Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadomy sen - co dalej??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

niestety w temacie o LD nikt nie odpowiada, wiec pisze tu :( nie zamykajcie plz;// tam nikt nie odpisuje

ogladalem kurs na youtube o LD (filmiki są tu http://pl.youtube.com/user/drugadroga ) i robie tak jak koles mowil, zalozylem dziennik snow i na razie codziennie cos pamietam, ale wciaz malo szczegolow. Np. pierwszego dnia zapamietalem 2(lub3) sny, drugiego 3, trzeciego 2 i dzis rano pamietam 1.

Testy rzeczywistosci robie, np. z 5-10 razy w ciagu dnia patrze na rece, odwracam glowe i znow patrze (z 10-15 sekund trwa taki jeden test rzeczywistosci), przed snem z 20 razy se powtarzam w myslach "Bede mial swiadomy sen" na zmiane z "Zapamietam swoj sen" i co dalej :(

bo tak to raczej nie osiagne LD ;/ kiedy w snie spojrze na rece i zorientuje sie, ze snie???
  • 0

#2

Kruk....
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też za bardzo nie kojarzę o co chodzi w tym patrzeniu na ręce.
  • 0

#3

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przy najbliższej okazji, gdy spojrzysz :] po pewnym czasie wejdzie Ci to w nawyk (a często śni nam się to, co robimy w ciągu dnia), więc prędzej czy później na swoje ręce we śnie spojrzysz i jak dobrze pójdzie, zorientujesz się, że to LD.
  • 0

#4

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Musisz sobie zakodowac, że jak widzisz coś nierealnego to sen. Ja miałem dzisiaj LD bo jakaś dziewczyna do mnie po imieniu powiedziała, a to było niemożliwe bo jej nie znałem i jakoś tak od razu świadomośc odzyskałem ;p
  • 0

#5

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

nie wiem co dalej robić :(

dzis swoj sen opisalem w 5~ wyrazach :( bardzo malo pamietalem, chociaz rano jeszcze pamietalem, ale nie wstalem tylko dalej spalem ;/


co jak np. jednego dnia zapisze, a nastepne sny dopiero np. po tygodniu??? co jak nie zapisuje snow przez np. tydzien, bo nic nie pamietam :(

plz niech ktos jeszcze odpisze
  • 0

#6

Cassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapisuj od razu po wstaniu, skoro nie zapamiętujesz, jeśli pójdziesz dalej spać. Czasami jak mi się nie chciało wstawać i włączać kompa (bo opisywanie snów w zeszycie jest wg mnie beznadziejne. Jak się coś przypomni to nie wiadomo gdzie to dodać :P ), to po prostu powtarzałam sobie całą fabułę snu w myślach - zaczynając od końca, a później dla lepszego utrwalenia - od początku. Po kilku godzinach zapisywałam i nawet sporo pamiętałam.

Z rękami chodzi o to, że w snach nasze dłonie są dziwne, powykręcane, krótsze albo dłuższe. Dlatego jeśli na nie spojrzysz i będą inne, to już wiesz, że śnisz. Tak samo jest z zegarkami - za każdym razem kiedy spojrzysz będą pokazywać inną godzinę, lustrami - będziesz widział siebie inaczej, książkami - za drugim razem będzie coś innego na stronie napisane. Polecam poradnik, który można z forum ściągnąć (LD4all).
  • 0

#7

Abe.
  • Postów: 35
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz, ja nie robie dziennika snow, bo na co mi? szkoda dlugopisu :D

poprostu, jesli sni ci sie czesto np. radiowoz to rob rt za kazdym razem kiedy go widzisz i wtedy automatycznie bedziesz robic i w koncu we snie zrobisz i na pewno pomyslisz "o k***** mam LD!! oneoneoneoneone!!!11111111111111"
:D

dzisiaj tylko mi sie udalo ale mialem kicka ;(
  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można oczywiście szukać powyższych potwierdzeń. Dla mnie stało się to prawdziwe kiedy mogłam już wpłynąć na przebieg snu. Niesamowite uczucie.
  • 0



#9

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patrzenie na dłonie nie pomogło mi wcale w osiągnięciu LD. Posłużyło mi tylko dla potwierdzenia, gdy już miałem LD. Bo to co w rzeczywistości jest dziwne w śnie może być normalne. Czy latając w śnie, albo walcząc z potworem, albo obserwując otoczenie zmieniające się jak tylko odwróci się wzrok, ktoś pomyślał, że to dziwne i to musi być sen?

Dziennik snów też nie przysłużył mi się zbytnio do osiągnięcia świadomego snu. Sprawia natomiast, że pamiętamy więcej snów i szczegółów. Podobno bywa tak, że można nie pamiętać swojego świadomego snu.

co jak np. jednego dnia zapisze, a nastepne sny dopiero np. po tygodniu??? co jak nie zapisuje snow przez np. tydzien, bo nic nie pamietam

Najlepiej od razu po przebudzeniu powtórzyć sobie w myślach swój sen. Nie przypominam sobie żebym miał sytuację, w której nie pamiętałbym snu od razu po przebudzeniu. Zwykle zapomina się je kilka-kilkadziesiąt minut później jeśli się je ignoruje. Wtedy sen odchodzi w niepamięć. :)

Ważne jest żeby nie tracić zapału. Samo interesowanie się świadomym snem pomaga w jego uzyskaniu, a wszelkiego rodzaju techniki mające pomóc uzyskać LD, na każdego działają inaczej. Ważne jest znaleźć dla siebie odpowiednią metodę.

Budząc się wcześnie rano, często szedłem ponownie spać i właśnie wtedy zaobserwowałem największą ilość LD. Teraz już nie praktykuję żadnych metod mających mi w tym pomóc, a jednak miewam od czasu do czasu świadome sny. :)
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobno bywa tak, że można nie pamiętać swojego świadomego snu.

Potwierdzam. Pewnej pięknej nocy miałam jakiś sen z którego pamiętam tylko ostatnią scenę a właściwie zdanie, reszta umknęła mi gdzieś w momencie przebudzenia choć wiem ,że wcześniej był porządny, świadomy sen.
Pamiętam tylko jak jedna postać powiedziała do mnie "To niemożliwe" a ja spokojnie odparłam "W rzeczywistości faktycznie - niemożliwe. Ale we śnie jak najbardziej. A to jest sen. Mój sen." , co było wcześniej nie pamiętam. Wszystko przez to ,że w tamtej chwili 8letni kuzyn na mnie skoczył z okrzykiem "Pobudka!!!" i zaczął okładać poduszką co sprawiło, że sen się ulotnił i w mojej pamięci został tylko tamten dialog.
  • 0



#11

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym tego kuzyna utopił w łyżeczce wody :mrgreen:

Do autora.. nie martw się, wszystko z czasem samo przyjdzie, ćwicz systematycznie i bądź cierpliwy a osiągniesz cel :)

Ja przez ponad tydzień nie mogłem zapamiętać żadnego snu.. pewnego razu pomedytowałem wieczorkiem, posłuchałem relaksacyjnej muzy i miałem wypasiony sen :D Gdy wstałem zacząłem go zapisywać.. wyszła z tego cała strona a4 pisana drobnym druczkiem :)
  • 0

#12

Ashwalker.
  • Postów: 91
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiednie sformułowanie afirmacji może spotęgować efekty twoich starań. Czas gramatyczny MA znaczenie - i tak oto afirmując "będę miał LD" twoja świadomość sobie koduje: muszę wywołać LD w przyszłości. Niestety czas nie jest określony i zamiast uzyskać świadomość we śnie, podświadomość cały czas trwa w procesie czekania na odpowiedniejszy czas. :P

Afirmacje wystarczy powiedzieć raz i czekać na efekty. Jednocześnie gdy afirmacja będzie wypowiadana z wątpliwością efekt może być wątpliwy, że tak ujmę…

Taka afirmacja powinna pomóc: "Uzyskam świadomość zawsze kiedy będę śnić". Możesz też spróbować: „Za każdym razem gdy zasypiam – obudzę się we śnie”…
  • 0

#13

ariene.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No własnie dobre sformułowanie afirmacji i chwila wyciszenia przed snem pomoże :) Czasem wystarczy nic nie robić... może po prostu odpocznij przed snem i nie stresuj się; albo zamiast wymawiania afirmacji zapisz je na kartce, wystarczy raz dziennie przed snem. Myślę, że ty po prostu za bardzo się stresujesz. Wyluzuj i będzie ok :)
  • 0

#14

Maniek12.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem że jak zrobisz 150 rt trwających 7 sekund to nic ci nieda lepiej zrobić 10-20 rt trwających ok 3 minuty (to znaczy sprawdasz czy to nie sen, rozglądasz się co cię otacza itp.). Ja mam dobre RT można by powiedzieć co pare godzin przypominamy sobie jak tu się znaleźliśmy otóż w śnie nagle idziesz korytarzem szkoły i później nagle jesteś w swoim pokoju i należy się wtedy zastanowić co było pomiędzy, zrobić jedno z rt np. z nosem i masz ld :D . Ale i tak ja dla pewności wchodzę raczej ucze sie wchodzić poprzez metode WILD. A Dziennik Snów tak naprawdę pomaga i to bardzo masz wtedy wrażenie że sny są dłuższe przez co łatwiej o ld :D . Taki mały off topic :D .
  • 0

#15

darkfurby.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie wiem. TE WSZYSTKIE I-DOSERY NIE DZIAŁAJĄ -.- a mam xpka i wszystko powinno działać. Tak samo jak wejde na strone i-doser.pl to po kliknięciu download wyskakuje jakis błąd...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych