Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska w wirze tornada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#61

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moi drodzy, w tym temacie dyskutujemy o trąbach powietrznych w Polsce a nie o smogu w Kalifornii.

Następny offtop zostanie nagrodzony warnem.
  • 0



#62

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jednym się zgodzę, smog jest skutkiem działalności człowieka, natomiast choćby Globalne Ocieplenie nie będzie już skutkiem smogu.

Edit[20.05.2008]: Mienso
Regulamin pkt 3.10 Prowadzenie luźnych dyskusji, zbaczanie z tematu jest niedozwolone. Przyznano ostrzeżenie.

Ostrzegałem. Muhad, nie zmuszaj mnie żebym i Tobie dał warna.

  • 0

#63

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapodałem filmik co prawda nie z Polski całe szczęście ale bodajże z USA.Kolosalne tornado myśle rzędu f4.
http://www.smog.pl/w...tyczne_tornado/

To się nazywa kataklizm. :o
  • 0

#64

Cezar.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Piękny funnel cloud nad Słupskiem. Można sobie wyobraźić jakie były by zniszczenia jak by to tornado dotknęło ziemi.
  • 0

#65 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

wooww... a co za głupek stał przed tą trąbą i robił fotki?? Jakbym coś takiego zobaczył już by mnie nie było :)
  • 0

#66

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor tego zdjęcia jest fotografem i to chyba dobrym, choć mi tu pachnie dobrym fotomontażem ;)
Facet niesamowite szczęście miał, że coś takiego zobaczył.

a co za głupek stał przed tą trąbą i robił fotki??

Hehe, fotograf ;) . Jakbym miał aparat i coś takiego na niebie, to najpierw zrobiłbym parę dobrych fot, a potem wiał. Miałbym co wnukom opowiadać :D
  • 0

#67

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

połóż się w rowie. Jeśli będziesz miał szczęście, trąba przejdzie bokiem, nie zabiją cię także latające odpadki


A jeśli w... rowa wpadnie samochód albo inne badziewie? No trup na miejscu i to jeszcze w rowie. Chyba najlepiej to schować się w piwnicy... gorzej jak ktoś niema piwnicy.
  • 0

#68

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

30 października 2008, nad moją wsią (okolice skępe - sierpc) zderzyły się dwa fronty atmosferyczne. Zaczęło się niewinnie ot tam słyszałem za zasuniętym oknem jakiś grzmot, a to jakiś liść puknie w szybę. Nagle usłyszałem grad. Zawsze lubiłem oglądać jak kawałeczki lodu odbijają się od betonowych płytek, więc odsłoniłem okno. Zobaczyłem wirujące w powietrzu liście. Nic szczególnego, u nas jest tak często, nic nie budziło mojego niepokoju gdyby nie to że takich małych wirów było z dziesięć. Boję się wiatru, ale akurat ten wzbudzał we mnie fascynację. Patrzyłem jak zahipnotyzowany na wirujące liście i spadający grad. Nagle zauważyłem coś kątem oka. Spojrzałem w niebo - mówię wam, nigdy nie widziałem czarniejszej chmury. Nacierała ona na inną chmurę, nieco jaśniejszą od siebie. Trochę bardziej na uboczu spotykały się inne, mniejsze chmury, które podczas swoich natarć dosłownie "wkręcały" się w siebie. Wszystko wyglądało tak pięknie i majestatycznie, nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Po chwili obserwacji nad pobliskim lasem w miejscu zderzenia dwóch największych chmur zaczął tworzyć się kolejny wir. Jedyną rzeczą wyróżniającą go od reszty, był schodzący coraz bliżej ku ziemi lejek. Po chwili jak na rozkaz, zaczęło pojawiać się więcej lejków. W końcu, gdy ten największy już prawie dotknął ziemi, rozpłynął się w powietrzu. Tak też zrobiła reszta lejków, a wiatr zaczął cichnąć. Gdyby cały spektakl potrwał chwilę dłużej, byłbym świadkiem jednego z najpiękniejszych zjawisk meteorologicznych. A może to nawet lepiej że tak się nie stało?

A teraz tak trochę bardziej humorystycznie - mój kolega wyszedł przed całym zdarzeniem wyprowadzić psa. Chyba nie muszę wam mówić jaką miał wtedy minę i jaką zawartość zawierała jego bielizna :D
  • 0

#69

Noone.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Um... no dobra.. Żyję w Wielkopolsce obecnie więc (chyba) mogę czuć się odrobinkę bardziej bezpieczny, hm? Osobiście jednak przeraża mnie wizja iż mogę stracić wszystko z powodu pogody (w Polsce to chyba nie nowość że najpierw uwzględnia się kradzież, potem powodzie etc). Mam także sporą nadzieję że owe tornada nie wyrwą z korzeniami mojego 4-piętrowego bloku, hm ? :(
  • 0

#70

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam także sporą nadzieję że owe tornada nie wyrwą z korzeniami mojego 4-piętrowego bloku, hm ? :(

Raczej nie ma obaw. Tornada najczęściej występują na terenach otwartych lub o niskiej zabudowie i szansa ,że dotrą do miasta z wysoką zabudową jest niewielka (w każdym razie dużo mniejsza niż to ,że tornado zrówna z ziemią jakąś wieś). Filmy katastroficzne o tornadach atakujących metropolie są grubo przesadzone. Ponad to bloki są na tak zbudowane ,że tornado większych szkód nie wyrządzi, najwyżej okna powybija i uszkodzi ściany, nawet na zerwanie dachu ma nikłe szanse bo dachy w blokach są płaskie. Do podniesienia bloku trzeba by było co najmniej "piątki"(F5) a te w Polsce raczej nie występują (dotychczasowy rekord to chyba F3).

To ja się powinnam bać. Już jedną chmurę tunelową widziałam nad moim jednorodzinnym domem (większość domów w okolicy ma podobną wysokość, ponad to mieszkam 500m od dużego lasu) a około 20 km od mojej miejscowości przeszła tego lata trąba powietrzna. Ale się jakoś nie boję. Chciałabym zobaczyć tornado na żywo. Swoją drogą już 2 przewidziałam na podstawie układu chmur, nie omyliłam się.
  • 0



#71

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam niedaleko Rusinowic, gdzie niedawno temu przez tornado zginęła kobieta.

Niedaleko też, w miejscowości Cieszowa, stoi zakład Plastimex, w którym pracuje mój Ojciec.
W dniu nadejścia tornada został on prawie doszczętnie zniszczony... Całe szczęście, że wtedy
w zakładzie było tylko 3 pracowników. Nikomu nic się nie stało. Gdyby byli wszyscy, byłoby bez wątpienia dużo ofiar...
  • 0



#72

Cycu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to prawda, że gdzieś niedalego Radomia przeszła trąba powietrzna?
  • 0

#73

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak słyszałam o tym dwa razy w radio wczoraj i czytałam w internecie.
  • 0

#74

Cycu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niewiesz czy spowodowało jakieś straty? To tornado przeszło 40km od mojego miasta, więc się trochę obawiam :P
  • 0

#75

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niewiesz czy spowodowało jakieś straty?


Tak spowodowało. Oderwane wszystkie dachy z jakiejś tam wsi koło Radomia :P , ale nikomu nic się nie stało.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych