Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska w wirze tornada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#46

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj przeszła ta trąba powietrzna? Jakoś dziwne że w mediach o tym cicho.
  • 0

#47

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj przeszła ta trąba powietrzna? Jakoś dziwne że w mediach o tym cicho.

Tak dzisiaj, info na tvn24.pl było o 19:15 ;)

Edit:
Wichura powaliła ok 60 drzew, zerwała lub uszkodziła 6 dachów w Bolęcinie i 1 w Młoszowej oraz przewody elektryczne.

Świadkowie poinformowali, że zaobserwowali dwóch paralotniarzy, którzy nie umieli sobie poradzić z wichurą i zostali zepchnięci do okolicznego lasu. Paralotniarzy poszukuje obecnie 120 strażaków z psami i policjanci. Na miejscu jest już oficer operacyjny małopolskiej straży pożarnej.

Edit 2:
Poszukiwania paralotniarzy zostały przerwane z powodu rozbieżności w zeznaniach świadków. Jak się okazało zaobserwowano najprawdopodobniej części dachu. Policja sprawdziła rejestr paralotniarzy z powiatu chrzanowskiego oraz oświęcimskiego, na szczęście wszyscy są bezpieczni i przebywają w swoich domach.

Źródło: rzecznik Państwowej Straży Pożarnej
  • 0

#48 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Alpha jestem inteligentną bestią i bardzo rzadko oglądam telewizję, więc nic mojego rozumu mi nie wyżarło.
Nie pojmujesz skali problemu i to nie ja chyba padłem ofiarą telewizji.

Pozdrawiam.
  • 0

#49

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem z podlaskiego kilka lat temu przeszło tornado wszyscy spaliśmy obudził nas gwizd,tak jakby ktoś stał pod oknem i gwizdał.W pewnym momencie wielki huk czub wielkiej olchy spadł prosto na przewody które doprowadzały prąd do mojego domu.Sztyce wyrwało ze szczytu domu,razem z oknem oj było strachu.Rankiem widok szok wszystkie olchy były powyrywane w jedną stronę na południe strażacy mówili że najgorsze nas omineło.Dachy pozrywane kable pozrywane tragedia.Coraz częściej bedą takie zjawiska klimat się ociepla,a synoptycy mówią "możliwe burze"a rezultaty póżniej....
  • 0

#50

Hirus.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to tez mam lipke bo ja z Oswięcimia to blisko a wczoraj pogoda taka dziwna byla nagle sie czarno zrobilo myslalem ze tornado ale przeszlo
  • 0

#51

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alpha jestem inteligentną bestią i bardzo rzadko oglądam telewizję, więc nic mojego rozumu mi nie wyżarło.
Nie pojmujesz skali problemu i to nie ja chyba padłem ofiarą telewizji.

Pozdrawiam.

Skala problemu jest jak najbardziej zrozumiała lecz nie mogę zrozumieć jak osoba ponoć inteligentna może mówić że przyczynkiem Globalnych Ociepleń i tym podobnych jest człowiek.
  • 0

#52 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Alpha ja dokładnie mogę powiedziec to samo, nie mogę zrozumiec Twojego myślenia. bla bla bla... masło maślane.

Kochana, zrozum że jesteśmy pasożytem, który truje środowisko w skali globalnej bardzo znacząco. Ostatnio podałem Ci tekst, który posiada w sobie wartości naukowe dotyczące występowania samych czynników gazowych, które niszczą roślinnośc. I to jest jeden z wielu czynników. Weź pod uwagę to, że smog przemieszcza się w różne rejony i nie jest punktowy. Cyrkulacja powietrza już o to dba. I to nie jest tak, że tylko punkty są zanieczyszczone. Wyjedź z gór, gdzie powietrze jest czyste i wjedź nawet do mniejszej miejscowości. Co się dzieje?? śmierdzi !!! dlaczego? Skażone jest powietrze. To nie obchodzi się bez skutków. Nie wspomnę o ingerencji w przyrodę, ingerowanie w jej naturalne środowisko, wycinanie lasów, wydobywanie ropy naftowej w takim tempie, że rak człowieka wolniej zabija, zanieczyszczenie wód.
  • 0

#53

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Okoliczności powstania

Jak donoszą Polscy Łowcy Burz tornado wykształciło się z pozornie słabej burzy ok godziny 16:00 nad Jaworznem ze zderzenia dwóch różnych mas powietrza, polarno-morskiej i zwrotnikowej. Poruszając się na wschód powietrze zaczęło wirować nad Libiążem a zetknięcie się komina tornada z ziemią nastąpiło ok godziny 17:00 w Bolęcinie k. Trzebini. Całość zjawiska trwała ok. 2 minut po czym burza poczęła się przemieszczać dalej w kierunku wschodniej granicy.

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Powołano sztab kryzysowy

Burmistrz Trzebini Adam Adamczyk, zwołał dziś sztab kryzysowy, który zastanowi się nad tym w jaki sposób pomóc rodzinom, których domy ucierpiały z powodu żywiołu. Tornado przeszło tuż obok lokalnego kościoła. Na szczęście nikt nie został ranny. Choć zniszczenia materialne są poważne, żaden z uszkodzonych budynków nie jest w tak złym stanie by mógł stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

- Zostało uszkodzonych pięć dachów w budynkach mieszkalnych w Bolęcinie i jeden na budynku gospodarczym w Młoszowej. Jeden dach ma uszkodzoną konstrukcję, pięć - zerwane poszycia - informował st.kpt. Piotr Filipek. - Strażacy zabezpieczyli dachy folią, usunęli uszkodzone blachy i dachówki. Pomagali sami mieszkańcy i sąsiedzi.

Kapitan Filipek poinformował także, że na głównych drogach nie ma połamanych drzew. Większość z nich upadała na budynki lub inne drzewa. Uszkodzonych zostało kilka linii energetycznych i telefonicznych.

Źródło: alert24.pl

Nagranie Tornada (Bolęcin niedaleko Trzebini - 18.05.2008.)

http://pl.youtube.co...h?v=7y4gZRb4B0c

Źródło: Polscy Łowcy Burz
  • 0

#54

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No filmik im sie udał, ale komentarze jeszcze lepsze.
  • 0

#55

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alpha ja dokładnie mogę powiedziec to samo, nie mogę zrozumiec Twojego myślenia. bla bla bla... masło maślane.

Kochana, zrozum że jesteśmy pasożytem, który truje środowisko w skali globalnej bardzo znacząco. Ostatnio podałem Ci tekst, który posiada w sobie wartości naukowe dotyczące występowania samych czynników gazowych, które niszczą roślinnośc. I to jest jeden z wielu czynników. Weź pod uwagę to, że smog przemieszcza się w różne rejony i nie jest punktowy. Cyrkulacja powietrza już o to dba. I to nie jest tak, że tylko punkty są zanieczyszczone. Wyjedź z gór, gdzie powietrze jest czyste i wjedź nawet do mniejszej miejscowości. Co się dzieje?? śmierdzi !!! dlaczego? Skażone jest powietrze. To nie obchodzi się bez skutków. Nie wspomnę o ingerencji w przyrodę, ingerowanie w jej naturalne środowisko, wycinanie lasów, wydobywanie ropy naftowej w takim tempie, że rak człowieka wolniej zabija, zanieczyszczenie wód.

To jest właśnie przykład takiego dziamdziolenia, tysiące przykładów oderwanych od rzeczywistości, o jakimś smrodzie o wsiach i miastach. Wpierw się dowiedz skąd się wzięła ta ropa i węgiel pod ziemią i posłuchaj co mówią mądrzy ludzie na temat ingerencji ludzkości w zmienę klimatu. A mówią np. o tym, że na jednej tropikalnej wyspie można złozyć wszystkie wynalazki człowieka.
Oczywiście nikt nie słucha mdrych ludzi tylko ufa populistom i ich bredniom bo to łatwe do zaakceptowania
  • 0

#56 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie podaję Ci przykładów oderwanych od rzeczywistości.

Podałem Ci jasny fakt, że związki gazowe jakie występują w smogu niszczą roślinnośc. Tak, to jest fakt.
Ty natomiast twierdzisz, że rośliny kochają smog. Tak wynika z tego co napisałaś :)

Kochana, skończmy już tą dyskusję, bo Ty bladego pojęcia nie masz o czym ja piszę.
  • 0

#57

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rośliny kochają dwutlenek węgla. O tym pewnie też nie wiesz ? :) Z tego wessanego dwutlenku masz dzisiaj węgielek muhadzie :) ale nie o tym. Poczytaj jakie było zanieczyszczenie w okresie Carbonu lub Devonu i jaki to miało wpływ na roślinność - podpowiem, ROSLINY BYŁY OGROMNE ZIELONE I ROZŁOŻYSTE. :) Więcej chyba tłumaczyć nie trzeba.
Skoro jesteś inteligentny jak powiedziałeś powinieneś wyłapać minimum logiczne.
  • 0

#58 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę, że nie czytałaś całego tekstu, jaki podałem. Smog nie zawiera w sobie samego CO2.

* tlenek węgla (CO)
* tlenki azotu
* węglowodory aromatyczne i nienasycone

* ozon
* pyły przemysłowe


Zaobserwowano uszkodzenie upraw roślinnych wywołane smogiem kalifornijskim. ( i dalej) Jest to związane głównie z obecnością i powstaniem w nim ozonu, który w tej warstwie atmosfery jest trucizną niebezpieczną dla zdrowia...


Czy teraz wyraziłem się jaśniej??
  • 0

#59

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i ? kalifornijski smog nie jest w stanie podnieść temperature kuli Ziemskiej nawet o stopień Celsjusza.
To znaczy jak w Pabianicach jest jest smród to w dorzeczu Amazonii również ? Ziemia jest pusta więc stwierdzenie związku pomiędzy ociepleniem a człowiekiem jest absurdem.
  • 0

#60 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy Kalifornia to jedyny rejon zanieczyszczony?? Takich miejsc jest cała masa. Ciągle Ci powtarzam, że SMOG jest tylko jednym z licznych czynników, które są skutkami działalności człowieka. I tak naprawdę gdziekolwiek się nie ruszysz - śmierdzi. Jedynie w górach można pooddychac i miejscami na wsiach, ale to już nie jest to samo. Kompletnie nie rozumiem dlaczego neguje się ten problem. W wielu miejscach powietrze jest czyste, ale w bardzo wielu niestety nie. Zastanawiam się, kiedy ignorancja ludzka przegra z tym poważnym problemem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych