Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polonaizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest Anglkanizm, Mormonizm....
Ponieważ nasza Polska wiara opiera się bardziej o nieomylność Papieża JPII- Polaka, niż w Boga - Chrześcijanizm powinien być w Polsce przemianowany na Polonaizm lub Wojtyłonaizm.

Co o tym sądzicie?
  • 0

#2

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niewątpliwie, wymiar kultu JPII przekracza wszelką logikę.
  • 0

#3

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście. Poza tym każdy szanujący się polski katolik powinien mieć w swoim domu relikwiarz kawałkiem ciała/ubrania/butów/chusteczek JPII za rozsądną cene około 1000zł. Płatne u księdza proboszcza.

Kiedyś padło takie ładne stwierdzenie, że Polska to Iran Europy. Wiecie, że w kluczu maturalnym do podstawowego polskiego są punkty za...Był do interpretacji sen Izabeli Łęckiej z Lalki. I trzeba było napisać, że pierwsze opisy i interpretacje snów pojawiły się w bilbli. To jest chore!
  • 0

#4

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem pewny, że Jan Paweł II nie jest szczęśliwy widząc, że katolicy zaczynają się modlić DO niego i ZA niego, co zaczyna przypominać historyjkę o złotym cielcu...
  • 0



#5

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś padło takie ładne stwierdzenie, że Polska to Iran Europy.

To, ze Polska uchodzi za kraj ultrakatolicki w wielu sprawach przynosi nam korzysc. Dzieki temu nad Wisle nie przybywaja hordy Arabow, Hindusow i murzynow, ktorzy gdzie tylko wejda to organizuja gangi, stanowiacy najgorszy element. Juz lepiej jest mieszkac w tej zacofanej Polsce niz uzerac sie z nimi w nowoczesnej Francji lub Anglii.
  • 0



#6

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem pewny, że Jan Paweł II nie jest szczęśliwy widząc, że katolicy zaczynają się modlić DO niego i ZA niego, co zaczyna przypominać historyjkę o złotym cielcu...

Tak,tak papiez by wolal zeby bylo tak jak po jego smierci!

Wiecie, że w kluczu maturalnym do podstawowego polskiego są punkty za...Był do interpretacji sen Izabeli Łęckiej z Lalki. I trzeba było napisać, że pierwsze opisy i interpretacje snów pojawiły się w bilbli. To jest chore!

Ja mialem w I gim biblie na polskim,biblie na plastyce, a na matematyce bylo nawet o papiezu
to juz jest jaikies wariactwo co sie w tej szkole wyprawia
  • 0

#7

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie różne rzeczy robią..choć to modlenie się do niego jest jak z kultem świętych - wierzy się, że pośredniczą oni w naszej rozmowie z Bogiem, wstawiają się za naszą intencją. Jednak uważam, że powinni modlić się jednak do "ducha", a nie do ciała, to samo z relikwiami [kawałkami ciał świętych].


Biblia jest na polskim bo omawia się ją razem z mitami. Traktowana jest raczej od strony literackiej niż skierowana na nawracanie itp. Na plastyce bo przez wieki artyści czerpali z niej motywy będące dla nich natchnieniem. Nawiasem mówiąc.

  • 0



#8

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na polskim nie bralismy zadnych mitow :s a na plastyce rysowalismy Jana Pawla II (we wtorek rysowalismy)
  • 0

#9

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To w której klasie jesteś? Mity i Biblia są na początku pierwszej klasy gim. chyba, że nauczyciel coś nie ten.

Rysowanie papieża? Nauczycielka ma chyba w głowie..
  • 0



#10

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Życie, życie. JPII nie jest Bogiem i ekscytowanie się Jego osobą wydaje mi się co najmniej nie na miejscu - piękne słowa może mówić każdy.
  • 0

#11

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To w której klasie jesteś? Mity i Biblia są na początku pierwszej klasy gim. chyba, że nauczyciel coś nie ten.


ja juz jestem w III gim ale pamietam jak bralismy

Rysowanie papieża? Nauczycielka ma chyba w głowie..

no widzisz ja na dodatek chodze do gimnazjum im JP II
  • 0

#12

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no widzisz ja na dodatek chodze do gimnazjum im JP II

No to to chyba wiele wyjaśnia, nie sądzisz? Dziury w całym szukacie. Szkoła imieniem Sienkiewicza będzie rysować Sienkiewicza, imieniem JP2.0- JP2.0

Dobrze to Har-Magedon ujął

Biblia jest na polskim bo omawia się ją razem z mitami. Traktowana jest raczej od strony literackiej niż skierowana na nawracanie itp. Na plastyce bo przez wieki artyści czerpali z niej motywy będące dla nich natchnieniem. Nawiasem mówiąc.


  • 0

#13

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no widzisz ja na dodatek chodze do gimnazjum im JP II

No to to chyba wiele wyjaśnia, nie sądzisz? Dziury w całym szukacie. Szkoła imieniem Sienkiewicza będzie rysować Sienkiewicza, imieniem JP2.0- JP2.0

Dobrze to Har-Magedon ujął

Biblia jest na polskim bo omawia się ją razem z mitami. Traktowana jest raczej od strony literackiej niż skierowana na nawracanie itp. Na plastyce bo przez wieki artyści czerpali z niej motywy będące dla nich natchnieniem. Nawiasem mówiąc.


A na matematyce kabała ?
  • 0

#14

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie na matematyce liczby zwiazane z JP II miedzy innymi slynne 13 sie przewijalo :))
  • 0

#15

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A na matematyce kabała ?

Jak są w niej jakieś aksjomaty, twierdzenia tudzież dowody matematyczne, to nie widzę przeciwwskazań.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych