Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chiny się zbroją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No jasne, że nie ma się co równać żołnierz chiński a amerykański, ale kto wie, ile tam w Chinach ludzi jest zdolnych do stawienia się pod bronią, nagle się okaże, że 10 Chińczyków na jednego Amerykanina i co wtedy? ;p
  • 0

#17

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak i inteligencja w wysokich rangach...

jak to co wtedy... poczekać 3 miesiące, bez handlu oni z głodu padną prędzej czy później...
Poza tym, jeden dobry atak bombowy to też u nich 10x więcej rannych...
  • 0

#18

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawda jest taka ze od czasów korei amerykanie dostają wszędzie bęcki. jedynie w ameryce płd ich misje sie powiodły a w innych rgionach totalny blamaż (chyba że chodzi o szybki atak bez opanowania wrogiego terytorium). nie wiem czy wiecie że w czasie ataku na irak pierwszoliniowe jednostki amerykańskie odmówiły udziału w walce bo nie dostały ... ciepłej kolacji :) jankesi bazuja jedynie na technologii i przewadze ogniowej. wojny z rosją czy nie daj Boże z chinami by nie wygrali (chyba ze szybkie uderzenia jądrowe by zastosowali)
  • 0

#19

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeden atak bombowy u nich to atak bombowy tam, skąd przyszedł, więc nie wiem czy tak fajnie ;] wątpię, by liczyli się ze swoimi ludźmi, skoro mogą sobie postrzelać do Amerykańców ;]
  • 0

#20

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawda jest taka ze od czasów korei amerykanie dostają wszędzie bęcki. jedynie w ameryce płd ich misje sie powiodły a w innych rgionach totalny blamaż (chyba że chodzi o szybki atak bez opanowania wrogiego terytorium). nie wiem czy wiecie że w czasie ataku na irak pierwszoliniowe jednostki amerykańskie odmówiły udziału w walce bo nie dostały ... ciepłej kolacji smile2.gif jankesi bazuja jedynie na technologii i przewadze ogniowej. wojny z rosją czy nie daj Boże z chinami by nie wygrali (chyba ze szybkie uderzenia jądrowe by zastosowali)


Płytko patrzysz...
Pomyśl, jeżeli już ktoś wywołał konflikt, to znaczy, że miał w tym jakiś interes.
Skoro miał interes, to nie chciał go pewnie zbyt szybko zamykać.
Może komuś zależało, żeby wciąż ludzie ginęli, kupowali nową broń... i tak w kółko kręcąc biznes ?
  • 0

#21

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Irak to już partyzantka w tym momencie. Żadna armia z partyzantką nie wygra..
  • 0



#22

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na Kubie się nie udało, to w Iraku nie uda się również ;]

Ale co do Chin... może sprawdzi się przepowiednia ;D
  • 0

#23

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak, ale Polske to czyli nie tyczy i git...
  • 0

#24

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No jasne, że nie ma się co równać żołnierz chiński a amerykański, ale kto wie, ile tam w Chinach ludzi jest zdolnych do stawienia się pod bronią, nagle się okaże, że 10 Chińczyków na jednego Amerykanina i co wtedy? ;p


spisy mobilizacyjne armii chińskiej obejmują 100 mln chłopa (dane na lata 90 obecnie się mówi o 50 mln poborowych). 14 mln to wojska zawodowe. jezeli chodzi o uzbrojenie to jest nieco do tyłu (czołgi słabowite nieco ale kupili licencje od rosjan na su 27 - czyli słabo widze hornety i falcony a przewaga w powietrzu to dzis podstawa). liczebność chińskich sił specjalnych przewyzsza liczebność armii amerykaskiej. do tego należy dodać flotę (też ruskie licencje) do tego szkolenie (wyciągneli wnioski z korei). jednym słowem kicha. w razie konfliktu z państwm srodka pozostaną tylko atomówki a wtedy...
  • 0

#25

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

50 mln poborowych... zrobiło mi się słabo w tym momencie.
Uzbrojenie kicha, ale za to ile ludzi ;/
  • 0

#26

Barton.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie co wy tak zafascynowani jesteście USA? W Iraku dostają po dupie, w Wietnamie po dupie, w Afganistanie pewni też dostaną. Niewiele wiemy jak się szkoli żółnierzy w Chinach. Skoro taki mały kraj jak Polska może mieć tak świetne jednostki specjalne jak Grom to co dopiero Chiny? Dodatkowo znane z historii są fakty jak Niemcy lepiej uzbrojeni itd nie mogli sobie poradzić z Ruskimi tylko z powodu znaczącej przewagi liczebnej.
A z resztą w razie wybuchu III Wojny światowej to już raczej będzie koniec świata bo wątpię żeby na globus nie spadło co najmniej pare bombek atomowych x| . I nastąpi tak zwana samozagłada.
  • 0

#27

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ty co taki anty USA, he? :P
Niemców jak Napoleona pokonała m.in. zima rosyjska ;)
Choć nie ona sama.
To nie jest trafione, że jak my mamy Grom to oni pewnie już niewiadomo co.
  • 0



#28

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie wiem czy wiecie że chiny maja 150 mld $ nadwyżki budżetowej wiec nie nabijałbym sie tak na waszym miejscu. nie wiem czy wiecie że 500 mln ludzi w chinach osiaga dochody porównywalne z dochodami w państwach europy zachodniej. nie wiem czy wiecie że 200 mln ludzi ma dochody wieksze niz na zachodzie europy. a teraz podliczcie to sobie i zycze miłej nocy...


pewnie tez niewiedza ze chiny maja najwieksza na swiecie rezerwe walutowa w postaci 1500 miliardow dolarow


1 doskonale wyszkolony komandos może stłuc z 10 takich szeregowych :]
Grunt to strategia, wyszkolenie i sprzęt.


tak ale tylko w amerykanskich filmach
  • 0

#29

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Płytko patrzysz...
Pomyśl, jeżeli już ktoś wywołał konflikt, to znaczy, że miał w tym jakiś interes.
Skoro miał interes, to nie chciał go pewnie zbyt szybko zamykać.
Może komuś zależało, żeby wciąż ludzie ginęli, kupowali nową broń... i tak w kółko kręcąc biznes ?


nie wiem o którym konflikcie piszesz. przypomnij sobie somalię, wietnam czy akcje w iranie. wszędzie bęcki. w iraku dogadali sie z kilkoma kacykami plemiennymi i dlatego teraz maja tam względne luzy (weź pod uwage że w atakach terrorystów giną zwykle cywile iraccy nie wojsko). w przypadku państwa o kilkusetletniej historii, scentralizowanej władzy i rozwinętym przemysle są bez szans chyba że mają jakieś tajne zabawki ale myślę że tyle w tym prawdy ile w tym że ruscy skosili chonoli laserem nad rzeką ussuri.
  • 0

#30

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie.
Przed inwazją na Irak ukazywały się na ten temat art w różnych pismach.. bardziej mi chodziło o to, że zrobi więcej niż 10 szeregowców wziętych na czas wojny z cywila. Bynajmniej nie chodziło mi o cyrki jakie odstawiał pan Rambo ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych