Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak pozbyć się wszystkich uczuć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

Crusnik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm wydaje mi sie ze nie da sie pozbyć uczuć... ewentualnie możesz odczuwać je hmm jakby z zimną krwią
tłumacząc na polski czujesz smutek ale go nie okazujesz bo jakby nie działa to na Ciebie...
możesz je ukryć ale sie ich nie pozbędziesz
  • 0

#32 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak się pozbyć wszystkich uczuć? Ależ to proste. Po prostu stwierdzić ,że to wszystko nie ma sensu, że i tak prędzej czy później wylądujemy pod ziemią, że już jesteśmy praktycznie martwi więc niby jaki jest sens cierpienia przez uczucia? (Czyli jak mylo powiedział "trzeba się zabić albo zostać umarłym za życia") Po jakimś czasie odczuwanie uczuć znacznie osłabnie aż w końcu praktycznie zaniknie. Przerabiałam to na sobie. Da się.


Ana, mylisz się. Po pójściu taką drogą jak tu przedstawiłaś człowiek zaczyna odczuwać uczucia jeszcze intensywniej, tylko, że te negatywne, a pojawiająca się obojętność po dłuższym okresie jest tylko i wyłącznie jednym z objawów nasilającej się depresji.
Nie da się odczuwać niczego, człowiek ma po to ciało fizyczne, żeby mógł czuć i doświadczać, a żeby tego uniknąć trzeba się zabić w dosłownym znaczeniu tego słowa. Można też brać co niektóre psychotropy, ale właściwie to po tych człowiek staje się warzywkiem.
  • 0

#33

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIE ma nic gorszego niż pozbycie sie uczuć.

Wtedy taki ktoś będzie powoli przychylny ciemnym stronom i zgubi sam siebie.
  • 0

#34

Emiya Shirou.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Emocje, uczucia - da się je jakoś wyłączyć ?

Chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś wyłączyć/zniwelować/osłabić wszystkie bądź daną emocje bądź uczucie ??

. . .oraz jeśli np wyłączyło by się jakąś to czy można później odwrócić ten proces.
  • 0

#35

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

można zobojętnieć lecz nie przynosi to pożytecznych skutków już to przerabiałam, a powrót jest bardzo trudny, gdyż z czasem okazuje się, że nie jesteś w stanie ich nazwać. Gubisz się i popadasz w nerwice, stany lękowe, paranoje itd. Nie polecam "nie czuć"
  • 0

#36

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozna uadawac ze sie nie zwraca uwagi na jakies uczucie. Ale to jest niemozliwe. Bo gdyby przestac czuc to czlowiek by przestal byc czlowiekiem i moglby nie byc wstanie juz wrocic do stanu poprzedniego a co za tym dzie zdac sobie sprawe ze tego co sie wydarzylo.
  • 0

#37

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam się z powyższym nie ma sensu wyrzekać się emocji..
  • 0

#38

septicflesh.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyłączyć uczucia można bez problemu, wystarczy spojrzeć na ludzi którzy spędzili kilka lat w Iraku, czy innych miejscach konfliktów - łączy się to jednak ze znacznymi zmianami w psychice, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Zdrowym zaś, wydaje mi się, jest nabranie dystansu do otaczającego nas świata, co pozwala zyskać trzeźwiejsze spojrzenie na świat i umożliwia lepszą jego analizę, ocenę.
  • 0

#39

Emiya Shirou.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mhm, rozumiem, ale nawet jeśli to jak tego dokonać ? czy to w ogóle jest możliwe dla kogoś z Bardzo Wysokim poziomem Empatii ?? tak po prostu powstrzymać, zniwelować, zniszczyć itd. własne emocje ? (np. uczucie miłości, zazdrości albo bólu ? )
  • 0

#40

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli ktos ma bardzo rozwinieta empatie to moim zdaniem tymbardziej jest to niemozliwe.
  • 0

#41

Emiya Shirou.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli ktos ma bardzo rozwinieta empatie to moim zdaniem tymbardziej jest to niemozliwe.

ale na pewno jest możliwa jakaś manipulacja emocjami/uczuciami.
  • 0

#42

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no jest tylko po co? powiedz dlaczego tak Cie to ciekawi? prawda jest taka, że spokój mamy w tedy kiedy jesteśmy w harmonii z naszymi uczuciami.
  • 0

#43

Emiya Shirou.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no jest tylko po co? powiedz dlaczego tak Cie to ciekawi?

na to pytanie nie mogę Tobie odpowiedzieć.
  • 0

#44

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli będziesz świadom swoich uczuć to nie będą one tobą rządziły.
  • 0

#45

Emiya Shirou.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli będziesz świadom swoich uczuć to nie będą one tobą rządziły.

Cóż ja w tej chwili nie sądzę, żeby aż tak mną rządziły jednak że chciałbym poznać odp i ewentualnie sposoby na temat tego co napisałem wyżej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych