Skocz do zawartości


Zdjęcie

Energia a wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie. Bo czym można wyjaśnić, to że wszystkie wymuszone akcje, mające na celu wywołanie oobe, ld, czy poprostu mocnego poczucia energi spełzają na niczym, a jedyne na co mogę liczyć to jakaś spontaniczna przygoda ( w tej przygodzie nie uwzględniam ld i oobe). Zastanawiało mnie też, czemu wiek osób które zaczynają sie interesować ezoteryką wynosi ok. 16 i wyżej. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tego typu myślenia (mam koleżankę, która jest niezwykle uzdolniona i zdarzają się jej dziwne przeżycia). Ostatnio słyszałem od mojej koleżanki, że jej chłopak interesuje się takimi rzeczami, z czego bardzo dobrze wychodzi mu telepatia, kiedy spytałem się jej od kiedy on zaczął się tym interesować, po tym jak go zapytała, powiedziała że od 17 roku życia.

Pytanie jest następujące : Czy kontrola energii może mieć coś wspólnego z wiekiem?

Precyzując moje pytanie: Czy okres dojrzewania wpływa na zaburzenia w kontroli energii?

P.s. Mam 15 lat i jedyne co mi się udaje, to przewidywać (bardzo, bardzo rzadko) czyjeś słowa czy myśli.
  • 0

#2

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Okres dojrzewania [bunt] sprawia właśnie, że niektórzy zaczynają bawić się takimi rzeczami jak psi etc.
  • 0



#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pocieszę Cię. To przewidywanie słów i myśli (skąd wiesz, że masz co do nich rację?) to przypadek. Każdemu zdarza się czasem pomyśleć o czymś, zanim rozmówca to powie, czy powiedzieć coś w tym samym czasie.

Co do pytania. Nie sądzę, żeby wiek miał cokolwiek do zdolności. Poprostu, albo ktoś je ma, albo nie. Przynajmniej ja tak uważam, pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą. :)
  • 0

#4

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tez mam 15 lat i mam to z tymi myslami jednak uwazam ze im jestesmy starsi tym wiecej mamy energii
a srednim wieku jest ta wartosc najwieksza a starzejac sie ubywa
to tylko moja teoria
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli o mnie chodzi to najwięcej zdarzeń para miałam w wieku 13-17 lat, wcześniej i później też się zdarzały (i zdarzają) ale rzadziej. Pewnie ma to związek z dojrzewaniem. W końcu tyle słyszy się np. o tym ,że zjawiska określane jako poltergeist występuje najczęściej w domu gdzie mieszka nastolatek. Musi być ku temu jakiś powód.


Co do samego interesowania się zjawiskami para bez jakiś szczególnych zdarzeń przez nastolatki mogę powiedzieć jedno - "młodym dorosłym" się nudzi i szukają jakiejś "odskoczni" od codziennego życia. Chcą czuć się wyjątkowi i dlatego nieraz wymyślają (sami w to wierząc) sobie różne moce nawet jeżeli naturalnie nie mają ku temu predyspozycji. Oczywiście nie mówię ze tak jest w każdym przypadku bo np. jeżeli o mnie chodzi to zdarzenia takie jak przewidywanie tragicznych zdarzeń nie były przypadkowe.
  • 0



#6

spamspam.

    Tytuł

  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pewno dojrzewanie ma jakiś wpływ, ponieważ wtedy kształtuje się nasz mózg, zaczynamy się gwałtownie rozwijać itp. Zmieniamy wtedy nasze poglądy na świat, zainteresowania itd. W tym okresie zaczynają się nasilać różne paranormalne zjawiska, często bez naszej wiedzy. W sumie to każdy czas jest dobry, aby trenować psi(oczywiście bez przesady). Ale przydałoby się, żebyś był jako tako rozgarnięty, umiał się skupić i takie tam. ;) Pozdrawiam.
  • 0

#7

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat mnie interesuje, bo jestem w wieku Gnomka xD

Ja mam swoją teorię - rozwój energetyczny w niskim stopniu zależy od rozwoju fizjologicznego, a w większym od duchowego. Czyli upraszczając - rozwijając się duchowo posiądziesz więcej energii.
  • 0

#8

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pocieszę Cię. To przewidywanie słów i myśli (skąd wiesz, że masz co do nich rację?) to przypadek. Każdemu zdarza się czasem pomyśleć o czymś, zanim rozmówca to powie, czy powiedzieć coś w tym samym czasie.

Co do pytania. Nie sądzę, żeby wiek miał cokolwiek do zdolności. Poprostu, albo ktoś je ma, albo nie. Przynajmniej ja tak uważam, pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą.


Do założyciela: Rób co robisz i nie oglądaj się na sceptyków.. zaufaj sobie ;) Materialiści widzą marny, szary materialny świat.. każdy widzi taki świat jaki chce.. i jesl jakis sceptyk temu zaprzeczy to niech od razu 'wezmie kamien i pier** sie nim w leb"
Apropo cytatu, bije brawa i kłaniam sie pieknie.. przecież od razu wiadomo, że każdy sie kimś rodzi, a ta cała edukacja i te wszystkie kursy to taka lipa żeby ludziom sie nie nudziło nie? Każdy może wszystko, ale niektorzy są zbyt kalecy umysłowo żeby to pojąc..
  • 0

#9

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ta cała edukacja i te wszystkie kursy to taka lipa żeby ludziom sie nie nudziło nie?


Znamy już opinię jedenastolatka :D

Z takim podejściem będziesz herosem pracy fizycznej. Łupanie kamieni mocami psi pozwoli ci zrobić 500% normy w kamieniołomach.
  • 0

#10

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

holi.. a zreszta..
Mówie że każdy człowiek może być każdym, oczywiście nie każdy we wszystkim może być mistrzem, ale każdy może robić wszystko..
Załóżmy że idę plażą i widze surferów którzy ujeżdżają fale, ja tego nie umiem, ale potencjalnie ta umiejętność jest we mnie, więc jeśli bym ją rozwijał teoretycznie umiałbym surfować, czyż nie tak?

Z takim podejściem będziesz herosem pracy fizycznej. Łupanie kamieni mocami psi pozwoli ci zrobić 500% normy w kamieniołomach.

Jeśli moje wypowiedzi, są dla Ciebie jak od 11 latka, to zazdroszcze Ci towarzystwa, a jednoczesnie ciekawi mnie o czym rozmawiają Twoi znajomi, skoro moje dywagacje nad naturą człowieka są dla Ciebie niczym wypowiedzi 11- latka. Każdy psycholog powie Ci, że każdy widzi świat takim jakim chce, a opowiadając o świecie opowiada o swoim świecie..
Przyklaskując teorii, że nie każdy może sie nauczyć jakiś zdolności paranormalnych, to tak jakbyś mówił, że nie każdy może nauczyć sie alfabetu, czy tabliczki mnożenia..
  • 0

#11

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i jesl jakis sceptyk temu zaprzeczy to niech od razu 'wezmie kamien i pier** sie nim w leb"


Nie dostrzegam głębi akurat tej dywagacji na temat natury człowieka.

każdy widzi taki świat jaki chce..


Zgadza się, dlatego niektórzy pacjenci muszą być umieszczeniu w miejscu odosobnienia. Ze względu na urojenia mogliby sobie zrobić krzywdę.

Załóżmy że idę plażą i widze surferów którzy ujeżdżają fale, ja tego nie umiem, ale potencjalnie ta umiejętność jest we mnie, więc jeśli bym ją rozwijał teoretycznie umiałbym surfować, czyż nie tak?


Ależ oczywiście że tak - widzisz jak ktoś coś robi, wiesz z grubsza jak to robi. (masz powtarzalny dowód, że da się tego nauczyć). Nie widzę przeszkód.

Przyklaskując teorii, że nie każdy może sie nauczyć jakiś zdolności paranormalnych, to tak jakbyś mówił, że nie każdy może nauczyć sie alfabetu, czy tabliczki mnożenia..


Ok, jak uważasz, jeśli tak twierdzisz to wniosek jest jeden, za to dosadny. Większość potrafi się bez większych problemów nauczyć alfabetu. Wiele osób "uczy" się zdolności paranormalnych z miernym (trudno o inny) skutkiem. Wynika z tego, że większość, która się za to zabiera to kretyni. Trudno odnieść inne wrażenie, skoro nikt się nie kwapi do pokazania swoich paranormalnych zdolności szerszej publice.
  • 0

#12

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie zdolność przewidywania myśli innego człowieka kształtuje się przez całe życie... Chodzi tutaj o to jak często rozmawiasz z innymi, na ile uważnie ich słuchasz... Mam 20 lat i od podstawówki byłem tzw. obserwatorem :D . Tzn. stałem przed klasa gdzie było najwięcej ludzi i słuchałem, obserwowałem zachowanie itp. Oczywiście rozmawiałem potem z tymi ludźmi nie byłem odludkiem ;>. Robiłem to i robie to do dzisiaj, powiem szczerze, że na studiach lepiej się obserwuje ;> Po czasie jesteś tak dobry w obserwowaniu, że potrafisz przewidzieć po zachowaniu danego luda, co zrobi ;] Ostatnio koleżanka miała problem ze swoim byłym facetem... Koleżanka pisała mu krótkie pytania, ja mówiłem co on odpowie i za każdym razem zgadłem ;] nie chwaląc się ;p

Jeśli chodzi ogólnie o zdolności paranormalne i pokazywanie ich... Jakbym umiał chodzić po wodzie, podnosić przedmioty siła woli to na pewno komuś bym to pokazał, ale nie w TV ;> powodów jest sporo... Człowiek oglądając moje wyczyny w TV NA PEWNO POWIE " aaaale głupoty, pewnie jakoś to zmontowali ;/ ", mało kto w coś takiego by uwierzył... Jakby tacy sceptycy wiedzieli gdzie mieszkam, to często by mnie odwiedzali, a ja nie lubię niezapowiedzianych odwiedzin ;/ wole mieć święty spokój... Znalazłoby się też kilku urojonych którzy chcieliby mnie zabić, bo wiadomo, jestem jakimś szatanem, magiem, czy czarownicą :| no i jeszcze coś, naukowcy ;] to już wiecie o co chodzi ;p
  • 0

#13

spamspam.

    Tytuł

  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi ogólnie o zdolności paranormalne i pokazywanie ich... Jakbym umiał chodzić po wodzie, podnosić przedmioty siła woli to na pewno komuś bym to pokazał, ale nie w TV ;> powodów jest sporo... Człowiek oglądając moje wyczyny w TV NA PEWNO POWIE " aaaale głupoty, pewnie jakoś to zmontowali ;/ ", mało kto w coś takiego by uwierzył... Jakby tacy sceptycy wiedzieli gdzie mieszkam, to często by mnie odwiedzali, a ja nie lubię niezapowiedzianych odwiedzin ;/ wole mieć święty spokój... Znalazłoby się też kilku urojonych którzy chcieliby mnie zabić, bo wiadomo, jestem jakimś szatanem, magiem, czy czarownicą worried1.gif no i jeszcze coś, naukowcy smile5.gif to już wiecie o co chodzi tongue4.gif

Zgadzam się się w 100% Takie życie byłoby katorgą, ale według mnie ktoś prędzej, czy później bedzie musiał się poświęcić. A za nim pójdą następni bo beda mieli już "przetartą drogę". No i tak się rozpocznie "nowa era" i tutaj nie nawiązuje do New Age tylko do zmiany mentalności ludzi.
Przyznaje, porównanie zdolności paranormalnych do alfabetu to nie jest dobre porównanie. Przeciętne dziecko może się nauczyć alfabetu stosunkowo szybko, czego nie możemy powiedzieć o zdolnościach paranormalnych. Na nie trzeba poświęcić znacznie więcej czasu. Lata, dziesiątki lat... Każdy ma inną psychikę i u każdego ten czas będzie inny. Niektórzy posiadają to praktycznie nie ćwicząc, ale spowodowane to może być różnymi schorzeniami psychicznymi i bałbym się do takiej osoby podejść. ;) Tak więc psychika(a więc także wiek) mają duży wpływ na energie i zdolności para.
  • 0

#14

Gnomek.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no, ale zrobiliście Offtopa :3 Jednak, nadal myślę, że gdy człowiek osiąga 17 wiek zdolności paranormalne się otwierają. Moim zdaniem jest to tak samo jak z pełnoletnością, gdy uzyskujesz 18 lat stajesz się pełnoprawnym obywatelem, a gdy 17 stajesz się w pełni dojrzały psychicznie. Moim skromnym zdaniem oczywiście. O i prosiłbym, żeby sceptycy nie pisali za wiele, bo i tak wiemy co powiedzą... i nawet nie musimy używać telepatii O_o
  • 0

#15

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a gdy 17 stajesz się w pełni dojrzały psychicznie. Moim skromnym zdaniem oczywiście.

Zasmucę Cię, ale psychicznie to się człowiek rozwija całe życie, tak jak całe życie się uczy. Jak zatrzymasz swój rozwój psychiczny w wieku 17 lat to daleko nie zajdziesz. Nawet świat materialny stanie się nie do zdobycia, nie wspominając o rozwoju duchowym i rozwoju wszelkich zdolności.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych