Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gasnące latarnie - fenomen SLI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak chciałem z bratem filmik nakręcić to też nie reagowały latarnie, dopiero przed wczoraj udało mi się sfilmować.
  • 0

#47

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To wychodzi na to, że to inteligentne latarnie i wiedzą, kiedy są nagrywane! :o I wtedy nie pokazują swoich zdolności! ŁAŁ!
  • 0

#48

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak podaje wikipedia lampa sodowa lub rtęciowa ciągnie od 75 W do 400 W. Takie duże uliczne to raczej w pobliżu 300 - 400 W. Kurczę to jak potrafisz zapalać latarnię i gasić to powiedz mi Piotor92 jakim cudem Twój komputer i telewizor wciąż pracuje ? Jestem tego bardzo ciekaw... Bo przecież jak potrafisz sterować przepływem tak dużej mocy w odległości powiedzmy 5-6 m. To jak cała elektronika w Twoim mieszkaniu potrafi z Tobą wytrzymać ? Skoro emitujesz tak silne pole elektromagnetyczne, że twoje mini półprzewodniki długo nie powinny pociągnąć. Może w czasie snu Twoje sterowanie latarniami się wyłącza, a przez resztę dnia chodzisz skoncentrowany, by to ograniczać ? To współczucia... Btw. uważaj, żeby Cię kiedyś PAR nie namierzył...

Hej panie premierze znaleźliśmy proste rozwiązanie deficytu energii !!!
  • 0

#49

Mickey.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
xD

@topic
Skoro 90% ludzi udzielajacych sie w tym temacie ma takie zdolnosci(a nawet jeszcze lepsze, potrafia sobie zapalac i gasic na zawolanie) to w takim razie wcale nie jest to takie rzadkie i nie ma sie czym podniecac ;p
  • 0

#50 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Pyziak, pyziak... Jak widzę, że latarnia gaśnie gdy idę, po czym znów przejdę obok niej i gaśnie to sięgam po telefon...
A jeśli ty tego nie rozumiesz to znaczy, że masz kłopoty z rozumowaniem... Próbowałem umieścić filmiki w necie, ale sterowniki od USB coś nie działają zdaje się. Muszę sobie kupić bluetoth'a albo Kabel USB nowy, to wgram. Chyba, że ktoś pożyczy :)
  • 0

#51

Mroofka.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie to nieważne którą drogą przechodze...i tak zawsze jakaś latarnia koło mnie zgaśnie a jak przejde kilka metrów to sie z powrotem zaświeci. Nigdy nie myślałam,że może to być coś "nadzwyczajnego" i razem z koleżanką śmiałyśmy sie z tego... :)

Postanawiam srawdzić jeszcze moje 'zdolności' z TV i radiem ;D
  • 0

#52

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piotor92 a nie próbowałeś kopnąć w latarnię ? czasem tak się dzieje gdy latarnia jest uszkodzona i wyłącza się sama co jakiś czas albo poprzez uderzenie.
  • 0

#53

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piotor92, Mroofka: Stańcie w sporej odległości od tych latarni i je obserwujcie. Latarnie mrugają naprawdę :) To nie wasz urok jest zapala.
Alpha lyr: To są tajne metody dresiarskie csiiii :)
  • 0

#54

Diablomaniac.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wbrew wszystkim, którzy nie wierzą w SLI twierdze, że musi w tym być chociaż ziarenko prawdy. Gaszenie latarni kiedy koło nich przechodze zauważylem już jakieś 2 lata temu i tak jak tu sie niektorzy wypowiadaja nie widzialem w tym nic specjalnego do czasu gdy kolezanki i koledzy z ktorymi wracalem po nocach po kilka razy zaczeli mi mowic ze zawsze jak ze mna wracaja w nocy to z latarniami jest cos nie tak. Wiekszosc znajomych mowi ze nie zdaza im sie zeby latarnia zgasila im sie kiedy kolo niej przechodza. SLI zdaza mi sie praktycznie codziennie poniewaz codziennie wracam od dziewczyny do domu kiedy juz jest ciemno i zawsze przynajmniej jakies 2 przypadkowe latarnie zgasna i sie zapala. Przeczytalem tutaj na forum ze niektorym zdazylo sie ze latarnia sie zapalala gdy kolo niej przechodzili, u mnie jest zawsze tak samo: gdy jestem jakies 3 metry od slupa latarni to latarnia gasnie i 3 metry za slupem latarni z powrotem sie zapala i nie ma przy tym zadnej zasady, ze zawsze te same latarnie sie zapalaja czy cos w tym stylu, u mnie jest to zupelnie przypadkowe, ktora z latarni zgasnie i sie zapali, ale co najdziwniejsze bardzo czeste, wrecz codzienne. Moim zdaniem musi byc w tym troche prawdy.
  • 0

#55

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdy jestem jakies 3 metry od slupa latarni to latarnia gasnie i 3 metry za slupem latarni z powrotem sie zapala i nie ma przy tym zadnej zasady, ze zawsze te same latarnie sie zapalaja czy cos w tym stylu, u mnie jest to zupelnie przypadkowe, ktora z latarni zgasnie i sie zapali, ale co najdziwniejsze bardzo czeste, wrecz codzienne.

Skoro jesteście tacy przekonani co do prawdziwości tego fenomenu to może się zgodzicie na jakieś niezależne badania z wami w roli głównej, a forumowi sceptycy i entuzjaści ocenią prawdziwość zjawiska ?
  • 0

#56

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oh.... juz kiedys ktos wyliczał ile mijamy po drodze takich lamp, w jakim odstępie, jak często one gasną i wynik prawdopodobieństwa dał 1, czyli PEWNE jest, że jakaś lampa zgaśnie, kiedy koło niej przechodzimy.

Ja mam lepsze zdolności, prawie zawsze gdy jadę do dziewczyny albo wracam od niej staję jako pierwszy na przejeździe! Podjeżdzam a tu mi się szlaban zamyka... trochę powagi.

Zjawisko tak samo paraNIEnormalne, jak spadające "na masło" kanapki...



Pozdrawiam
  • 0



#57

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KriSSnt: Liczyłem, że potrafią zgasić każdą latarnię, a nie co dziesiątą, małe Potterki... :>
  • 0

#58

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurcze:) udało mi się znaleść ten temat nareszcie...
Nawet nie wiedziałem ze ktoś to badał.Myslałem że jestem jedyny który zauważył takie dziwne zachowania.
Jeśli będą organizowane w warszawie adania na ten temat to bardzo chętnie bym się pisał na nie.
Aha i takie moje pytanie:

Czy wiecie moze jak kontrolować takie odziaływanie bo w moim przypadku jest to dość uciążliwe...
  • 0

#59

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mi się też to zdarza, powaga! Z tym, że jest to zawsze ta sama latarnia :D I gaśnie też, kiedy jestem od niej daleko :P
Ludzie no dajcie spokój, we wszystkim trzeba się doszukiwać paranormalności?... Chwała Bogu, że jeszcze nikt nie wmieszał w to kosmitów...
  • 0



#60

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co na to elektrownia ^^ - jesteście wampirami prądu ;-).
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych