Skocz do zawartości


Zdjęcie

A moze po prostu umieramy i nie ma nic?


  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#91

2PaC.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak: miałem do czynienia z czakrami, miałem do czynienia z energią, miałem do czynienia z bytami niematerialnymi, które jednakowoż wpływały na świat materialny i umysłowy (że tak to amatorsko nazwę) w tym sytuacje, w których brały udział jeszcze inne osoby. Jeśli to wszystko nie jest chorym wytworem mojej lub zbiorowej wyobraźni to nie mogę ignorowac ze coś takiego jak zjawiska niematerialne istnieją. A nawet jeśli ludzka dusza istnieje to nasuwa się drugie pytanie. "Czy jest wieczna?"


Ja nie miałem okazji i mam nadzieję, że mieć nie będę. To jest takie gdybanie w nieskończoność, co jest po... Ten temat można wałkować przez setki lat, tysiące własnych zdań na ten temat i kto pisze prawdę? Nigdy w życiu tego się nie da udowodnić, co jest po śmierci, mogą być tylko przypuszczenia. Ja osobiście uważam, że...

[...]po śmierci nie ma nic i nic nie istnieje.Dusza nie ulatuje nie reinkarnuje sie w cos innego nie ma duchów nie ma swiat aniematerialnego jest tylko ten nasz jeden i jak umrzemy nie ma dla nas ratunku.Wazne jest to jak zylismy i z zycia powinnismy sie cieszyc nie z obiecywanych innych sciezek prze dane religie.[...]


ja wiem ze bede zyl(wiecznie) dalej w tym czy innym swiecie gdzie zechce tam po przejsciu na plan astralny wybiore co mi sie spodoba i mamwszystko gdzies


To jest chyba najgorszy tok myślenia, czyż nie? Przynajmniej według mnie.
  • 0

#92

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja myślę, że całkiem ciekawy. Może nie nazwałbym "gdzie chce", ale myślę, że tak właśnie ewoluuje dusza. Materializuje się na jakimś świecie, tam np. jako człowiek na ziemi zdobywa doświadczenia, potem umiera i pojawia sięgdzieś indziej, a moze w tym samym miejscu dalej zdobywając doświadczenia, choc nie pamiętając poprzedniego "wcielenia" z czysto biologicznego powodu: nowego mózgu. i tak w nieskończonośc. to całiem imo niegłupia teoria. ;)
  • 0

#93

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego ma to byc najgorszy tok myslenia???to wynika z moich wlasnych jak najbardziej pozacielesnych doswiadczen to nie wytwor mojej fantazji, gdy doswiadczysz oobe w swiecie astralnym nie tu w fizycznym to zrozumiesz ze oobe jest kluczem do zrozumienia a nde podczas smierci klinicznej to droga ktora pojdziesz aby przed samym soba(swoja wlasciwa wyzsza jaznia) otworzyc rachunek sumienia ktory jest celem rozwoju swiadomosci aby mogla doswiadczyc innych wyzszych poziomow rzeczywistosci
  • 0

#94

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A udowodnij mi, że oobe nie jest czymś jak sen.
  • 0

#95

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy czytałem temat to czasami się śmiałem.
Nie chcę cię rozczarowywać ale twoja teoria jest błędna.
Po pierwsze jeśli wierzysz w Boga to czemu to piszesz , no tak wierzysz w Boga którym jest samotworzenie się świata .
Nie rozumiem jak człowiek może nie dostrzegać tego że nie ma zaświatów.
A co powiesz na liczne dowody że duchy istnieją , nie chodzi mi o to że filmy itp.
Mam na myśli ludzi którzy widzieli i opowiadają o tym.
Co powiesz o objawieniach , np: w Fatimie.
Ja też nie jestem osobą która wierzy w to co inni , ja też staram się dowiedzieć prawdy.
To co mówisz to jest bajka.
Członkowie mojej rodziny mieli kontakt z duchami.
Zanim podważysz jakąś teorie to sięgnij źrudeł i zrozum je. >/
  • 0

#96

alojzy.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Mroczny Mędrzec' date='22.10.2008, 16:23' post='305454']
Zanim podważysz jakąś teorie to sięgnij źrudeł i zrozum je.
Ty jak widze również nie masz racji więc czemu mówisz innym że się mylą?
  • 0

#97

SapereAude.
  • Postów: 276
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, skończmy tą żenadę... może jakieś argumenty na swoją teorię? coś więcej niż "ja mam rację, a ty nie!"?
  • 0

#98

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam rację! Taką samą jak każda inna osoba wypowiadająca się w tym temacie - swoją rację.
  • 0

#99

2PaC.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy czytałem temat to czasami się śmiałem.
Nie chcę cię rozczarowywać ale twoja teoria jest błędna.
Po pierwsze jeśli wierzysz w Boga to czemu to piszesz , no tak wierzysz w Boga którym jest samotworzenie się świata .
Nie rozumiem jak człowiek może nie dostrzegać tego że nie ma zaświatów.
A co powiesz na liczne dowody że duchy istnieją , nie chodzi mi o to że filmy itp.
Mam na myśli ludzi którzy widzieli i opowiadają o tym.
Co powiesz o objawieniach , np: w Fatimie.
Ja też nie jestem osobą która wierzy w to co inni , ja też staram się dowiedzieć prawdy.
To co mówisz to jest bajka.
Członkowie mojej rodziny mieli kontakt z duchami.
Zanim podważysz jakąś teorie to sięgnij źrudeł i zrozum je. >/


Zacznijmy od tego, gdzie ja napisałem cokolwiek o Bogu? :)
Wybacz, ale zawsze mnie zadziwiało, dlaczego filmiki/zdjęcia z duchami czy też, może na których pokazywane są UFO, są nie wyraźnie... Zawsze zamazane, niewyraziste... Niektóre tak, są wyraźnie, ale proszę was, przy takiej technologii obecnie, nie powinno być ŻADNEGO zamazania itp. Dziwne...
Objawienia w Fatimie? Że objawiła się Matka Boska ta? Nic nie powiem, bo nie mam dokładnych źródeł na ten temat i totalnie mnie to nie interesuje.
Nie opowiadam bajek, wyrażam swoje zdanie :)
Twoi rodzice mieli kontakt z duchami? Może mógłbyś to bardziej opisać?
Co do tego, z całym szacunkiem, ale po prostu rozśmieszyły mnie słowa tommiyego (bez urazy), w których zrozumiałem, że po śmierci pójdzie do jakiegoś świata astralnego, tam sobie wybierze to co mu się podoba i będzie totalnie olewał wszystko/wszystkich :D

ja wiem ze bede zyl(wiecznie) dalej w tym czy innym swiecie gdzie zechce tam po przejsciu na plan astralny wybiore co mi sie spodoba i mamwszystko gdzies




Dlaczego ma to byc najgorszy tok myslenia???to wynika z moich wlasnych jak najbardziej pozacielesnych doswiadczen to nie wytwor mojej fantazji, gdy doswiadczysz oobe w swiecie astralnym nie tu w fizycznym to zrozumiesz ze oobe jest kluczem do zrozumienia a nde podczas smierci klinicznej to droga ktora pojdziesz aby przed samym soba(swoja wlasciwa wyzsza jaznia) otworzyc rachunek sumienia ktory jest celem rozwoju swiadomosci aby mogla doswiadczyc innych wyzszych poziomow rzeczywistosci


Rozumiem to jako, iż już doświadczyłeś to o czym właśnie piszesz... Mógłbyś nam to opisać?
  • 0

#100

Cysio miszcz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się chyba będę skłaniał ku tej teorii że nic nie ma po śmierci-umarł mi dziadek i myślę że gdyby było coś takiego jak niebo to on by mnie nawiedził.

Dołączona grafika
  • 0

#101

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cysio miszcz - jesli masz zamkniety umysl na takie rzeczy to moze i dziadek Cie nawiedzil - tylko ze Ty tego po prostu nie dostrzegles ; ]

Judas666 - a udowodnij ze oobe jest fazą snu ? : ] proponowałbym najpierw sprobowac wejsc w taki stan a dopiero potem wypowiadac sie na ten temat ; ] sam sprobowalem (i w zasadzie nie interesuje mnie czy to swiadomy sen, jedna z jego faz czy zjawisko paranormalne - jak zwal tak zwal) - wazne jest to ze jest to naprawde "nieziemskie" uczucie.
  • 0

#102

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się chyba będę skłaniał ku tej teorii że nic nie ma po śmierci-umarł mi dziadek i myślę że gdyby było coś takiego jak niebo to on by mnie nawiedził.





Kolegą wyżej ma racje. A poza tym Niebo nie chce aby dusze nawiedzały kogoś. Porządek musi być.
  • 0

#103

Ixodides.
  • Postów: 123
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wtrace do tematu moje us***e 3 grosze :)

Otoz, ja patrze na to tak...

Ziema istnieje od milionow lat, archelogowie maja na to niezbite dowody, ot chocby szczatki, odbicia w skalach etc.

Jak wiadomo czlowiek na planecie ziemia pojawial sie od czasu do czasu w postaci roznych ras. Jak tez udowodniono wbrew teorii Darwina, nie ewoluowalismy po kolei w tych rasach poczawszy od malp az po dzisiejszego HomoSapiens (no niektorzy wyewoluowali w rase Neo-kidow :D ).
A zatem zastanawiam sie nad tym dlaczego jestesmy JEDYNYM organizmem obdarzonym tak wysoka inteligencja? Ze w ciagu milionow lat za kazdym razem CZLOWIEK byl jedyna istota myslaca na ziemi. Dlaczego inne zwierzeta co najwyzej rozwinely swoje instynkty na tyle ze moga conajwyzej udawac istoty rozumne?

Ewolucja jest potezna i rzeczywiscie istnieje, ale zadaje sobie pytanie czy cos nia nie steruje?

Bo dlaczego udalo sie jej stworzyc tylko jedna rozumna istote jakim jest czlowiek?
Mysle, ze cos jej pomoglo a skoro jej cos pomoglo to czlowiek nie jest juz tylko Organizmem a istota wyzsza, ktora zostala stworzona przy pomocy czegos co nam daje teraz zycie.

Jezeli nie jestesmy rodzeni przez Ewolucje to z pewnoscia nie jestesmy przez nia zabijani, a skoro jestesmy zabijani przez istote wszechomogaca ktora nas stworzyla to nie wierze, ze zycie ktore w nas wepchnela ulega totalnemu unicestwieniu.

Ufam i wierze, ze kiedy umre moje zycie sie dopiero zacznie.
Na sama mysl ze moglbym byc tylko nic nieznaczacym organizmem, komorkami zlepionymi do kupy zycie traci sens i wszystko co z nim zwiazane.

Pozdrawiam
Ixo
  • 0

#104 Gość_Sync.InC

Gość_Sync.InC.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja osobiście tez nad tym często myślę ale czegoś nie rozumiem i sam raczej jak każdy z nas nie znajdę odpowiedzi ponieważ jeśli po śmierci nie będzie nic to w takim razie wydaje się to nierealne ponieważ nie będziemy myśleć a to jest raczej niemożliwe ze nas nie będzie przecież nadal musimy coś wiedzieć cokolwiek.Może łatwiej będzie jak powiem że według mnie po śmierci wydarzy się coś wyjątkowego.Sam nie wierzę w piekło i niebo oraz w Boga ponieważ według mnie ludzie którzy stworzyli pierwsze religie czcili tak naprawdę przybyszów z innych planet ponieważ wtedy jeszcze nie mogli pojąć tego że są sami więc nazywali tych przybyszów Bogami.To moja teoria na temat pojawienia się religii moim zdaniem nie możliwe by było aby np.Bóg chrześcijański jako postać niematerialna nie mająca ciała stworzyła człowieka

Ale co tak naprawdę wydarzy się po śmierci tego oczywiście nie wiem dodam jeszcze ze Jezus tez nie był człowiekiem tylko przybrał jego postać aby nie wystraszyć ludzi tak samo jak pozostałe bóstwa po prostu dla ludzi niemożliwe było to aby z wody zrobić winno :) .Ostatnio na Discovery oglądałem program w którym facet miał pogląd że żyjemy w matrixie gdzie wszystko jest kontrolowane przez postacie z góry których my nie znamy dlatego że świetnie się maskują i mają swoich agentów.Dobry będzie tu także przykład filmu Truman Show który opisuje jak można oszukać człowieka od momentu jego narodzin aż przez całe życie lecz jednak tak naprawdę po śmierci pewnie wydarzy się coś czego nie byliśmy sobie wstanie uświadomić podczas życia na Ziemi podczas naszych reflekcsj i na temat życia po śmierci lub jego braku

P.S:Pozdrawiam wszystkich to mój pierwszy post Sync.INC

Edit +mithrandir+: czcionka zmieniona na bardziej czytelną
  • 0

#105

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2pac troche mnie uraziles mimo wszystko.Po 1 trzeba zrozumiec najpierw co rozumiemy przez pojecie smierc-to stan w ktorym istota traci swoja najgestsza powloke(fizyczna)ludzie nie rozumieja tego bo sa tak przywiazani do cial ze nie dostrzegaja niczego innego.Cialo zostaje pochowane a istota swiadomosc(Jazn) istnieje dalej.Po smierci ciala fizycznego nie ma nic faktycznie masz tu troszke racji bo nie ma ani nieba ani piekla nie ma nic takiego tylko pusta ogromna przestrzen wszechswiatow niefizycznych
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych