Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia z Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#211

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O dziwo również tak uważam, chociaż nie zupełnie bo moim zdaniem należało bu uważniej przyjżeć się temu, co te cienie powoduje.
Jak można cokolwiek wnioskować o powierzchni Marsa z fotografii, której głównym celem było pokazanie okazałości nasowskiego sprzętu na tle domniemanego marsjańskiego krajobrazu ?



Cienie powodują bryłki skał lub lodu, zasłaniające światło słoneczne.

Odbierasz w tak prozaiczny sposób sens fotograficznego dokumentowania misji badawczej na odległej planecie, jak by rzeczywiście chodziło tylko o fotki sprzętu. Przecież bez nich nie dałoby się sterować koparka pobierającą próbki gleby, nie znalibyśmy jej koloru, nie znali wyglądu krajobrazu, chmur, itd.

Sens trzech ostatnich wyrazów Twej wypowiedzi jest dla mnie kuriozalnym przykładem już nawet nie ignorancji, lecz pospolitego spiskowania. Brakuje tylko stwierdzenia, że ten krajobraz jest dziełem jakichś nasowskich graficiarzy. Już tyle razy zwracano Ci uwagę na niedorzeczność podobnych konfabulacji, a Ty dalej swoje. Mnie to już nie bawi.
  • 0



#212

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dager - grupa entuzjastów zawsze będzie doszukiwać się przeróżnych rzeczy na zdjęciach z Marsa, Księżyca czy innych miejsc obserwowanych... Tak ich "rola" - ignorować informacje podawane przez "źródła" związane z daną wyprawą, - szukać sensacji, anomalii i innych "dziwów" - przecież to zawsze jest atrakcyjniejsze ;)
Po co sięgać - mówię w tym wypadku o internecie - do stron oficjalnych, które praktycznie każda misja kosmiczna posiada? Tam są przecież "tylko" suche fakty, zdjęcia z komentarzami tylko "pustogłowych" naukowców, którzy - nierzadko - całe swe życie poświęcili badaniom kosmosu - ale na 100% są drętwi, puści, zmanipulowani i nie mają za grosz wyobraźni a logiczne myślenie to dla nich abstrakcja? ;)
No daj spokój, Dager - gdzie indziej piszą ciekawiej... ;)
  • 0



#213

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to życzę powodzenia tam, ..... gdzie"jest ciekawiej".
  • 0



#214

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Cywilizacja marsjańska" była popularnym tematem już na przełomie XiX i XX wieku, dzięki takim amatorom-badaczom jak P. Lovell z Flagstaff w Arizonie, który wymyślił ideę tzw. sztucznych kanałów marsjańskich. Oczywiście okazało się to nieprawdą, lecz pisarze fantaści podchwycili temat i tak to trwa do dziś. Marsjanie i cywilizacja marsjańska to bajki, lecz przecież zawsze znajdą się chętni, by słuchać tego, co ucho łechce.


.. błędy ludzi oraz ich mylne wyobrażenia nt. życia wogóle we wszechswiecie oraz na planetach us nie moga dyskwalifikować i nie dyskwalifikują, ani rozmaitosci życia we wszechswiecie, ani na marsie czy innych planetach us, ani również istnienia w przeszłości na marsie podobnej do ludzkiej cywilizacji,
..więc błędy ludzi ani dyskwalifikacja przez nich samych ich własnych wyobrażeń nie mogą stanowić żadnego argumentu za brakiem życia we wszechświecie, czy jego brakiem na planetach us czy tylko na marsie,..

Oczywiście nasze ziemskie życie nie potrzebuje żadnych dowodów na potwierdzenie swego istnienia, lecz z Marsa jak dotąd nie ma żadnych wieści o istnieniu tam choćby prostych bakterii.


..żadne życie, a nie tylko ziemskie by żyć, by istnieć nie musi dawać ludziom żadnego dowodu swego istnienia czy też nie potrzebuje otrzymywać od ludzi żadnego pozwoleństwa choćby najbardziej naukowego wg Nauki tychże ludzi,..skąd u niektórych ludzi sie bierze taka megalomańska uzurpacja [wg jedynie swoich mnienań, w dodatku totalnie nierealnych i nieprawdziwych]


Życie biologiczne w naszym ziemskim rozumieniu to niezwykle bogate, złożone i zadziwiająco przemyślane zagadnienie i wiele wskazuje na to, że nie jest ono dziełem przypadku.


..prawdą jest natomiast, że tym którzy zaprzedali swe życia oraz samych siebie Losowi, wszystko było, jest i bedzie li tylko przypadkowe i bedzie przypadkiem ..ale to żadan argument, że niby ta rzeczywistość w całosci jest poddana rzadom losu i losowych przypadków ,..takie przewysokie miemanie, oprócz faktu, że jest jedynie nieuprawnionym mniemaniem, jest również zwykłym naduzyciem, jezeli to mniemanie rozciagać i stosować do rzeczywistosci traktowanej jako całość czy nawet tylko do całości życia, istnienia na ziemi,..bo po prawdzie to losowe mniemanie stosuje sie jedynie do tych, co zaprzedali siebie i swe istnienia Losowi,..i dobrze byłoby to uwzgledniać w swych luydzkich bądź juz nieludzkich mniemaniach, o życiu czy istnieniu na ziemi i poza nią

..można powiedzieć, bez wiekszej przesady, że dla tych, co zaprzedali swe dusze,..dla tych co wyparli się swego ducha, swej duszy, swej istoty wszystko było, jest i będzie jedynie przypadkiem oraz wszystko było, jest i będzie jedynie przypadkowym,..ale ta nieprawda, czy też ta ich prawda, a w własciwiej ta ich tylko racja, często dla wiekszego wrazenia [prze/na]zywana przez nich naukową nie dotyczy się wszystkich, nie tylko we wszechświecie, ale również nie tyczy się wszystkich na ziemi,..i warto by tej losowej nieprawdy nie wpierać innym, tylko dlatego że wparło sią ją sobie [przeciw sobie]
  • 0

#215

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A w elfy wierzysz? Jednorożce? Świętego Mikołaja? Latającego Potwora Spaghetti? Skoro nie potrzebujesz "źadnych" dowodów...


Dlaczego uważasz, że wierze w zielonych ludzików żyjących na marsie? Powiedziałem ogólnie "życie", a nie szaraki albo coś innego.

To że nie potrzebuje dowodów to nie znaczy, że ignoruje dane pochodzące z badań. Czasami warto się dowiedzieć czegoś nowego z badań, ale są ludzie którzy nie wierzą w te życie i dlatego są inni ludzi którzy w te życie wierzą i ich zadaniem jest przekonanie tych pierwszych. (Troche pomieszałem :) )
  • 0

#216

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Cienie powodują bryłki skał lub lodu, zasłaniające światło słoneczne.
Odbierasz w tak prozaiczny sposób sens fotograficznego dokumentowania misji badawczej na odległej planecie, jak by rzeczywiście chodziło tylko o fotki sprzętu. Przecież bez nich nie dałoby się sterować koparka pobierającą próbki gleby, nie znalibyśmy jej koloru, nie znali wyglądu krajobrazu, chmur, itd.

No jasne, przecież nie przeszło by Ci nawet przez gardło stwierdzenie, że te "bryłki skał" są pozostałościami budowli po cywilizacji rozwiniętej przez... "mikroby".
Sama możliwość sterowania sprzętem "na odległej planecie" nie jest wystarczającym dowodem na to, że jedynie takie fotki zostały wykonane, chyba że nie ważne było (tylko dla publiki) skąd i jakie "próbki gleby" były pobierane, bo wątpliwe jest żeby dokładnie nie filmowano miejsc "ingerencji" w Marsjański grunt.

Sens trzech ostatnich wyrazów Twej wypowiedzi jest dla mnie kuriozalnym przykładem już nawet nie ignorancji, lecz pospolitego spiskowania. Brakuje tylko stwierdzenia, że ten krajobraz jest dziełem jakichś nasowskich graficiarzy. Już tyle razy zwracano Ci uwagę na niedorzeczność podobnych konfabulacji, a Ty dalej swoje. Mnie to już nie bawi.

Czy zatajanie informacji nie jest spiskowaniem, więc kto spiskuje i przeciwko komu, bo moim zdaniem to NASA co jakiś czas publice coś nie coś "ujawnia" - na pewno nie ja, gdyby wcześniej nie zatajano nie było by co ujawniać.
Kto mi zwracał uwagę, na podstawie jakiej jedynej i ostatecznej wiedzy, czyżby moje stwierdzenia w choćby niewielkim stopniu odbiegały od... "dowodów" - przepraszam, jakich dowodów ?
Nie słyszałem żeby konfrontowano je chociażby przeprowadzając "chanellingi" lub "bezcielesne podróże" w tamte rejony... żeby zanadto nie rozwodzić sie nad pojęciem - "dowód".

Gdyby pierwsza marsjańska misja zapoczątkowała a kolejne jedynie potwierdzały... kontakty z cywilizacją 'inteligentnych robotów', to również przyjął byś to za oczywisty fakt ?
Wybacz, ale ja aż takiej wiary nie posiadam.

W pełni przychylam się do stanowiska vkali i 22z p. Dager i inni... medialni.
  • 0

#217

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

vkali
Wszystko to filozofia, bez związku z tematem.
  • 0



#218

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko to filozofia, bez związku z tematem.


..wiem, że bardzo chciałbyś by tak było, ale nie jest,..już tak jest w tym zakłamanym wieku kali, że za madrość ma się nazwyklejszą ignorancję, .....i im kto mniej kojarzy, rozumie, wie, widzi, słyszy i czuje to [niby] jest tym mądrzejszym,..
..lecz za niedługo zakrywane, jak zawsze, przepali korc ignorancji i wyjdzie na wierzch,..i będzie się działo na ziemi i na niebie,..oj bedzie się działo...ale jak to już nie raz bywało, z doznanej niegodziwosci oraz z bólu wielkiego, zacznie się szukanie winnych [w innych] i jak zawsze ruszą [mondre] polowania,..a mądrość i uczciwośc? .. te sobie nadal poozostawć bedą w małym poważaniu, do czasu aż do cna wybije się z ludzi wszelkie oszustwo, nieuczciwość i ignorancję...fajnie się ludzie z sobą bawią, ... co nie?
  • 0

#219

goska48.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś rano preglądałam "National Geographic", wyjaśnienia tam zaware (odnośnie zdięć Marsa) wyrwały mnie trochę z podniecenia, że może jednak jakieś oznaki zaawansowania życia?. Cześć, jestem goska.
  • 0

#220 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie oczekuj, że telewizja pokaże Ci cokolwiek ciekawego (nieziemskiego). Przecież światopogląd globalny jeszcze się nie zmienił. Jeśli NASA się coś wymsknie i nie będzie odwrotu, to każdy będzie pokazywał inną prawdę :) Sami zobaczycie.
  • 0

#221

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ostatnio robiłem porządki na hdd i trafiłem na zdjęcie, które wydaje mi się być ciekawe i dlatego postanowiłem je umieścić tutaj jako ciekawostke, co by nie zakładać nowego tematu.

Dołączona grafika


3 października 2007 roku potężna kamera HiRISE, znajdująca się na pokładzie orbitera MRO wykonała z odległości 142 milionów kilometrów wspólne zdjęcie Ziemi i Księżyca. Na zdjęciu, którego rozdzielczość wynosi 142 kilometry na piksel, Ziemia ma średnicę 90 pikseli, natomiast średnica Księżyca - 24 piksele. Kąt fazowy (kąt MRO-Ziemia-Słońce) wynosi 98 stopni, oznacza to, że Słońce oświetla nieco mniej niż połowa półkuli Ziemi i Księżyca.

Na Ziemi, w jej dolnej części, można dostrzec zachodnią linię wybrzeża Ameryki Południowej, chociaż najbardziej widocznymi szczegółami są jaskrawobiałe chmury. Na obrazie Księżyca nie widać żadnych szczegółów.

Oryginał zdjęcia

Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona

No i gdzie te gwiazdy :rotfl: ?
  • 0

#222

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i gdzie te gwiazdy ?


Rzeczywiscie. Albo to fake (chociaz wydaje mi sie ze nasa juz tego nie robi), albo ten satelita mial ustawiona slaba czujnosc na te gwiazdy, albo obrazek przepuszczony przez filtr :mrgreen:

Zaczalem sobie przygladac sie zdjeciom z Opportunity i zaciekawila mnie jedna rzecz, a mianowicie jak powstaja takie formacje geologiczne jak na zdjeciu:
Dołączona grafika
Czy aby cos takiego powstalo powinien byc spelniony warunek wysokiej temperatury?

To mi przypomina szescian zakopany w ziemi:
http://img384.images...e=sol325yl9.jpg
Zrodlo: http://marsprogram.j...l32/sol32-5.jpg

A to znalazlem w internecie, przedstawiajace cien duzego obiektu przelatujacego nad Sojournerem:
http://www.disclose...._seen_on_mars__
Nie wiem gdzie to jest na oficjalnej stronie po przeszukaniu:
http://marsprogram.j...vercom/pix.html
  • 0

#223

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiscie. Albo to fake (chociaz wydaje mi sie ze nasa juz tego nie robi), albo ten satelita mial ustawiona slaba czujnosc na te gwiazdy, albo obrazek przepuszczony przez filtr :mrgreen:


Z tymi gwiazdami to żartowałem... Oczywiście masz na myśli krótki czas naświetlania ;)

Dołączona grafika

To zdjęcie, przedstawiające fragment otwartej gromady gwiazd o nazwie Szkatułka Klejnotów (Jewel Box, NGC 4755), wykonała kamera HiRISE 14 grudnia 2005 roku. Taką niezwykle opisową nazwę gromady nadał John Herschel, z powodu wielu kolorowych gwiazd wschodzących w jej skład. Zdjęcie wykonano w ramach kolejnej serii obserwacji kalibracyjnych kamery.

Żółta plamka u dołu zdjęcia to olbrzymia gwiazda zwana czerwonym gigantem. Gwiazda ta, zwana także Kappa Crucis, ma wiek około 10 milionów lat, tak więc jest o wiele młodsza niż nasze Słońce, które ma 4,6 miliarda lat. Szkatułka Klejnotów znajduje się w odległości około 7500 lat świetlnych od Układu Słonecznego, tak więc światło które widzimy dzisiaj zostało wyemitowane w erze neolitycznej. Powyższe zdjęcie jest niewielkim fragmentem pełnego zdjęcia o rozmiarach 20 000 x 35 000 pikseli (700 megapikseli).
  • 0

#224

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Białe powierzchnie na pierwszym zdjęciu to typowe dla tego obszaru Marsa (Terra Meridiani) skały osadowe, powstałe dawno temu prawdopodobnie w środowisku wodnym. Ciemnej barwy materiał to nawiany wiatrem pył i ziarna kulistego kształtu o sporej zawartości hematytu (żelazo).
  • 0



#225

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Białe powierzchnie na pierwszym zdjęciu to typowe dla tego obszaru Marsa (Terra Meridiani) skały osadowe, powstałe dawno temu prawdopodobnie w środowisku wodnym. Ciemnej barwy materiał to nawiany wiatrem pył i ziarna kulistego kształtu o sporej zawartości hematytu (żelazo).


Ciekawe jakiej glebokosci byly tam wody, jezeli wogole byly. Zalozmy ze kiedys byla tam woda a warunki byly takie same (chyba ze sie myle), to parowanie tez moglo zachodzic, a sam proces parowania zachodzi "zawsze" (nawet w zimnych temp.) polega na uwolnieniu czastek z najwyzszej warstwy wody, zatem powinien istniec jakis czynnik zatrzymujacy te czastki. Macie jakies pomysly? :o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych