Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odrosla mu noga??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W cudach chyba raczej nie chodzi o sam fakt uleczenia tylko o fakt istnienia jakieś ogromnej siły która jest w stanie to uczynić.

No dobra idźmy tą drogę. Jest coś pozornie nieuleczalnego -> znika mamy cud. Czy zawsze ? Jak rozróżnić kiedy zainterweniowała ta siła, a kiedy nie ? Wszak prawie wszystko za wyjątkiem jakichś tam amputacji może się cofnąć i istnieje jakieś niskie prawdopodobieństwo samowyleczenia. No chyba nie powiecie, że każdy przypadek wyleczenia wiąże się z interwencją "siły". Skoro, więc przyjmiemy, że choroba i tak może sama ustąpić to fakt istnienia tej ogromnej siły może być poddawany w wątpliwość i krótko mówiąc Bóg nie musi się fatygować. Wszak mechanizmy przez Niego stworzone (rachunek prawdopodobieństwa) czynią cuda za niego.
Prawdziwym cudem byłoby w dzisiejszych czasach właśnie np. odrośnięcie kończyny - jednakże takich przypadków nie notuje się lub nie są dobrze udokumentowane.
// Tak wiem, że czasem patrzę z Dawkins'owego punktu widzenia, a czasem z katolickiego, ale te cuda są naprawdę śmieszne...
  • 0

#17

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że to zwykła historia, opowieść. Ktoś w starych czasach puścił plotkę :D i tak ona przyszła aż do naszych czasów
  • 0



#18

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zamiast zakładać nowy temat może być poszukał wśród istniejących... bo jestem pewien że już to czytałem.

Mało wiarygodne że mu odrosła noga... Kiepskie na to są dowody.
  • 0

#19

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezbadane sa wyroki boskie i przebiegi fal radiowych :-) . Moze po prostu kontaktowal sie z Tuskiem.
  • 0

#20

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co z kośćmi? Kości nie rosną to skąd sie tam wzięły? Musiały jakoś powstać na nowo w tej nodze. Moze i cud to jest ale ja tam nie wierze w te głupoty. Dawniej jakos wiecej tych cudów było na świecie niz teraz i w dodatku cudy tylko sie dzieja dla jednej osoby ... dlaczego np. dzieci głodujące nie mogą nagle mieć cudu i bum cały spichlerz żarła czy cos? Dlaczego teraz ich nie ma a kiedys były? A moze teraz mało kto uznaje to za cud? Moze teraz wszystko wyjaśnia sie naukowo? To jest jak ze zdjeciem ducha. Kiedys kazdy by uwierzył a dzisiaj różne sceptyczne podejscia są To pewnie ma z tym związek
  • 0

#21

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No z tym duchem to troche inaczej, kiedyś nie było fotoshopa, a teraz jest ^_^
  • 0



#22

yater1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawniej jakos wiecej tych cudów było na świecie niz teraz i w dodatku cudy tylko sie dzieja dla jednej osoby ...


Bo i wiedza medyczna, techniczna itd była mniejsza. Dzisiaj więcej można wyjaśnić i to się robi.
Nie można wszystkich cofnięć się chorób zaliczyć jako cud, nasz organizm jest nadal nie do końca zbadanym "urządzeniem" i pewne zjawiska mogą być naturalne. Występować w przypadku na przykład zastosowanej kuracji lekowej, jednak w jakiś nietypowy sposób.
  • 0

#23

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haha urodziłam się wtedy kiedy ten chłopak xD. Oczywiście rok inny xD może będę kolejnym "el milagro de los milagros" :rotfl: ale tak na serio nie chciałabym żeby mi ktoś amputował nogę w tamtych czasach :o tylko wódka a potem gorące żelazo x|. Albo to wszystko, ta cała historia jest zmyślona tzn w tamtych czasach ludzie nie byli głupi też umieli wymyślać kłamstwa każdy to mógł gdzieś sobie tak o zapisać potem mogło to być przekazywane dalej i dalej. Ludzie mogli przestać z czasem myśleć o tym jak o kłamstwie tylko jak o cudzie.. A nawet jakby to wydarzyło się naprawdę to już bardziej wierze w cud biologiczny niż religijny co do tego 2 to nie wierze w takie bajki ;]
  • 0

#24

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

''Cuda zdarzają się i dzisiaj.''

Cud, to coś czego nie możemy wytłumaczyć i co zdarza się raz na wiele, wiele tysięcy razy.Jednak kiedy ludzie wytłumaczą ten cud, nie będzie on cudem, lecz przypadkiem. ;)

Moim zdaniem badania nad tym przypadkiem mogą być korzystne dla medycyny, mogą one doprowadzić do tego, że ludzie będą mieli możliwość regeneracji oderwanych kończyn.Mam nadzieje, że naukowcy zajmą się tym zjawiskiem.



'Magnolio, a czemu w to nie wierzysz?'

Ludzie zawsze myśleli zawsze, że ziemia jest płaska i nawet do głowy im nie przyszło, że może mieć inny kształt.
Tak samo nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, że człowiekowi może odrosnąć kończyna.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych