Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 sierpnia 2008 (8-8-8) otworzy się nowa Wielka Solarna Brama.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a no tak, oczywiście oświecenia doznają tylko ci wierzący w takie głupoty, a ja znowu nie :(

Oświecenie nie wydaje się mieć wielkiego związku z wiarą. Wiara to przyjęcie czegoś za pewnik bez dowodu (bardzo ogólnie mówiąc, bez wnikania w szczegóły) ani specjalnej analizy. Oświecenie wynika bardziej ze zrozumienia (coś jak "eureka!" :)) , a żeby zrozumieć trzeba m.in. analizować.
Możliwe, że ci którzy wierzą nie zostaną oświeceni, bo nie zrozumieją. Całkiem możliwe, że kiedyś "znowu" doznasz oświecenia, bo możesz być na właściwej drodze. ;)
  • 0

#47

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nadziei na koniec świata 2012 ?
ja myślę że wierzący nic nie wiedzą, nie chcą wiedzieć i dlatego uciekają w świat bajek, wróżek, przepowiedni itd...
  • 0

#48

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wierzący mają nadzieję, że świat nie jest taki jak wygląda na co dzień. Wierzymy dlatego, że pragniemy dla tego świata czegoś pięknego, czegoś co przerwałoby szarość dnia codziennego.
Jeżeli nie wierzysz to skąd możesz wiedzieć co nami kieruje?
  • 0

#49

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no sam to napisałeś, uciekacie od szarości dnia codziennego do świata bajek i wróżek...
  • 0

#50

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie wierzysz to skąd możesz wiedzieć co nami kieruje?

Również tego nie wiesz, nawet jeśli wierzysz.
  • 0

#51

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedną rzecz dodam co do takich dat ;) Moja kuzynka urodziła się...06.06.2006 ;) (666). Ciekawe co to oznacza skoro 08.08.2008 oznacza wcześniejszy rok 2012 xD .
  • 0



#52

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałaś omen? :P a co do tematu to [histeryczny okrzyk]WSZYSCY ZGINIEMY!!![/histeryczny okrzyk] :) albo i nie bo w sumie to już by się stało. Takich bajek było już mnóstwo i jakoś podchodzę do nich z dystansem. Cóż teraz pozostaje nam czekać na 2012 :)
  • 0

#53

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

skoro 08.08.2008 oznacza wcześniejszy rok 2012 biggrin4.gif.

Może już nie kombinujmy z tymi datami, bo żadna z nich nie determinuje naszego losu. To tylko pokazuje, że tak naprawdę boimy się 2012 i innych dat tego typu. Możecie zaprzeczać, ale tak jest. Ludzkie umysły są potężne, a ów strach może w 2012 roku zostać przez nie "zmaterializowany" jako najgorsze lęki, drzemiące głęboko w każdym z nas. I właśnie one mogą być naszą zagładą. Nie Nibiru, kataklizmy naturalne, Reptilianie, czy cokolwiek tam jeszcze, ale nasz własny strach.

Taka myśl mi przyszła do głowy przed chwilą... Wszystko staje się coraz bardziej logiczne...
  • 0

#54

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

<dotyka sie prawym palcem wskazujacym w lewa dlon> Juz mi sie cos ma zaczac dziac? Czy za pare minut?
  • 0

#55

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Illurico daj już temu spokój, nic jak narazie kupy się nie trzyma, daty i oznaczenia liczbowe nie znaczą nic bo są jedynie znakami umownymi określającymi daną wielkość.
  • 0

#56

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Illurico daj już temu spokój, nic jak narazie kupy się nie trzyma, daty i oznaczenia liczbowe nie znaczą nic bo są jedynie znakami umownymi określającymi daną wielkość.

No to właśnie napisałem. Nie wprost, ale o to chodziło, że wszelkie tego typu daty nic nie znaczą, nie są same w sobie jakieś przełomowe. Ale cała rzecz i kłopot w tym, że ludziom się wydaje, że niezwykłe są.
  • 0

#57

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK! Już jest noc, już powinno się coś dziać... i... nic. Ciekawe jak poczują się ci którzy naprawdę w to wierzyli, jeszcze bardziej współczuję tym którzy wierzą w 2012. Czemu? Bo nawet jeżeli coś się stanie to nie spełnią się wszystkie teorie, więc jakaś część będzie poszkodowana i właśnie im współczuję.
  • 0

#58

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny temat, który można wydrukować i się nim podetrzeć.
Przynajmniej data była bardzo bliska i wszyscy mogą już odetchnąć, że znowu nic się nie stało.
Teraz poczekajmy na kolejne wielkie zmiany. Może właśnie morał z bajki o 2012 będzie taki, że wszyscy przestaną wreszcie traktować te bzdurki poważnie.
  • 0

#59

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny temat, który można wydrukować i się nim podetrzeć.
Przynajmniej data była bardzo bliska i wszyscy mogą już odetchnąć, że znowu nic się nie stało.

A kto powiedział że ma coś się teraz stać? :) O końcu świata nie było nic wspomniane (albo ja coś przeoczyłem, za co najmocniej przepraszam i proszę o poprawienie). Ja tam wyczytałem że nadchodzi wibracja która się utrzyma do 16 sierpnia, ale w tę noc i jutro w dzień będzie najmocniejsza. ;]

Wiecie co? Właściwie to wcześniej poczułem coś po mojej lewej stronie, jakby coś tam przez chwile było, jakiś dźwięk jeszcze i strach, popatrzyłem na zegarek w kompie i była 00:00, poczułem jeszcze mocniejszy strach, jednak trwał tylko kilka sekund, właśnie wtedy kiedy miała się zacząć wibracja, wcześniej jednak jeszcze miałem kilka chwilowych stanów uniesienia, które bardzo ciężko opisać i nie będę teraz nawet próbował (jakąś godzinę przed północą, te stany trwały serią kilka razy po sekundę w przeciągu dwóch minut około). Nie będę tego komentował. Sam(-a) pomyśl co to mogło być - ja kompletnie nie wiem :) , w tą wibrację nie wierzyłem, teraz nie wiem... Poczekam do 16 sierpnia i będę wiedział czy to prawda czy nie.
  • 0

#60

goodwill.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja czuje sie mega zmeczony - od godziny 19 tnastej wczoraj leb mi peka a dzis czulem wyrazne drganie czakry 3ciego oka ...takie laskotanie dziwne - do tego boli mnie szczenka ale od szyji w dol czuje sie swietnie

Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych