Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twarz na niebie i dziwny krzyż [filmik]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tymon.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://pl.youtube.co...feature=related

Co sądzicie o tym filmiku ?
Ja z początku nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego, dopiero później zauważyłem "oczy" i "nos", które utworzyły chmury... dziwne....
Później ten "krzyż" ..hmmm tu już bardziej sceptycznie do tego podchodzę :P chociaż nie wiem jak to wyjaśnić .. antena, jakaś czy coś.

A co Wy o tym myślicie ;) ?



P.S Na YT jest pełno podobnych filmików spod szyldu "fenomenu" np. dziwne chmury itd.
  • 0

#2

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa te chmurki to miały być oczy czy dwie twarze, bo ja i to i to widze... a co do "krzyża" (który mi osobiście przypomina ludzika) to niewiem co to jest, ale nasi forumowi specjaliści zaraz zapewne mnie (i może innych) olśnią ;p
  • 0

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chmury to chmury, potrafią ułożyć się w dosłownie wszystko. Ten "krzyż" nie wiem co to, za słaba jakość filmiku.
  • 0

#4

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

te oczy i nos bardzo fajnie wygladaly szkoda tylko ze nie bylo szerszego kadru
krzyz to moim zdaniem podswietlony dym
  • 0

#5

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do chmur - doprawdy, ciekawy kształt, ale moim zdaniem nic nadprzyrodzonego. A ten ,,krzyż"... Hmm, na prawdę nie wiem, co to może być. Na filmiku słaba jakość, więc nie można się dokładnie przyjrzeć. Myślę, że to nie dym, ponieważ w przeciągu 50 sekund ten kształt pozostaje taki sam. Może taki poblask ma związek z błyskawicami widocznymi w tle?
  • 0

#6

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powstały krzyż kojarzy mi się nieco z wyładowaniami elektrycznymi (na filmie widać błyski). W połączeniu z metalową anteną, mogło powstać właśnie coś takiego.

A chmury ułożone w parę oczu wyglądają naprawdę imponująco. Dobrze, że autorowi filmu udało uchwycić się owe zjawisko. To prawda, że chmury potrafią ułożyć się niemal we wszystko, ale w większości przypadków dużą rolę odgrywa tu nasza - bądź co bądź - bujna wyobraźnia...
  • 0

#7

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chmury świetnie wyglądają :)

A krzyż jest chyba trochę w photoshopie pokolorowany...
  • 0

#8

daf.
  • Postów: 55
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W filmie (a już na pewno nie w filmiku o takiej fatalnej rozdzielczości i jakości) Photoshopem raczej nic nie zdziałasz... Sądzę, że jakiekolwiek inne fałszerstwo raczej też można odrzucić... Ale jak pisałem wyżej - nie ma w tym nic niezwykłego...
  • 0

#9

Unbelievable.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A krzyż jest chyba trochę w photoshopie pokolorowany...


Chyba są na tym forum jacyś specjaliści od obróbki zdjęc, jeśli ktoś się na tym zna to proszę żeby się tym zajął bo bez tego zapewne nie zrozumiemy o co w tym wszystkim chodzi :roll:
  • 0

#10

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ładnie to wygląda ale jak nic to są zwykłe chmury a ten "krzyż" to raczej antena za dymem z komina.
  • 0

#11

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chmury wyglądają jak pinokio, któremu no rośnie, a krzyż - myślę, że to jakiś problem z optyką kamery/aparatu.
  • 0

#12

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chmurki robią wrażenie :)

Co do tego krzyża... hmm... osobiście wydaje mi się, że to nie krzyż w chmurach. Można zauważyć, szczególnie pod koniec filmu, że świecący krzyż znajduje się przed domem, nie za nim.

Więc w tym momencie staje się to jakimś dziwnym tworem lewitującym w powietrzu.

Wszystko byłoby dziwne, gdyby nie 1:21 - na krawędzi, czubku dachu widać coś a'la orbs. Sądzę jednak, że jest to jedynie odbicie i oczywiscie argument dowodzący, że ów "zjawisko" było filmowane przez szybę. A jeśli przyjmie się taką wersję zdarzenia, można z dużym prawdopodobieństwem uznać filmik za fałszywy.

Moim zdaniem nie jest to nic innego jak odbicie jakiegos światełka w szybie. Być może jest to po prostu odbicie lampki używanej podczas nagrywania w trybie nocnym. Zakładając, że jest to stara kamera i biorąc pod uwagę dziwne kolory na filmiku taka teoria może być trochę istotna.

Jak by nie było, ciężko powiedzieć co to jest... Jestem jednak pewien, że to nie żadne zjawisko na niebie, wystarczy spojrzeć na to jak "obiekt" zachowuje się od około 1:10... Pływa i jest wyraźny na tle domku...


Pozdrawiam!
Kriss
  • 0



#13

Hild.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KriSSnt obiekt, który nazywasz widzisz w rzeczywistości nie jest ORB'em. To kropla na szybie. 1:10 do 1:12 ;) Spójrz uważnie, a gdy zjedzie z nieba widać jak zakrzywia się obraz :) Co do chmur to trochę dziwne, że poruszają się tak wolno o ile w ogóle się poruszają. Biorąc pod uwagę słyszalny wiatr na taśmie, krople deszczu na szybie, błyski, oraz wyginające się drzewa można wywnioskować, że jest to moment przed lub po burzy. Wiatr w ciągu kilkunastu sekund powinien rozwiać chmury, ale to się nie dzieje ;) Mamy tutaj do czynienia ze sfabrykowanym nagraniem lub po prostu z cudem :mrgreen:
  • 0

#14

Emanuell.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro tam jest krzyż to może ta twarz to twarz Jezusa? Warto się zastanowić nad takim wyjaśnieniem tego zjawiska.
  • 0

#15

pieróg z kapusta.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe zjawisko ta twarz i do tego wyraźne lub jak powiedział Hild sfabrykowane nagranie. Co do tego 'krzyża' to nie wiem co o tym sądzić, ale to chyba jakaś antena podrasowana jakimś programem po nagraniu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych