Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia z Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#61

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapoznaj się lepiej z forum, a zobaczysz w co ludzie potrafią wierzyć :)
  • 0



#62

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli nic tam nie widziałeś, to co odróżniało ten obszar od pozostałego - w jaki sposób trafnie go zaznaczyłeś ???

trochę rzuca się w oczy, dolny, górny i może trochę prawego boku są regularne (tak mi się wydaje). Jeżeli chodzi o to co to jest, to chyba musimy zaczekać kiedy będą szczegółowe zdjęcia. Dopiero wtedy będzie można stwierdzić czy jest to krater czy ruiny tak jak mówisz. Ja podawałem wcześniej zdjęcie z rzekomym "murem", ale niektórym to nie wystarcza ze względu chociażby na odległość co wiąże się z zjawiskiem optycznym i mniejszą dokładnością.
Dlatego musimy czekać.

Mam nadzieję, że te "mury" i "ruiny" okażą się prawdziwe. :)
  • 0

#63

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze było by sprawdzić ostatnie zdięcia tego regionu uzyskane z satelit, bo te z Hubbla w Google niezbyt często pewnie jest aktualizowane - Mars raczej nie porusza się synchronicznie z Ziemią a nawet z teleskopem na jej orbicie a zdięcie w Google jest niezmienne od przynajmniej dwóch tygodni.
  • 0

#64

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze było by sprawdzić ostatnie zdięcia tego regionu uzyskane z satelit, bo te z Hubbla w Google niezbyt często pewnie jest aktualizowane - Mars raczej nie porusza się synchronicznie z Ziemią a nawet z teleskopem na jej orbicie a zdięcie w Google jest niezmienne od przynajmniej dwóch tygodni.


Pokażcie wreszcie o jaki rejon Marsa wam chodzi, bo jak dotąd gadacie jak ślepy o kolorach.
  • 0



#65

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

22z podawał stronę do tej "piaskownicy" z Google:
http://imageupload.c...laneta.JPG.html

Przydało by się zdięcie tego obszaru z lepszą rozdzielczością, bo tylko wówczas obeszło by się bez gdybania.
  • 0

#66

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie to wygląda jak krater pouderzeniowy.
  • 0



#67

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mindmax, to w czerwonym kółku to krater Henry.

Tu mapka Marsa pozwalająca go zlokalizować (wschodnia półkula, czyli prawa):
http://ralphaeschlim...ars/mlassm2.pdf

Na poniższym zdjęciu widać go lepiej:
http://www.astro.les...mars/MARS_1.JPG

Poniżej zbliżenie w Google Mars:
http://www.google.co...amp;map=visible

A tu przykładowy link z mozaiką zdjęć niektórych bardzo subtelnych szczegółów owego krateru (rozdzielczość 18 m):
http://themis.asu.edu/zoom-20070119a

Starczy? ;)
  • 0



#68

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wy z tymi murami to tak na powaznie ?
  • 0

#69

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na mapach w tym miejscu gdzie w Google jest ta "piaskownica" faktycznie widnieje krater, jednak nasuwa się teraz pytanie... komu wierzyć, bo teleskop Hubble'a powinien chociaż z grubsza ale pokazywać aktualny stan planety, a nie jakąś planszę, na której wypisz, wymaluj kwadrat jak się patrzy.
Wątpliwe żeby wyostrzenie obrazu tego kwadratu upodobniło go do niemal idealnego okręgu krateru widocznego na mapach, bo nawet gra słonecznego światła nie upodobniła kraterów z map do "piaskownicy" z Google.
  • 0

#70

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przydało by się zdięcie tego obszaru z lepszą rozdzielczością, bo tylko wówczas obeszło by się bez gdybania.

Dostałeś zdjęcie tego samego obszaru w lepszej rozdzielczości.
Ba, dostałeś nawet więcej, bo to zdjęcie jest DOKŁADNIE TYM SAMYM ZDJĘCIEM, na którym widzisz rzekomą "piaskownicę".
I dalej gdybasz.
  • 0



#71

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przydało by się zdięcie tego obszaru z lepszą rozdzielczością, bo tylko wówczas obeszło by się bez gdybania.

Dostałeś zdjęcie tego samego obszaru w lepszej rozdzielczości.
Ba, dostałeś nawet więcej, bo to zdjęcie jest DOKŁADNIE TYM SAMYM ZDJĘCIEM, na którym widzisz rzekomą "piaskownicę".
I dalej gdybasz.

Jak zwykle coś sugerujesz... ,czy tym razem mam udać się do okulisty, bo monitor już był testowany i moim zdaniem jest "OK" ?
No ale skoro twierdzisz że kwadrat jest "dokładnie tym samym" co okrąg, to widzę że do porozumienia szybko nie dojdzie, bo nie tylko widzimy coś innego patrząc na to samo, ale na dodatek posługujesz się jakąś... marsjańską geometrią p. mariush.
  • 0

#72

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niczego nie sugeruję.

Zdjęcie Marsa, które Ci podałem, jest dokładnie tym samym ujęciem planety, na którym Ty widzisz kwadratową "piaskownicę". Owa "piaskownica" wynika z 'pikselozy' związanej z niższą rozdzielczością prezentowanej przez Ciebie fotografii. Jeśli ja obniżę rozdzielczość prezentowanego przeze mnie zdjęcia zaczną wychodzić mi takie same efekty.

Poniżej takie prowizoryczne "zepsucie" rozdzielczości tego zdjęcia:

Dołączona grafika


  • 0



#73

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

22z podawał stronę do tej "piaskownicy" z Google:
http://imageupload.c...laneta.JPG.html

Przydało by się zdięcie tego obszaru z lepszą rozdzielczością, bo tylko wówczas obeszło by się bez gdybania.


Mindmax, nie ulega wątpliwości, że zaprzeczasz sam sobie. Mariush odróżnił krater Henry od kilkudziesięciu innych i jasno wykazał, że ten owalny twór o średnicy 160km nie jest piaskownicą.

http://img366.images...skownicahe5.jpg" target="_blank">http://img366.images...skownicahe5.jpg

Ty jednak, z uporem godnym lepszej sprawy - dalej trwasz przy kwadratowej piaskownicy. Tym samym zniechęcasz ludzi do prowadzenia racjonalnej dyskusji, która powinna zakończyć się wyjaśnieniem sprawy. Uważam, że wszystko została wyjaśniona, natomiast jeśli dla Ciebie i innych kratery na Marsie to piaskownice i mury :) , to .... życzę miłej zabawy.
  • 0



#74

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mindmax, nie ulega wątpliwości, że zaprzeczasz sam sobie. Mariush odróżnił krater Henry od kilkudziesięciu innych i jasno wykazał, że ten owalny twór o średnicy 160km nie jest piaskownicą.

"Piaskownica" w moim wydaniu była bardziej artystyczną wizją niż stwierdzeniem faktu, nie wiele odbiegało od niej przypuszczenie że mogą to być mury lub jakieś ruiny odsłonięte przez burze.
Gdyby mariush jeszcze bardziej zniekształcił ten kwadrat, a on upodobnił by się do tego z Google na tyle ,że mozna było by je porównać, to... jaki ma sens publikowanie fotografii przyczyniających się do powstawania różnych teorii, nie koniecznie pasujących do oficjalnego stanowiska.

Ty jednak, z uporem godnym lepszej sprawy - dalej trwasz przy kwadratowej piaskownicy. Tym samym zniechęcasz ludzi do prowadzenia racjonalnej dyskusji, która powinna zakończyć się wyjaśnieniem sprawy. Uważam, że wszystko została wyjaśniona, natomiast jeśli dla Ciebie i innych kratery na Marsie to piaskownice i mury :) , to .... życzę miłej zabawy.

Jeśli nie uda się odpowiednio pogorszyć obrazu tej "piaskownicy" ze zdięć o lepszej jakości to pewien niedosyt pozostanie a może stać się on wylęgarnią następnych pytań, z których jedno może dotyczyć powodu dla którego ten akurat krater z Google jest w tak widoczny sposób wyeksponowany, a ekspozycja ta znika na lepszej jakości zdięciach i to do tego stopnia, że nie sposób odróżnić go od pozostałych.
  • 0

#75

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Piaskownica" w moim wydaniu była bardziej artystyczną wizją niż stwierdzeniem faktu, nie wiele odbiegało od niej przypuszczenie że mogą to być mury lub jakieś ruiny odsłonięte przez burze.

Piaskownica, ruiny, mury - co za różnica? Wszystkie prezentowane przez Ciebie "sugestie" są równie idiotyczne.

Gdyby mariush jeszcze bardziej zniekształcił ten kwadrat, a on upodobnił by się do tego z Google na tyle ,że mozna było by je porównać

Ja żadnego kwadratu nie zniekształcałem.
Zmniejszyłem rozdzielczość zdjęcia, a krater Henry (jak zresztą i wszystko na zdjęciu) stał się bardziej kanciasty. Najnormalniejsza konsekwencja przy redukcji rozdzielczości.

Rozumiem, że fakt nieuzyskania przeze mnie IDENTYCZNYCH zniekształceń dyskwalifikuje moją argumentację? ;)

Jeśli nie uda się odpowiednio pogorszyć obrazu tej "piaskownicy" ze zdięć o lepszej jakości to pewien niedosyt pozostanie a może stać się on wylęgarnią następnych pytań

Nie wątpię. :D
Tylko czekać, aż wylęgnie się tu cała masa bzdurnych pytań. W końcu marka mindmax zobowiązuje. ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych