Skocz do zawartości


Zdjęcie

Infradźwięki odpowiadają za zjawisko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagłe gaśnięcie świec, dziwne odczucia i ciarki wzdłuż kręgosłupa nie muszą być efektem nawiedzania domu przez duchy, a jedynie - obecności dźwięków o bardzo niskiej częstotliwości, niesłyszalnych dla ludzi.

W kontrolowanym eksperymencie brytyjscy badacze wykazali, że bardzo niskie, basowe dźwięki (infradźwięki) wywołują u ludzi szereg dziwnych efektów, w tym - niepokój, skrajny smutek i dreszcze. "Normalnie nie można ich usłyszeć" - mówi o infradźwiękach akustyk, dr Richard Lord z National Physical Laboratory w Anglii.

"Niektórzy naukowcy sugerowali że ten poziom dźwięku może być obecny w niektórych miejscach uznanych za "nawiedzane". Dźwięki te mogą powodować u ludzi dziwne odczucia, przypisywane obecności duchów. Nasze badania to potwierdzają" - mówi prof. Richard Wiseman, psycholog z University of Hertfordshire na południu Anglii.

Lord i Wiseman przeprowadzili kontrolowany eksperyment, w którym infradźwięki uzyskali z siedmiometrowej rury. Ich działanie zbadali na 750 osobach podczas koncertu muzyki współczesnej. Do części utworów "dołożyli" infradźwięki. Nieświadomych tego zabiegu słuchaczy poprosili o opisanie reakcji na muzykę.

22 procent słuchaczy przyznała, że przy części utworów doświadczała dość niezwykłych odczuć, np. niepokój lub smutek, ciarki wzdłuż kręgosłupa, nerwowości i strachu. Utwory wzbudzające te odczucia okazały się tymi, które "wzbogacono" o ultradźwięki.

"Dźwięki niskiej częstotliwości mogą powodować u ludzi niezwykłe doświadczenia - mimo, iż nie mogą oni świadomie wykryć infradźwięku" - podkreśla Wiseman. Badacze dodają, że infradźwięki powstają także podczas zjawisk naturalnych - towarzyszą burzy, sezonowym wiatrom i niektórym typom trzęsień ziemi. Z pomocą infradźwięków słonie komunikują się na duże odległości albo straszą wrogów.


Źródło http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=414
  • 0

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wytłumaczyć ciągłe występowanie infradźwięków w jednym miejscu przez długi czas?
Co z trzaskającymi drzwiami, latającymi widelcami, itp. itd.
Teoria nie odpowiada skali paranormalnych zjawisk które czasem występują.
  • 0



#3

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rownie dobrze to duchy moga byc sprawcami tych infradzwiekow. Takie nieslyszalne BUUU!, ale odczuwalne.
  • 0



#4

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sprawcami infradźwięków są duchy a świstak siedzi i zawija sreberka ?
Tak właśnie rodzą się największe nonsensy w historii, wszelkie przesądy i inne banialuki. Nie wystarczy dowód, że infradźwięki produkują np. maszyny przemysłowe, tylko trzeba sobie szukać alternatywnego rozwiązania nie mającego pokrycia w rzeczywistości ?
  • 0



#5

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Utwory wzbudzające te odczucia okazały się tymi, które "wzbogacono" o ultradźwięki.

To były infradźwieki -.-'.

Całkiem niezłe odkrycie, ale nie wyjaśnia wszystkich zjawisk... może część...
  • 0

#6

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy swistak zwinal sreberka, natomiast wiem, ze zrodlo infradzwiekow moze byc rozne. Zwykle urzadzenia czy maszyny sa jak najbardziej na miejscu, ale moze i duchy tez w ten sposob wydaja dzwieki. Jedno nie musi wykluczac drugiego.
  • 0



#7

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale moze i duchy tez w ten sposob wydaja dzwieki


Równie dobrze mogą być to małe krasnale żyjące w membranach głośników, które pod naszą nieuwage bawią się przewodami.

"Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej"

Po co się zadręczać nad wymyśleniem kolejnej rzeczy i widzieć wszędzie ręce duchów zamiast zgodzić się z faktami ?
  • 0



#8

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co się zadręczać nad wymyśleniem kolejnej rzeczy i widzieć wszędzie ręce duchów zamiast zgodzić się z faktami ?

Bo dzieki tym bzdurom zycie jest znacznie ciekawsze. Choc moze nie wszystko to bzdury. Jesli jakies zjawisko jak do tej pory nie zostalo potwierdzone naukowo to nie musi oznaczac, ze tego nie ma tylko, ze jeszcze nie potrafimy tego zbadac. Dzis mowia jedno, a za 20 lat beda mowic co innego.
  • 0



#9

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, jeśli ktoś lubi sobie wymyślać kolejne utopijne rzeczy, na które nie ma najmniejszych dowodów to proszę bardzo. Najczęściej takie coś prowadzi do schizofrenii a dalej już nie muszę mówić :)
Póki co infradźwięki to standardowe zjawisko, więc nie wiem po co ten socjotechniczny chwyt. Zapewne w odniesieniu do rzeczy pokroju PSI. Jak na razie, żaden psi mistrz nie pokwapił się do potwierdzenia swoich 'umiejętnośći'

Edit:

Źródło http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=414


Hah i oni dali ten news ? Ludzie na tym forum to jedni z największych fanatyków zjawisk niewyjaśnionych jakich widziałem. Nawet radosław przy nich to sceptyk (pozdrawiam radosława przy okazji [zakład nadal aktualny])
  • 0



#10

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, jeśli ktoś lubi sobie wymyślać kolejne utopijne rzeczy, na które nie ma najmniejszych dowodów to proszę bardzo.

To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedys bylo fantazja.- Tak u gory jest napisane.

Jak na razie, żaden psi mistrz nie pokwapił się do potwierdzenia swoich 'umiejętnośći'

Moze nie ma nikogo kto prezentuje poziom mistrza. A ci wszyscy co sie za takich uwazaja to sa zaledwie psi uczniami.
  • 0



#11

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedys bylo fantazja.- Tak u gory jest napisane.


Bynajmniej nie jest to coś, czym można potwierdzić nawet najbardziej idiotyczne teorie. A ta się do nich zalicza.

Moze nie ma nikogo kto prezentuje poziom mistrza. A ci wszyscy co sie za takich uwazaja to sa zaledwie psi uczniami.


Dlatego nie sposób uznać że coś takiego jak PSI istnieje, skoro nikt nie może tego potwierdzić.

Kończe już bo OT się zrobił
  • 0



#12

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zawsze zastanawiałam, się czy moja wieża jest nawiedzona. Siedzę sobie i słucham muzyki, nagle gałka się kręci i aż na maksa, ja szybko biegnę przyciszyć, bo mi bębenki pękną.
Sprawdzałam moje wszystkie piloty, i kierowałam na gałkę z różnych miejsc, nawet z podwórka, gałka nie ruszyła się a głos nie był głośniejszy... może coś z satelity, lub coś.
  • 0

#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W Wielkiej Brytanii, 5 lat temu grupa 700 ochotników, zgodziła się wziąć udział w eksperymencie. Gdy naukowcy puścili wcześniej spreparowany utwór, w którym znajdowały się infradźwięki o częstotliwości 17 Hz, co czwarta badana osoba przyznała, że odczuwała strach, przygnębienie, zdenerwowanie, lub nawet dusznosci!
Najciekawsze wyniki uzyskał, w tej dziedzinie, uzyskał Vic Tandy z Uniwersytetu w Coventry. Vic badał wpływ infradźwięków na człowieka i zauważył, że dźwięki o częstotliwości 19 Hz, sprawiały iż jego badani utrzymywali, że widzieli... ducha! Następnie Vic Tandy, w książce „Ghost in the Machine” opublikował tezę, która głosi, że infradźwięki w starych budowlach, mogą być odpowiedzialne za zjawisko – nawiedzonych domów.

Na razie zjawisko zaczęli wykorzystywać twórcy filmów i gier komputerowych, więc strzeżcie się odbiorcy!


zrodelko: klik

mnie ciekawi jak samemu mozna wytworzyc takie dzwieki bo chetnie przetestowalbym je na sobie :P
pomysl z wykorzystaniem infradzwiekow w horrorach lub grach komputerowych wydaje sie byc dosc ciekawy
  • 0

#14

PcMichu.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie pamiętam nazwy projektu, ale istnieje taki projekt w którym używają sygnałów o niskiej częstotliwości jako broni.
  • 0

#15

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pazuzu: http://www.elektroda...opic750959.html

PcMichu: Kiedyś z kolegą rozważaliśmy to jako brutalną elektronikę do zabezpieczenia pomieszczeń. Ale natężenie dźwięku musiałoby być olbrzymie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych