Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziś pierwszy dzień matur. Uczniowie zdają pisemną część egzaminu z języka polskiego. Jak zapewnia MEN, matury powinny przebiegać bez zakłóceń. Tyle z prasy:

Dla mnie to przeszłość czasem wspominam swoją maturę, czasami odnoszę wrażenie ze była wczoraj ,traktowaliśmy ją jak święto :mrgreen: . Specjalnie nabyte stroje, atmosfera i straszne napięcie (start w dorosłe życie). Oczywiście wszystkim życzę połamania pióra oraz dalszych sukcesów.

Ale chętnie posłucham o Waszych dzisiejszych zmaganiach lub wspomnieniach starszych forumowiczów.
(Dla nielicznych...mam taką nadzieję, pamietajcie słowa piosenki...Znów za rok matura :) )



#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślałem, że będzie trudniejsza z polskiego podstawowa, a tu miłe zaskoczenie :)
Denerwować się nie ma czym bo nie zostawiałem niczego na ostatnie dni więc jestem przygotowany.
Wiem, że czekają mnie jeszcze gorsze egzaminy w życiu..więc po co sobie już zdrowie psuć :)

Lekko się będę stresował przed rozszerzoną fizyką ;)



#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Har-Magedon tak sobie patrzę na Twojego avatarka i myślę...
Powiedź szczerze który raz podchodzisz do matury ? :mrgreen:



#4

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwszy nie licząc próbnych z grudnia/marca i pilotażowej z fizyki z kwietnia :)
Avatarek jest taki o jajcarski :P



#5

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Matura jak matura, przyjemnie się pisze.

Ma ktoś pomysł jak się zmotywować do zrobienia prezentacji?



#6

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiedz sobie, że jutro masz ustną, teraz wio do roboty.
Albo załóż się z członkiem rodziny o np 200 zł, że napiszesz prezentację np do soboty.

Mi matka truła, że się do matury nie uczę z fizyki to się założyłem o 200 zł, ze 1k zadań zrobie no i jestem bogatszy od jakiegoś tygodnia o 200 ;)



#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ma ktoś pomysł jak się zmotywować do zrobienia prezentacji?



Pomyśl sobie że bez wykształcenia możesz zostać politykiem na jakiś czas lecz co dalej ?


?


LINK





#8

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co dalej ?

potem mozna zyc za to co sie nakra.. tzn zyc z tego co sie odlozylo :lol

#9

mevq.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem o Wokulskim i stosunki Izabeli do niego i o ojca...Ale w ogóle nie wziąłem pod uwagę żeby zinterpretować ten sen, nie odniosłem się także do fragmentu tylko umiejscowiłem go w czasie powieści. pisałem o pochodzeniu Wokulskiego o niechęci Izabeli do niego... Ale nie mam nic o tym śnie !!! Po prostu za szybko zacząłem pisać prace i nie zauważyłem tego że ,,sen jako sposób przedstawienia postaci" Niechęć Izabeli do Wokulskiego opisałem dobrze ... Czy jest to błąd (nie odniesienie się do fragmentu) taki że w ogóle nie policzą mi żadnych pkt za pracę?
Czyli nie mam nic o śnie a dużo o ich wzajemnych relacjach...
Nawet o tym jak zakończyła sie ich znajomość...
z zamkniętych mam 17/20 ale jak mi nie uznają pracy to nic nie będzie...
Co o tym sądzicie?
I wiecie może kiedy będą klucze ? ( nie przykładowe odp)

#10

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mewq odejma Ci pkt za zgodnosc z tematem i raczej nic wiecej.

#11

mevq.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To byłby luuz.
Gorzej z tym że w przykładowym rozwiązaniu jest interpretacja snu...
A ja przeoczyłem ta pierwsza linijkę z polecenia, a same stosunki popisałem w miarę dobrze...
gdyby to był temat ,,Opisz relacje Izabeli z ojcem i Wokulskim" to postawiłbym sobie 3 ...
A tak to nie wiem... Siedzę dosyć załamany tą cała sytuacją czekając na klucz odp...
Miał ktoś może podobną sytuację w poprzednich latach ?

#12

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mevk, egzaminatorzy zawsze zmieniają klucz przy sprawdzaniu matury, nigdy nie jest tak, że będzie sprawdzana idealnie z tym, co przedstawiają w przykładowych rozwiązaniach. I tak jest CO ROKU na humanistycznych, na ścisłych chyba ciężko, bo tam nie ma czego interpretować (?). Nie martw się, bo z pewnością rozczarujesz się pozytywnie.


Ja swoją maturę wspominam bardzo milutko, choć była zaledwie rok temu ;D To były piękne chwile, stres niewielki przed wejściem na salę i moje okrzyki, że nie przeczytałam 'Mistrza i Małgorzaty' (pisałam rozszerzenie, które wydaje mi się nieco trudniejsze od tegorocznego), a kolejne... no cóż, poszły gładko, choć po historii wyszłam prawie z katarem na wierzchu i zawałem serca, że na pewno nie zdałam, choć była prosta. Tak to już bywa, z perspektywy czasu wszystko wydaje się łatwiejsze niż wtedy ;)


Oooo, a podstawę też właśnie obejrzałam i nazwisko 'Michnik', które wyłowiłam od razu, wywołało we mnie agresję znów, ale generalnie tekst maturzyści mieli bardzo przyjemny, a temat o 'Lalce' to marzenie :D

#13

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marzenie jak ktoś czytał xD Ja tam preferowałem wiersze... żeby zdać trzeba mieć 21 pkt'ów :D wiec raczej damy rade xD

#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lol sprawdziłem właśnie z przykładowym rozwiązaniem.
Wychodzi na to, że ze mnie chómanista jest niezły :D



#15

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Har-Mageddon: Dzięki za radę :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych