Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiara w Boga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie, że się da. Nauki Jezusa mają w sobie wiele z filozofii Dalekiego Wschodu


Normalne herezje... :mrgreen:

Hmm ja tu tylko mówię o samej filozofii miłości, zrozumienia, równości, poszanowania, bez-przemocy itp To co stanowi podstawę i filar obu filozofii jest bardzo podobne zarówno w Chrześcijaństwie jak i Buddyzmie.
  • 0

#17

anonimxD.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kazdy wie ze gdy ma sie isc do nieba przechodzi sie przez czyściec . a reinkarnacja .... kto wie.... ja tam nie lubie suchac koscioła i takich tam jak pierdoły gadają czasem (co nie znaczy ze do neigo nie chodze) :P mam inne poglady na wiare
  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kk prowadzone są medytacje. Są i były. Proponuję przejść do jakiegokolwiek klasztoru. Kościoła prowadzonego przej dominikanów lub jezuitów. Są medytację tz. wewnętrzne i dla wiernych. Czasami prowadzone są pod nazwą czuwanie- bywa ze nocne. Ewentualnie medytacja przyjmuje nazwę - skupienie.
Ale tam gdzie mieszkam, na kościołach wiszą afisze zapraszające do medytacji. Ostatnio widziałam afisz a mam -
" chrześcijańska medytacja".

Porównywanie postawy kk obecnego do buddyzmu może i ma sens, ale dobrze jest pamiętać o tym,ze założyciele mieli inną idee fix. To co obecnie prezentuje kk są wynika ze zmian wprowadzonych po IV soborze i cały czas wprowadzanych zmian politycznych. Zmiany te w radykalny sposób zmieniły kierunek ( hi hi hi ) wiary.
Przypominam o wykreśleniu - reinkarnacji i wprowadzeniu celibatu.
Właśnie te różnice są znaczącymi.
Po co więc szukać różnic?
  • 0



#19

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kazdy wie ze gdy ma sie isc do nieba przechodzi sie przez czyściec

Niektórym ludziom życie tak daje w
****
że Ziemia jest dla nich wystarczającym czyścem.

Edit: Asienka 07.04.08 Bez wulgaryzmow prosze.
  • 0

#20

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i Właśnie to Ci ludzie albo znajdują Boga i są niezmiernie wierzący albo poprostu odpływają z urzywkami itd. niestety mało jest tych 1;/
  • 0

#21

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Można, ja tak robię
  • 0

#22

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowy i Stary Testament zawierają wiele cytatów nawiązujących do reinkarnacji. Często stosowanym przykładem jest stwierdzenie Jezusa, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).

Biblijne wersety interpretowane przez niektórych jako mówiące o reinkarnacji to: Jr 1:4-5, J 1:21, Mt 11:14, Mt 17:11-13; Mt 5:25-26, Mt 11:14-15, Mk 9:11-13, Łk 1:17.

Wg Biblii, Eliasz został wzięty wniebowzięty za życia, więc trudno w jego przypadku mówić o jakiejkolwiek reinkarnacji. ;)

Inne wersety biblijne, które miałyby nawiązywać do reinkarnacji to Mt 11:25-26, Mt 26:25, J 3:1-10, J 9:1-3, Ga 6:7.

A tu już trzeba naprawdę olbrzymiej fantazji, żeby w tych fragmentach dostrzec coś, co miałoby świadczyć o reinkarnacji.
  • 0



#23

MesaJah.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wierzę to Jah to Jah jest panem przeznaczenia, On jest jedyną drogą do wyzwolenia!
  • 0

#24

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej ja myślę że się da pogodzić tylko nie chrzcić szatan Belzebuba i całą paczkę ale wychodzenie w transy i gadania z Bogami Nibru to tak nie bardzo ale robienie kuli PSI w dobrej wierze to nie jest zło ale wywoływanie duchów to złoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo i niepotrzebny niebezpieczny zabieg i jeszcze jedno relaks to nie zło i rozmyślanie.












OTO MOJE SŁOWO
  • 0

#25

Fearo.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli Bog stworzyl wszystko, to takze mozliwosc medytacji itd.
Za to ktos napisal, ze mowi "Nie bedziesz mial Bogow cudzych przedemna". Pozatym, Budda to nie jest Bog. To poprostu czlowiek, ktory doznal oswiecenia. Jest wiele osob ktore go doznalo i nie sa Bogami.
Hmm w tych czasach kosciol jest przeciwny wielu rzeczom, tymbardziej jezeli przeznie owy kosciol przestanie zbijac pieniadze na wierzacych. Zastanow sie nad tym ;)
  • 0

#26

stanlej.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niedawno spotkałem się ze znajomym księdzem który powiedział, że KK uznaje mantry do Boga i Jezusa.
Można podciągnąć pod to litanie (te tylko w Polsce) no i przez proste powtarzanie np. "Jezus Chrystus"
  • 0

#27

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jestem zdania, że po to człowiek dostał wolną wolę aby sobie wierzyć w co mu się podoba - byle by postępował zgodnie z zasadami życia w społeczeństwie i swoim sumieniem/swoim ja. Jak to powiedział kiedys jeden mądry teolog - nie ma czegos takiego jak dobro i zło - to ludzie ustalili co jest dobre a co złe - tak naprawdę czyny te należy podzielić na takie które przyczyniają się do naszego rozwoju i takie, które się do niego nie przyczyniają (a szkodzą również innym).
  • 0

#28

Fearo.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Slyszalem juz gdzies taka teorie. No ale, sam powiedz, czy zabicie czlowieka nie jest zle? To w zaden sposob nie rozwinie nas duchowo. A pomaganie ludziom rozwija duchowo. W jakims stopniu, ale jednak. Wiec chyba jednak jest cos takiego jak dobro i zlo. Raczej chodzi o to, jak kto postrzega owe wyrazenia. Chlopak wyrastajacy w domu alkoholikow, bedzie uwazal ze upicie sie i wyzywanie wszystkich i wszystkiego naokolo jest na tyle normalne, ze az dobre.
  • 0

#29

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wam się wydaje czy można wierzyć w Boga i medytować czysto buddyjsko?? tj. czy można wierzyć w pełni w jedno i drugie?? czy to się wyklucza?? bo i tak wierzymy w (jak kto to nazywa) "TEGO JEDYNEGO" "Boga" czy też "ENERGIĘ WSZECHŚWIATA" ?? co o tym sądzicie?





OBIE religie stworzył Bóg . Wiec i tak sie modlisz do tego samego Boga w tych 2 religiach.
  • 0

#30

mertin.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To czy jest się buddystą, katolikiem, czy jeszcze kimś innym nie zmienia faktu, że Bóg jest jeden i ten sam dla całego wszechświata. Ostatnio sporo na ten temat myślałem i moim zdaniem jedna religia nie powinna wykluczać żadnej innej, gdyż Bóg objawiał swoją wolę i pokazywał drogę jaką powinniśmy kroczyć za pomocą ludzi. Każda nacja w swoim czasie miała swojego przewodnika. Chrystus, Budda, Kriszna, Świętowit a może nawet i Odyn czy Zeus. Tak na prawdę to pewne religie tak mocno zdominowały świat, że nie wiadomo jakie było prawdziwe przesłanie dawnych wierzeń. Chodzi mi o to, że nie ważne w kogo wierzymy, tylko jak postępujemy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych