Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seks od 18 roku życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#16

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do poprzednika ( znaczy tego z dwiema ósemkami w nicku ) :

Tak, tylko, że zakaz Ci nic nie da... a zakazany owoc najlepiej smakuje... myślisz, że jak im przeczytasz paragraf artykuł podpunkt to na nich to zadziała ? W wieku kiedy wszystko wiedzą - jak sam to ująłeś ?

Trzeba ich edukować - jak wspomniał chyba juds666 - a nie zabraniać.

Najprościej jest zabronić, narzucić, a trudniej wytłumaczyć.
TO szkoła katolicka chyba z okresu średniowiecza gdzie wiara też opierała sie na twardym zakazie/nakazie a zero myślenia... wrrr bo sie wku**wie

Użytkownik Szpetnysz edytował ten post 25.03.2008 - 12:07


#17

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobrze że już skończyłem jakiś czas temu 18 lat :D :D

a na poważnie to pomysł idiotyczny !
bo jak będą to kontrolować ?
inkwizycja wraca?

czego to Ci ludzie nie wymyślą

#18

kriszo.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwierz w to, tym młodym ludziom NIE WYTŁUMACZYSZ... tzn większości :)

#19

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kriszo to zrób same szkoły zakonne ?
Wepchnij tam wszystkie dziewczyny i sprawdzaj im co tydzień błonę dziewiczą...


Da się wytłumaczyć. A siła nie jest rozwiązaniem...

#20

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest poroniony pomyśł. Jak to Judas666 zauważył jeśli zabronić tego , to zabronić też, alkoholu, papierosów i wychodzenia z domu po 22 osobom poniżej 18 roku życia. A co z wolną wolą? Wszystko robimy wedłu siebie i nikt nie powinien zabranaiać Nas niczego. Choć fakt faktem już mnie to nie dotyczy, za stary jestem , ale mentalnośc naszych rządących jest popie******



#21

kriszo.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

drogi spetnyszu...może nie uwierzysz ale jestem ateistą :D

#22

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W końcu mam demokracje a więc wolno robić wszystko co nie ogranicza wolności kogoś innego.

Patrząc z perspektywy polskich absurdów do polecam wprowadzić pełnoletność w wieku 30 lat a do wojska brak w wieku 16 lat i dać karabin do reki żeby wydorośleli i stali się prawdziwymi mężczyznami ...

PS. Niektórzy młodzi są mądrzejsi od nie jednego w wieku średnim - to dla tego co uważa młodych za głupków ...
[Świetny przykład nasza minister ...]

#23

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alkohol i papierosy dozwolone są za okazaniem dowodu osobistego. Jak zakażą seksu przez osiemnastką, to może jeszcze środki antykoncepcyjne będzie można kupić za okazaniem dowodu? :3 Wcale bym się nie zdziwił jakby coś takiego wprowadzili... Ja piłem już w podstawówce - piwo, wódkę i szampana, okazjonalnie jakieś wino. Rodzice mi po prostu dawali, a dzisiaj raczej nie jestem uzależniony od alkoholu. Nawet szampana na sylwestra nie piłem.

Z tym alkoholem, to chodziło mi o całkowity zakaz. Alkohol szkodzi bardziej niż seks przez osiemnastką, seks przedmałżeński, sodomia itp. Młodzież trzeba edukować - będę to powtarzał do znudzenia. Młodzi muszą wiedzieć jak zachodzi się w ciążę, jak się przed tym uchronić i najważniejsze - że po urodzeniu niechcianego dziecka można je po prostu zostawić w szpitalu, nie trzeba wyrzucać do śmieci... Powinno się też niektórym rodzicom prać mózgi i wbijać na siłę do głowy, że swoje dziecko powinni wspierać.

#24

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szanowny Kriszo, a powiedź, co mnie interesuje czy tyś Ateista ?
Nic.

Judas666 dobrze powiedziane. Rep leci.

#25

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

judas666:
Powszednia władza chciała w ogóle zakazać antykoncepcji ...

Prawiczkiem nie jestem, ale jak poszedłem do lekarza i powiedziałem, że będzie ten 1 raz to się tak znowu nie zdziwił...
Zależy czy patrzeć z perspektywy religii czy nauki.

Weźmy pod uwagę, że polska zeszła z drzewa dopiero 18 lat temu i jesteśmy zacofanym krajem z mentalnością z powszedniej epoki w której najprościej było zakazać ...

#26

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm władza komunistyczna zwalczała seks wśród młodzieży? Nie pamiętam tych czasów, ale znając stosunek czerwonych do religii chrześcijańskiej (i każdej innej) to nie wydaje mi się.

#27

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest mówione że jak ktoś ma 18 lat to już jest dojrzały. Na to nie ma norm. Czasami ktoś kto ma lat 13 jest bardziej dojrzały w zachowaniu od 30-latka. Zamiast zakazywać powinno się uczyć, uświadamiać. Ja jestem w pełni za propagowaniem antykoncepcji jak i ich przynajmniej częściową refundacją. Ciekawe jaką karę przewidują za tą ,,zbrodnię"? Sterylizacja?

#28

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od rodziny wiem, że za komuny w polsce była ciemno jeśli chodzi o seks.
Pocieszenie jest takie, że nikt problemów z tym nie stwarza bo widzą zmianę czasów w tym kierunku ...

Weźmy pod uwagę, że taki zakaz wcale nie zmniejszy epidemii HIV bo mam od groma innych chorób zakażanych ...

#29

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja mam dziewiętnaście lat i wcale nie czuję się na tyle dojrzała emocjonalnie, by prowadzić ożywione życie seksualne z kimkolwiek. (jednominutowa spowiedź dziewicy, yeah)

Uważam, że seks to sprawa indywidualna każdego człowieka i choć nie popieram wprowadzania jakichś zakazów, tak byłabym gorąco za tym, by w szkołach zajęcia z przygotowania do życia w rodzinie były brane bardzo na poważnie. Ile się słyszy o tych trzynastolatkach w ciąży? Mnóstwo, takie dzieciaki trzeba edukować. Zresztą nie wiem jak można czerpać przyjemność z seksu nic o nim nie wiedząc. ;]

#30

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co kogo obchodzą takie rzeczy?
Boże, jaki komunizm w kościele.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych