Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom naszego forum...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#121

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozna, ale sa tez programy, ktore blokuja w/w programy. Wlasciwie to i tak walka z wiatrakami.


Dokładnie istnieją również programy do blokowania programów do blokowania programów a także programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy i tak dalej i tym podobne.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest poczekać aż neokidy dadzą sobie spokoj...
  • 0

#122

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję wprowadzenie prostej nowej zasady.

Otóż, gdy uzytkownik zostaje zbanowany w jego sygnaturce mógłby zamieszczony zostac opis za co ten BAN, ewentualnie link do tematu, w którym sobie pacjent nagrabił.

Bo co mnie skłoniło do tego... wchodzę patrzę a tu darokrol zbanowany :D LOL... ktos byłby chętny mi napisać za co? :) tak mi się zdaje, że już mu się zbierało od dłuższego czasu...


Pozdrawiam
  • 0



#123

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również mam neostrade, i czasem mnie denerwuję fakt nazwy - neokidy, w niektórych miejscach banują cały zakres neo... Nie! Nie! Wcale nie radze blokować zakresu neo! :D Nawet o tym nie myśleć. :D

Darokról to ma wiecznie jakieś bany, czy warny. I zawsze za to samo, obrażanie, wyzywanie. Więc w jego wypadku od razu wiadomo o co chodzi. :P
  • 0



#124

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedynym wyjściem z sytuacji jest poczekać aż neokidy dadzą sobie spokoj...

Skończyły się wakacje, więc sądzę, że będzie trochę lepiej. W każdym razie najgorszy okres za nami. :)
  • 0

#125

Dragosani.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skończyły się wakacje, więc sądzę, że będzie trochę lepiej. W każdym razie najgorszy okres za nami


No chyba, że neokidy wzmogą swą działalność, by odreagować po szkole.

Wcale nie radze blokować zakresu neo! biggrin3.gif Nawet o tym nie myśleć. biggrin3.gif


Popieram. Jak najbardziej popieram ;)
  • 0

#126

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście zaobserwowałam inny, ciekawy problem, nie wspomniany tutaj przez żadnego z użytkowników. Mogę w skrócie określić go jednym wyrazem, a mianowicie "Wikipedia"

Wszyscy chcemy, że nasze forum było uważane za portal poważny. To ja się pytam, jak temat może być poważny, jeśli autor tematu podaje linka do Wikipedii? Przecież to encyklopedia (sick!) pisana przez internautów. Przeciętny Kowalski może napisać co chcę i nikt go nie skontroluje!

Jak część z was użytkowników wie, udzielam się głównie w temacie "medycznym". I z przykrością stwierdzam, że niektórzy użytkownicy nie mają pojęcia o temacie, który kopiują. Otóż to, kopiują! Często o braku jakiegokolwiek pojęcia świadczy treść tematu, który ni jak ma się do treści artykułu, który użytkownik wkleił Ktoś stosując opcję kopiuj-wklej zamieszcza artykuł, nie racząc obdarzyć go nawet komentarzem własnym. Co ambitniejsi czasem dodadzą od siebie zdanie "i co o tym sądzicie?".

Bardzo miło czyta mi się artykuły, tworzone przez użytkowników (pozdrowienia dla użytkownika Qliphoth), którzy opierają się na danych źródłowych. Ale nie każdemu się chcę. Uważam, że jak ktoś chce zwrócić uwagę innych użytkowników na jakiś ciekawy artykuł na innej stronie, to niech zamieści linka. Ok, jest obowiązek zamieszczania linka do źródła. Ale co po takim linku, skoro treść postu jest kropka w kropkę skopiowana z oryginału?? To tylko niepotrzebnie obciąża serwer.

Druga sprawa. Posty w stylu "ciekawy artykuł", "fajnie" i " :D " powinny być według mnie kasowane, by nie drażniły nikogo swoją prymitywnością. Nie trzeba od razu dawać ostrzeżenia, to nie wina użytkownika że jest nieelokwentny. To właśnie z powodu takich oto postów, odechciewa mi się napisania jakiegokolwiek artykułu w dziale medycznym.

Ostrzeżenia, banicje? A co to da? Najlepiej kasować bezsensowne posty i tyle.
Natomiast podoba mi się pomysł pisania podania o "rejestracje". Komuś, komu się nudzi i szuka taniej rozrywki, nie będzie się chciało "bawić". Natomiast niezarejestrowani użytkownicy mogą mieć wgląd w większość tematu i sami zdecydować, czy chcą przystąpić do rejestracji.

Uważacie że moderatorów jest za dużo? Ja uważam że za mało. Przecież moderator też człowiek ;) i ma naukę, życie uczuciowe oraz inne ciekawe zajęcia. Co wy myślicie że 8 osób bezie tu siedziało dzień i noc? Patrząc na rozmiary forum to 20 byłaby optymalna.

Pozdrawiam ekipę!
  • 0

#127

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natomiast podoba mi się pomysł pisania podania o "rejestracje". Komuś, komu się nudzi i szuka taniej rozrywki, nie będzie się chciało "bawić". Natomiast niezarejestrowani użytkownicy mogą mieć wgląd w większość tematu i sami zdecydować, czy chcą przystąpić do rejestracji.

Najlepsza byłaby opcja typu "Poproś o zaproszenie" (coś podobnego do tego co jest na grono.net).
  • 0



#128

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tej ilości modów, to się zgodzę - patrząc na ilość userów jest ona niezbyt imponująca. Tylko miło by było, jakby były to osoby na odpowiednim stanowisku :)
  • 0

#129

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też się zgodzę, że za mało jest osób odpowiedzialnych za forum (forumowych cieciów) i przydałoby się więcej, ale takich, co nie będą mieszać prywatnych spraw ze sprawami forumowymi (nie lubię go, to się czepię czegokolwiek byle dać mu bana).
Można by wprowadzić zaproszenia chociaż to też ryzykowne. Na jakiej zasadzie ktoś by dostawał możliwość rozdania zaproszeń?
  • 0

#130

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogliby te zaproszenia rozdawać np użytkownicy mający ileśtam postów na koncie, oraz administrator i moderatorzy.
Prośbę o zaproszenie trzeba byłoby uzasadnić - dlaczego chcę się zarejestrować, co mogę wnieść na forum, itd.
  • 0



#131

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O ile się orientuję, problem zmiany możliwości założenia konta (czy choćby jego akceptacji przed otrzymaniem przywileju wypowiadania się) poruszany był już wielokrotnie. Jeżeli wykwalifikowany zespół moderatorów podjąłby się zadania czytania "wypracowań" - tematów, czy choćby odpowiedzi w tematach, jakie potencjalny nowy użytkownik chciałby na VRP publikować lub chociaż przerzucił to niewdzięczne skądinąd zadanie na część odpowiedzialnych użytkowników (nie, żeby mnie to specjalnie interesowało - przeciwnie, mam do dyspozycji jedynie tyle czasu, iż "wolne" w całości poświęcam na produkcję własnych tekstów, nie tylko z myślą o Was, a poza tym mam też szkołę...), to opowiedziałbym się za "podaniem" o rejestrację bądź zdolność wypowiedzi.

Wierzę, iż nikt z tej "komisji oceniającej" nie wykazałby się stronniczością poglądową i każdy wartościowy tekst, egal - naukowy, czy "newage'owy" otwierałby przed delikwentem podwoje vortalu. Można byłoby także wprowadzić rozporządzenie o obowiązku napisania takiego podania dla każdego nowego użytkownika zarejestrowanego, dajmy na to, przed ostatnim czerwca br. lub dla wszystkich "szarych" użytkowników (choć zdaję sobie sprawę, iż zajęłoby to morze czasu), a tych, których standard wypowiedzi dalece odbiegałby od przyjętego za normę, a także wszystkich, którzy obowiązek ten zwyczajnie by olali, należałoby zbanować, usunąć konta - zwyczajnie "zrobić porządek". Może dzięki temu serwer począłby szybciej pracować, nie wywalałby się tyle...

Zdaję sobie sprawę z powagi zagadnienia i trudności, jakie się z tym wiążą. Myślę, iż moderatorzy wraz z administratorem powinni zastanowić się, co jest dla nich ważniejsze: wolność rejestracji i podzielenia się swym nadnaturalnym przeżyciem przez półanalfabetę, czy właśnie tzw. "wysoki poziom" forum. Co było zamierzeniem w 2005, 2006 roku? Miejsce naukowe, czy właśnie służące rozrywce? Czemu powstawały takie inicjatywy jak "Złota malina", czemu miał służyć dział "Polityka", pytania o kota i wszystek inne, z czym od zawsze to miejsce kojarzyłem? I co znaczy słowo "rozrywka" w regulaminie? Dopiero po takim przewartościowaniu, zastanowieniu się, co jest ich zamysłem, dokąd vortal podąża, będzie można podjąć się porządnych, racjonalnych reform, których nie będzie się żałować i które rzeczywiście wpłyną na wartości merytoryczne tutaj prezentowane.

Stanowczo jednak nie zgadzam się na "poproś o zaproszenie". Taka metoda szerzy sobą pewną subiektywność. Na jakich zasadach ktoś miałby zgodzić się na przyjęcie nowego użytkownika? Po privie? A jeśli taka osoba będzie miała akurat zły dzień, zostanie sprowokowana, czy coś? Nie lepsze są jednak wypociny, na które poświęcić można tyle czasu, ile się na to potrzebuje; nawet tydzień, dwa...? Nie grozi to pomyłką, chociaż z drugiej strony natarczywy troll (kto ich wie :-P) może pokusić się o użycie słownika bądź sprawdzającej błędy wersji przeglądarki, zaś w rzeczywistości, już po przedostaniu się do naszej "hermetycznej" wtedy społeczności ukazać swą prawdziwą twarz. A przecież powodem wprowadzania takich metod byłaby właśnie chęć ograniczania zaśmiecania serwera, a tym samym dawania "banów".

Liczba moderatorów: być może nie do końca wystarczająca. Trudno jest mi się w tej kwestii wypowiadać. Jeśli macie odpowiedzialne osoby, które nie będą wykazywać się stronniczością...

OK, na razie to tyle. Również boleję czasem nad problemem "poziomu" tego miejsca, nad użytkownikami, których jedynym celem jest nabicie kolejnych odpowiedzi, czy zwykła chęć prowokacji. Staram się (na szczęście takie zdarzenie miało miejsce tylko raz - Bartos Krwawy i jego ankieta o wampiryzmie), tak jak apelował już np. Mariush, raportować posty i tematy, które w moim mniemaniu znajdują się poniżej wszelkiej krytyki. Za to reflektowałbym o nie wyłączanie na stałe poziomu reputacji. Liczę, że po 20 powróci, gdyż, jak dla mnie jest ona czymś po trosze "napędzającym" zaangażowanie na forum, a także jakąś (pewnie nie w pełni adekwatną, więc na to miarkuję) oceną pracy użytkownika włożonej w rozwój tegoż miejsca. Każdy plus do reputacji jest dla mnie jakby komplementem i wyznacznikiem, iż to, co robię jest dobre; taka publikacja własnych artykułów (swoją drogą - dzięki, ShadowLady86), staranie; że ma to sens, bo są ludzie, dla których jest to ważne, do czegoś się przydaje. Pozwala mi to przeżywać następny dzień z radością, że jest miejsce, gdzie jestem naprawdę przydatny i akceptowany taki, jaki jestem w rzeczywistości :-) Więc niech ta nobilitacja dalej trwa, niech "nakręca" do dalszego wysiłku i pozytywnego wkładu.

Jednakowoż, nawet nie podejmując się żadnych działań, prób reform - moja konkluzja nie odstaje od wielu innych: jest to najlepsze forum w całym polskim Internecie. Nigdzie nie spotkałem tylu wartościowych ludzi, nigdzie nie zetknąłem się z podobną dawką, ilością potrzebnych informacji z tylu różnorakich dziedzin. Nigdzie nie przeżyłem tylu wzruszeń (odmiennych - zarówno szczęścia, jak i gniewu, etc.). Niech więc trwa nadal!
  • 0

#132

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Klepię sie po ramieniu i uśmiecham do siebie ^^ jestem już na forum. Reformy mnie ominęły.
  • 0



#133

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, moderatorzy nie mogę mieć po 10 forów w opiece, ponieważ to zbyt wiele i jakość ich pracy spada.
Po drugie, potrzeba moda w "Religii i filozofii".
  • 0



#134

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mógłbym być modem :P (już widzę wasze przerażone miny :P )

hmm co do zaproszeń to na satan.pl jest funkcja pisania podania o przyjęcie na forum. Jak to działa to nie wiem, bo się tam nie zapisywałem.

Pozostaje jeszcze pytanie jak takie "podania" wpłyną na wydajność forum, o które tak martwi się Eury. Z góry mówię, że się na tym nie znam więc się nie śmiejcie > : P
  • 0

#135 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuję formę minimum dwustopniową.
Zachętą dla 'dzieciaków' jest mozliwośc czytania wszystkiego jak leci.
Może więc tak na 'zachętę' dla przyszłych forumowiczów udostępnic tylko lekkie tematy.
Wprowadzic częśc dostępną tylko dla zarejestrowanych. Ograniczyc mozliwośc zakładania tematów osobom z małym stażem?
A może wprowadzic coś na zasadzie 'klubu' wewnątrz forum. Tam rozdawac zaproszenia czy wprowadzic zapisy.
Sam kiedyś się w to bawiłem i brak demokracji nikomu nie przeszkadzał ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych