Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadomy sen - co dalej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z zapamiętywaniem snów nie mam większych problemów. Najlepiej przebudzić się w połowie snu, pomyśleć chwile co ci się śniło, zrobić parę testów świadomości i szybko zasnąć, robiłem juz tak z 10 razy i w ośmiu przypadkach miałem LD (wcześniej tez juz miałem) i w 3 czy 4 mogłem sterować sobą i otoczeniem ale to przychodziło z trudem, tak jakby coś mnie próbowało przywrócić do nieświadomości. Często pojawia się jakaś postać i stara wmówić mi że to jest możliwe, że nie jestem świadomy tego co teraz robie itd. aż w końcu ulegam i tracę świadomość ;/

Na początku czułem podniecenie że w reszcie mam LD i przez to szybko traciłem świadomość. Moje pierwsze LD wyglądało tak: Otwieram drzwi, wchodzę do pokoju i nagle zaczynam się unosić, jak bym był cały z metalu a w górnym kącie pokoju zamontowany był zamontowany potężny magnes, powoli zbliżałem się tyłem do niego i kiedy dotknąłem plecami sufitu uświadomiłem sobie ze to LD, ale zaraz po tym uczuciu nastąpiło podniecenie i tak jakbym zemdlał w rzeczywistości, jasność przed oczami, szum w uszach, mocny zawrót głowy i przebudzenie się w innym miejscu (tu: w łóżku) Też mieliście coś takiego?

Do autora tematu- Jeżeli nie pamiętasz snowi to ustawiaj w nocy budziki na 4.5h po zaśnięciu. Kiedy zadzwoni budzi wybudzi cię prosto z fazy REM (w fazie tej mają miejsce marzenia senne) i zanotuj to co pamiętasz.
I rób dużo testów rzeczywistości na jawie oczywiście :) zwłaszcza oddychanie przez zatkany nos, to bardzo pomaga, przynajmniej mi :]
  • 0

#17

Camillo.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chce zakladac nowego tematu wiec spytam w tym. jak wyglada swiadomy sen? czy jest widziany naszymi oczami jak w realnym swiecie? my kreujemy ten sen? czy moze sen układa sie sam lub tez widzimy siebie z jakiejs odleglosci i ogladamy ten sen tak jak film?
  • 0

#18

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz własnymi oczami, czasem zdarzy się ze mozesz kreować sen jak ci sie podoba, a czasem jest tak ze jestes tylo świadmoy ze snisz i nie masz wplywu na sen. Kiedy doświadczysz LD poczujesz coś, co wypycha cię ze snu. Ja to czuje jakby napieranie na klatke piersiową.
  • 0

#19

Marcin2826.
  • Postów: 6
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raz mialem swiadomy sen Milo by moc w snie w koncu zrobic przez moment co sie chcialo i isc tam gdzie sie chce niestety ten sen trwal chwile :/ obudzilem sie. P amietam za to jeden moment gdy sobie to uswiadomilem ze snie pamietam wlasnie ze spojrzalem na rece i rozejrzalem sie dookola znajdowalem sie na osiedlu z ktorego sie wyprowadzilem i wiedzialem ze tam nigdy nie wroce choby nie wiem jak mnie zmuszali w tym momencie moglem pochodzic przez moment po pustym osiedlu dziwne uczucie
  • 0

#20

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja w niedzielę jakoś miałam jakby pół świadomy sen - śniło mi się jakaś obserwacja ufo na moim osiedlu, nastepnie dziwny bieg główną ulicą i przebłysk myśli typu "To nie jest naprawdę, bo ten dom tutaj nie stał." Ma to może coś wspólnego z LD?
I szczerze mówiąc, osiągnąć "prawdziwego" LD mi sie żadną metodą nie udało :/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych