Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodziewane trzęsienie Ziemi w San Francisco!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#16

Solaris.
  • Postów: 62
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe ciekawe

Z tego co widzę to chyba nie jedyne z proroctw zamieszczonych na tej stronie. Czy jakieś inne też się sprawdziły?

:offtop:
A mi się najbardziej podoba dział LOTTERY PICKS BY MAIL :smile: Gdyby nie 5$ donation to sam bym spróbował :mrgreen:
  • 0

#17

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe skoro tak mu dobrze idzie przepowiadanie loterii powinien być już dawno milionerem, a nie ciułać od ludzi po 5$. Bezsens dla mnie i śmierdzi podpuchą.
PS. Nie neguje tym samym przepowiedni dotyczących trzęsień ziemi lecz te loterie wydają się być mocno naciągane. ;-)
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

skoro juz tyle przewidzial to czemu mu nie wierzyc? dla przekory?
  • 0

#19

niewierzewto.
  • Postów: 62
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też miałem wizje. Trzeba ewaukować Warszawe, dzwoniłem do prezydent ale nie odpowiada... Chętnie zobacze te trzęsienie w San Fransisco..
  • 0

#20

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też miałem wizje. Trzeba ewaukować Warszawe, dzwoniłem do prezydent ale nie odpowiada... Chętnie zobacze te trzęsienie w San Fransisco..


Niestety nie miales i pewnie nigdy nie bedziesz mial, nie mozesz sie tez niczym poszczycic a nijaki Brian owszem moze bo trafnie wytypowal 5 trzesien w tym roku, ale jak sie nie czyta tematow to sie o tym nie wie. Warn -> zgodny z moja sygnatura.
  • 0



#21 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja też miałem wizje. Trzeba ewaukować Warszawe, dzwoniłem do prezydent ale nie odpowiada... Chętnie zobacze te trzęsienie w San Fransisco..


nie bede komentowal o czym swiadczy Twoja plytka wypowiedz..

sorry za :offtop:
  • 0

#22

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś chce śledzić aktywność sejsmiczną to polecam dwie strony:

1. European-Mediterranean Seismological Centre
http://www.emsc-csem...x.php?page=home

2. U.S. Geological Survey
http://earthquake.usgs.gov/eqcenter/

Tylko proszę nie panikować jak zobaczycie, że mniej więcej co drugi dzień trzęsie się ziemia w Polsce :smile: To są niewielkie wstrząsy, nie przekraczają 4.0 w skali Richtera i wogóle nie są odczuwalne.

Skutki trzęsienia ziemi w zależności od jego magnitudy (w nawiasie ilość wstrząsów rocznie na całej kuli ziemskiej):
2,0-3,4 – rejestrowane tylko przez przyrządy (około 800 tysięcy),
3,5-4,2 – odczuwalne przez niektóre osoby (30 tys.),
4,3-4,8 – odczuwalne przez wiele osób (4,8 tys.),
4,9-5,4 – powszechnie odczuwalne (1,4 tys.),
5,5-6,1 – niewielkie uszkodzenia budynków (500),
6,2-6,9 – znaczne uszkodzenia budynków (100),
7,0-7,3 – poważne zniszczenia (15),
7,4-8,0 – rozległe zniszczenie (4 rocznie),
powyżej 8,0 – całkowite zniszczenia (raz na 5-10 lat).

Ziemią nieźle trzęsło w marcu i kwietniu br. - były dni że liczba wstrząsów powyżej 4.0 przekraczała 70 dziennie!!! W maju się uspokoiło i mamy takich wstrząśów kilka/kilkanaście na dobę. Cały czas nieźle telepie na styku płyt pacyficznej, eurazjatyckiej, indoaustralijskiej i filipińskiej więc ostatnio bardzo aktywny wulkan Merapi na Javie ma szansę nieźle ryknąć :crazy:

Jeżeli przepowiednia jest prawdziwa to trzeba śledzić centra sejsmologiczne w poniedziałek (u nas to będzie wtorek rano ze względu na różnicę czasową). Jak zobaczymy 3,9 w San Francisco to będzie pierwszy znak że w czwartek (czyli u nas piątek rano) będzie wielkie trzęsienie w tym mieście. Tylko, że w tamtym rejonie trzęsie prawie codziennie i 3,9 to dla nich nic nadzwyczajnego.
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nic nadzwyczajnego dopuki nie zatrzesie tak ze wszystkich z krzesel powali
  • 0

#24

Szyderca z loży.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie podali w Wiadomościach, że gdzieś w Indonezji i tych rejonach poczuli wstrząsy i grozi im tsunami
  • 0

#25

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

San Francisco w Indonezji? :)
  • 0

#26

Szyderca z loży.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie mówię, że San Francisco jest w Indonezji. Po prostu znając już niektórych użytkowników na pewno by to jakos powiązali :lol :
  • 0

#27

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trudno powiązać ze sobą trzęsienia ziemi tak od siebie odległych punktów. Trzęsienia ziemi to codzienność, więc trudno powiązywać je ze sobą. A naprawdę mówili w Wiadomościach o tym, że może powstać przez to tsunami?
  • 0

#28

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego dziennikarze o jednych trzęsieniach mówią a o innych nie. Akurat to dzisiejsze nie było jakieś specjalne. Trzy dni temu lepiej zatrzęsło, też blisko wysp na Pacyfiku, jedno było nawet całkiem płytkie (na głębokości około 18 km) ale nic w mediach nie widziałem. Polecam zaglądanie od czasu do czasu na USGS - fachowo, dokładnie i bez dziennikarskiego "obiektywizmu" :D
  • 0

#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnie... a ostatnie mialo 7,4 stopnia czyli calkiem calkiem...
  • 0



#30

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chciałem tylko podkreślić, że w rejonie Indonezji trzęsienie ziemi jest rzeczą normalną i systematyczną, gdyż tamten region znajduje się na styku dwóch płyt tektonicznych...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych