Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak pozbyć się wszystkich uczuć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sarge.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
mam do was wielką prośbę chciałbym pozbyć się wszystkich uczuć na świecie jest tyle rzecz których lepiej nie widzieć, dlatego chciałbym sie wszystkiego wyrzec i żyć bez uczuć. Proszę o waszą pomoc
  • 0

#2

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz jakieś problemy ze sobą?
  • 0

#3

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W moim przypadku przyszlo mi to bardzo latwo, kieruj sie zimna logika, zamiast sercem.
  • 0

#4

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziewczyna go rzuciła...nie martw się będą inne:)

A tak na serio, to to o co pytasz jest niemożliwe.

Taka prawda, że człowiek został stworzony jako istota żyjąca, i przez to czuje, taka jest jego natura.

Chyba, że chcesz być jak warzywo...wtedy nic nie będziesz czuł, ale wtedy też już nic nie będzie na Ciebie czekać
  • 0



#5

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na świecie jest tyle rzecz których lepiej nie widzieć,


To są rzeczy związane z tobą, czy mają jakiś większy np. światowy zakres.
Nie da się zapomnieć , jedyne co możesz zrobić to zrozumieć i pogodzić się z tym co wiesz. Ja tak zrobiłam. Wiele mnie to kosztowało ale się udało. :mrgreen:
  • 0

#6

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o pozbywanie się uczuć to jest taki film traktujący o tym: "Equilibrium". Może zmieni twoje spojrzenie na życie bez uczuć, albo może utwierdzi cię w przekonaniu że jednak tak jest lepiej ?
  • 0

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Najpierw się zastanów, czy się opłaca, uczucia są integralną częścią człowieka.
  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odrzucić można dopiero wtedy jak się coś pozna. Czyli świadomie odrzuci.
W innej sytuacji może pojawiać się lęk. Potęgując podświadome pragnienie. Zaprzeczanie czy też wyparcie jest powodem wielu nieuświadomionych lęków. Można korzystać z empatii ale nie zawsze.
  • 0



#9

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uczuc nie da sie pozbyc. Mozesz jedynie je tlumic, nie okazywac ich. Bo czlowiek nie byl by czlowiekiem gdyby nie mial uczuc :) A powiem ci tak jezeli zapanujesz nad uczuciem strachu, zapanujesz nad wszystkimi uczuciami.

A jesli mozna wiedziec czemu chcial bys sie "pozbyc" uczuc ?
  • 0

#10

Scarlet66.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie można pozbyć się uczuć bo nasze życie oparte jest na przeżywaniu emocji, a jak Ty sobie radzisz z emocjami, to jest właśnie Twój egzamin z życia i żadna ucieczka przed uczuciami w niczym nie pomoże, gdyż po pewnym czasie i tak Cię dopadną i wtedy będzie o wiele trudniej sobie z tym poradzić. Proponuję zaakceptować siebie jako całość i oswajać
emocje na bieżąco aby się nie kumulowały. Życzę powodzenia w pracy nad emocjami :)
  • 0

#11

Sarge.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki za te wszystkie odpowiedzi ale ja czuje że Bóg mi dał drugą szansę, wiecie jak miałem 5 lat to wpadłem do studni w w niej siedziałem 4 godz. prawie na wyczerpaniu uratował mnie mój brat i sobie po jakimś czasie uświadomiłem że Bóg ze mną coś planuje. Widzę ile jest bólu na świecie i chciałbym temu jakoś zapobiec ale w tym co ja planuje przeszkadzają mi uczucia np. miłość, szczęście
Byłem mały straciłem ojca i mieszkałem z matką z ojcem który był alkoholikiem życie nie było łatwe i dlatego nie chciałbym żeby inni to samo przeżywali.
O strach mi nie chodzi, nie ma takiego czegoś czego mógłbym się bać, więc o to mi nie chodzi
Jak już do góry napisałem że chodzi mi o miłość i szczęście ale bardziej w tym sensie mi chodzi o żal jeśli kogoś stracę i o gniew chciałbym pozbyć się gniewu który czuje do wszystkich ludzi którzy takie coś popełniają.
Jeśli nad tym nie zapanuje to za 6 lat będzie się działo w Polsce i nie tylko
  • 0

#12

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzisz, To co przeżyłeś w dzieciństwie to przeżycia traumatyczne, te które są dla ciebie bardzo trudne jeszcze przez wiele lat niedasz sobie z nimi rady( tak mi się wydaje) do wszystkiego trzeba dorosnąć. Uczuć się raczej nie pozbędziesz ale życzę ci "pogody ducha"

:)
  • 0

#13 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Sarge - jeśli nie chcesz czuć gniewu do tych ludzi o których pisałeś, musisz nauczyć się kochać. Kochać nie jedną osobę, nie kilka z najbliższej rodziny. Musisz nauczyć się kochać wszystkich ludzi, bez wyjątku. I starać się ich zrozumieć - ich pragnienia, lęki, marzenia, ich myślenie, podejście do życia. Zrozumienie to klucz do sukcesu. Jeśli będziesz potrafił postawić się w miejscu takiego człowieka, będziesz potrafił mu pomóc.
  • 0

#14

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli nad tym nie zapanuje to za 6 lat będzie się działo w Polsce i nie tylko


Wybacz za porównanie, ale skojarzył mi się Kira z ,,Death Note''. Bez obrazy.
To co piszesz jest przykre. Zrozumiałe jest to, że chcesz zmienić ten świat. Ale zacznij od siebie, a później zabierz się za resztę tego tałatajstwa. ;)
Moje gratulacje, że masz siłę, że nie załamałeś się i że chcesz walczyć.
Zmieniaj świat, tylko pamiętaj, że to co uważasz za słuszną misję w pewnym momencie może przerodzić się w pasję i szaleństwo.
Życzę wytrwania, rozwagi i siły. :)
Powodzenia

PS. za 6 lat tj. w 2014 roku może już nas nie być ^^. żarcik taki.
  • 0

#15

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

chcesz pozbyć się emocji? może i lepiej-może po ich stracie byś je docenił... emocji nie da się pozbyć bo są wpisane nie tylko w psychikę ale i fizjologię człowieka. możesz natomiast nauczyć się nad nimi panować poprzez doświadczenie bądź medytację. po za tym rozumiem wyzbycie się negatywnych emocji ale tych dobrych? i dlaczego miłość a przeszkadzać w chęci pomocy innym?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych