję od lat i nigdy jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło. Na zdjęciach zawsze było to, co chciałem sfotografować, a nie to, co niewidoczne dla ludzkich oczu.

Członkowie Outwood Community Video Club wsparli swego klubowego kolegą. Złożyli oświadczenie, że zamierzają wesprzeć George'a Gunna i pomóc mu zbadać

nawiedzone miejsce.

Wierzycie lub nie, obecność duchów rejestruje się również w Polsce. Niekiedy istoty zza światów wybierają sobie dość specyficzne miejsca do manifestacji.

źródło: interia.pl
  • 0



#2

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe. niewyglada mi to na fake
  • 0

#3

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to troche przypomina duchy z ,,Ghost Busters"
  • 0

#4

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rzeczywiście, widać niewyraźną postać żołnierza, a w oddali dwóch biegaczy :) autentyk, bo po co wszyscy mieli by robić podróby, fotomontaże itp.???????????????????
  • 0



#5

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka wyglądało mi to na biegacza :] potem doczytałem o amatorach joggingu, więc już sprawa się wyjaśniła.

Chociaż skoro autor mówi, że nie widział?.... albo jest jakiś ograniczony, albo to rzeczywiscie duch... choć legionisty tam nie widzę



pozdrawiam
  • 0



#6

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to bardziej przypomina kogoś z czasów gdy walczyli na smierś i życie o honor nie wiem cośkoło XVIII w moze widać takie specyficzne spodnie na górze pogrubiane nie wiem jak to sie zwie może pantalony i ten kołnierz wokół głowy przecież takie nosili kiedyś obejrzcie sobie filmy o tamtych czasach i ten miecz lekko zakrzywiony bardziej szabla niż miecz legionisty które było chyba proste.

także może to być jakiśmości hrabia który zginół w obronie honoru w XVIII wieku.
  • 0

#7

Nieznajomy.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie kiepskie te zdjęcia robił, teraz nawet komórki robią lepsze. Dziwnym trafem za każdym razem jak ktoś ma takie zdjęcie, to od razu dokłada do tego opowiastkę w stylu "słyszałem że to miejsce jest nawiedzone", "podobno ktoś tam zginął", "inni ludzie też tam coś widywali", jakby po to, żeby ich słowa brzmiały bardziej wiarygodnie.

A co do "ducha", to w pierwszej chwili pomyślałem, że to duch jakiegoś biegacza :) No i w ogóle wygląda jakoś tak jak Casper albo jak właśnie z filmu typu Ghost Busters.
  • 0

#8

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego duch tak "przypadkowo" pojawił się w centrum zdjęcia; tak jakby ktoś go widział? No i dlaczego fotoamator robił zdjęcia leśnej ścieżki? Podejrzane...
  • 0

#9

Polska.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie kiepskie te zdjęcia robił, teraz nawet komórki robią lepsze.


To samo pomyślałem, jak to pierwszy raz zobaczyłem. Przecież jeśli koles robił to aparatem to aż tak złej jakości by nie było. Wystarczy popatrzeć na trawę i te krzaki...całkiem zamazane ...
  • 0

#10

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę że takiej jakości jest zdjęcie bo może byćto przybliżenie. Zdjęcie równie dobrze mogło być ogromne i a krajobraz robiony z dosyćdaleka (więc duch wydawałby się mały) więc powiększono ten kawałek.
  • 0

#11

Mordak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego duch tak "przypadkowo" pojawił się w centrum zdjęcia; tak jakby ktoś go widział? No i dlaczego fotoamator robił zdjęcia leśnej ścieżki? Podejrzane...



Ja też lubię robić zdjęcia różnych miejsc, które dla innych wydają się normalne

Na przybliżenie mi to nie wygląda, ale to jest chyba jedyne logiczne wytłumaczenie tej ostrości obrazu x|
  • 0

#12

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakoś zdjęcia...orgniał może lepszy.

Będe zły i powiem - dwa tysiace lat temu Rzymianie nie podbili Brytani, stało się to w 43 n.e., więc de facto nie minęło jeszcze dwa tysiące lat. Tak, tak jestem okropny, ale staram się z tego leczyć...

Jeśli to jest legionista, to ja sie nazywam Hans Jospeh Gustavson. Bardziej, jak ktoś to stwierdził wczesniej przypomina człowieka z XVII wieku - wtedy w Angli była wojna domowa i dyktatura Cromwella. Postać ma jakby białą kryzę, tj. kołnierz, modny w tamtych czasach.
  • 0

#13

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja dalem takie zdjęcie jakie bylo w artykule na interi '-'
  • 0



#14

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zapewne "Jumper" podczas teleportacji ;d
  • 0

#15

Michal777.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na 99% to jest duch legionisty
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych